• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP v únoru/februári 2011. Máme společný termín?

19. září 2012 
Vítám nové :slight_smile: už to nestíhám :slight_smile:
18. čer 2010 ve 22:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ma12 tak snad vyrazíte zítra! Přeju šťastnou cestu. Já se taky modlím, aby mi nebylo zle.
18. čer 2010 ve 22:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
arrett, vobec neviem, co je standard, nakolko som v kategorii teho len dva dni. som uplny novacik :slight_smile:
Takze Pregnium obsahuje: DHA, kyselinu listovu, horcik a jod. Papas nieco naviac okrem materny? nez som zistila, ze sme dvaja, som sa krmila chromom, beta karotenom a zinkom, no teraz si to musim vsetko preluskat a zistit, co vlastne mozem, co nie. drzim palceky a prajem pekne sny... vsetkym :slight_smile:
18. čer 2010 ve 23:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katea Nie, iba tu maternu. Je to široké spektrum vitaminov. Čo sa týka jedla, obmedzila som len nepasterizovanu bryndzu, pecenovu pasteku, plesnive syry. Inak som zjedla všetko čo nezjedlo mna:slight_smile:)) veď som aj pribrala 20 kg. Myslím si, že všetko sa dá jesť, ale ako tu bolo písané "s mierou". Naše babky take veci neriešili. Jedli to čo mali zo zabijacky. Aj udene, aj vnutornosti, mastne, sladké stiplave. A hrabali seno cely seno na slnko a neuskodilo im. Pili podojene mlieko, čo nepreslo varom, takze listeria bola istá....a rodilo zdravé deti. Nič v malom množstve uskodit nemôže. Dokonca som v poslednom trimestri mala neznesitelnu chuť na kávu, takze som ju pila každý deň. Dala som si aj malinko vinka na sviatok . Myslím, že ani teraz to nebudem prehanat. Mám 10kg syna. Šalim sa s ním, dviham ho na ruky, kope mi do brucha keď ho obliekam:slight_smile:)) ale to už mu vysvetlujem, že kope do sestricky, aj keď tomu chudatko nerozumie.
Dolezita je psychicka pohoda. Úsmev na tvári, prechadzka na zmrzku s manželom a tak. Veď o chvíľku budeme mat veľké bruska a bude nám všetko nepohodlne. Spánok, chodza, odev... Takze si uzivajme tieto chvíľky, bru noc tehulky
18. čer 2010 ve 23:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@editah222 malá má krásné jméno, u nás jasný favorit pro holčičku.Konečně jsem našla nějaké jméno, co nemá každé druhé dítko a shodneme se na něm i s manžou, což vidím jako zázrak... :grinning: .U kluka to je podstatně horší s výběrem.Čímž nemyslím, že by se mi ta často dávaná jména nelíbila,ale nic pro mě. :wink:
Syn se narodil také o 3 týdny dříve a měl 3500g už v té době.Ještě, že tak, jinak nevím, jak by ze mě dostávali dítko přes 4 kg.Jen škoda toho, že porod zvrzli, což zanechalo na mě psychické trauma z porodu na řadu let, vlastně dodnes... :grinning: Snad se to už nebude teď opakovat. :wink:
19. čer 2010 ve 04:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sharlottaJá uzeniny ani moc nemusím, u mě je to hlavně to maso.Jakákoliv flákota... :grinning:
19. čer 2010 ve 04:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo, a ještě jsem se ptala včera doktora k těm vitamínům a ujistil mě, že tou listovkou se nepředávkuju.Tělo si vezme jen tolik, co potřebuje.Že prý v těch směsných vitamínových preparátech, co třeba mám já ten Babyplan je ji málo na ten začátek těhu.
A pak mě dostal, ať prý začnu přemýšlet o porodnici, kam.Někde prý registrujou jen do 12t.Tě pic,to mám radost. :unamused:
19. čer 2010 ve 04:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@arrett A koukám, že ty máš synka se jménem, co jediné z klučičích obstojí u manžela.Tak to je super, dvě maminy tu na diskuzi a obě s našima předvybranýma jménama. :dizzy_face: To jsem zvědavá, kolikrát to ještě změníme. :grinning:
19. čer 2010 ve 04:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gigi2 - no Gigi mne sa tu na GC tiez paci, ale kedze ja vobec nie som taky ten vodny zivel, tak normalne sa niekedy hanbim, lebo hocikto iny by si to tu urcite uzil viac ako ja. Ja som sa tu kupala len raz, a to este v roku 2008, ked som sem este chodila za manzelom len na navstevy. Bolo to vtedy v juli a voda bola taka ladova, ze ma to dost odradilo. No a takto nastalo som tu len od decembra, a nedavno som zistila, ze najvacsie tepla su tu august az september, tak dovtedy pockam, ci sa voda trochu nezohreje. Akurat vcera som si kupila detsky bazenik a mienim si ho vycapit na terasu, lebo niektore dni je take brutalis teplo, ze na tej terase sa neda viac ako minutu ani vydrzat, tak sa tam budem aspon takto chladit :grinning:
Inak Ti este gratulujem k uspesnej kontrole a tiez k tomu, ze uz Ti konecne nebolo zle :slight_smile:
19. čer 2010 ve 04:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vsetkym novym tehulkam gratulujem a tym, co mali v minulosti nejake problemy, moc moc moc drzim palce, aby to tentokrat dopadlo dobre :slight_smile:
19. čer 2010 ve 04:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lubinka26 - ja len k tomu fajceniu, ze ja som doteraz tiez fajcila, a to 15 rokov, a posledne roky naozaj dost (minimalne krabicku denne) a ako som zistila, ze som tehotna, tak som vedela, ze musim prestat, ale zaroven som vedela, ze mi to nepojde hned zo dna na den. Tak som sa sama so sebou dohodla, ze aspon znizim davky a isla som tak postupne, ze 5 - 6 cigariet denne, a to som este fajcila tak, ze do polky a druhu polku som si nechala na neskor. Takto som isla asi dva tyzdne a potom som to zabalila uplne a momentalne nefajcim tyzden a 4 dni, co este nie je bohvieaky vykon, ale aj tak som na seba hrda. Dokonca som zistila, ze vobec nie je dobre mat nejake cigarety akoze v rezerve, keby ta chytil abstak, lebo ja som si najprv povedala, ze dofajcim to co mam doma a uz si novu krabicku nekupim, a vyslo mi to rovno v piatok a manzo sa bal, ze cez vikend dostanem abstak a zmasakrujem ho, tak mi kupil krabicku do zasoby, ze to akoze mam mat pre istou v sufliku. No len ja ked som vedela, ze tie cigarety doma mam, tak ma to stale lakalo a nedalo sa to vydrzat. Takze ked som dofajcila tu poslednu krabicku, tak uz som dalsiu nekupovala a kupodivu som doteraz nemala ani jeden abstak. Az sa sama divim ake to bolo jednoduche. Akoze myslim na cigarety, to ano, ale skor tak, ze napr. v urcitej situacii, v ktorej som predtym fajcila, si spomeniem, ze teraz by som prave fajcila. Napr. ked sme niekde v restauracii. Ale este ani raz som nemala take nieco, co by pripominalo abstak. Inak som na nejakom inom fore citala, ze jednej babe, ktora dost vela fajcila a zistila, ze je tehotna a nedalo sa jej prestat, lekar povedal, ze nech neprestava fajcit, len nech fajci menej, lebo keby prestala, tak to male by malo z toho vacsi stres ako takto, ked fajci menej. Cim Ti ale nechcem radit, aby si neprestala fajcit, lebo uplne prestat je podla mna najlepsie. Tak drzim palce :slight_smile:
19. čer 2010 ve 04:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@espanolka - s tou kamoskou to je super, ze ju tu mas. Ja by som sa celkom rada s nou zoznamila, ak by sa dalo, lebo hrozne mi tu chyba kontakt s nejakou Slovenskou alebo Ceskou. Predsa je to ine, ked si mozes pokecat s niekym vo svojom rodnom jazyku. No ale zas nechcem sa nejak vtirkovat, ona mozno nebude mat zaujem, vsak ona tu asi kamosiek ma dost, ale keby si s nou hovorila, tak ma mozes spomenut, a keby mala zaujem, tak daj vediet. Zatial dik :slight_smile:
19. čer 2010 ve 04:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzulaxx @neelaa - gratulujeeeem k uspesnej kontrole :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
19. čer 2010 ve 04:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sharlotta - no tu chut na vino mam aj ja, ale nie normalne, len ked ideme s manzom niekam von a vsetci piju a ja vzdy na zaciatku rozmyslam, co si dam a napadne ma cervene vino s kolou a potom si spomeniem, ze nemozem, tak som taka sklamana, ze az :grinning:
19. čer 2010 v 05:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katea - ja som v rovnakom tyzdni ako Ty, dnes som v 7 + 2 tt, kedze uz je vlastne sobota (aj ked ja mam este piatok, zachvilu sa chystam spat). No ja som mala poslednu MS dokonca 15. 4., lenze ja som mala vzdy strasne dlhy a este aj nepravidelny cyklus, cize mne bolo jasne, ze moje babatko bude na UTZ mensie a budem v nizsom tyzdni nez podla MS. No a v pondelok som bola na UTZ a aj tak bolo, tyzden mi urcili 6 + 4 a TP na 3. 2. 2011 :slight_smile:
19. čer 2010 v 05:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ma12 - drzim palce, aby si sa co najrychlejsie vyliecila a aby ste v pohode mohli odist na dovolenku a uzit si ju :slight_smile:
19. čer 2010 v 05:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
No a uz Vam len zazelam pekny vikend, ja sa sem zajtra urcite nedostanem, lebo ideme na tu svadbu, pricom obrad je uz o 12.00!!! (som asi v zivote na svadbe tak skoro nebola). Takze asi pol nedele stravim docitavanim Vasich sprav (a potom, ze ja som ukecana, haha). Ja som inak dnes v ramci predpripravy na svadbu vykonala par skraslovacich procedur, okrem ineho som si aj nafarbila tie vlasy, cize konecne uz vyzeram ako clovek a nikto sa ma teda snad zajtra nezlakne :grinning: Tak papa, uzite si vikend, a nech nikomu nie je zle :slight_smile:
19. čer 2010 v 05:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ráno všem :slight_smile:

Poctivě jsem dočetla :wink: Vítám nově příchozí :slight_smile: ( jména si už nepamatuju) :slight_smile:

Gratuluji k úspěšným kontrolám u dr.
Holky já mám volný víkend. Včera jsem odvezla malou k rodičům a vyzvedávám jí až v neděli. Plánovala jsem si jak se vyspím a stávala jsem stejně, jako bych jí měla doma.
lubinka26.... jak psala amadu je to těžké přestat, ale ne nemožné. Já taky kouřila docela dost. Jak jsem zjistila, že jsem těhu dokouřila jsem poslední 2 cig. a řekla si dost. Druhý den jsem měla absťák a běžela si koupit krabičku. Ale to jsem neměla dělat, pořád mě to svádilo si zapálit. Vydržela mi 4 dny :angry: Tak jsem si už další nekoupila. pokaždý, když dostanu na cígo chuť cucám bombon, nebo jdu něco dělat. Nejhorší byl první týden. Pak už to u mě šlo. A snad mi to vydrží. Tím, že si koupíš slabé cigára, to tě nekouřit neodradí. A čím dýl budeš kouřit, tím budeš mít větší problém přestat a budeš pak mít výčitky kvůli tomu malému. Držím ti palce, aby se ti to povedlo!
19. čer 2010 v 07:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mna to stale neprestalo pichat, uz zacinam mat paranoiu :frowning2: :confounded: :fearful:
19. čer 2010 v 08:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sharlotta píchání na vaječnících a bolest břicha a zad k těhu patří :slight_smile:
Koukám, že máš stejné datum porodu, jako jsem měla u malé :slight_smile:
19. čer 2010 v 08:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@el267 sanazim sa upokojovat, ze je to preto, ze sa zvacsuje maternica a na nieco tlaci, ale...aj tak sa bojim, ci to nie je nieco horsie. Ten internet, to je pliaga :sweat_smile: keby som nic nevedela, bola by som kludna a stastna. Mozno...
Ten datum este nemam isty, to som si len na internete dala vypocitat podla poslednej MS. K Dr. idem az 9.7., tak dovtedy mam dost priestoru na rozne paranoie. :sweat_smile:
Inak existuje nejaky objektivny dovod, preco by som nemala vela csetovat? Lebo my 1.7. odchadzame na vychod, lebo svokra oslavuje 60 a potom sa budem musiet vratit do BA, aby som isla k tej mojej Dr. a potom spat do Presova, lebo 12.7. odchadzame s nasimi do Chorvatska. Kamaratka mi vravela, ze by som nemala tolko cestovat. :confused:
19. čer 2010 v 08:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sharlotta to mas pravdu s tym internetom napr. doktor mi len povedal ze skontroluje ci je male v maternici a ja som si den predtym citala o mimomaternicovom a som si bola skoro ista ze ho mam lebo ma bolel vajecnik a pritom to bolo len tou maternicou :grinning:
19. čer 2010 v 08:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sharlotta já myslím, že cestovat můžeš. Jestli se cítíš dobře, nevydím na tom něco špatného. Jen na delší vzdálenosti bych dělala pauzu, aby jsi se mohla projít, nebo tak něco :wink:

Těhotenství není nemoc :slight_smile:

A souhlasím, čím víc informací máme, tím víc plašíme a stresujeme se. :wink:
19. čer 2010 v 08:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
baby neviete ci mozem v takom skorom tehotenstve plavat v chlorovanej vode???
19. čer 2010 v 09:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
19. čer 2010 v 09:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@moniciak já jsem plavala celé svoje předchozí těhotenství. Lepší chlorovaná voda, než voda z rybníku :wink:
19. čer 2010 v 09:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@moniciak to som teraz ja presvedcena, ked ma uz druhy den picha v tom vajecniku, ci co to je... :sweat_smile:
A plavanie je vraj pre tehotne dokonca odporucany sport.
19. čer 2010 v 09:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Len si treba davat pozor na plesne. Po kazdom kupani sa osprchovat, pripadne vymenit spodny diel plaviek. ja si na kupalisko nosim aj take hygienicke utierky a ked vyleziem, idem sa utriet na zachod.
19. čer 2010 v 09:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sharlotta My sa tiež v júli chystame na východ:slight_smile: Trosku k našim užiť si "dovolenku" Kludne môžeš cestovať. Dôležité je to, aby si sa dobre cítila. Robiť častejšie prestávky, prejsť sa trosku, vycurat, napit:slight_smile:)) My ideme so synatorom, takze prestavok bude habadej:slight_smile:))
19. čer 2010 v 09:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@arrett Len ja absolvujem 3x cestu BA-KE/PO a potom cestu PO-Spilt a to vsetko v rozmedzi 12 dni :sweat_smile: Ale myslim si, ze drobcovi by to nemalo velmi vadit, ked neratam ten stres na cestach.
19. čer 2010 v 09:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek