• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP v únoru/februári 2011. Máme společný termín?

19. září 2012 
@matiniki5 ja som bola chora v 2 mesiaci. chripka a teplota okolo 40-ky. a teraz ma lekar vystrasil, ze to mohlo ohrozit moje babatko. ale brala som antibiotika a este nejake dalsie lieky. potom o mesiac na to som mala zapal mocakov a drt v oblickach, tiez som brala antibiotika a dalsie lienky na bolest :frowning2: a pred dvoma tyzdnami som zas bola prechladnuta, ale to nebolo take silne a dala som si sem tam len paralen. a este prve tyzdne ked som nevedela, ze som tehu, som brala dost silne tabletky na migrenu a to su dovody preco ma teraz iny lekar chce poslat na genetiku :frowning2: ale asi to nemas take divoke. vraj kriticke su len prve tri mesiace.

@mirka0044 tiez mam podobny problem so zaspavanim. tuto noco bola permanentne hore snad kazdu hodinu. na porazenie. isla som spat o osmej a vstavala o deviatej, ale som sa citila nevyspata, do toho brutalne sny o hovadinach, hororoch, mrtvych a neviem com vsetkom a to ani na cintorin nechodim a a ni nic podobne.

@arrett uf, tak to si dobre zvladla a zachovala duchapritomnost. ja by som tam odpadla asi spolu s nim... neboj vsetko dobre dopadne a mm bude v poriadku. drzim palce
4. říj 2010 v 10:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@natalca ďakujem, dúfam teda že už sa to na chlapca nezmeni / i keď hlavne nech je bábatko zdrave nezálezi na pohlavi/ a celu rodinu prekvapime kedže mi každí tipuje chlapca
4. říj 2010 v 10:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
pýtala som sa dnes na to 3D u nas v Nr to stoji 40 euro a tak 40-45minut to trva, dvd a fotky tusim.....ze najlepsie babo vidno v 27 týždni....čo si osobne o tom myslite? isli by ste alebo boli ste? lebo co sme s mm pozerali videa na youtube tak velmi sa nam to nepacilo tak neviem neviem
a ešte som sa pýtala na tu pupočnikovu krv dal mi doktor prospekty ze zatial boli 4 pripady na Slovensku ze ju pouzili a pomohla....stale nevieme...to si budete davat baby?
4. říj 2010 v 10:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alexis13 ja na 3D v Nitre chcem ísť v 27tt, my sme na sone u môjho dokiho nič moc nevideli a kamoška ide na 3D na budúci týždeň, tak sa pôjdem pozrieť či to stojí zato a môžem ti dať vedieť
a o pupočníkovej krvi som počula, že žena nesmie brať počas tehu žiadne lieky, neviem čo je na tom pravdy, ale ja som brala lieky kvôli hematómom, ....je to drahá sranda, ale keď si predstavím, že to môjmu dieťaťu zachráni život,.... je to na nezaplatenie
4. říj 2010 v 10:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@arrett uff - to sa len zle cita - nie si to este prezit .. dufam, ze vsetko dobre dopadne. to co robil?
4. říj 2010 v 10:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alexis13 blahozelam k dievcatku :slight_smile:
pupocnikova krv - asi nie, pri dcerke sme nemali peniaze. ani teraz neviem, ci budeme mat. tak dufam a verim, ze nikdy nebudeme potrebovat
4. říj 2010 v 10:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alexis13 Jeeej, moc gratulujem k dievcatku, ked uz je raz kavove zrno tak chlapcek by z toho byt nemal :slight_smile:
4. říj 2010 v 10:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kwetinka1 mne sa dnes v noci snivali same sny s vodou a nebolo to prijemne...Prvy bol o tom, ze bola potopa sveta a ludia zili v takom bunkri pod vodou, ale bola tam dost velka diktatura a nebolo kde zdrhnut, clovek musel posluchat...a s nejakou kamaratkou tam sme sa rozhodli, ze utecieme a dostali sme sa az na najvrchnejsie poschodie a preliezli sme cez take okienko a zrazu sme vedeli lietat...tak sme uleteli, ale bola tam strasna zima a vsade dookola len more a to more bolo take hnusne tmave a velke vlny...a nemali sme kam ist brrrrrrrrr! A druhy sen bol, ze mm isiel na nejaky zraz otuzilcov a mali preplavat jazero, ale bola noc a strasne som ho prosila, nech do tej vody nejde, ze je zima a tma a ked dostane krc, tak ho nikto nenajde. A on aj tak isiel a zrazu zmizol pod hladinou a viac sa nevynoril. Ja som chcel ist za nim, ale som sa bala o babo, ze mu v tej chladnej vode ublizim....
4. říj 2010 v 10:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
A potom sme este pochovavali moju babku, ktora zomrela asi pred 10 rokmi, tiez do vody a pustali sme jej lupene po hladine... :sweat_smile:
4. říj 2010 v 10:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@natalca jj aj mne povedala sestrička že v 27 týždni možem ist že v 25 objednat...jasne daj mi prosim ta vediet či to stoji zato
@pallacinka dúfam dúfam.... :slight_smile: :slight_smile: sestrička tiež povedala že to by už chlapec nemal byť....
@slavkav je to dosť drahé, ale keď si pomyslim že to može zachrániť život, ešte sme neni rozhodnutý zvažujeme všetky pre a proti.....
4. říj 2010 v 10:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sharlotta @natalca niečo na sprchaci s takým pracovným nožom, orezavac. No strašne. Najlepšie že prišiel domov z ruzinova s úsmevom že ho nič neboli. Ja mu na to, že jasne, veď máš napichane prsty:slight_smile: o hodinu si už pýtal tabletku. No a dnes frajer po tetanovke že ide do prace. Neviem ako chce šoférovať a racovat, ale keď chce, nech ide. Ach jaj. Nie že by mi pomáhal, on mi to sťažuje:slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: Teraz sa staram o troch:slight_smile:

Ja pupocnik nedávam. Za tie roky sa krv malo použila. 95% je zamrazena. Takze ak znova dobrovoľne darujem, je tu veeelmi veľká šanca, že ak by sa niečo stalo, použije tu a nemusím platiť za uskladnenie. Ak by každá rodičia darovala zadarmo pupocnik, bolo by to najlepšie. Pretože je väčšia šanca ak by sa potrebovala. Simonkovi sme tiež darovali pupocnikovu krv. Nedávno mi prišiel list, že je dobrá a že v prípade potreby im mám zavolať. A keď ju potrebovať nebudme, tak dúfam, že zachráni iné babo. Už som to tu pisala: Baby, ak nemáte peniaze, tak tu pupocnikovu krv darujte. Vôbec nič vás to nestojí a možno raz zachráni niekoho blízkeho.
4. říj 2010 v 10:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@arrett vidis zabudla som nato ze sa može aj darovat.....a potom by tam bola nejaka pravdepodobnost žeby ju mohli pouzit pre mna nedajbože ak by sa nieco stalo? či nie kedže som nezaplatila odber a uschovanie?
4. říj 2010 v 10:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@arrett to dobrovolne darcovstvo - to aj ja zvazujem. pred 4 rokmi som o tom netusila - o tom sa vobec nehovori, len o tej platenej forme.
4. říj 2010 v 10:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sharlotta brutalne sny, ale takto podobne mavam aj ja a pred tehu sa mi nikdy nic nesnivalo.

@alexis13
@slavkav
@arrett pupocnikovu krv asi darujeme ,ale nebudeme si ju uskladnovat pre sebe. neverim nejako tomu...podporovat firmu, co sa snazi na nas zarabat sa mi velmi nechce.
3D ultrazvuk, tak najskor som nechcela ist, ale teraz idem k Holanovi na opakovany morfo a k tomu uz aj 3D (priatel chcel), byt po mojom, tak 3D nie je pre mna podstatne a asi by som tam nechodila.
4. říj 2010 v 10:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kwetinka1 čim dalej som presvedčena o tom že ju fakt len darujem ak sa bude dať, dufam ze nikdy ju potrebovať nebudem....su to fakt peniažky mimo a ani nevies či to bude osozne, keby to aspon poistovna preplaca ale fakt len chcu na nas zarábat...takže tak :unamused:
4. říj 2010 v 10:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Áno môžeš ju použiť. Veď ak by dieťa potrebovali (dúfam že nie) zavolas do registra a najdu krv tvojho babatka. A ak už bola použitá (čo pri tých % pochybujem) tak ti dajú od iného darcu ak bude totozna. Preto je dobre, aby čím viac mamiciek darovalo. Aby bolo aj pre deti, ktorých rodičia si to nemôžu dovoliť. Čím viac krvi, tým väčšia šanca!! Odber je bezbolestny. Porodis dieťa, prestrihnu pupocnik, dieťa osetruju a doktorka zatiaľ berie krv do strieľačky z pupocnika. Vôbec to necitis, ani nevieš kedy to robí. Mne keby nevravela, že odoberame krv, ani neviem. Potom som rodila placntu, potom sitie a bolo. Cely ten odber trval 5 minút. Vypisala som len dotaznik a to bolo všetko. Po pól roku prišiel list, že krv je dobrá, ich číslo, podakovanie, ponuknuta pomoc a tak podobne. Ja určite dám aj teraz. Už keď nie pre moje deti, tak aspoň preine. Veď to tam zamrazia na 20 rokov.
4. říj 2010 v 10:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
baby a čo treba urobiť v prípade, že budem chcieť darovať pupočníkovú krv?
@kwetinka1 hej a este som ti chcela napisat, ze svagrina vystriedlala na zaciatku tehu dvoje antibiotika a vsetko je ok, vsetko v poridku, mala je zdrava, bez problemov. Inak jej telo na otehotnenie zareagovalo tak, ze v praci odpadla a zrazu dostala vysoke teploty a s bratom boli na pohotovosti, kde stravili 5 hodin a nakoniec jej ten doktor tam predpisal Lexaurin...Esteze ho nezacala brat a ze si precitala pribalovy letak, lebo ktovie ako by bola mala dopadla :angry:
@arrett tak toto bude najlepsi sposob...už som rozhodnuta...dakujem arrett :slight_smile: takže ju darujem
4. říj 2010 v 10:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tu je moja neterka. :wink: Strasne sa podoba na brata, ked bol babatko :slight_smile:
4. říj 2010 v 10:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@slavkav Presne tak. Hovorí sa iba o tej platenej forme. A prečo? Aby zarábali! O Tom, zejumozes darovatnieje nikde ani slovko. A to je smutne. Iné deti z normálnych rodín to nepotrebujú? Za to, že rodičia nie sú solventni, nemajú právo mat ani nádej??
@natalca to aj mna zaujima :slight_smile:
@arrett tak tak - ja som o tom pred 4 rokmi fakt ani netusila :unamused:
4. říj 2010 v 10:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
4. říj 2010 v 10:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sharlotta juuuj anjelik...neviem sa dočkat toho mojho aby takto spinkalo pri mne :slight_smile:
4. říj 2010 v 10:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alexis13 je to smutne, ze na zdravi chcu zarabat a este take nehorazne prachy
4. říj 2010 v 10:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@natalca Vyplnit dotaznik tesne pred pôrodom. To je všetko. Tak ako keď darujes krv.
Ináč baby, nikde nie je zaručené, že tá krv, či už platená, alebo nie bude dobrá. Stáva sa, že je jej malo, že bola zle odobrata, že ju kontaminovali, že obsahuje nico čo nemôžu použiť a tak podobne. Od množstva odobratej krvi, to potom na tie roky zamrazuju. Uvediem príklad. Napríklad odoberu 100ml, čo je do 5 rokov života dieťaťa. Potom je už nepouzitelna pre staršie dieťa. ( to je len príklad)
4. říj 2010 v 10:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sharlotta Jeej, babika malicka:slight_smile:
4. říj 2010 v 10:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pisala som, že sesternica porodila pred týždňom Tomaska:slight_smile:
rodila prirodzene, 20 hodín. Tominko Ma 51cm a 3400 gramov. No žiaľ, pri pôrode mu zlomili klucnu kosť, ale už je vporiadku. No straaasne malo spinka. Ešte Ma aj vymenenu noc za deň, takze paradicka:slight_smile:
4. říj 2010 v 10:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@arrett na tento argument mi hovorili zastancovia platenej formy, ze medicina ide dopredu a ze sa to neskor bude dat pouzit aj pre starsie dieta ... ale neviem, presne ako to je ..
4. říj 2010 v 10:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek