• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP v únoru/februári 2011. Máme společný termín?

19. září 2012 
Ja som zástancom toho, že matka by mala byt s dieťaťom aspoň tie 2 roky, už keď nie 3. Pretože vyvin dieťaťa je v tedy najviac potrebný. Stat nás momentálne núti, aby sme svoje polročné deti dali do jasiel (vednam to zaplatia do 300€) a my mame ísť pracovať. Aby sme platili dane a naplnili štátnu pokladnu, aby bolo pre ciganov. Čo na tom, že matky nebudú s dieťaťom, neuvidia ich prvé krociky, budú chodiť domov unavene, stíhať upratat, vyprat, navarit a pri tom sa ešte venovať dieťaťu? Nehovoriac o manželovi. Budú viac na ocrke, kedže v jasliach a skolkach sa nik o nich tak nepostara.... Je to diskriminacia žien, ktoré pracovali, odvádzali dane a PLANOVALI si materstvo, rodicovstvo. Tá ciganska zberba sa teraz len vytesuje a nirmalna rodina? Rodina, ktorá môže vychovať našu budúcnosť? Tá nevie čo skôr s peniazmi. Keď sme nemali dieťa, neuvedomovala som si, čo vsetko to stojí. Myslela som si, že je to maličkosť, veď čo take dieťa potrebuje. Každý deň plienky, mliecko, ovocie, zelenin.., to je základ aby prežilo. Mm zarába dobre, no mám čo robiť na konci mesiaca. Uvažujem, čo daný mesiac kúpiť. Ach jaj. Nejde tu o tých 66€, to má nezachrani, ide o ten princíp. Že tie kur.. Ciganske zasa vyhrali. Nepohnu ani prstom, odeti sa nestaraju a majú to, čo bežná matka, ktorá by dala ajzivot za dieťa
29. zář 2010 v 11:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
29. zář 2010 v 11:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@arrett tak tak suhlasim. nedam za nic tie skoro 2,5 roka, co som bola doma. uzasne obdobie. bola by som aj dlhsie, ale naskytla sa robota pri SC a kedze dcera je aprilova - kym by mi ju v dalsom septembri zobrali do skolky, prisla by som aj o tych 5t sk, co mi chodilo, tak som sla skor.
29. zář 2010 v 11:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cutce mna sa to netyka. ja iba hovorim to, ze si nemozem dovolit mat hned druhe dieta a vobec neviem kedy druhe, lebo je to pre mna taky vypadok. co zarobim, je uplne v pohode, vyzijeme krasne, ale ked odidem na matersku to bude pruser ako hovado. mne nezostane ani eure len postupne sa zvysujuce dlzoby....hned po skonceni pojdem pracovat a tiez budem musiet mat au-pair, aj ked mi vela nezostane, ale aspon sa nebudem tak enormne zadlzovat. a uz teraz mam dohodnuty jeden projekt po narodeni....ale hovorim mne nejde ani tak o mna, ale vidim to okolo seba, hlavne odkial pochadzam, ze ako tam ziju ludia. je to neuveritelne....ako ten pan v tom prispevku...bude mat 190e na mesiac s malou 4 mesacnou dcerkou. to je hotovy kuzelni ako vyzije. to je nerealne...a poznam podobne rodiny...
ale asi nema zmysel to rozobera a rozculovat sa. my s tym nic nespravime. bohuzial....
29. zář 2010 v 11:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
no nemame to jednoduchy :confounded: ani vy tam ani ja tu. Je jedno kde jsi, vsude je neco
29. zář 2010 v 11:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@slavkav 20e je rodicovky pridavok, teda plus k platu do nejakeho veku dietata 18 rokov a tak, co v inych krajinach je aj desatnasobne viac....
29. zář 2010 v 11:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@arrett uplne suhlasim matka by mala zostat minimalne 2 roky doma s dietatom. ale co zostava tym rodinam, ktore bohuzial nevyziju? len ist do prace a to chodili a budu chodit aj bez ohladu na to, ze vlada by chcela prispievat 300e...Mam kamosku, co ju manzel opustil, ma dve deti, o vyzivne sa sudia a bohuzial ked mala mala rok musela hladat pracu a malu dat do jasiel (aj ked nedostala tych 300e) ale msuela z niecoho zit, lebo prisla do stavu, ze nemala na najomne....nastastie tu v BA je tych pracovnych prilezistosti o cosi viac, tak sa jej zadarilo...
29. zář 2010 v 11:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kwetinka1 aha - mne to vyznelo ze budes dostavat len to, ked ti prestane chodit tych 190 eur.
29. zář 2010 v 11:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kwetinka1 Simon bude mat rok, išla by som do prace aspoň na polovičný úväzok. O jednej by sombola doma, dieťa tiež a žijeme ďalej. Mám ešte pól DNA na neho. No čo teraz keď mám druhé? Musím ostať doma. 190€, dve deti. Nelutujem, lebo sme chceli druhé. No nemamna vyber. Ja svoje deti milujem a ostanem s nimi tak dlho ako budemmoct. Oblečenie pre Simonka kúpim od susedy, nebude značkových, ale budú mat lásku, ktorú im dám každý deň a najmä výchovu, ktorú tak potrebuju.
29. zář 2010 v 11:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@arrett ale tebe ak trva PP, tak by si mala dostavat znovu aj matersku, nie?
29. zář 2010 v 11:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@arrett len keby ti hrozilo, ze ti zoberu byt v ktorom byvate, lebo ho mate zatazeny hypotekou? tak potom by si chcela dat detom aspon to byvanie....a podobne...bohuzial bezna situacia v dnesnej dobe...my sa mame este dobre, ale su tu aj iny ludia, ktori nemaju ani na to, aby si zaplatili internet a to nehovorim o tom, zeby museli mat este ten pocitac....a taky sa tu nevyjadrju
29. zář 2010 v 11:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kwetinka1 dnes som pocula v radiu, ze 70% ludi robi za minimalnu mzdu :unamused:
29. zář 2010 v 11:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@slavkav bohuzial je to tak. ja som pocula o nieco mensie cislo, ale je to fakt mizerne....
29. zář 2010 ve 12:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kwetinka1 mozno som ho aj ja zle pocula - ale je to smutne. ze je to takto vseliako zneuzivane
29. zář 2010 ve 12:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky prehodme tema :slight_smile:
29. zář 2010 ve 12:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cutce ja som za. ja pozeram akurat overaly - nasla som takyto - celkom sa mi paci, len akurat riesim, ci nebude velmi velky - aj ked ak sa maly narodi tak velky ako moja mala, tak ani nie :grinning: http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=9394238
29. zář 2010 ve 12:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hrozienko11 super tabulečka :slight_smile:,prosím pridaj aj mna...termín mám 8.2 a čakáme dievčatko.Dakujem :wink:
Ahojte :slight_smile: Dnes sme boli na 4D.Bolo to super až na to,že vačšina bola 2D :angry: Na koniec len urobil 2 fotky v 4D a to bolo všetko...Nechcela sa nám ukázať,beťárka....Ale hlavné je,že je všetko v úplnom poriadku.Máme dnes 384gr :slight_smile:
29. zář 2010 ve 12:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
aky je rozdiel medzi 3D a 4D ultrazvukom. nejako mi to nei je jasne....
29. zář 2010 ve 12:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@slavkav vypada velmi dobre za €9, tak ho poradne navliknes aby mu to nebylo velke :slight_smile:
@suzanna85 super, hlavne, ze je mala v poradku :slight_smile:

me naseho kulihraska ani nezmerili ani nezvazili :angry:
29. zář 2010 ve 12:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@slavkav peknucky. moj priatel minule doniesl taky krasny overal. kremovy alebo aky je a s uskami a chvostikom. tak bol nateseny, ze to kupil a fakt krasne :slight_smile: uz ani neviem aka je to velkost, ale snad to bude dobre. to co si dala ty, mozno to je asi trosku vacsie, ale ja sa prd vyznam v tych obleceniach a hlavne velkostiach
29. zář 2010 ve 12:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kwetinka1 myslim, ze jen 4D ti promita presne co se deje v brisku, 3D ma zpozdeni, takze kdyz se male pohne, tak to vidis az za par sekund. Jinak v podstate jsou stejne :slight_smile:
29. zář 2010 ve 12:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kwetinka1 @cutce dakujem, no vsak ja to uz tiez neviem velmi odhadnut - a okrem toho nemala som zimne dieta :slight_smile:
29. zář 2010 ve 12:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
no tak kdyz se male narodi, tak ma kolem 50 cm, tam pise, ze je to velikost 68, to znamene,z e mu to bude 18 cm vetsi ze zacatku, ale aspon to muze nosit dele. teda jestli v tom vylozene nebude plavat :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
29. zář 2010 ve 12:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cutce no dobre na to ides - cize to bude asi velke :slight_smile:
29. zář 2010 ve 12:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@slavkav jj ze zacatku mu to bude velke a podle me v kvetnu uz to moc potrebovat nebudes nebo jo> Ja myslim, ze v kvetnu uz je celkem pekne
29. zář 2010 ve 12:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cutce ok, idem pozerat o cislo mensie :slight_smile: dakujem za konzultaciu
29. zář 2010 ve 12:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cutce rodziel ohladom oneskorenia prenasania obrazu sa m inezdalo, ale som nasla toto:
3D ultrazvuk umožňuje plastické zobrazenie plodu počas vývoja v brušku,
najmodernejšia technológia 4D pridáva k trojrozmernému obrazu ešte
ďalšiu dimenziu- ktorou je čas. Umožňuje detailne študovať pohyby končatín,mimiku tváre... . Je nevyhnutné zdôrazniť,že 3D technológia nenahrádza klasické 2D zobrazenie, iba ho rozširuje a dopĺňa
29. zář 2010 ve 12:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kwetinka1 aha no tak vidis :grinning: . Ja se o to moc nezajimala, pac na to nejdu :sweat_smile:
29. zář 2010 ve 12:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cutce diskutovala som s kolegom, lebo som tomu prestavala rozumiet....ved su technici, nech vysvetlia....tak tu bola celkom dobra diskusia :slight_smile:....rozdiel medzi 3D a 4D je len o tom, ze ked vyhotovia video, tak to je 4D a 3D je v podstate to iste len bez videa... ide v podstate o reklamny tah, nakolko 3D, ked sa ti dostane na dvd nosic uz je to 4D lebo vtedy to babo vidis v pohybe teda case.
ale stale mi to nejako nesedi...:slight_smile:
29. zář 2010 ve 12:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cutce ja tiez este neviem, ci na to pojdem, len vsade pocujem 3D a 4D a 2D a nejako som chcela vediet rozdiel....:slight_smile: ale nejako mi to v tej mojej kotrbe nesedi, no moje rozhodnutie ci ist alebo nie, tak to na to nema vplyv
29. zář 2010 ve 12:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek