• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP v únoru/februári 2011. Máme společný termín?

19. září 2012 
@denne73 no tak to si pozrem...nakolko som studentka mne sa tusim o nejake euro polepsilo....viac sa to týka pracujucich mamiciek ktorím zobrali viac....ja som rada ze voobec nieco dostanem ale je to aj tak smiešna cena
28. zář 2010 v 17:11  • Odpověz  • To se mi líbí
@denne73 budem pozerat. akurat sa mi nepaci, ze teraz vsetky mamicky nadavaju na tuto vladu. museli nieco urobit a bohuzial, vydali sa zlym smerom. urcite tu bude lepsie ako za HRANOLA!!! nadavat sme mali posledne 4 roky a nie teraz, ked sa niekto snazi dat vsetko do poriadku. vadi mi, ze to chcu zrusit, velmi, ale nemozme zavrhnut hned celu vladu na cele obdobie.
to mas odkial, ze tym co uz maju 256 tak budu mat nadalej? ja som sa na tom na jednom fore pytala a ze aj im znizia, ak to teda prejde.

@alexis13 ja nepojdem na 3 D vobec
28. zář 2010 v 17:14  • Odpověz  • To se mi líbí
pekny den,som tu nova,17tt,chcem sa spytat,vcera mi doktor povedal,ze maly ma arytmiu srdiecka,ze to budeme sledovat,mate niektora podobnu skusenost?vdaka vopred za odpoved.
@denne73 myslis že tie petične hárky pomožu? ja si myslim že pri našej vláde ich akurat tak hodia do koša :unamused:
@alexis13 no jasne su dve strany mince. niektorým prihodia ale inym zoberu a to teda riadne vela
@alexis13 tak to teda neviem ale za pokus to stoji
28. zář 2010 v 17:15  • Odpověz  • To se mi líbí
@karin76 ach mojko nemám s tym skusennosti našťastie. no neboj nič doktor ti bude mimi sledovať
28. zář 2010 v 17:16  • Odpověz  • To se mi líbí
@lubinka26 no asi ani ja nie.....pozerala som tie videa na yotube a velmi sa nam to nepacilo za tie peniazky...a myslim ze sono co mi robi doki je tiez velmi dobre videli sme tam vsetko od hlavicky az po patu :wink:
@karin76 držim paste nech vsetko dobre dopadne, ani ja s tym nemam skusenost..skus vyhladat vo fore ci ti nevyhodi taku temu
@lubinka26 nie im vraj nie. znižia len tým od januára , aspon taketo mám ja info.
28. zář 2010 v 17:17  • Odpověz  • To se mi líbí
Tak babulky už som doma z ultrazvuku.Zial nenatrafili sme na velmi prijemnu sestričku :confounded: .Vsetko sme pekne videli,este aj očnu jamku :dizzy_face: ,ale nechcela nám pozriet pohlavie,lebo zevraj v Anglicku par rodín udalo lekarov,ked im povedali pohlavie a potom sa narodilo uplny opak.Aj fotku nám dala len jednu a nie tu najlepšiu. :rolling_eyes: Celkom to trvalo celé dost krátko,vrrrr. No ale aspon sa teším z toho,ze je vsetko v poriadku a vsetko ostatné a aj krasne fotky s dvdčkom si vychutnáme zo 4D.
28. zář 2010 v 17:18  • Odpověz  • To se mi líbí
ked sa možem opytat co sa týka tých príspevkov a tak mam z toho nejaký chaos.....ja ako studentka budem dostavat tých 190 euro odkedy a ako dlho??? ja asi na matersku nenastupim kedže chodim do skoly a ak budem moct budem chodit až dokým nepojdem rodit...len s tými peniazkami rodičovským a materskou mam zmatok vysvetli mi to niektora? dakujem :slight_smile:
@alexis13 presne, zasa len marketing. aj tak sa babo pozera a meria v 2D a na 3D, 4D to prepnu kvoli mamicke a peniazkom. u nas pytaju cca 70€ u vas kolko?
@denisa287 hlavne ze malinke je v poriadku.... :wink:
28. zář 2010 v 17:19  • Odpověz  • To se mi líbí
@lubinka26 tusim okolo 60 v Nitre.....ja som spokojna s týmto sonom je fakt detailne a mm bol tiež spokojný :wink: ušetrene penažky minieme niekde inde :grinning: ved bude kde
28. zář 2010 v 17:20  • Odpověz  • To se mi líbí
pochopila som dobre z netu že rodičovský prispevok budem dostávat tých 190 euro do 3 rokov babatka? od narodenia? a materska je kolko a odkedy? :confounded:
28. zář 2010 v 17:22  • Odpověz  • To se mi líbí
@alexis13 materska sa ti vypocitava podla prijmu, do 6 mesiaca veku dietata ale aj tam je strop cca 600e
28. zář 2010 v 17:26  • Odpověz  • To se mi líbí
@kwetinka1 ale kedže som študentka....ak to chápem dobre..ja matersku nedostanem vobec iba rodičovský prispevok a to 190 euro do 3 rokov? tak? :grinning: sorry som z toho jeleň
28. zář 2010 v 17:27  • Odpověz  • To se mi líbí
@alexis13 ano, na matersku mas narok len ked splnis odvodovu povinnost, co ako studentka nesplnas....
28. zář 2010 v 17:29  • Odpověz  • To se mi líbí
@kwetinka1 no pekne....takže vám závidim ktore ste pracujúce.....ale tak ešteže manžel pracuje budeme brať jeho výplatu :slight_smile:
28. zář 2010 v 17:29  • Odpověz  • To se mi líbí
@alexis13
Materská dovolenka trvá 28 týždňov. Poistenkyni vzniká nárok na materské od začiatku šiesteho týždňa pred očakávaným dňom pôrodu určeným lekárom, najskôr od začiatku ôsmeho týždňa pred týmto dňom a ak porodila skôr, odo dňa pôrodu. Nárok na materské zaniká uplynutím 28. týždňa od vzniku nároku na materské, ak zákon o sociálnom poistení neustanovuje inak.
Podmienky nároku:
- poistenkyňa, ktorá je tehotná alebo ktorá sa stará o narodené dieťa, má nárok na materské, ak v posledných dvoch rokoch pred pôrodom bola nemocensky poistená najmenej 270 dní
- v prípade povinne nemocensky poistenej samostatne zárobkovo činnej osoby a dobrovoľne nemocensky poistenej osoby zaplatenie poistného na nemocenské poistenie.
(je ich viacej, ale uvadzam len tieto pre vacsinu z nas relevantne)
Výška materského:
55 % denného vymeriavacieho základu, t.j. 55% denného hrubého príjmu (podiel súčtu vymeriavacích základov na platenie poistného na nemocenské poistenie dosiahnutých v rozhodujúcom období a počtu dní rozhodujúceho obdobia), v období od 1. júla do 31. decembra 2004 je to max. 260 Sk na deň. Od 1. januára to bude už len 55% z denného vymeriavacieho základu, čo znamená cca až 80% náhradu pracovného príjmu.
28. zář 2010 v 17:32  • Odpověz  • To se mi líbí
baby neviete nahodou ako to je, ked chcem trosku dlhsie potiahnut v praci a nenastupit na matersku 6 tyzdnom pred terminom porodu, ale napriklad len 2 tyzdne. ci nahodou nepridem o matersku alebo nejaky podobny vymysel?
28. zář 2010 v 17:33  • Odpověz  • To se mi líbí
@palesandra gratulujem ku chlapcekovi :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:

kolko tu uz mame chlapcov a kolko dievcatiek??,,,,nezrobime nejaku tabulku??

inak k tym chutiam,,,ja mam teraz chut na kremes,,,na fajny kolacik,,,bola som v obchode,,som cestou zjedla tycinku, keksik, cokoladku a teraz tlacim chipsy
28. zář 2010 v 17:38  • Odpověz  • To se mi líbí
@kwetinka1 nestiham vas citat,,,kedze ja som bola tiez studentka,,ale rok si platim dobrovolne nemocenske,,budem mat narok na matersku??,,,lebo ja uz tomu vobec nechapem
@alexis13 to co ta baba :rolling_eyes: :rolling_eyes: :rolling_eyes: ved ja mam take brusko teraz,,,to ona vazne pred porodom?? :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:
28. zář 2010 v 17:42  • Odpověz  • To se mi líbí
@kwetinka1 takže ako som myslela dostanem len tých 190 euro...co už...tých 270 dni nemo.posit.som sa bola pytat hned ako som zistila že som tehu..ale už mi to nevychádalo.....a ktovie ako to bude od noveho roka
28. zář 2010 v 17:43  • Odpověz  • To se mi líbí
@mafynka neviem to tam mala napisane.... :slight_smile:
28. zář 2010 v 17:43  • Odpověz  • To se mi líbí
@alexis13 vsak ja teraz tak vyzeram,,,to pred porodom asi prasknem,,a to vobec na vahe nepriberam,,,max 3 kila mam navyse,,,ale brusko mam pocit,ze nejak zastalo rast,,alebo to len ja nevnimam,,ale zda sa mi rovnake
28. zář 2010 v 17:48  • Odpověz  • To se mi líbí
@mafynka mne zas este poriadne rást nezačalo a každí sa ma pýta kde to babatko mám...ale už som písala že ja to mam v krížoch všetko a babatko sa zatial mesti....ale tesím sa samozrejme na ozajsné tehu brusko...... :slight_smile:
28. zář 2010 v 17:51  • Odpověz  • To se mi líbí
@alexis13 ale si tusim pisala, ze si vysoka....tak mozno ma viac placu :slight_smile:
28. zář 2010 v 17:52  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek