• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP v únoru/februári 2011. Máme společný termín?

19. září 2012 
@alexis13 Aj ja sa strasne tesim na nase babo, kedy uz bude pri mne spinkat :slight_smile:

Tento vikend by sme uz mali mat prerobenu spalnu...Tak sa tesim, ze konecne bude ako u ludi :sweat_smile: Dnes rano sme mali trosku vymenu nazorov s mm, lebo ja nechcem, aby bola postel bokom k dveram, lebo nemame ulozny priestor. Veci mame pod postelou, ale je to otvorene, tak nechcem, aby to bolo vidiet hned, ked sa otvoria dvere a mm zase nechce mat postel oproti dveram...ze nohami napred sa davaju len mrtvi... :confounded: Ale ved to je blbost, poznam vela ludi, co ma postel oproti dveram...
4. říj 2010 v 10:51  • Odpověz  • To se mi líbí
@arrett toto iste mi aj dnes doki povedal...ze zalezi aj od toho kolko ti ten krvi zoberu, že ked bude mat dieta viac rokov 10-15 a nieco sa stane už mu krv nebude stačit na záchranu.....a tiež hovoril o tom ze moze byt znehodnotena, zle odobrata a tak.....takže zaplatis za odber 25tis ci kolko a nakoniec ti pride domov list ze neni dobra.....
je tu ma MK aj tema o odbere akurat to citam a viac menej mamicky su toho isteho nazoru ze je to len biznis a nevie sa ci vlastne ta krvbude pre tvoje dieta alebo ako to bude....tiez pisu o tom darovani takze bude to najlpsie ze ju darujem......a ak by bola dobra zachrani mozno niekoho ineho.....ale fakt myslim ze odkedy sa pupoc.krv odobera doktorom mi dnes povedal ze na slovensku vie o 4 pripadoch za tie roky co ju pouzili
4. říj 2010 v 10:52  • Odpověz  • To se mi líbí
@arrett 20 hodin? Bez epi? :confused:
4. říj 2010 v 10:53  • Odpověz  • To se mi líbí
@sharlotta to s polohou postielky je podla mna jedno ci oproti dveram alebo nie....mi sme sa tiež otom akurat bavili ze sa musime prehodit kedze ja teraz spavam vedla skrini a tam keby dame postielku nemame ako skrinu otvorit takže postielka bude na druhej strane pri okne... :slight_smile:
4. říj 2010 v 10:53  • Odpověz  • To se mi líbí
@slavkav To je dobre že ide dopredu a dúfam, že to tak bude. Ale ak sa to bude dať použiť pre plateneho darcu, tak tá istá "veda" aj pre neplateneho, no nie?
Ako som vravela, čím viac darovanej krvi, tým viac šancí pre babatka. Je to ako s normalnou krvou. Keď potrebuju nejakú krvnu skupinu. Čím viac ľudí daruje, tým je väčšia šanca, že tam bude jeho krvna skupina. Podľa mna je to neludske, že za to pýtajú peniaze. Pýtajú peniaze za život. Viem, že to zamrazenie niečo stojí, no maly by to platiť poisťovne, asponnieco. Najviac sa mi páči na letaciku že je to suma za : odobranie, personál, trnsport,uskladnenie, školenie. Fakt tá doktorka to urobila za 5 minút. Veď vytiahnuť krv z pupocnika, nemôže byt až taká veda. Podľa mna, by to zvládla ktorakolvek sestricka:slight_smile:)
4. říj 2010 v 10:58  • Odpověz  • To se mi líbí
@sharlotta Bez epi. Chodila na predporodny kurz a vravela, že keď prišla kontrakcia, tak jej mm masiroval chrbát. No potom prišli kontrakcie 2-3 minutovy odstup a to je teda už zaberak. Prestala saotvarat, tak ju umelo otvarali prstami. No a potom už nevládal vytlačiť, tak jej pomáhali tlačenom na bruško a malému zlomili tu kosť. 20 hodín je taký normálny čas u prvorodiciek:slight_smile: No tie kontrakcie nie sú zo začiatku take silne, takze sa to dá zvládnuť.
4. říj 2010 v 11:01  • Odpověz  • To se mi líbí
@arrett tiez mam ten isty nazor :wink:
4. říj 2010 v 11:04  • Odpověz  • To se mi líbí
@arrett fuu takže sa mame načo tešiť..... :slight_smile: 20hodin

zabudla som....na buduci pondelok ma čaká ten glukozovy test :confounded: sestricka povedala ze to bude trvat 2 hodiny, rano mi zoberu krv odmeraju cukor, kupila som si v lekarni 75 g toho prasku oni mi to rano zarobia, vypijem a o 2 hod.znova odber krvi....kazala mi doniest stavu z citrona ze to mozem pit alebo cistu vodu....a 2 hodiny musim cakat v cakarni, nejest a nechodiť...teším sa :grinning: :grinning: :grinning:
4. říj 2010 v 11:05  • Odpověz  • To se mi líbí
@alexis13 Tych 20 rokov rýchlo ubehne:slight_smile: Ani sa nenazdas:slight_smile:
držím palce na glukoze, dúfam, že ja nebudem musieť ísť:slight_smile:
4. říj 2010 v 11:08  • Odpověz  • To se mi líbí
@arrett 20 rokov ubehne dosť pomaly :wink: ale ja sa aj na porod tesim aj obavam samozrejme......ale ten pocit ze bude babatko uz na svete budem ho vidiet, citit.....tak sa tesim a vydrzim aj 40 hodin :slight_smile:
4. říj 2010 v 11:10  • Odpověz  • To se mi líbí
@sharlotta mala je nadherna, aj ja sa uz neviem dockat
4. říj 2010 v 11:12  • Odpověz  • To se mi líbí
@alexis13 ja idem az o 3 tyzdne na ten glukozovy test...ale ze medzi tym mi urobi poradnu, tak aspon to rychlejsie zbehne...ale ked si predstavim, ze mi 2x bude brat krv... :confounded: moja mama rodlia brata 3 hodiny a mna 45 minut...tak dufam, ze je to dedicne... :sweat_smile:
4. říj 2010 v 11:16  • Odpověz  • To se mi líbí
@sharlotta ides na antolsku? treba sa tam vopred objednat?
4. říj 2010 v 11:34  • Odpověz  • To se mi líbí
@slavkav nie, idem k mojej doktorke...Keby som isla na Antolsku, mohli sme ist spolu, aspon by nam cas rychlejsie ubehol :unamused: Neviem, co ja budem robit 2 hodiny v cakarni
4. říj 2010 v 11:36  • Odpověz  • To se mi líbí
@sharlotta tak to mas super, ze to robi aj tvoja dr. ja pojdem na antolsku, len si este musim vypytat papier od dr.
4. říj 2010 v 11:38  • Odpověz  • To se mi líbí
@alexis13 platis to az vtedy, ked je dobre odobrata a mozu ju uskladnit, tak som to citala v zmluve, ktoru mi poslal Eurocord.
4. říj 2010 ve 12:19  • Odpověz  • To se mi líbí
dobre ranko
@leginca @slavkav dekuju holky, jsem doma do stredy, tak snad to vylezim :sweat_smile: Malem se sem tam pohne, ale neni to tak silne jak predtim
4. říj 2010 ve 12:19  • Odpověz  • To se mi líbí
@renatka100 aha...tak to som mozno zle precitala....dnes mi dal aj doktor vela prospektov o tom, a uz som sa rozhodla aj vdaka tomu aj diskusi ze ju darujeme
4. říj 2010 ve 12:23  • Odpověz  • To se mi líbí
Dieťa mi spinka od desiatej a ja odvtedy ležím a kukam telku:slight_smile: fuuj, som hnusne leniva:slight_smile: Esteze mám navarene.
4. říj 2010 ve 12:30  • Odpověz  • To se mi líbí
ja utekam do skoly na jednu hodinu ktora sa mi nedala presunut ach jáj...tak ahoje zatial :slight_smile:
4. říj 2010 ve 12:30  • Odpověz  • To se mi líbí
Dobré ránko - Nový týždeň nové šťastie :slight_smile:
@arrett - no mňa by vystrelo hneď vedľa manžela, perfektne si to zvládla, klobúk dole!!!

My sme tiež cez víkend začali prerábať izbu, tak hádam to čo najskôr dokončíme, lebo už teraz neviem kde čo je :slight_smile:

Čo sa týka pupočníkovej, tak pri prvom mi odobrať nemohli, lebo som mala komplikácie, ale pri druhom by som bola rada, a tiež to budem riešiť darcovstvom

Neviem či to tu už niektorá riešite, alebo vybehnem s touto otázkou tak až o mesiac :grinning: , ale aký matrac kupujete do postieľky bábätku???? U nás je podedená postieľka a matrac je už vyležaný pri hlavičke zo všetkých strán, tak chcem kúpiť nový, ale neviem sa rozhodnúť aký :unamused:
4. říj 2010 ve 12:31  • Odpověz  • To se mi líbí
@labudka Ja som kúpila obyčajný za 10€ v kauflande:slight_smile:)))) Viem že sú molytanove, kokosove, penove a ja ešte neviem aké. Ja som to neriesila. Obyčajný matrac nech si nezvyka na luxus:slight_smile: xixiNo nekupuj moc hrubý, kvôli monitoruje dychu. Ak kupujes monitor teda.
4. říj 2010 ve 12:35  • Odpověz  • To se mi líbí
@labudka Jeej a vďaka. No mne sa zdá, že som to nezvladla. Strašne som pnikarila a hroooozne sa mi triasli ruky. Rozmyslam, že sa prifˇhlasim do kurzu prvej pomocí. Predsa len neies, kedy to budem pri mm a detickach potrebovať. Vážne som sa nad tým začala zamyslat.
4. říj 2010 ve 12:37  • Odpověz  • To se mi líbí
@arrett - neuvažovala som o kúpe monitoru, skôr hľadám kde by sa dal požičať, na ten prvý mesiac-dva, myslím že aj niektoré poisťovne tento monitor požičiavajú
No kurz prvej pomoci je určite zaujímavá možnosť, mňa by inak ani nenapadlo že zdvihnúť nohy a ruku nad srdce, ja by som asi hneď volal 112 a ich by som sa pýtala že čo mám robiť, teda hneď potom ako by som sa prebrala z odpadnutia :stuck_out_tongue_closed_eyes:
4. říj 2010 ve 12:56  • Odpověz  • To se mi líbí
Tak už som aj našla požičiavanie http://www.chrapanie.sk/?page=novorodencov na tri mesiace ma to víde necelých 20 Eur, tak pravdepodobne to poriešim takto. :wink:
4. říj 2010 ve 13:03  • Odpověz  • To se mi líbí
@labudka to si super nasla. mne ma pozicat kamaratka. ak by to padlo, tiez to spravim takto :slight_smile:
4. říj 2010 ve 13:08  • Odpověz  • To se mi líbí
ahojte kočky, tiež čakáme bábo vo februári, rada by som sa k VÁM pridala, ak môžem :wink:
Momentálne som 22.tt a termín máme 10.02. :grinning:
4. říj 2010 ve 13:10  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojte, vidim, ze riesite pupocnikovu krv. My ju ideme dat odobrat, sice tie peniazky budu problem, ale za zdravie dietata to urcite stoji. Peniaze sa v pripade neuspesneho odberu vracaju, pripadne sa mozes dohodnut na splatkach a teda platit az po odbere. Darovanie je tiez super vec, ale co ak ju bude potrebovat prave moje dieta? Najde sa v databaze ta spravna pre mojho drobceka? A s tym mnozstvom je to tak, ze podla odobratej krvi ti daju informaciu, do akej hmotnosti dietata je vhodna, dalsie roky navyse ju uz teda neskladaju, cize uskladnovanie uz potom neplatis. 12.10. máme v rámci predpôrodnej prípravy o tom prednášku, tak som zvedavá, aký dojem z toho budem mať, či nezmením názor. Manžel má však dedičné ochorenie, pri ktorého liečbe sa práve začína pupočníková krv využívať. Hlavne preto chceme odber, že u nás je riziko tohto ochorenia v budúcnosti reálne, nielen hypotetické ako pri napr. nádorových ochoreniach. Vy niektoré prečo nezvažujete odber pupočníka?
4. říj 2010 ve 13:15  • Odpověz  • To se mi líbí
@arrett musím ťa sklamať, ale ak už raz pupočník daruješ, nedostaneš sa k nemu! Na to nás upozornila sestrička na predpôrodnej príprave, ktorá mimochodom nie je zástancom odberov, takže to od nej nebol iba premyslený ťah. Pupočník sa neuskladňuje pod menom, prípadne nejakým tvojím kódom, takže ho nevedia dohľadať. V prípade, že by ho nedajbože tvoj drobec potreboval, budú hľadať v registri, testovať, čo zaberá čas. Chápem, že môže ísť o reklamný ťah, za taký som považovala niektoré očkovania, ale tu už ide oveľa...
4. říj 2010 ve 13:23  • Odpověz  • To se mi líbí
@dijefcatko my to neriesime, kvoli tomu, ze rodit nebudem na Slovensku a nevieme ako dlho budeme v JAR. Planujeme sa nastahovat na SVK, a potom by ta pupocnikova krv zostala tu. Neviem, ani som kvoli tomu o tom neuvazovala.
4. říj 2010 ve 13:26  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek