• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP v únoru/februári 2011. Máme společný termín?

19. září 2012 
@minnehaha2005 ja som pre odber rozhodnutá, práve kvôli tomu, čo som vyššie spomínala. ale chápem ťa a samozrejme ani iným babám neberiem ich názor :wink: tiež viem, že zatiaľ to využitie nebolo veľké, ale človek nikdy nevie, či nie je ďalší v poradí... o tom darovaní prospekty informujú, nie je to zamlčané, ale to vedomie, že k vlastnej krvi sa už potom nedostaneš, nie je bohviečo. ale tak je to v podstate aj pri klasickom darovaní krvi. dnes mi ju zoberú, čo ak ju zajtra budem potrebovať? nie, budú mi dávať inú...
4. říj 2010 ve 13:32  • Odpověz  • To se mi líbí
@alexis13 neuveris,ale nas chlapcek ked sa narodil, vobec nevedel spavat, tiez sme dali postielku oproti dveram, potom ma napadlo feng shui, postielku sme obratili a odvtedy spaval omnoho lepsie :wink:
4. říj 2010 ve 13:34  • Odpověz  • To se mi líbí
@dijefcatko No v liste od nich mám niečo iné napísané, tak neviem.....neviem.
@slavkav My sme mali zapozicany monitor z buenanote či ako sa to vola. Z Bratislavy na pól roka.nám furt pipal, tak sme sa rozhodli, že si kupime vlastný, už sme vedeli, že čakáme babo tak sme kúpili.
4. říj 2010 ve 13:37  • Odpověz  • To se mi líbí
@cinamon7 no o tom som este teda nepocula ale tak mozno natom teda nieco bude :slight_smile:
4. říj 2010 ve 13:37  • Odpověz  • To se mi líbí
co sa tyka pohlavia sesterka mi povedala ze do 8.mesiaca jej tvrdili ze bude dievcatko nakupene vsetko a bol z toho chlapec...ze proste vzdy na sone videli len gulky /tie inak vyzeraju ako kavove zno/ a pipik bol malinky a vzdy skovaty... :slight_smile: takze budeme si iste az ked sa to narodi :grinning:
4. říj 2010 ve 13:39  • Odpověz  • To se mi líbí
tiez este nevieme na 100 perc.pohlavie, hoci sa lekar priklanal k zenskemu pohlaviu,ale objednala som sa na 3D ultrazvuk u najlepsieho lekara na slovensku, tak hadam sa dozvieme co a ako,ale to si este pockame do polovice novembra. inac za to zaplatime 67 eciek :fearful:
4. říj 2010 ve 13:43  • Odpověz  • To se mi líbí
@arrett ešte si to pozisťujem a to poriadne. veď ak by bolo možné darovať pupočník a potom sa k nemu dostať, nikto by si ho nedal uskladňovať, veď načo aj? nemám rada tieto rozhodovanie, že čo ak to budeme potrebovať práve my? a čo ak je to len obchodný ťah? ale ako som písala, keď je riziko hypotetické, pravdepodobnosť ochorenia je veľmi nízka, ale ak je riziko reálne, ako u nás, človek rozmýšľa inak...
4. říj 2010 ve 13:44  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojte kočky, ja len tak mimo temu, lebo som v práci a nejako nestíham, ale chcem sa len spýtať, či niektorá nemá problém, že ju bolieva kostrč. Mňa už asi druhý týždeň, a neviem či to je tým sedením v práci, alebo aj to patrí k nejakým prejavom spojeným s tehotenstvom. Možno mi budete vedieť niečo poradiť, a ak nie tak pohľadám niečo na nete, alebo sa spýtam gyn. pri najbl. príl.
Pekný dník, aj ked zamračený, aspoň v BA :cry:
4. říj 2010 ve 13:51  • Odpověz  • To se mi líbí
@arrett teraz to čítam na ich stránke a majú to tam vysvetlené presne tak, ako nám to hovorila sestra. ked mas krv uskladnenu, si jej majitel a mas na nu vyhradne pravo. ak ju darujes, je vo svetovom registri a nemas zaruku, ze ju tvoje dieta dostane. cize musia vyhladavat v registri a to trva niekolko mesiacov, to tam je tiez. ja som uz z tychto veci asi zmagorena! cim viac clovek vie, tym je to horsie :frowning2:
http://www.eurocord.sk/index.php/sk/preo-uskladni-puponikovu-krv/uloi-alebo-darova.html
4. říj 2010 ve 13:53  • Odpověz  • To se mi líbí
@pepies ahoj a vitaj! :slight_smile: mame rovnaky termin :slight_smile:
4. říj 2010 ve 14:03  • Odpověz  • To se mi líbí
@labudka ahojte. k tomu monitoru som nasla, ze union poistovna ho svojim poistencom poziciava na 6mes.zadarmo.pri synovi som ho nemala,ale to už bolo davno,no teraz si ho urcite požičiam
4. říj 2010 ve 14:10  • Odpověz  • To se mi líbí
Palesandra dakujem :slight_smile:
Teda dufam, ze sa mozem pridat, aj ked nikto nereagoval, okrem Palesandry. :grinning:

Holky co sa pohlavia tyka, na 3D by to malo byt vidno na 100% , samozrejme, ak bude dobre otocene ..... My chceme ist na 3D sono az okolo 25tt. Ked sme cakali prve dieta, boli sme dost skoro a na fotkach bol este len taky mimozemstanko. Len ja som sa nevedela dockat a chcela som vediet, co to bude. V MT stoji momentalne 3D sono okolo 50 EUR:
Teraz sme sa chceli nechat prekvapit a nechceli sme vediet pohlavie, no minuly tyzden som musela podstupit amniocentezu a vo vysledkoch bolo samozrejme i pohlavie, takze my to uz vieme na 1000%. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
4. říj 2010 ve 14:15  • Odpověz  • To se mi líbí
@alexis13 no,gratulujem k dievcatku!! My by sme chceli ist na ten 3D ultrazvuk, zevraj je to super, vsetky baby, co mi vraveli, tak to odporucali. Ale dokt. mi odporucil v 24tt.. tak sa chcem dnes objednat. Potom dam vediet, ako bolo..
4. říj 2010 ve 14:15  • Odpověz  • To se mi líbí
@cinamon7 ktory je ten najlepsi na slovensku? ja som chcela ist na 3D k dankovcikovi do kosic, ale on vraj robi ked je tam nejaky nalez.
4. říj 2010 ve 14:16  • Odpověz  • To se mi líbí
@pepies vitaj, jasne, ze nas tesi, ze si sa pridala, dokonca ja som ta uz zapisala aj do nasej tabulky :wink:
4. říj 2010 ve 14:17  • Odpověz  • To se mi líbí
@adui ja som bola u nho v centre ale pri Janosovej na Morfo, to morfo bolo v 2D ale aj tak to bolo pekne. myslim ze dolezitu ulohu zohra aj prestavivost / uhol pohladu ;) a zase nechcem vela usg davat robit, ja mam usg pri kazdej navsteve, ale len take rychle... vy to riesite kvoli zisteniu pohlavia alebo ze je to pekne a zazitok?
4. říj 2010 ve 14:20  • Odpověz  • To se mi líbí
@adui ahoj,ano idem k dankovcikovi a objednala som sa uplne v pohode, nemam ziaden nalez,pozri na 3Dultrazvuk.sk
4. říj 2010 ve 14:23  • Odpověz  • To se mi líbí
@natalca dakujem. pridala som sa dost neskoro, lebo akosi nestiham, ale dufam, ze sa rychlo dostanem do obrazu. :wink:

Mne robi doktor 3D sono vlastne zakazdym, aj minuly tyzden, mame aj fotky, len zatial je to fakt taka kostricka, ale doktor nam pekne "vyrezal" hlavicku, male malo ako vzdy ruku pri ustach, ale bolo krasne vidno ustocka, takze hned vylucil rastep hornej pery.
Tesim sa vsak na 3D, ked uz bude vacsie, fakt skor ako 25tt neodporucam, tym krajsi zazitok, cim je dietatko vacsie.
Nas poklad ma momentalne 400g. :grinning:
4. říj 2010 ve 14:25  • Odpověz  • To se mi líbí
podla mna 3D sono je dolezite kvoli tomu, ze sa da vsetko krasne vidiet - myslim tym, ze doktor Vas ubezpeci, ze je vsetko ok. A momentalne dostat v lekarni test na urcenie pohlavia, da sa to urcit uz v 10tt. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Ked sme cakali Jakuba, tiez som chcela 3D hlavne kvoli pohlaviu, no teraz po skusenosti z genetickymi testami, kde mi vysiel pozitivny Downov syndrom a odber plodovej vody ho chvalabohu vylucil, tak po tejto skusenosti chodim na kazde sono a do kazdej poradne s malou dusickou :wink: nic nie je krajsie, ako ked Vam povedia, ze Vase dietatko bude zdrave. A toto som si pri prvom tehotenstve akosi ani neuvedomovala ..... :grinning: :grinning: :grinning:
4. říj 2010 ve 14:32  • Odpověz  • To se mi líbí
@palesandra aj mne robia utz dost casto už mi robili 7x a zajtra idem zas.mne už pohlavie povedali a 3d som chcela a aj chcem kvoli tomu aby to tam este raz poriadne vsetko popozerali a skontrolovali.mrzi ma, že som nebola u dankovcika na morfo, lebo to robi aj on osobne, ale už je pozde som v 23.tyždni
4. říj 2010 ve 14:36  • Odpověz  • To se mi líbí
@pepies to 3D je akoze na vlastnu ziadost mimo morfologickeho? lebo na morfo tiez vsetko pomerali a tak.. Akby som chcela ist,tak co mam povedat? "Ze chcem ist"" ?? a oni len budu zobrazovat babo alebo tiez budu merat nejake parametre? Nemchapem... :grinning:
4. říj 2010 ve 14:37  • Odpověz  • To se mi líbí
@cinamon7 ja som sa tiež objednala cez ich stranku a o dva dni mi volala sestrička kvoli terminu, ked som sa pytala,že kto to bude robit, tak povedala že daka doktorka...meno už neviem, že to nebude vyšetrenie iba zaznam a to sa mi zda 67 eur vela. dankovcik vraj robi len ked je tam nalez alebo možno ked ti robil on už aj pred tým. asi maju vela.Tu v rožnave robia 3d za 40eur s tym, že ked drobca nevidno dobre prideš ešte raz a dokopy platiš len tych 40eur
4. říj 2010 ve 14:42  • Odpověz  • To se mi líbí
@palesandra asi kde ako.mne povedali, ze to je len komercna zaležitost, proste na pamiatku.dolezity je morfo.
4. říj 2010 ve 14:44  • Odpověz  • To se mi líbí
@palesandra ja som bola u neho pri prvom tehu, dal mi nahravku vtedy este na VHS so slovami ze babetko je urcite zdrave, kludne ho mozem dat na sud :fearful: co ma prekvapilo,aky si je isty, ale mal pravdu, narodil sa nam krasny zdravy chlapcek.teraz chodim k inej lekarke,ale na 3D chcem ist ku nemu prave preto,ze je odbornik na slovo vzaty. inac mi jeho asistentka povedala ze 3D sa robia az do 30. tyzdna, takze na morfo je sice neskoro,ale na 3D este nie. pokial vsak vies ze je vsetko v poriadku a vies aj pohlavie, podla mna je to zbytocne, aspon usetris peniaze na nieco ine. jedine ze chces mat doma nahravku na CD aj s fotkami a zaroven mat zazitok so svojim partnerom. :wink: len tak na okraj, znamej zistil ze caka dievcatko s cistou na vajecniku, takze ju potom sledoval do konca tehotenstva, cista sa nakoniec sama vstrebala, malicka sa narodila uz bez nej :slight_smile:
4. říj 2010 ve 14:45  • Odpověz  • To se mi líbí
@adui ved preto sa zamyslam, ze z akeho dovodu je potrebny este dalsi..? ci je to pre pohlad a pocit, alebo kvoli vysetreiu na nieco. mne mm povedal ze 2D zobrazenie je presnejsie na odber parametrov, mier (mm programoval ultrazvuky).
4. říj 2010 ve 14:47  • Odpověz  • To se mi líbí
@palesandra ano, 3D je na Tvoju ziadost, nie je to hradene zdravotnou poistovnou. Ja som za 3D pred dvomi rokmi platila 100EUR, teraz to islo akosi dole a v MT stoji 50 EUR.
Nam robil 3D doktor zatial len po znamosti, ani som ho o to neziadala, ale chcel sa uistit, ze je vsetko v poriadku a zrazu som mala v ruke aj fotky .......
Zisti si, ze kde v Tvojom meste robia 3Dsono, prip. kde najblizsie, zavolas si tam a objednas sa. Vacsinou to robia sukromne kliniky alebo zdravotnicke zariadenia.
3D sono trva okolo 30 min, doktor vsetko pomeria, prekontroluje a snazi sa zachytit malicke v tych najkrajsich zaberoch, vsetko to ponahrava na CD a niektore fotky aj vytlaci. Ak je babatko v case 3D nahodou zle otocene, objednas sa znovu :grinning:
4. říj 2010 ve 14:49  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojte dievčatá,

vidno, že už nie je víkend - pár hodín tu nie som a mám čo čítať. :slight_smile: Ja som od 10:30 - 13:00 zaspala - ale super pocit - výborne som si oddýchla. :slight_smile:

@arrett - tak riadne s tvojim manželom, ja by som určite odpadla a nedokázala reagovať.

@alexis13 - blahoželá k dievčatku. Ale ako píšeš na 100 % isté pohlavie bude až keď sa dieťatko narodí.

@sharlotta - neterka je nádherná. Ja som pri prvom rodila 24 hodín bez epidurálky - nechcem ju ani teraz. Z toho samotný pôrod trval 2 hodiny - dlho som sa otvárala. :slight_smile:

Ja rozmýšľam nad darovaním pupočníkovej krvi - všetko si preštudujem, ale je škoda nevyužiť to ak to môže niekomu pomôcť.
4. říj 2010 ve 14:49  • Odpověz  • To se mi líbí
@palesandra aj 3D je vlastne 2D tam robia tie merania a potom to prepnu do 3D-fotky a 4D-videozaznam.
4. říj 2010 ve 14:50  • Odpověz  • To se mi líbí
@pepies - vítam Ťa medzi nami. Ja keď som bola naposledy na sone, tak Dr. hovoril, že na 3D je najlepšie prísť v 26 tt.
4. říj 2010 ve 14:50  • Odpověz  • To se mi líbí
@cinamon7 mne povedali na morfo ze je vsetko v poriadku, aj pohlavie bolo jasne viditelne. Neviem fakt v akych pripadoch robi usg priamo Dankovcik, ale ja som bola v centre 2x pri roznych lekarkach. Alebo je to na vlastnu ziadost? Lebo vacsinou tu citam, ze baby pisu ze boli u "Dankovicika", teda neviem ci priamo pri nom alebo len v jeho centre ;)
4. říj 2010 ve 14:51  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek