• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP v únoru/februári 2011. Máme společný termín?

19. září 2012 
@slavkav no kazda zeme to ma jinak, ja treba tu budu pobirat materskou 9 mesicu, pak uz nic
23. zář 2010 v 10:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cutce hej, vsade to je ine.
23. zář 2010 v 11:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nič nám neostáva ako po polroku dať dieťa do jasliciek a ísť do práce. Ide im asi o to, aby matka bola čo najmenej s dieťatko. Veď nie nadarmo sa hovorí, že dieťa do 3 rokov potrebuje najmä matku, pretože práve vtedy sa rozvíja jeho osobnosť.
23. zář 2010 v 11:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
prave, ja se nechci vratit do prace, no uvidime, jak to budeme financne zvladat :confounded:
23. zář 2010 v 11:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cutce no, ja nebudem poberat vobec nic :unamused:

a pochopili ste tych 300 eur na konci clanku, tie 300 eur este nie su schvalene, ze?
arret - mne sa strasne paci ako si odovzdana mamicka, netrap sa, ze maleho uz nekojis, ved devet mesiacov je krasna doba.
23. zář 2010 v 11:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@minnehaha2005 jakto? ale pokud nic nebudes brat od nich, tak si zazadej o slovenskou :wink:
23. zář 2010 v 11:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@minnehaha2005 Ked ja by som chcela pre svoje deti len to najlepšie:slight_smile: viem, že to občas prehanam, aj manžela tým rozculujem, ale neviem si pomôcť:slight_smile:
23. zář 2010 v 11:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@arrett vzdyt mu davas, to nezavisi jen od kojeni, ale nejvetsi vec je laska :slight_smile:
23. zář 2010 v 11:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
No, mne sa celkom paci tento navrh. Paci sa mi, ze nam bude umoznene pracovat. mm hovoril, ze v USA je uplne bezne, ze matky nastupuju do prace po 3 mesiacoch, ked tam zil a pracoval. My tu oproti zapadnym a podotykam bohatsim statom mame socialny raj. Nemozeme teraz chciet, aby nam preplacali plny plat, ked na to stat jednoducho nema. Ano, je to malo...ale aspon nieco. A tiez sa mi zda dost nespravodlive, ze ja som poctivy clovek, poctivo som studovala, neflakala som sa a pocas VS som zacala pracovat a ja mam dostat to iste, co nejaka ciganka, co porodi po ZS???? A nikdy nepracovala? Im by som dala tak max 60eur. Mali by v tomto jednoznacne urobit rozdiely. Bez prace nie su kolace :angry:
23. zář 2010 v 11:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja si stejne myslim, ze ten zakon je postavenej podl;e cikanu, aby uz tolika nerodili :sweat_smile:
23. zář 2010 v 11:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@minnehaha2005 ja som to pochopila tak, ze ak svoje dieta budes davat do skolky a preukazes naklady, tak ti mozu preplacat az do vysky 300eur. Ale neviem, ci som spravne pochopila.... De facto ti budu preplacat skolku, alebo jasle, alebo opatrovatelku.
23. zář 2010 v 11:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cutce no mozno u vas - ale u nas nemam ten pocit. lebo im vlastne zvysia :wink:
23. zář 2010 v 11:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja to pochopila tak, ze kdyz mas dalsi deti, tak dostanes min a min penez, nebo ne?
23. zář 2010 v 11:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Staci urobit zakon, ze ten, kto nepracoval a neplatil odvody nedostane nic. Napr. zivnostnici nedostavaju takmer nic, aj ked si myslim, ze pre tento stat urobia ovela, ovela viac, ako taky cigan. :angry:
23. zář 2010 v 11:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sharlotta ja jsem taky odvadela dane a nedostanu ani korunu :cry:
23. zář 2010 v 11:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hrozienko11 posterior znamena zadny alebo vzadu
23. zář 2010 v 11:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cutce no necitala som cely navrh zakona - ale co viem, vsetci budu dostavat 190 eur - ci pracovali alebo nie. ono sa berie len 1 RP, ak mas aj viacej deti, potom poberas na kazde tusim rodinne pridavky.
23. zář 2010 v 11:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
no ja sem to moc necetla, protoze me se to netyka, ja nic nedostanu :frowning2:
23. zář 2010 v 11:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cutce preco? :confused:
23. zář 2010 v 11:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sharlotta protoze ikdyz jsem ceska a mam trvaly pobyt v Cecach tak proste ziju jinde. Na jednu stranu to chapu, ale na druhou moc ne. ja jsem v Cechach pracovala asi 4 roky, odvadela dane, socialku i zdravotku. Takze asi tak
23. zář 2010 v 11:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cutce no ono je to asi preto tak - ze by si dostavala aj v cr aj v UK - mne to pride spravodlive. lebo predtym vsetci odisli prec, ale prispevky chceli. lebo vsak ty budes dostavat v UK, nie? u nas uz ani nemoze byt dvojite obcianstvo - cize deti, co sa tusim narodia v cudzine a dostanu obcianstvo tej krajiny - nemozu dostat skk - ci to este nie je schvalene?
23. zář 2010 v 11:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte,
co sa tyka cisaraku a prirodzeneho, tak mam kamaratku co rodila aj aj a nevie si cisarak vynachvalit. je to hojenie po prirodzenom bolo ovela horsie. nevedela sa tak o male postarat ako po cisaraku. dalsia kamoska zijucu v USA rodila obe deti cisarsky a mala ich po 13 mesiacoch a ked sa pytala tam na prirodzeny porod, ze tak uvazuje rodit, tak po nej pozerali akoby padla na hlavu. a teraz nelutuje, ze sa tak rozhodla.

co sa tyka rodicovskeho prispevku, čo včera schválili tak suhlasim so sharlotkou. je to maximalne nespravodlive. cely cas platim odvody a dane z mojho prijmu, co nie je mala polozka a teraz dostanem tak isto ako tie co nikdy nerobili a nic nezaplatili. je to fakt ubohost. halvne, ze avizovali, ze sa to nebude znizovat. takto budeme dohnane ist pracovat, a ked budeme mat preukzatelne vydavky na opatrovanie deti (jasle, profesionalna opatrovatelka...), tak nam mozno tých 300e preplatia. to je zatial len navrh. uvidime, co s tym spravia. mozno prd dostaneme.
v USA ibu bezne do prace po 3 mesiacoch, podobne je to aj v UK,ale ved si pozrite ake mame pridavky na deti v porovnani s inymi krajinami, kde je to aj cca 150e mesacne, alebo ze otec ma narok na dovolenku pri narodeni dietata a podone zvyhodnenia. co je u nas? podpora pre ciganov???
23. zář 2010 v 11:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@slavkav to jo, ale aspon by mi mohli dat vybrat jakou rodicovskou chci brat, ale proc by meli brat cikani rodicovky, kdyz v zivote nic statu neodvedli a ja co jsem odvadela nedostanu nic :slight_smile:
23. zář 2010 v 11:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sharlotta plne suhlasim!
23. zář 2010 v 11:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cutce praveze nie, ony mozno budu teraz rodit viac, predtym mali matersku 164 eur, teraz sa im zvysi na 190, a tie, ktore pracovavali aspon 12 mesiacov v poslednych 2 rokov, dostavali cca 260 prve 2 roky materskej a potom posledny 164, teraz budu vsetci pausalne dostavat 190, ci pracovali, alebo nie... to, ze hovoria, ze je to adresovane tym rodinam, ktore sa staraju o postihnute dieta, tak to mohli riesit individualne s rodinami, to je moj nazor, aj ked ja nebudem dostavat nic, lebo nie som na Slovensku, zda sa mi to velmi nespravodlive voci tym, co pracovali...

a neviete ako to dopadlo s tym prispevkom, tych 600 nieco eur, prispevok pri narodeni, co chceli od noveho roku zrusit?
23. zář 2010 v 11:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@minnehaha2005 aha, no tak to je nespravedlive teda. Ale ja bych zkusila se zeptat na tvou rodicovsku, protoze oni nechteji abys brala rodicovske dve, jednu v zemi co zijes a druhou v SR. Na to bych se zeptala :wink:
23. zář 2010 v 11:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@minnehaha2005 a jak to, ze nebudes brat materskou tam u vas?
23. zář 2010 v 11:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cutce tu neexistuje materska, proste nic ...
23. zář 2010 ve 12:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja si tiež myslím to čo @sharlotta - že je to nespravodlivé voči nám všetkým, čo poctivo odvádzame odvody.

Keď som bola na materskej s Romankom, tak som mala rodičovský 4.300,- Sk a vyžili sme a to sme už vtedy platili úver na byt - tak vyžijeme aj teraz.

Neuveriteľne sa na dieťatko všetci tešíme. :slight_smile:
23. zář 2010 ve 12:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja nie som vôbec zástancom jaslí, myslím si, že dieťatko je na kolektív pripravené najskôr, keď má 3 roky. :wink:
23. zář 2010 ve 12:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek