• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP v únoru/februári 2011. Máme společný termín?

19. září 2012 
@sharlotta mna zas vsetci odhovaraju od Antolskej a ze je to najhorsia :frowning2:. to je tiez podla mna individualne. kazda mame ine skusenosti a kazdy porod je iny. vobec netusim, kde si vyberiem rodit ja :frowning2:.
24. zář 2010 v 15:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kwetinka1 co mozem povedat o pristupe a personale na Antolskej, tak som este take nieco na SK nezazila. Od sestriciek, cez doktorov, az po upratovacku boli vsetci strasne mili a ochotni. Moja svagrina a kamaratka zase rodili na Kramaroch a boli velmi spokojne. Ruzinov mi neodporucala ani moja Dr. a aj na nete sa o nich nie velmi pekne ludia vyjadruju. Inak co sa vybavenia tyka, tak Antolska a Kramare maju najlepsie oddelenia pre patologickych novorodencov.
24. zář 2010 v 16:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sharlotta jej, neviem, ja som zistila, ze ja sa porodu ako takeho nebojim, bala som sa zostat doma sama, a nemat sa ako dostat do nemocnice, lebo moj muz bude niekde daleko, ako som hovorila, ze niekedy je od domu aj 2 - 3 hodiny autom. Tu do nemocnice ides az skoro tesne pred porodom, takze by ma nezobrali skor, len ak by som mala komplikacie. Mne sa zda ten naplanovany jednoduchsi, vies presne kedy rodis, si pri tom ako ti babatko vyberu, muz je pri tom tiez, hned ti ho daju k sebe, nemusis mat stresy z prenasania a tam dole nie si potrhana... ja viem, ze niektore baby to odsudzuju, ale v dnesnej dobe ti nik nic nepovie, ked si vyberies pohodlnejsiu cestu, lepsie auto, alebo ak ides k zubarovi a poziadas si injekciu. Ja viem, ze tie to argumenty nie su padne, ale preco by si zena nemohla vybrat ak ma moznost? Ludia v okoli mi vsetci povedali, ze si mam vybrat to co mi sedi. Ak mam byt vystresovana kvoli normalnemu porodu, tak ze nech radsej idem na cisarsky, budem kludnejsia a aj maly bude. Ja sa bojim toho, ze budem rodit, a nakoniec aj tak to skonci cisarskym, ale vtedy to uz boli naozaj, lebo si utrapena zo vsetkeho, takze jasne, ze sa to dlhsie lieci. Ja by som mala cisarsky 10 dni pred terminom, bez kontrakcii. Stale nie som presvedcena, ktorou cestou pojdem.
24. zář 2010 v 16:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sharlotta Ja by som aj išla rodiť na antolsku, ale vôbec to tam nepoznám:slight_smile: No tiež veľmi, veľmi zvažujem. Mame čas do 37 týždňa, tak uvidim.

@minnehaha2005 A nechcela by si, aby sa bábätko vypytalo samo na svet, tak ako je to prirodzene?
24. zář 2010 v 16:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sharlotta
@arrett vraj za posledne obdobie im tam zomreli dve babetka pri porode a dost je kvoli tomu aj ta porodnica tahana po sudoch. zas aj kamoska sa teraz o mesiac chyta rodit do ruzinova, dalsia mi tam tiez odporuca, ze mi dohodne primera...
24. zář 2010 v 16:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kwetinka1 Ja som prvé rodila v Ružinove a bola som s prodom a sestrickami spokojná. Len mi vadili pesne na oknach, krvavé sprchy bez zavesov a dve sprchy pre 30 rodiciek. Boli sme aj 4 na izbe, čo bolo dosť náročné. Mj syncek iba spinkal, budil sa každé 3 hodky, napapal a ďalej spinkal. Takze ja som mala klud, len som si ho nemohla užívať. Samozrejme chapala som ostatne maminky, boli sme aj dobrá partia, no teraz by som volila ako druhorodicka trosku lepšie prostredie.
24. zář 2010 v 16:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@arrett to ano, pocula som aj toto, ale kamoska tam rodila a bola spokojna, avsak mala zaplateny nadstandard. toto som nasla http://babetko.rodinka.sk/index.php?id=smrt-pri-porode ja sa fakt neviem rozhodnut....
24. zář 2010 v 16:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@arrett no, ja stale zvazujem, stale nie som rozhodnuta... ale aj ked sa dieta pyta na svet prirodzene a aj potom musi lekar pomoct neprirodzene...

ale asi pojdem normalne, len ja sa bojim bolesti... mam velmi nizky prah bolesti, a som strasna citlivka...
ale asi bude s nami byvat svokra, niekolko tyzdnov pred porodom a mesiac po, tak som trochu kludnejsia...
24. zář 2010 v 16:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte - ja som rodila na Antolskej a bola som zo všetkým spokojná, teraz tam dokonca pristavili taký sklenený box, kde môžeš dať bábätko aby ho aj návšteva videla, čo predtým nebolo iba cez sklenené dvere.
čo sa týka pôrodu rodila som bez epi, normálne a chystám sa aj tento krát, epidurálku by mi dokonca ani nestihol anesteziolog pichnúť, lebo to ti dajú ked si medzi 6 - 9cm a to ja som bola tak rýchlo otvorená, že by ani nezišiel zo svojho poschodia. Nastihnutá som bola a je to lepšie ako sa potrhať, lebo trhanie sa aj horšie šije aj hojí.
A čo sa týka tých úmrtí na Antolskej, nemyslíš kwetinka tie čo sa stali min. rok????? A pokiaľ ja viem tak zomrela mamička dieťatko zachránili a v druhom prípade zomrela aj mamička aj dieťatko, je to strašné, ale to isté sa mohlo stať aj na Kramároch aj v Ružinove len zhodou okolností sa to stalo po sebe na Antolskej, vyznie to kruto ale žena keď otehotnie ide do tohoto rizika od začiatku, pôrod je krásna vec ale môže skončiť tragicky, čo sa už mnohých prípadoch stalo ale taktiež je dôležité povedať že na Antolskej majú za rok 2000 pôrodov a skutočne to čo sa na Kramároch pokladá za nadštandart ponúka Antolská ako normal.
24. zář 2010 v 16:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
baby, ja som nejaka agresivna, mm mi to stale hovori, ze od kedy som tehotna, som strasne agresivna, ja uz neviem niekedy co so sebou robit.
24. zář 2010 v 17:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
A podľa mňa si teraz Antolská dáva poriadne pozor, aby sa podobné prípady už nezopakovali. Čítala som ten príspevok čo si dala, tak je to z min. roka z leta.
24. zář 2010 v 17:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@labudka uplne suhlasim s tym, co si napisala.
24. zář 2010 v 17:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@minnehaha2005 Daj si epi, vrelo odporúčam

@labudka Epi mi dali keď som bola na 4cm. Takze keď som prišla do porodnice, glycerin, sprcha, monitor, epi.
24. zář 2010 v 18:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Sesternica Ma už po termíne a práve mi pisala, že už Ma poslickov, hlienova zatka jej asi odchádza a už sa pomalicky otvára:slight_smile: Juuj, tak sa teším. Každú chvíľku bude rodiť. Možno je posledný víkend kinderko. Taak sa teším. Som zvedava kedy porodí. Tipujem nedeľu:slight_smile:
24. zář 2010 v 18:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte bruska :slight_smile: ake mate plany na vikend? ja len upratovat a varit budem a aj oddychnut si musim.
baby,vy mate take peknucke bruska. ja este poriadne nic nemam. rano sa pokusim odvazit,tak poviem,ze kolko slo hore. ako zacala som jest viac,ale rano takmer nic nie je vidno a az vecer po celodennom jedeni :sweat_smile:

@arrett sa potom pochval,ze ako sesterka dopadla :slight_smile:

@minnehaha2005 drz sa,nech ti rychlo problemy prejdu. nech si konecne uzivas tehotenstvo :wink:

@cutce ako to,ze su len dva scany? ved mam pisane,ze v uk sa robia tri: 12t,20t a 30t
24. zář 2010 v 18:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte maminky ...vidim ze temicky vazne ...porod, antolska ...
@arrett len aby uz nerodila prave teraz, mne ked som si myslela ze odchadza zatka a mam cas sa spustal porod :sweat_smile: :grinning:
@minnehaha2005 maminka, netrap sa dopredu co bude ...ja viem ty si vo vynimocnej situacii , si uplne v inej kulture ...citala som prispevky k otazke ...tam odpoved nenajdes , len ty sama budes citit ako to ma byt a nikto sa ti do toho nema montovat ...podla mna by pomohla neaka spriaznena dusa , dula alebo neaka zaplatena sestricka , ktora by bola s tebou v kontakte uz posledny mesiac tehu ...a jej povies co chces a ona zariadi :slight_smile:
kocky mam na predaj krasne znackove tehu rifle , donesene z NY , ale bohuzial zle cislovanie, su mi velmi volne ...ak by ste niektora mali zaujem ( su drahsie :unamused: ) robia krasnu postavicku
http://www.modrykonik.sk/bazar/tehotenske-oblecenie/l0ce/luxusne-tehotenske-firle/
24. zář 2010 v 19:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte, mam super vysledky z endokrinologie. z hodnoty AFP 13 mi kleslo za 6 tyzdnov na 2,2. rozmedzie je medzi cca 0,1 a 5,5. takze som velmi stastna. doktorka ma pochvalila za disciplinu (nesmiem rano hodinu ani jest ani pit) a seba za dobry odhad. pridala mi sice este jednu polovicnu davku, ale to len kvoli tomu, ze este budem priberat.
musela som sa vam pochvalit :grinning:

v novozamockej porodnici sa epidural nerobi :frowning2:
24. zář 2010 v 19:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,

na PC som sa dostala až teraz..

Kontrola dnes všetko v pohode a sono bolo úžasné - zúčastnil sa ho aj manžel a bol unesený. Dieťatko nám aj zakývalo a hýbalo sa o106. Pohlavie nevieme - nôžky malo prekrížené do tureckého sedu.

Boli sme potom pozrieť kamarátku v nemocnici na novorodeneckom - - tak som držala na rukách jej 4-dňovú dcérku.
24. zář 2010 v 19:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@henri001 no ja mam tiez obavy,ze ako to bude v uk,lebo tu vedia poslat este domov,ze baba prisla prilis skoro :angry: a maju razitka,ktore urcia,kolko bude baba po porode v nemocnici, 6-24hod :rolling_eyes:

@lubinka26 tak to je super,ze vysledky boli dobre,len tak dalej :slight_smile:
24. zář 2010 ve 20:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte, opat som sa tu dlho neukazala, ale nejak nebol cas..mala som nejake zdrav.problemy, ale uz som konecne OK..dnes sme boli na morfologickom, chlapcek potvrdeny druhykrat :slight_smile: aj ked dnes sa mi to nezdalo nejake presvedcive, keby som videla len tento utz, tak ruku do ohna nedam, ze je to chlapec :slight_smile:))) inak je vsetko OK, mame aj 3D fotku a uplne sa podoba na starsieho :slight_smile:

preberali ste tu porodnice a porod, no ja som rodila na Kramaroch a pojdem zas, mne sa to tam velmi pacilo, ale urcite je to sposobene aj tym, ze som mala naozaj v pohode porod, mala som sice EPI, teraz ju nechcem z toho dovodu, ze mi to zastavilo na chvilu porod. urcite keby som rodila dlhsie, tak by mi to pomohlo, lebo by som si "oddychla" aspon trosku, ale takto sa mi to zdalo zbytocne...planuje tu niekto rodit vobec na Kramaroch? a ozaj nechystate sa niektora z BA na cvicenie, zeby sme nieco spolocne zorganizovali? :slight_smile:
24. zář 2010 ve 20:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lubinka26 Super gratulujem:slight_smile:
@leginca Aj tebe k sonu gratulujem :slight_smile: Ja som sa pri prvom dozvedela až v 30tt pohlavie:slight_smile:
24. zář 2010 ve 20:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sunny1112 tak to je mi luto s tymi zdravotnymi problemami ... dufam, ze je vsetko OK
24. zář 2010 ve 21:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@minnehaha2005 uz je to OK, tak som rada, lebo som mala hrozne krce v bruchu a teplotu k tomu, som nevladala vstat z postele...tento tyzden uz ako tak fungujem...:slight_smile:
24. zář 2010 ve 21:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@minnehaha2005 a ozaj, Teba uz tie bolesti hlavy presli?
24. zář 2010 ve 21:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sunny1112 - ja som z petržalky a chystám sa na cvičenie sem
http://miracle-maternitycare.webnode.sk/jesenne-tehotenske-kurzy/ -
na Gravidjogu čo otvoria tento štvrtok - je to ako posledný kurz na Znievskej :slight_smile: tak hádam je tá info o voľných miestach ešte pravdivá :slight_smile: napísala som im tak uvidíme
25. zář 2010 v 08:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
babenky dobre rano...ja som skoro celu noc nespala...mozno ste o tom uz písali niektora.....vcera vecer ma chytili dost silne bolesti brucha neviem od coho to moze byt??, aj v noci som mala strasne krce ako keby mam dost menzes...jaaaj bojim ci je vsetko ok...?? hM,? :frowning2:
25. zář 2010 v 08:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
babenky dobre rano...ja som skoro celu noc nespala...mozno ste o tom uz písali niektora.....vcera vecer ma chytili dost silne bolesti brucha neviem od coho to moze byt??, aj v noci som mala strasne krce ako keby mam dost menzes...jaaaj bojim ci je vsetko ok...?? hM,? :frowning2:
25. zář 2010 v 08:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alexis13 ahojky, no mne pri krcoch pomahalo magnezium, sharlotta tu uz o nom pisala a fakt zabera... dufam, ze si v pohode...
pozrela som fotku tvojho bruska, mas ho take iste ako ja, ako keby som videla svoju foto :grinning: a to mi vsetci vraveli, ze chlapec ide viac do brucha, no ja ho mam tiez viac v krizoch.. a ja uz chcem vacsie brusko, ved ked niekomu poviem, ze uz som v polovici, tak na mna kuka jak na blazna :unamused:
25. zář 2010 v 08:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marhulka13 :wink: presne...a tie otazky kde to mas? ty si v 6mesiaci? no rucite a podobne :grinning: :grinning: ..tak to som rada ze ma niekto rovnake mini brusko ako ja som sa bala fakt ze kde to babo je :slight_smile: ale mam to viac v križoch....ty budes mat chlapca?? mne doky zatial povedal dievcatko tak som zvedava :slight_smile:
co sa tyka krcov trochu ustupili...pomohol aj zachod...... :grinning: a magnezium nemam tak dufam ze to bude v pohode....ale babatko sa ozyva kope tak hadam sa ma dobre....
25. zář 2010 v 09:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alexis13 som rada, ze ti to uz preslo, ked ja nikdy neviem rozzoznat, ci su to krce v bruchu kvoli crevam alebo niecomu inemu. ked idem na navstevu k rodine, tak vsetci na mna, ze kde som nechala brucho... aj moj gyn si robil srandu, ze ci som sa len dobre napapala... ale babo malo normalne rozmery, len je viac v krizoch, tam ho teda riadne citim, lebo na chrbat sa mi neda ani lahnut :unamused:
25. zář 2010 v 09:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marhulka13 no taketo krce som fakt este nemala tak som sa aj zlakla....vcera som vela robila od rana upratovala tak som sa bala ci som neublizila babatko...ale vecer pokopkalo aj teraz tak asi to boli len krce kvoli crevam :grinning: :grinning:
mne sama sestricka povedala ze normalne brucho vyskoci tak okolo 6 mesiaca, moja mamina tiez nemala az na zaciatku 7.mesiaca mala riadne brusisko :wink: ja v pohode na chrbate lezim necitim ho tam...na bruchu lezat uz nemozem :wink:
25. zář 2010 v 09:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek