• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP v únoru/februári 2011. Máme společný termín?

19. září 2012 
@dijefcatko - to je úplne v pohode, ja som pribrala 6 kg - a rovnako som priberala aj pri Romankovi a to som vtedy celkovo pribrala 15 kg. To je super, že máš v poriadku tripple testy. :slight_smile:
20. zář 2010 ve 21:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
kocky uz asi hodinu ma boli pri srdci ked dycham,,,mozno zaseknuty sval,,snazila som sa to rozmasirovat,,ale nepomaha,,,neviem sa ani nadychnut,,neviete poradit,co s tym?
20. zář 2010 ve 21:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj :slight_smile:
včera som mala ťažký deň tak dnes idem dočítať
nejako ni bolo blbo,pripomenula som si 1trimester :sweat_smile: tak som teraz v desnom stave,popukali mi asi všetky kapiláry okolo očí-ako angorák
21. zář 2010 v 08:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
dobre ranko prajem :slight_smile:
gratulujem imzadi k svadbe a prajem vam vela stastia a nech sa vam splni vsetko, co si zelate :slight_smile:
mafynka gratulujem k vysledkom :slight_smile:

no ja som si kupila pred par mesiacmi olej na natieranie, ale pouzila som ho len v ten den :sweat_smile: tak ja budem teda pokusny kralik :grinning:
aj ja uz chcem citit pohybyyyyy :frowning2:
21. zář 2010 v 09:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
nieviem ci tu niektora taka ste, ale mam tip ako zvysit matersku, ak ste si nepriplacali. ja som SZCO a nepriplacala som si a materska by mi vysla nejakych smiesnych 160€, takze to musim riesit inak :slight_smile: a rada sa podelim, ak mate niektora zaujem.
21. zář 2010 v 09:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lubinka26 aj ja chcem citit pohyby, ale co, my este mame cas :slight_smile:

baby, vcera mi kamoska povedala, ze sa vraj nemozu pouzivat normalne vlozky, ako always tenke po porode? Neviete o tom nieco?
21. zář 2010 v 09:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@minnehaha2005 no niektore tu pisali, ze uz citili ovela skor a tiez prvorodicky. ty tiez este nic necitis?
21. zář 2010 v 09:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@minnehaha2005 -do pôrodnice si treba brať úplne klasické vložky. :wink:

Dievčatá - mňa včera tiež celé poobedie bolelo brucho - ale tak zvláštne - potom mi to našťastie prešlo. A už druhú noc som zase mala strašné kŕče v nohách. :unamused:
21. zář 2010 v 09:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leginca uff tak uz krce? no spominam si - nic prijemne :unamused:
21. zář 2010 v 09:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@slavkav - no ja mám také kŕče, že mám pocit, že sa mi ide zlomiť kosť - musím vypiť magnézium a tak do 5-tich minút mi to prejde. Ale je to tak silné, že niekedy aj plačem od bolesti.
21. zář 2010 v 09:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lubinka26 nie, ani sa nestresujem, aj tak prvorodicky maju pohyby cititi okolo 20-22 tt, tak si starosti nerobim.
21. zář 2010 v 09:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leginca a nepomaha ani vystriet - napnut nohu? mne to pomahalo v prvom tehu.
21. zář 2010 v 09:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leginca ja viem, ze klasicke, ale mne povedali, ze si tie normalne always s kridielkami brat nemozem, tie na normalnu menzes... ze to musia byt tie hrube... vraj je to kvoli nejakym chemikaliam, ktore su v alwayskach a tak...
21. zář 2010 v 09:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ránko tehuľky :slight_smile:
@minehaha2005 - no obyč vložky by si musela v pôrodnici meniť, každých 10 minút a taktiež nie je dobré nosiť v pôrodnici nohavičky ( kôli rýchlejšiemu hojeniu rán) a s tými hrubými dokážeš normálne chodiť aj bez nohavičiek, teda tak myslím, že zájdeš na záchod a do sprchy

@lubinka26 - ja si nechám veľmi rada poradiť, ja som tiež SZČO a víde mi to isté

@leginca - to je mi ľúto,
21. zář 2010 v 09:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte tehule
včera som mala upratovaciu maniu, takze som tu veľmi nebola. Dnes snáď oddychnem:slight_smile:

@minnehaha2005 Do porodnice klasické bunicinove poporodne vlozky.tie sú naozaj najlepšie. Niektoré nemocnice vlozky dávajú, takze si zistí ktoré čo a ako. Kúp si k tým vlozkam aj sietovane nohavicky, tie sú na nezaplatenie, aby ti vlozka nevypadla, kedže obyčajne nohavicky by si nemala mat.
@leginca Krce aaaaaaau. Ja chvala bohu ešte nemám, mala som to až na konci tehu. Nič prijemne teda. Držím palce nech sa to zmierni a zmizne:frowning2:
21. zář 2010 v 09:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@labudka zistila som, ze ak zrusim zivnost a zamestnam sa, tak sa mi bude pocitat materska z noveho vymeriavacieho zakladu. teda, ak sa napr. od novembra zamestnam a dostanem zmluvu na dobu neurcitu a hrubu mzdu cca 1120€, tak mi vyjde materska cca 630€. a aby za mna nemusel zamestnavatel odvadzat zbytocne dlho odvody, dam sa na pnku hned druhy den po nastupe, teda zaplati odvody, len za jeden dne a potom budem dostavat pnku cca 500€ az do materskej. a kedze mi pojde zamestnanie dalej, budu sa mi roky na materskej zaratavat. poslem ti do ip moj vypocet, co mi poradili baby.
21. zář 2010 v 09:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@labudka no, teda, ja si to neviem predstavit, chodit bez nohaviciek?
21. zář 2010 v 09:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@minnehaha2005 ono je to kvoli tomu, aby sa ti dobre vetralo sitie a lepsie hojilo. tak preto su najlepsie tie sietkovane nohavicky.
21. zář 2010 v 09:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@minnehaha2005 ani ja si to neviem predstavit, preto si urcite kupim tie sietovane. Este mi pride aj dost blbe celej vizite ukazovat vlozku a nechat ich pozerat sa medzi nohy, ale na to som si uz ako-tak aj zvykla teraz v nemocnici, ked som bola s tym hematomom. :confounded:

Vcera som narazila na temu, ze "Holenie pred porodom" a to som nejak neriesila nikdy, ved kazda sa uz dnes holi...nie? A aj ked si tam nebudem vediet dociahnut a vidiet, tak radsej nech ma oholi manzel, ako nejaka sestricka so suchou ziletkou. :astonished: !

Inak mi zacalo tvrdnut brucho, tak mam zase o zabavu postarane.... :confounded:
21. zář 2010 v 09:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@slavkav - no ja sa musím postaviť a prechádzať sa aby mi to prešlo. Nie je to naozaj nič príjemné. :unamused: Mala som to aj pri prvom tehotenstve.
21. zář 2010 v 09:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leginca :unamused: uff, tak nic moc
21. zář 2010 v 09:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sharlotta mne tvrdne tiez, teda si myslim, ze je to tvrdnutie, mne sa ulavi ak si lahnem na chvilu...

ved to, citala som jednu temu o vlozkach a o tom, ze visita ti tam stale pozera, a ze primar v jednej nemocnici zakazal babam po porode nosit aj tie sietkovane, nic len vlozky medzi nohami... to mi pride take degradujuce, ja neviem ako to bude tu v JAR, ale ja budem rodit v sukromnej klinike, lebo statne tu su otrasne...
21. zář 2010 v 10:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@minnehaha2005 mne tvrdne prave ze ked lezim a som v klude :unamused: Ked som v pohybe mozno tiez, ale to si nevsimam...
21. zář 2010 v 10:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sharlotta jaj, tak to je mi luto, a uz si sa rozhodla, ci pojdes naspat do skoly, ja som ucila 3 roky, plus po veceroch rozne kurzy a neviem, ci by som si zvykla znovu.. teraz sedim doma, sice mi to kus vadi, ale aspon nemam stresy...
21. zář 2010 v 10:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lubinka26 To píšeš o materskej, ktorá je pól roka a to 55% z vymeriavaceho základu. Je to ako PNka. Po pól roku prechadzas na rodičovský príspevok, ktorý je 277€. Pokial si však nebola zamestnaná dva roky a viac, dostaneš iba tých 160€.

@sharlotta Co sa týka holenia vo vyssiom štádiu. Ja SIM holila raz za týždeň. Nemusíš to mat úplne do hladká. Môj postup: pripravis uterak, gel a ziletku a vodu na posteľ, roztiahnes nohy a zavolas Maaanzeeeel, čas na sex:slight_smile:)) Ja sa už na to teším, lebo mm to robí tak opatrne, jemnucko, ja stihnem časopis prečítať:slight_smile:

aj mne tvrdne bruško sem tam. Keď si klepkam po brusku, aby som zobudila malú:slight_smile: tak sa asi nahneva a vyduje sa na jednu stranu
21. zář 2010 v 10:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@minnehaha2005 ja by som chcela ist...Moji maju 22.10. stuzkovu. Ja ucim 7 rokov a tiez poobede kurzy a doucovania. Tieto prazdniny som ale nemala 1x nikoho, lebo som musela lezat a teraz som PN, takze prijem nam isiel rapidne dole a uz je to aj pekne citit. :confounded:
21. zář 2010 v 10:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@arrett :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: joooj, jak som sa dobre zasmiala :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: Mne uz z tej sexualnej abstinencie dost sibe. Som akurat dnes hovorila mm, ze ked porodim, tak my asi potrhame stehy :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: Zatial sa holim sama, zatial to zvladam, ale ked uz si nebudem vidiet, tak nastupi manzel. :grinning: Bude mat aspon trochu sexu :grinning:
21. zář 2010 v 10:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@minehaha2005, @sharlotta - veď uvidíte ako vám bude pohodlne, či s nohavičkami, či bez, ja som ich tiež mala zo sebou v nemocnici, ale nepotrebovala som ich,a čo sa týka vizity, je to nepríjemné, ale treba sa odosobniť veď pozerajú tam preto či je všetko v poriadku a nie aby nás okukávali
@sharlotta - ja som učila pri prvom tehotenstve, a mala som možnosť aj teraz, ale nešla som do toho, predsa len začína chrípkové obdobie a musela by som cestovať autobusom a to mi za to nestojí, aby som ešte ochorela, ale ja som dosť citlivá na všetko vo vzduchu, ak máš dobrú imunitu a tie peniažky sa naozaj zídu (my už máme všetko po prvom, čiže nebudeme skoro nič dokupovať, iba ak by to bolo dievčatko :slight_smile: ), tak to skús a uvidíš.
21. zář 2010 v 10:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@labudka ja chodim autom a nebyvam casto chora, aj ked pocas tehu ma moj organizmus neprestava prekvapovat, takze vobec neviem, co od neho mozem cakat... :unamused: Ja som nebola chora uz niekolko rokov. Mozno tak nadcha, maximalne chripka, ktora trvala 2 dni, aj to tak naposledy pred mozno 3 rokmi.
21. zář 2010 v 10:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sharlotta - tak to máš super ja som chorá každý rok , dokonca už mám aj nemocničný syndróm, stačí aby som bola s Tobim pár hodín v nemocnici a už doma smrkám, ale na druhý deň ok, keď už nebudem tehu ani nebudem kojiť, rozmýšľam nad očkovaním proti chrípke, alebo budem trénovať na ľadového medveďa.
21. zář 2010 v 10:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek