• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP v únoru/februári 2011. Máme společný termín?

19. září 2012 
hej - to som aj ja pocula, ze sitie bolo horsie ako cokolvek ine. ale ked budem rodit nahodou takto, tak sa chystam si to prebrat s porodnikom, ktoreho si vyberiem - kedze uz za to budem platit nemale peniaze.
23. zář 2010 v 08:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
no ked tak pekne pisete o prirodzenom porode - dufam, ze sa vo februari k vam pridam :wink: s tymi pozitivnymi skusenostami
23. zář 2010 v 08:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@arrett co ti robil na minulej poradni? klasika - moc, tlak, krcok a srdiecko?
23. zář 2010 v 09:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@minnehaha2005 Ako prvorodicka za dve hodiny určite nepirodis, takze toho, že nestihnes prísť do nemocnice by som sa vôbec nebala. Ja som mala EPI a bola som úplne spokojná. Za 6 hodín žiadna bolesť. Úsmev na tvári, fotky, prechádzky, vtipy.... Samotný pôrod 5 minút. No keď som videla krpca, bolesť zmizla. Jasne že po pôrode to tam dole vyzerá hrozne. Aj ja som sa zlakla:slight_smile: No teraz som úplne v pohode. Krásne sa to zahojilo, pindu mám ako tak v pôvodom stave a žiadna trauma. Každý pôrod je iný, to je samozrejme. No musismysliet na to, že všetko dobre dopadne, že to pôjde ľahko možno ani sitie nebude potrebné. Preber zo svojim porodnikom, že v prípade potreby trvas na nastrihu, nie na potrhani. Mne sa ani veriť nechce, že v dnes dobe ten nástrih neurobia. Ja som pred pôrodom na to ani nemyslel. Iba som sa tešila, že o chvíľku budem mat babo pri sebe, že ho porodim, privediem na svet a už budeme navždy spolu. Že dám nový život.
23. zář 2010 v 09:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak ako pisu baby, cisarsky boli viac, ako prirodzeny, dlhsie sa hoji, je to zasah pre to babatko, ked sa este nepyta na svet, a najblizsie 2 roky nemozes otehotniet...To su pre mna dostatocne negativa....
@slavkav A myslis, ze by ta nechali rodit prirodzene 5kg dieta????? :confused:
23. zář 2010 v 09:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sharlotta jasne - robi sa to :wink:
23. zář 2010 v 09:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
nastrih - to sa robi akoze nejakym med. noznicami a striha sa zive maso???
23. zář 2010 v 09:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@slavkav co sa zblaznili? :sweat_smile:
23. zář 2010 v 09:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@slavkav Mne dali na sitie epi, ale aj tak to bolelo. Tak SIM si vypytala injekciu. A to bola paradicka. Mohla si tam dr robiť čo chcela, nič som necítila:slight_smile: a aj tak som pocuvala malého ako reve:slight_smile:
hej klasika u simka. Len som tam čakala 2 hodky, lebo prišiel o hodinu neskôr a bola tam nejaká iná sestricka... Ale aspoň som si oddychla od malého:slight_smile:)) Ty ideš dnes, však?
23. zář 2010 v 09:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja si myslim, kazdy porod ma svoje plus aj minus, ta ktora ma zle spomienky na prirodzeny - moze mat paniku z toho, ta ktora presla CS moze mat paniku zase z toho - neda sa to takto pausalizovat - kazdy porod je iny. vsak uvidime v januari / februari/marci. :slight_smile:
23. zář 2010 v 09:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sharlotta no asi :slight_smile: ja som mala povodne ist tiez klasicky, ale pre odlupujucu sa placentu siel cisarsky. inak by som isto sla prirodzene. ale podla uzv mala mala vazit 3800g - takze asi taka presnost. ale ono sa hovori tusim +-500g dava presnost uzv. mne povedali, ze mam siroku panvu ze v pohode prirodzene. takze ked som pocula tu vahu, veeelmi som sa tesila, ze som sla CS.

@arrett ano dnes - vcera sa krpcek malo hybal, tak snad je vsetko ok. takze nervozita narasta :wink:
23. zář 2010 v 09:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@slavkav Hej presne tak, zoberu nožnice a cvak. Od pindule smerom ku konecniku- trosku do strany. Jamam asi tak jeden cm. Ale tonecitis, lebo koza je napnuta tlakom hlavičky. Ja som cítila iba uvoľnenie- ten tlak povolil a ja som vytlacila hlavičku. Takze nástrih bezbolestny.
@slavkav myslim, ze sa nestriha, ale skor reze...Zatial mi kazda jedno povedala, ze to necitili vobec....Na to sitie si musim aj ja vypytat injekciu.

Inak dnes konecne nastal den D a o 14.00 idem do poradne. :slight_smile: Bude mi robit aj morfo, tak drzte palce, nech je drobcek ok. Dufam, ze uz sa aj dozvieme, co to bude... :dizzy_face: A ak bude vsetko ok, tak mi aj ukonci PN-ku...uvidime...dufam, ze bude vsetko ok...
@arrett
@sharlotta no to fakt neboli? no tak fajn
23. zář 2010 v 09:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sharlotta drzim palce na poradnu, ja idem tiez (ale az vecer), ale morfo mam v pondelok az.
23. zář 2010 v 09:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
ano su zeny ktore porod prezivaju cely zivot, je to nieco co "prezili" a robi ich to vynimocne a budu o tom rozpravat aj vnucatam, ake muky prezili ...kazda zena je ina , kazda inak veci interpretuje ...nechcem sa robit mudra ale myslim ze je najvacsia chyba robit si z porodu strasiaka a prilis si to do detailu rozoberat ... porod je prirodzena vec, cisar je operacia ...na nezaplatenie ked je dietatko ortocene panvovym dnom alebo omotane pupocnou snurou :fearful: nicoho sa nebojte, psychika, dobra pohoda , radost z toho ze prichadza na svet vase miminko , je pri porode najdolezitejsia ...
23. zář 2010 v 09:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@henri001 tusim si to uz zacnem opakovat :slight_smile: lebo u mna pozitivne myslenie moc nefunguje - tak zacnem trenovat :slight_smile:
ked ja zase potrebujem presne vediet co ma caka, aby som sa psychicky na to pripravila.:wink:
23. zář 2010 v 09:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@slavkav tiez sa bojim, lebo dnes sa akosi malo pohybuje a inokedy vystraja od rana
23. zář 2010 v 09:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@slavkav @sharlotta držím palce v poradni a čakáme samé dobre spravicky:slight_smile:
23. zář 2010 v 09:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sharlotta tak moje nie je nikdy take super aktivne, ale viacej ako teraz. ale verim, ze je vsetko ok :slight_smile:
23. zář 2010 v 09:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@slavkav a kolko mas obvod bokov, ked sa ta mozem opytat...Lebo ja som si vzdy myslela, ze ja mam dost siroku panvu, ale vraj mam uzku... :sweat_smile:
23. zář 2010 v 09:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@arrett dakujeme :slight_smile:
23. zář 2010 v 09:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
dievcata, ja idem na morfo tuto sobotu, dufam ze sa dozvieme aj pohlavie decula :slight_smile: a vsetko bude OK.
@sharlotta to fakt po cisarskom neodporucaju do 2 rokov otehotniet? nevedela som.
23. zář 2010 v 09:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sharlotta veeeeeeeelku :slight_smile: vsak ty si stihlunka :wink: podla toho co si pisala
oteho po CS - mne povedali rok
23. zář 2010 v 09:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@palesandra hej, teraz bola svagrina a je z toho dost sklamana, lebo chceli jedno po druhom. Vraj sa musi maternica dobre zregenerovat, lebo potom jej hrozi pretrhnutie. :unamused: Ale zase mam kamaratku -krestanku, co rodila cisarskym a kedze neberie antikoncepciu, tak sa im po polroku "zadarilo" dalsie...a zije... :sweat_smile:
23. zář 2010 v 09:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@slavkav no, ja mam obvod bokov 92...mne sa to zdalo vzdy velke oproti mojmu hrudniku... :sweat_smile: Ale vraj som uzka a budem tazko rodit :confounded:
23. zář 2010 v 09:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@arrett dakujem ze povzbudenie :slight_smile:
na zapade sa nastrihy nerobia,( tym myslim ako u nas, prvorodicka = nastrih, ci je to potrebne alebo nie), maju tu desatrocia skusenosti, ze je to tak lepsie, ja by som nechcela nastrih, lebo stale len tam sanca, ze sa nepotrhas, ja si myslim, ze prave pausalne nastrihy na Slovensku, ci je to potrebne alebo nie, su zbytocne, preventivne nastrihy nerobia ani v USA, ani v UK, ani tu v Juhoafrickej, len u nas... nastrihy ani v minulosti neboli pausalne.
Samozrejme, ze lekar ma nastrihne az ked vidi, ze je to nutne, oni tu proste nerobia nastrih ako na pase... ale pocula som od kamosiek, ze aj u nas mozes trvat na nenastrihnuti, moja mamina mala nastrih 3 krat, a ked rodila mojho brata, 3 v poradi, doktor ju nenastrihol preventivne, nepotrhala sa a nevedela si to vynachvalit, kedze uz mala s nastrihom 2 skusenosti pred tym
@sharlotta moja byvala suseda rodila obe deti CS a ma medzi nimi rozdiel 11m - to skoro bolo urcite, ale dalsia kamaratka ma rozdiel2r - a vobec nik sa netvaril,ze je to skoro. tiez ma obe CS
@sharlotta 92? tak to mas fakt malinko - to som ja nemala asi nikdy :slight_smile: ja mam asi tak 106 mozno aj viac. :slight_smile: co uz, velky zadok :grinning:
23. zář 2010 v 09:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sharlotta ja som nejaka poserka na normalny porod... ale pozri si tento clanok, dost objektivne tu pisu o cisaraku
http://www.csections.org/versus.php
23. zář 2010 v 09:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek