• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP v únoru/februári 2011. Máme společný termín?

19. září 2012 
@kwetinka1 nie si sama,,,,tiez vobec nemam predstavu
21. zář 2010 v 15:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mafynka
@dijefcatko porsim vas, doktori su zvyknuti na vselijake zostrihy. Ja som tiez zo zaciatku bola vyhadzana, ale ono to postupne zmizlo, ked som sa holila castejsie. pokozka si asi zvykla. nech sa kazdy holi tak, ako mu to vyhovuje. Mne len pride dost divne, ze v 21. storoci niekto nuti zeny, aby sa oholili pred porodom...mi to pride uplne na hlavu, jak v koncentraku :angry: klystir, holenie...
http://www.najmama.sk/clanok/225499/holenie-pred-porodom--ma-vyznam/
21. zář 2010 v 15:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kwetinka1 @mafynka tak to som rada, že v tom nie som sama. často som už čítala, že dnes sa ženy holia, tak som si pripadala čudne :wink: doktori si z toho možno ani nič nerobia, keby som mala nejakého starého, tak mi je to šuma-fuk, ale taký mladý feši ako je môj možno sleduje tieto trendy :grinning:

@kwetinka1 zoznamov, čo mať pripravené, nájdeš kopec, môžem ti aj niečo poslať a podľa mňa to budeš používať aj tak inštinktívne, budeš vedieť, čo s bábom robiť. ja som tento víkend zistila, že nemusím kupovať totálne nič, všetko čo sa týka oblečenia a periniek dostanem od mojej švagrinky. síce väčšinou v modrom, ale nevadí. ak bude dievčatko, tak pár ružových vecí iste dostanem. super ušetrím, veď kočík, postieľka, fľaštičky a tieto veci budú stáť ešte dosť :slight_smile:
21. zář 2010 v 15:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Příspěvek byl smazaný adminem, protože nesplňoval pravidla fóra.
21. zář 2010 v 15:47 • mafynka
21. zář 2010 v 15:55 • sharlotta
@kwetinka1 - neboj nič - všetko s dieťatkom v pohode zvládneš. Ja som tiež zo začiatku bola úplne hotová - ale je to úplne v pohode.

@djefcatko - to je super, že budeš mať vecičky. Ja mám všetko po synovi a väčšinou sú to neutrálne farby - takže super. :slight_smile:
21. zář 2010 v 15:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
21. zář 2010 v 16:04 • mafynka
@mafynka aj mne to vadilo, takze som sa pustila "do boja" :slight_smile: , az kym som to nevybojovala. To, ze sa mam holit kazdy 2. den mi poradila vtedajsia spolubyvajuca. Po case to zacalo fungovat...Ale co plati pre mna, nemusi aj pre teba...ale skusit mozes. :wink:
21. zář 2010 v 16:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja sa holim len ked viem ze budeme mat styk... teda parkrat za tyzden... hoci teraz je moj mily na 2 tyzdne pracovne v nitre takze sa neoholim ani za nic :grinning:
21. zář 2010 v 17:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sharlotta preco mas zakazany???
21. zář 2010 v 17:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
21. zář 2010 v 17:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@moniciak koli tomu, ze som mala hematom. My mame v podstate zakazany sex od zaciatku tehu, lebo najprv som zacala spinit a potom som mala hematom. Teraz sa uz mm tesil, lebo vo stvrtok idem k Dr., ze uz nam to dovolia...ale pripravujem ho na to, ze nam to asi znova zakaze, kedze mi zacalo tvrdnut brucho :confounded:
21. zář 2010 v 17:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sharlotta ale pohyby citis nie??? ja som sa uz zacala bat ale teraz som si uz ista ze je to babatko :slight_smile:
inak co vy a epiduralka??? ci este nerozmyslate???
21. zář 2010 v 17:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@moniciak citim :slight_smile: Ja bez epi ani neuvazujem.
21. zář 2010 v 17:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dijefcatko Presne tak, chlpy by sa mali nechavat z hygienyckych dôvodov. Ja keď som išla rodiť, tak som mala take strnisko a bolo to úplne v pohode. Pokial tam nie je prales, tak je to podľa mna OK. Holenie v smere rastu chlpkov zabraňuje cervenaniu a tým hnusnym vyrazkam.

Ja som mala babo stále v zavinovacke. Mala som pocit, že sa mu tak lepšie spinka. Tiež som sa ho nebala zobrať takto na ruky, lebo bol pevnejši. A polohovala som ho polohovala. Mala som takú fintu, že na ktorú stranu som ho dala, z toho prnika som dojcila. Lebo som si to nikdy nevedela zapamatat. Ono sa teraz nad tým trápiť netreba, či dať ešte deku na perinku. Uvidis podľa babatka, ako mu bude. Ak má chladny nostek, das deku, ak teply nedas. Ak bude máš sporení siju, jedna vrstva dole. Nikdy sa netreba riadiť rukami, tie sú niekedy studene. A netreba babo zbytočne priehrievat a taktiež ani izbu. Sú z toho len potnicky. Ale na to postupne obaja s babatkom prídete :slight_smile:
21. zář 2010 v 18:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte kocky :slight_smile: tak dalsi den za nami :slight_smile: k tym zavinovackam.my sme kupili len jednu a da sa vyuzit aj ako deka,takze ak v tom nebude male spinkat,tak ho tym prikryjem. netusim aky je to material,kedze sme to kupovali pred mesiacom :grinning: ale mam aj nejake perinky,lebo mne sa v nich babtko hrozne paci,takze budem aj to pouzivat. a asi bude aj lepsie spat a uvidime ako s polohovanim. ak bude male po mne,tak to budu starosti. lebo moja hlava je otrasna,esteze som baba :grinning: mam prelezanu jednu stranu :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:

@moniciak ja urcite epi,kedze mavam zlcnikove zachvaty a je to priserna bolest a toto bude urcite horsie.
21. zář 2010 v 18:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@arrett jeej,tak mna museli asi stale prikryvat. ja mam ladovy nos takmer vzdy :grinning: ale velmi uzitocne informacie,by som si ich mala niekde poznacit :slight_smile: este kludne cosi dalsie napis :wink:
21. zář 2010 v 18:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hrozienko11 :grinning: to ti všetko samo príde keď sa babo narodí. Ty ako matkabudes vedieť čo a ako:slight_smile:
21. zář 2010 v 18:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@arrett nemam moc ten pocit :sweat_smile: :grinning: prebalovat a obliect viem.hadam aj nakrmim :grinning: a prechadzky urcite zvladnem :grinning: len je to take nieco nove a predsa len nase mamky maju insie skusenosti,aspon si ja myslim.
21. zář 2010 v 18:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hrozienko11 Tak to naozaj majú. No ony mali šancu vychovávať, teraz si ty vychovavaj podľa seba. Vypocuj si ich rady a skúsenosti a zober si z nich to, čo považuješ ty za vhodne. Moja mama dávala simonkovi v 3 mesiaci med:slight_smile: Takze som jej vravela, že moje dieťa, moje pravidla. Trvalo jej to dlho pokial si zvykla, ale teraz to už každý rešpektuje. Ja som matka a vychovávam podľa svojich predstav. Neco si vypocujem, niečo prečíta, poradim sa s mm a tak aplikujem.
21. zář 2010 v 18:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@arrett tak to je super,ze to takto pekne zvladas :slight_smile: a hlavne,ze rodina akceptuje tvoju vychovu,lebo obcas je to tazke. ale tesim sa na prechadzky a tie vsetky pokroky okolo :slight_smile:
21. zář 2010 v 19:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Aj ty si povieš svoje, uvidis. Niektoré veci sa ti určite nebudú páčiť a budeš musieť povedať rázne nie. Napríklad mne chcela prísť rodina pozrieť malého týždeň po pôrode. Ja som si to nevedela ani predstaviť. Brat babo z rúk do rúk, ktorý nemá ešte žiadnu imunitu, proste som bola zufala. Povedala som nie a nech prídu po 609 nedeli. Tie týždne patrili len nám trom. A oni o nič neprídu.
21. zář 2010 v 19:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
21. zář 2010 v 19:10 • mafynka
21. zář 2010 v 19:13 • mafynka
ako ja sa nejak nebojim,ze sa mi tu ktosi z rodiny nasackuje alebo budem pocuvat,co robim zle,kedze sme v zahranici. ale doma to urcite pride. no verim,ze to nejako zvladneme.
mozno ak budeme mat bordel v domacnosti,tak polovicky nedovolia ziadnu navstevu :grinning:
21. zář 2010 v 19:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mne pomáhala mama. Bola pri mne. No časom už mi liezla na nervy, pekne som jej poďakoval za neocenitelnu pomoc, za čo je budem stále vdacna, no nastal čas, keď už chceme byt sami. Zobrala to v pohode. Je super mat na začiatku pomoc. Teraz príde tiež na týždeň a pomôže mi. Je to fakt na nezaplatenie.
21. zář 2010 v 19:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
21. zář 2010 v 19:44 • mafynka
@mafynka uplne ta chapem. my ked budeme doma,tak budeme u svokrovcov a bude to uplne ine ako u nas doma. lebo mame mozem co-to povedat a vezme to v pohode,no svokra sa moze urazit :unamused:
21. zář 2010 v 19:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
21. zář 2010 v 19:50 • mafynka
21. zář 2010 v 19:53 • hrozienko11
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek