TP v únoru/februári 2011. Máme společný termín?

Zdravím všechny maminky. Je tu už taková, která čeká mimčo stejně jako my?
cutce
18. čer 2010
@zuzulaxx mela jsem ji 3.5. 😃
lubinka26
18. čer 2010
@bambulka0406 ahoj, nemala si ist k lekarovi dnes?

zdravim a gratulujem vsetkym, ci uz k srdiecku alebo najdenym //
zuzulaxx
18. čer 2010
@cutce ja 4.5- a ako kukám tak mi riadne blbo vychádza termín pôrodu.....ku prvému dňu poslednej mrchy sa prirátava sedem dní+1 roka -3 mesiace,,,čiže termín by som mala mať 11.2 2011 😕 😕 😕 😕 :-x x-) x-) x-) x-) že???
lubinka26
18. čer 2010
mna strasne boli chrbat a rebra aj pri dychani. je to normalne? uz som sa zlakla, ci nemem zapal pluc. a boli ma vlastne cele telo od lytok az po ruky. ako keby som mala svalovku. 😞
lubinka26
18. čer 2010
@zuzulaxx ved to je krasny datum 😉
cutce
18. čer 2010
@zuzu: me to vychazi taky na 11.2.2011, pocitala jsem to, ze k ovu 21.5 jsem pripocetla 38 tydnu 😉
@lubinka: v tom ti bohuzel neporadim :-S
zuzulaxx
18. čer 2010
@cutce no tak to potom sedí,lebo ja som o deň skôr mala ovulku 😃 😃 😃 takže už som si prepísala termín ..hodila som to do tehu kalkulačky a vyšlo mi tiež 11.2 😃 😃 😃 no budeme rodiť "spolu" :-N x-) x-) x-)
zuzulaxx
18. čer 2010
@lubinka26 to je v tehu normálne,že bolí celý človek,,,mňa zo začiatku nenormálne dreli kríže a to som nemala ani pri jednom tehotenstve....hm..takže je to uplne OK..aj ja to mám občas 😎 😎 😎
cutce
18. čer 2010
@zuzu: no ale jestli nebudu mit dvojcatka, mame je v rodine a brisko mam tak velky, ze bych tomu i verila :-N
lubinka26
18. čer 2010
ved si to hodte sem http://www.tehotenstvo.academy.sk/

dakujem, no dufam, ze to coskor prejde. uz tyzden som takto :-|

neviem sa rozhodnut, ci farbit vlasi ci nie. tolko som toho precitala. moja farba obsahuje peroxid vodika
sharlotta
18. čer 2010
Ja som si termin porodu pocitala na tzv. tehotenskej kalkulacke na nete je ich niekolko a v podstate sa zhoduju. Viem urcite, ze ovu som mala 25.5.-26.5.

@lubinka26 moja svagrina par dni po tom, co otehotnela odpadla v praci a dostala horucky a to este ani netusili, ze je tehotna a na pohotovosti jej nasadili antibiotika. Kazdy organizmus reaguje rozne, ale aj tak by som sa radsej poradila s lekarom.

Mna zase poslednu hodinu picha tak na pravej strane a uz som cim dalej, tym nervoznejsia :-S
zuzulaxx
18. čer 2010
@cutce my máme tiež veeeľmi veľa dvojčiat v rodine,,a manžel sa aj obával ,lebo hned prvý mesiac po vysadení HAK že bývaju väčšinou dojčatá,,,ale dnes tam zatial videla iba jedno :-o :-o ovšem ak nebudu jednovaječné 😃 😃 😃 😃 😃 a ja ked čakám štvrté bábo,sa mi bruško enormne zväčšuje.. 🙂
sharlotta
18. čer 2010
vlasy si kludne nafarbi, peroxid vodika nevadi, amoniak trosku, ale len koli tomu, ked to dychas...ja uz som si farbila a aj si budem
cutce
18. čer 2010
@zazu: treba tam budou taky dvojcatka a budes jich mit pet :-o , to nevim jestli bych sama zvladala :-N 😃 😃
bambulka0406
18. čer 2010
@lubinka26 zajtra rano o deviatej 🙂
cutce
18. čer 2010
tak holky loucim se. krasny vikend a zase v pondeli.papapapa 😎
lubinka26
18. čer 2010
@cutce prajem pekny vikend

@bambulka0406 aha, no tak to uz je za chvilku. som zvedavaaa 🙂

no pozeram, ze tato farba obsahuje aj amoniak. prectitala som cely pribalovy letak a nikde nie je spomenute, ze by ju nemali pouzivat tehotne zeny. tak ja neviem.
lubinka26
18. čer 2010
musim sa pochvalit, dnes som si zapalila len jednu cigaretu a to rano. myslela som si, ze mi pomoze ist na wcko, ale aj tak nepomohla 😞 a dala som si dnes kupit uuuuuplne take tenucke a uuuplne slabucke cigarety, keby som mala abstak.
sharlotta
18. čer 2010
Lubinka, kludne si nafarbi vlasy. Svagrina si cele tehotenstvo nefarbila vlasy, lebo sa bala a teraz je v 27tt a odvazila sa to opytat doktora a ten ze na nu pozeral, akoby mala IQ hojdacieho konika a povedal jej, ze neexistuju ziadne objektivne dovody, preco si vlasy v tehotenstve nefarbit. Podotykam, ze je to nejaky profesor, co robi na Kramaroch. Takze ja ho jednoznacne beriem za slovo.
lubinka26
18. čer 2010
to tu nikto nema problemy s fajcenim? :-o 😃
gigi2
18. čer 2010
Tak u mě taky vše v pořádku,6+2 , 5mm a srdíčko mu tlouklo, jak o závod. x-) Bylo to krásně vidět na monitoru, nádhernej pohled!!!
Na kontrolu jdu za 14 dní už do poradny.A nechám si udělat genetické testy v 10t, doktor mi to i doporučil vzhledem k věku. 😃
Jo a dneska je mi úplně skvěle, po týdnu je to 1. den, co se mi nezvedá žaludek.Hezký víkend všem...
sharlotta
18. čer 2010
Ja mam skor strsnu chut na vino 😃 n ormalne by som ho teraz pila ako vodu. =-) Ale odkedy som sa dozvedela, ze som tehu, tak som nevypila nic alkoholicke, dokonca aj kavu bez kofeinu som si kupila. :-N
lubinka26
18. čer 2010
@sharlotta ok, len lutujem, ze som to povedala dvom najlepsim kamoskam a oni mi vyslovene zakazali farbit vlasy. ale tak aj fajcit mi zakazali 😃 no budem si ich musiet zafarbit, nemozem takto chodit. a keby som si nerobila vcera test, tak si ich aj tak teraz cez vikend zafarbim.
sharlotta
18. čer 2010
Lubinka, ked chces, tak si kupuj potom farby bez amoniaku, aby si mala dusu na pokoji. 😉
lubinka26
18. čer 2010
@gigi2 jeeeej, gratulujem 🙂 uz aby som bola tam kde ty 🙂

@sharlotta ja zatial nemam na nic zvlastne chut ani mi nic nevadi. akurat priatel dnes doniesol domov slaninu a ze tu by som nemala :-x
lubinka26
18. čer 2010
@sharlotta to bude asi problem, farbim si na rysavo. no este si to rozmyslim. dakujem
sharlotta
18. čer 2010
@lubinka26 No, ja sa musim priznat, ze nie som vyznavacom zraveho zivotneho stylu. Jem skoro iba same masko a skoro ziadnu zeleninu a ovocie uz vobec nie. Nastastie tak, ako mi nechuti ovocie, nechuti mi ani sladke. No teraz sa snazim byt disciplinovana a snazim sa do seba natlacit denne aspon 2ks ovocia. Pred vcerom som to ale nevydrzala a musela som zjest utopence, lebo ma z toho asi slahne. Mnam, ja chcem pirohy s bryndzou a slaninkuu 😞
sharlotta
18. čer 2010
Lubinka, aj ja si farbim na rysavo.
lubinka26
18. čer 2010
@sharlotta ked toto je vazne ako choroba. dnes som robila francuzske zemiaky a rozmyslala som, ci mozem tolko vajec, cibule, zemiakov a klobasky. to je uz chore 😃
a preco by si nemohla pirohy s bryndzou a slaninkou?
lubinka26
18. čer 2010
@sharlotta hej? super, a aku farbu pouzivas?