• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP v únoru/februári 2011. Máme společný termín?

19. září 2012 
ahojte tehulky,viete mi poradit co by som si mohla dat,ked ma boli hrdlo?
22. zář 2010 v 19:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kikaku vraj sa to da
22. zář 2010 v 19:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evulik82 teple mlieko s roztopenym cerstvym maslom, nakrajana cibula a zaspana cukrom..nechaj odstat a cibula pusti stavu..to je dobre na hrdlo..inak su take homeopatika tusim homeogene..ale mne naposleny nepomohli a sirup stodal..
22. zář 2010 ve 20:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@palesandra dakujem,ale mlieko nemozem ani citit, rozmyslala som nad slanou vodou,ale z toho ma zas napina,fakt neviem co si dat.
22. zář 2010 ve 20:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
môžeš si dať QUIXX do nosa, je to sprej aj pre tehotné a cmulacie tabletky na hrdlo SEPTISAN aby sa ti baktérie nešírili. aj mne to dala lekarka :sunglasses:
22. zář 2010 ve 20:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
nema mi to kto ist kupit, ale zajtra idem k lekarke, lebo ma este aj cele telo boli, zuby, usi....dufam, ze to babu neskodi. neviete?
22. zář 2010 ve 20:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evulik82 - homeopatický sirup Stodal je dobrý na hrdlo - tak vyskúšaj. :slight_smile:
22. zář 2010 ve 20:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kikaku
@denisa287 :slight_smile: mna len tam baby minule napadlo, aj ked ten pristroj zatial nemam, ci to nie je pocut nase srdiecka ..? :slight_smile: vy to mate odskusane,tak neviem aka je realita ked doktor nechcel tomu verit ... :grinning:
22. zář 2010 ve 21:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte.urcite uz vsetky spite. mi trvalo,kym som vas docitala :grinning: tak magneziove tabletky tiez uzivam,sa citim omnoho lepsie. len netusim,ako zistim,ci mi tvrdne brusko. ja mam casto pocit bolesti v podbrusku,ako pri kramach,no mozno placenta je stale nizko. nepodarilo sa mi zistit,co znamena slovicko 'prosterior' teda nedava mi to ziaden vyznam :confounded:
inac je super,ze citite vsetky pohyby. to nase ma len kope do bedrovej kosti,takze o nom viem len ja zatial :sweat_smile:

@kwetinka1 urcite navstiv doktorku,ona ta poriadne prezrie a da ti nieco,co malemu urcite neuskodi. len taketo to stavy netreba podcenovat,ze to prejde. prejde mozno za par dni a potom sa to objavi ovela horsie.
22. zář 2010 ve 21:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
ani neviem pisat,malo byt 'posterior' :confused:
22. zář 2010 ve 21:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leginca dakujem :slight_smile:
22. zář 2010 ve 21:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kikaku ja tiez nie som zosobasena a ani nebudem do porodu. musis vybavit na matrike otcovstvo a tamako pisu baby musite ist obaja ale to je podla mna vsetko, teraz s tym nie su nejake velke problemy poznam vela ludi co tak rodilo a nemalo problemy
22. zář 2010 ve 23:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
baby, ja som sa skoro rozhodla... ja chcem ist na cisarak, ja sa normalneho porodu bojim.
23. zář 2010 v 07:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@minnehaha2005 a co ta tak vyplasilo? :wink:
23. zář 2010 v 07:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@slavkav ja neviem, asi vcerajsie sa trhanie, netrhanie... ale hlavne, ze ja som tu sama... manzel je v praci, ale jeho praca znamena soferovanie po okoli a niekedy je aj 2 - 3 hodiny autom od nasho bytu... a co ak zacnem rodit a ani neviem, kedy a ako, nemam tu maminu, svokra pride az mesiac po porode a ona moc nepomoze, tak aspon nebudem v strese, pekne si naplanujem, kedy budeme rodit... moj lekar to zvycajne planuje 10 dni pred terminom. Este nie som plne rozhodnuta, lebo viem, ze akonahle budem rodit cisarskym, tak potom vsetky ostatne budem musiet mat cisarskym, ale tak to nejako pocitujem ...
23. zář 2010 v 08:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@minnehaha2005 aha - tak to sa da u vas takto dohodnut? tu sa tusim vacsina snazi o prirodzeny porod. ono nemusis aj dalsie rodit cisarskym - ak ich nebudes mat rychlo po sebe. podla mna aj u mna sa budu snazit o prirodzeny :unamused: no uvidim. ja sa na porod este nepytam - radsej :grinning: .
23. zář 2010 v 08:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@slavkav no, moj lekar by nedovolil, ak by som uz rodila cisarskym, mat prirodzeny porod ... hej, tu si o to poziadas, vraveli mi kocky, co rodili cisarskym, ze tu skoro kazda baba si vyberie cisarsky... tak ja neviem, chcem mat ten pocit, ze som to ale sama zvladla, vies, normalnym, ale ja som taka poserka... ak by som bola na Slovensku, tak by som to inac riesila, jednoducho som tu sama, a ja som strasna citlivka.
23. zář 2010 v 08:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj :slight_smile: ja že tu budem prvá :grinning: a tu sa už debatuje :slight_smile:
@minnehaha2005 ja radšej normálne,niečo ako cisára som zažila pri mmt,nerada by som to opakovala :unamused: len ked to bude nevyhnutné...........
23. zář 2010 v 08:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@minnehaha2005 neboj, posero som aj ja :slight_smile: len ja si to nemozem len tak vybrat. ale keby mam na vyber, ktovie ktovie :slight_smile:
23. zář 2010 v 08:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@minnehaha2005 Neboj sa, veď pôrod je úplne prirodzená a najmä krásna vec. Ja mám z pôrodu iba krásne zážitky. Nie je to nič hrozne. Práve naopak, cisár je operácia, zásah do tvojho tela, neprirodzeny pôrod. Dlhšie sa hojis, pomalšie sa spúšťa miecko a máš oveľa väčšiu jazvu. Ak by ti náhodou robili nástrih, tak to pri pôrode vôbec necitis, na sitie si vypytas injekciu a o pár dni nebudeš ani vedieť že si rodila.
23. zář 2010 v 08:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,
@minnehaha2005 - po cisárskom sú väčšie bolesti ako po normálnom pôrode. Ja som rodila normálne - ale 8 rokov dozadu mi operovali črevá a mám jazvu ako po cisári + ešte do polovice brucha. A poviem Ti, že pôrod bol brnkačka proti bolestiam a hojeniu po operácii.
Baby nerobte si z pôrodu zbytočného strašiaka - každá žena je na to pripravená a zvládne to. :slight_smile:
23. zář 2010 v 08:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
ved od bolesti sa dnes už dá..kto chce môže si dať pichnút epidurálku :wink:
a poviem vám poznám také čo rodili s epi a ani jedna na to nedá dopustiť :dizzy_face:
23. zář 2010 v 08:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@arrett no, ved to, nastrih mi robit nebudu, moj lekar to nerobi, moja sestra rodila normalne, potrhala sa az ku konecniku. Mala ma teraz 5 rokov, a stale ju boli ta jazva dole. Zle jej to zasili ci co... sestra by sa mala lepsie, keby jej dali cisarak, lebo by sa holila rychlejsie cisarakom, kvoli tomu, ze ta jazva by bola v suchu... keby som bola na Slovensku, tak by som to inak vnimala, ale tu v dalekom svete, ja sa bojim, ze nebudem vediet, kedy do nemocnice a nedajboze porodim sama doma... ja viem, ze je to extrem, ale v mojom pripade je to o rozhodnuti a ked si pomyslim, ze to bude cisarakom v presne stanoveny termin, manzel bude doma, pekne budeme pripraveni, tak som kludnejsia... stacilo mi ked som bola sama doma a manzel bol v praci, hodinu aj dve od domu a som krvacala, bala som sa strasne byt co len chvilocku sama... je tu rychla pohotovost, v pripade porodu by pribehli, ale ja som poserka...
23. zář 2010 v 08:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja sa nebojim bolesti, porodu ako takeho, ja mam stres pred porodom... stihneme to do nemocnice, bude manzel pri mne, som daleko od domova, a tak mam strach ako to dopadne.
23. zář 2010 v 08:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
no dievcata - ja ked prezijem prirodzeny porod - poviem vam, ze je lepsie :grinning:
23. zář 2010 v 08:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
teda co je lepsie. ja sa proste bojim toho, ze porodit 5kg dieta normalne :unamused: ale vsak nejako bude. prinajhorsom budem sediet na kupacom kolese :grinning:
23. zář 2010 v 08:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@arrett presne tak, krasne si to napisala ...baby mna trosku nastrihli, ani som to nevedela, az ked sa mi zdalo ze su neako dlho medzi kolienkami :grinning: po porode, ze reku co tam robite ? a oni ze len par stehov :sweat_smile: pocity stastia a lasky su take silne ze prekryju vsetko ostatne ...a nebojte sa ze budete zospodu ineee , vsetko pasuje donutra ako predtym :wink: :grinning: :grinning: :grinning: :dizzy_face:
23. zář 2010 v 08:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@slavkav kamoska rodila nedavno, mala normalny porod prvykrat a pri druhom porode mala cisarsky a nevie si to vynachvalit, hovori, ze lespie jej je teraz po cisaraku... ja sa bojim inkontinecie po normalnom porode a vsetky tie mozne komplikacie, jednoducho tam dole si nedoknuta pri cisarskom ... este nie som plne rozhodnuta, len tak nahlas uvazujem.
23. zář 2010 v 08:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@henri001 ja si myslim, ze kazda zena je ina, dalsia kamoska rodila v BA, a hovorila, ze zasivanie po porode bolo horsie ako samotny porod, vsetko citila aj ked mala epiduralku, a ked sa pozrela zrkadielkom tam dole... tak bola zhrozena, az teraz po 6 rokoch uvazuje, ze by znova otehotnela, tak sa boji porodu...
23. zář 2010 v 08:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@henri001 - presne ako píšeš - ja som ani nevedela kedy ma nastrihli, a ten pocit, keď Ti donesú ukázať dieťatko je neopísateľný. :grinning:
23. zář 2010 v 08:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek