• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP v únoru/februári 2011. Máme společný termín?

19. září 2012 
ale aj hlohovec je vraj super - ten som mala ako zalohu
29. zář 2010 v 09:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@slavkav Hej, mám ten lístok. Len už asi je neskoro na morfo? Môj morfo trval 10 minút a babo som ani nevidela:frowning2:
29. zář 2010 v 09:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dievcata, pozrela som si v archive TV noviny JOJ a som rada ze to aspon takto zviditelnili. dufam ze sa o tom bude hovorit viacej. Mohli ste doplnit ze akym vsetkym skupinam prilepsuju a mamickam kratia. Myslim, ze Mihal tak ako doteraz mamickam radil na porada.sk, do toho az moc vidi a ide proti im..nechapem jeho postoj. Inak sa mi moc pacil v tom prispevku pohlad ked stali pri Luniku 9 :slight_smile:, tam ani slova nemuseli davat a vidno..kde tie peniaze idu..inak v sobotu som sla busom a polovicka autobusu nafetovani cigani, kazdy aspon 3 tasky smradlaveho odpadu a samozrejme tesko tasky suniek a kosti..a ked sme zastavili v ciganskej osade, tak hole spinave brudne deti asi 2-3 rocne pobehovali sem tam..no otras..tak kde su tie peniaze pre deti, ze dostanu 190eur, deti hole, deti si nikto nevsima..strecha im pada na hlavu..no kde ich davaju!!!! myslim ze riadny obcan, pozera kde usetrit kazdu korunku a oni pozeraju kde ich rychlo minut aby im dalsie dali (jasne ze vlada a z nasich penazi, ved oni nic nemaju)!! a tu sa hovori o diskriminacii, ved diskriminovani sme my, obcania co si riadne vsetko platime..a oni nas len okradaju. ale nasa vlada nechce byt zla, tak cim viac do nich dava, tak aj tak ich EU sudi ze im davame malo..a kedze nechcu vyzerat zle, tak budu do tych ciganov stale tlacit penaize.ved nech sa maju "Slovaci" dobre!!
29. zář 2010 v 09:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hrozienko11 jeeeej,aj ja som tam,dakujem, my asi cakame dievcatko,vcera som neodolala a kupila prve ruzove :slight_smile: :dizzy_face:
29. zář 2010 v 09:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@arrett no vsak pripadne si tam zavolaj :slight_smile: pozem ten ich cennik - tam pisu, ze 2 trimester. http://www.medifera.sk/uploads/media/MEDIFERA_Cenn%C3%ADk_prenat%C3%A1lna_diagnostika__8_6_2010-3_final_final.pdf
ale kludne si tam zavolaj. ja som pri prvej dcere mala taky morfo - tiez sme nikdy nic nevideli. tak preto si to teraz vychutnavame :slight_smile: a pekne sedel manzel vedla mna - pred nami veeelka obrazovka, dr vsetucko vysvetloval, co meria a preco a tak. no fakt bolo super.
29. zář 2010 v 09:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@palesandra ja si to pozriem doma - v robote nemozem. to su tie hlavne spravy?
29. zář 2010 v 09:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@arrett pozeram, ze ten link nefunguje. tak sa skus preklikat cez hlavnu stranku. ak by si to vobec chcela. ja ta nenahovaram, kludne chodte do hlohovca :slight_smile:
29. zář 2010 v 09:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@palesandra to mas teda pravdu, tiez som z KE a som proti tomu aby sme podporovali ciganov, nahnevana som, vraciame sa spat do sociku?
29. zář 2010 v 09:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@slavkav Hej ďakujem, už sa preklikavam:slight_smile:))
29. zář 2010 v 09:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@palesandra
@cinamon7 suhlasim...Ale vlada by to mala riesit, lebo tento problem sa stava akutny. Davat im peniaze nie je riesenie. Mne kedy kto da byt zadarmo??? Ja som sa tak rozculovala, ked sme vybavovali hypoteku, skoro som infarkt dostala....Sarkozymu drzim prsty!
29. zář 2010 v 09:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mafynka - netuším kde je v BB 4D ultrazvuk. Ja nepôjdem ani na 3D ani na 4D. Tvoj gynekológ by mal mať zoznam - tak skús zavolať sestričke. :slight_smile:
29. zář 2010 v 09:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petaaa dakujem velmi pekne!!!! Uz sa tesime :grinning:
29. zář 2010 v 10:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sunny1112 jeeej tak to by bolo super, ak by si našla nejaký nákres s rozmermi na ten prebaľovák prípadne aj foto, ako to cele vyzeralo. Inak ja som tiež z Dúbravky:slight_smile:
29. zář 2010 v 10:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
dobre ranko,

co tu noveho? :slight_smile: Namam canci vas docist :sweat_smile:
29. zář 2010 v 10:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte tehulky, ten prispevok nasral aj mna a to ako nemame az take financne problemy ako ini ludia, ale je to fakr sila. Cigani sa tam vytesuju a poctivy clovek je znevyhodneny. Nemam co dodat. Keby si tak zoberu vzor z inych krajin, kde ked zena neplatila ziadne odvody, nic nedostala. My tu len ciganov podporujem. Normalna rodina potrebuje vyzit a zvazuje kolko deti, lebo im chce dat vsetko co potrebuju, co pri 190e nie je mozne, ale ciganom to vyhovuje, lebo oni maju deti ako zarobkovu cinnost....
29. zář 2010 v 11:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kwetinka1 kdyby jsi to chtela mit jako v jinych zemich, tak bys doma nemohla byt dele nez rok a u nas materskou vyplaceji jen 9 mesicu :wink:
29. zář 2010 v 11:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vcera sme boli pozerat skrine, podlahy a kociky.... :confounded: Ufff, ja s mojou analytickou a nerozhodnou povahou mam uplne dost. Treba nam prerobit spalnu a to som dala limit do konca novembra. Treba nam podlahu a poriadnu skrinu, kde by sme sa dokazali poskladat, ale vsetky skrine su robene tak, ze je tam vacsi priestor na vesanie, ako na policky :angry: Poskladali sme si skrinu v Ikei a ta by vysla na 760e...Mojej mame sa to zda velmi drahe, ale ja by som do toho mozno aj investovala, lebo viem, ze sa tam poskladam... :unamused: A kociky...mam v tom uz trosku jasnejsie a asi sa predsa len rozhodnem pre ten Dor Jan
29. zář 2010 v 11:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cutce ano, mas pravdu, ale za ten rok dostavaju mamicky uplne ine peniaze ako tu. ja dostanem strop materskej, co je 600e, co zaplatim hypoteku a najomne a nemam nic. v inych krajinach je podpora uplne ina...rodicovsky prispevok okolo 150e mesacne...u nas to je materska a rodicovsky nasledne kolko? 20e?
29. zář 2010 v 11:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cutce tusim nemecko ma 100% z prijmu nejakych 14 tyzdnov a potom to klesa, na cca 500e. neviem presne sumy, ale s nasim sa to fakt neda porovnavat.....nemam co dodat
29. zář 2010 v 11:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kwetinka1 tak ja to mam tak, ze 6 mesicu budu mit asi 90% platu a pak kolem £480 mesicne po dobu 3 mesicu a pak uz kolem £80 mesicne jako pridavek na dite. Ale potom si nejsem jista
29. zář 2010 v 11:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kwetinka1 u nas je ta materska - tu ako pises, budes mat 600 eur, rodicovsky - zatial vyzera 190 eur a k tomu pridavok na dieta cca 22 eur tusim.
29. zář 2010 v 11:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
ale zase u toho rodicaku si muzete privydelavat ne?

Ono vsude je neco, lidi nikdy nebudou spokojeny :unamused:
29. zář 2010 v 11:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cutce no ak to teraz schvalia tak ano. ale ani s tou pracou na doma to tu nie je take velmi zauzivane. zvycajne tak robia ucitelia a jazykari. ale ja som si celu prvu matersku hladala robotu na doma a nic som nenasla - nieco kancelarske. take sa da najst len po znamosti alebo treba robit v takej firme, ktora to tak ponuka :unamused: co som ja nerobila. takze mne je to v podstate jedno, ci sa bude dat robit z domu, ale verim, ze niekomu sa to zide.
29. zář 2010 v 11:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cutce a porovnaj si to tu? dostanem maximalnu vysku cca 600e. z toho ako slobodna mamicka nemam sancu vyzit...to budem dostavat nejakych 8 mesiacov (ako osamelo zijuca) a potom klesnem na 190e a neskor rodicovsky 20e. ti poviem, ze aj napriek tomu hned po narodeni, keby som sama, tak musim zobrat nejaku brigadu alebo hned ako sa bude dat nastupit do prace,lebo si neviem predstavit mat vypadok co i len 3 mesiaca. dostala by som sa do takych dlhov, zeby som to neviem kedy splatila...pritom cely cas pracujem, odvadzam odvody a podobne. dostanem tak isto ako cigani. hned by som menila a brala to co mas ty. kludne by som si doma s malym uzivala 6 mesiacov a potom sla do prace. a fakt si neviem predstavit rodiny, co maju mensie (nie male prijmy, to uz vobec nie) ako vyziju. ved ludom teraz po zaplateni najomneho, hypteky (lebo inak si byt nekupia, ked nemaju prachatych rodicov) zostava miminum a ked pridu o jeden plat??? fakt obdivujme baby, rodiny, ktore su tu a musia takto zit....
29. zář 2010 v 11:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte dievčatá potrebujem radu.

Celý tento týždeň mi v práci nie je najlepšie, vždy poobede ma začne riadne bolieť brucho - taká zvláštna bolesť. Je to určite tým, že som v strese, tak rozmýšľam, že pôjdem až do konca tehotenstva na PN. Samozrejme som aj v rizikovom prostredí - denne sa tu premelie 300 ľudí a každý druhý kašle alebo kýcha. To stačí ísť za svojim gynekológom a on ma vypíše na PN?
29. zář 2010 v 11:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cutce
@slavkav suhlasim so slavkav. ja som v BA a teraz kamaratova zena po skonceni VS a roku praxe ako asistentka na brutalny problem sa zamestnat. co myslis, ze zoberu mamicku si len tak privyrobit? radsej to daju babam, co tam budu makat. je to krute, ale je to tak. ja som robila v jednej firme, kde som bola veduca a mala na starosti niekolko ludi a je tu krute, ale ked sme prijmali novych ludi , tak tam dost zohralo to, ze ci ma male dieta doma zena alebo nie. lebo ta praca si vyzadovala celeho cloveka, nadcasy, pracovne vytazenie a podobne...je to krute, ale keby prijmem taku zenu, tak to cez generalneho neprejde...a uz vobec nie, ze privyrabat si. to musi byt ta zena fakt odbornicka a byt pre firmu velkym prinosom, aby ju takto zobrali a takych je malo....
29. zář 2010 v 11:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leginca mne sa zda, ze aj vseobecny lekar ta moze vypisat
29. zář 2010 v 11:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kwetinka1 tak to je pravda, to je mi lito, ale urcite budes dostavat socialni pridavky, nemuzes byt doma na €20, ne? jenze prave tady maji au-pairky, doted jsem netusila proc ted vim, protoze ja co si za den vydelam tak necham za skolu a byde mi £6 coz dam za benzin, takze ja taky moc moznosti nemam :unamused:

Ale rikam si, zvladli to ostatni tak ja taky :slight_smile:
29. zář 2010 v 11:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kwetinka1 co mas na mysli, ze klesnes na 20 eur? rodicovsky prispevok bude 190 a to by si brala cele 3r - nie? cca 20 eur su pridavky na deti - to budes dostavat hned od narodenia -tusim.
no skoda, ze tu nie su tak rozsirene vseliake ciastocne uvazky a robota na doma - v zahranici je toho tusim viacej. tu je to dost tazko si nieco najst. v tomto to maju najlepsie ucitelia a jazykari - mozu robit doma doucovania. ja si netrufam doucovat veru nic.
29. zář 2010 v 11:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak to chce nejakou stavku :grinning: :grinning: :grinning:
29. zář 2010 v 11:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek