• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP v únoru/februári 2011. Máme společný termín?

19. září 2012 
@pepies @kwetinka1 myslela asi klasicke trvanie vysledkov - do 3t tusim. lebo tie vysledky na druhy den su dost drahe. tusim cez 200 eur?
5. říj 2010 v 10:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@slavkav uf 200e? teraz toto ma bude stat 100e. ale preco mi nepovedali aj o takej moznosti, ze sa to da na druhy den. minimalne by sme o tom uvazovali
5. říj 2010 v 10:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@slavkav klasicke trva 3-4 tyzdne, ale my sme nemohli cakat, kedze som uz bola skoro v 21.t.t. Platili sme 400 EUR ale je to nic oproti tomu, co sme si prezili a ako sme sa strachovali :unamused:
Samozrejme, ze je na kazdom z nas, ci chce ist na aminocentezu alebo nie ..... Rozhodne vsak nie je pravda, ze sa amniocenteza vykonava len do 18.t.t. :wink:
5. říj 2010 v 10:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kwetinka1 ani mne to najprv na genetike nepovedali a pozeralli sa na mna ako na debila s prepacenim, ze sa mi zda 3 tyzdnove cakanie na vysledky zdlhave, kedze som uz bola 20.tt. Az potom mi neochotne dali letacik na bratislavsku kliniku, tam to stoji okolo 330 EUR a vysledky mas do 3 dni.
Nakoniec som si to vybavila v MT a vysledky som mala do druheho dna.
5. říj 2010 v 10:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kwetinka1 hej, to tusim nerobi kazdy. ale ty si z BA tusim a tu sa to robi urcite. ak mas zaujem, informuj sa este o to.
5. říj 2010 v 11:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pepies jasne, ze je na kazdom - len pre niekoho je aj tych 300 eur vela. akoze informovat ju samozrejme mali - a bolo by na jej zvazeni, ci by na to sla :wink:
5. říj 2010 v 11:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@slavkav
@pepies budem sa vo stvrtok informovat. ale 400 ci 300 e je fakt riadna palka. to sa mi zda prilis vela, ale inak by pre mna nemala zmysel amniocenteza, kezde uz teraz pomalicky koncim 22 tt. jedine, ze vysledy by boli hned....uvidim, co mi povedia vo stvrtok
5. říj 2010 v 11:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@slavkav aj pre nas bolo 400 EUR vela, ale co sme mali robit? chcela som tym povedat len tolko, ze ak je niekto rozhodnuty nechat si dietatko i vtedy, ak sa narodi s nejakou vrodenou chybou, tak potom je zbytocne ist na amnio.
Ale v konecnom dosledku som strasne rada, ze to takto dopadlo a ze je vsetko ok. :wink:
@kwetinka1 a kvoli comu Ti odporucili amnio, ak sa smiem spytat? ano, je to palka, ale ine nam nezostavalo.
5. říj 2010 v 11:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pepies jasne, je to na kazdeho rozhodnuti :wink: len niekto aj keby chcel, tak nema z coho - to som mala na mysli :wink: ale rozhodnutia ohladom amnio nie su lahke rozhodnutia - ci uz vobec na nu ist alebo nie.
5. říj 2010 v 11:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kwetinka1 ja verim, ze to na sone dopadne vsetko dobre. budem na teba mysliet
5. říj 2010 v 11:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pepies a ktoru kliniku v BA ti odporucili? bola to zeleznicna?
5. říj 2010 v 11:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@slavkav ano, bolo to tazke, velmi som sa bala. hlavne toho, ze tam je 1% riziko potratu, hned po zakroku ma poslali do cakarne, hoci sa odporuca min. hodinu lezat, mala som take tlaky, ze som sa bala urobit co i len krocik. A potom ma zena mat aspon tyzden kludovy rezim, no tazko sa lezi pri dvojrocnom dietati, ktore vam doma skace po hlave :wink: Nehovoriac o tom, ze som sa bala vysledkov, ktore nastastie boli dobre. Este nam povedali aj pohlavie, hoci sme nechceli vediet, ale povedala som si, ze je to jedno, hoci nebude prekvapenie pri porode, hlavne, ze to bude v poriadku. Vlastne som si povedala, ze uz ziadne prekvapenia !!!!!!!
@kwetinka1 aj ja Ti drzim palce, nech to vsetko dobre dopadne. :wink:
5. říj 2010 v 11:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@slavkav ano, myslim ze to bolo na Zeleznicnej ulici, nemam to ako pozriet, momentalne som mimo domu. Nazov mi vypadol, no mozem doma pozriet tie papiere.
5. říj 2010 v 11:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pepies moja lekarka sa nevyjadrovala. isla som k druhemu povedala niektore veci a on zareagoval tak ako zareagoval, ale vo stvrtok idem na mofrofolicky a tam donesiem vsetky vysledky a uvidime ako dalej. postihnutie v rodine 3x, rozsirena oblickova panvicka, a brala som silne lieky v prvom trimestry a hlavne kedy som este nevedela, ze som tehotna...
5. říj 2010 v 11:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pepies viem, kamaratka to podstupovala pred 2 rokmi - zial tam tie vysledky neboli dobre. super, ze tie tvoje boli :wink: nie su to veru lahke rozhodovania ...
a pre verejnost tajite, co cakate?
5. říj 2010 v 11:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pepies v pohode, to ma len tak zo zvedavosti zaujimalo - nemusis to pozerat
5. říj 2010 v 11:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
5. říj 2010 v 11:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,

čakanie na výsledky je naozaj veľmi stresujúce. :unamused:
5. říj 2010 ve 12:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leginca ako sa mas doma na pn? nenudis sa? :wink:
5. říj 2010 ve 12:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cinamon7 Akurát zajtra ideme na ultrazvuk (20.tt), ale už v 16. tt nám lekár naznačil, že pravdepodobne to bude chlapček. Niečo som aj ja videla medzi nožičkami :slight_smile:
5. říj 2010 ve 12:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@arrett Ďakujeme! Dúfam, že všetko dopadne dobre. V 12.tt mi zistili toxoplazmózu, no neprajem to nikomu. Skoro mesiac sme čakali na výsledky z Banskej B. z Národného centra pre toxo, ale zdá sa, že som to prekonala už dávnejšie. Ale kľudná budem len vtedy, keď už ho budem mať pri sebe a nič mu nebude.
5. říj 2010 ve 12:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
baby ja len tolko ze som pisala mail do cepty a odpisali mi...pytala som sa na darovanie krvi pupocnikovej a o moznosti ci sa k nam dostane ak ju len darujem a budem ju niekedy potrebovat..tak davam vam odpoved....
Dobry den, ak chcete darovat pupocnikovu krv je potrebne to oznamit na porodnej sale. Porodnicky personal (vacsinou porodna asistentka) s Vami spisu dokumentaciu, ktora je nevyhnutna k darovanej pupocnikovej krvi. Ide o podpisanie Informovaneho suhlasu a vyplnenie Medicinskeho dotaznika, podla ktoreho sa urci, ci ste vhodna darkyna.Podmienkou pre darovanie pupocnikovej krvi je bezproblemovy priebeh tehotenstva, pravidelne navstevy poradne a absolvovanie vysetreni predpisanych pocas tehotenstva. Priebeh porodu musi byt bez zavaznych komplikacii, nesmie byt ziadne ohrozenie zdravia alebo zivota matky ani dietata.
Zriadkavo moze nastat situacia, ze darovany odber pupocnikovej krvi nebude vykonany aj ked mamicka splna vsetky predpoklady. Zavisi to od situacie na porodnej sale.
Kontraindikacie na darovany odber pupocnikovej krvi:
1. Viacpocetne tehotenstvo
2. Tehotenstvo kratsie ako 37 tyzdnov
3. Vazna infekcia pritomna v case porodu
4. Aktivna infekcia HIV, hepatitida B a C, syfilis, toxoplazmoza, rubeola
5. Transfuzia krvi matke pocas porodu
6. Teplota nad 38,8 °C pocas porodu
7. Nadmerne krvacanie matky pocas porodu
8. Vrodene poruchy dietata zistene pred narodenim

Rozhodnutim darovat pupocnikovu krv sa vzdavate naroku na nu. Ak sa krv odoberie (tz. ze ako darkyna splnite vsetky poziadavky) a nasledne krv prejde aj ostanymi kriteriami po odbere, verejny register ju zaradi do medzinarodnej databazy. Takto je k dispozicii pacientom kdekolvek vo svete.
Samozrejme, ak by doslo k situacii, ze samotny darca potrebuje vlastne krvotvorne bunky (pupocnikovu krv), je mozne na poziadanie osetrujuceho lekara zistit, ci jeho pupocnikova krv presla prisnymi kriteriami a bola zaradena do verejneho registra. Ak sa darcova pupocnikova krv v registri este nachadza, bude poskytnuta na transplantaciu jemu, tak ako akemukolvek inemu kompatibilnemu pacientovi.
tak asi tak kočky :slight_smile:

Ak by ste mali akekolvek otazky, mozete nas kontaktovat aj na bezplatnej infolinke 0800 11 12 33.
5. říj 2010 ve 13:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ako upratovat:slight_smile:
1. Dajte dieťa do chodaka
2. Dajte mu do rúk mop
3. Nechajte nech s ním beha po byte
4. Pozor na sosky, vazy... A vsetko čo sa dá s dlhou ruckou od mopu rozbit:slight_smile:
5. říj 2010 ve 13:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alexis13 Takze všetky pekne sup sup darovat :slight_smile:
5. říj 2010 ve 13:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte tehulky :slight_smile:
Tak dnes sme boli na morfologii a vsetko vyzera byt OK tak sa vytesujeme :slight_smile: No najvaciu radost dnes mal "tatko" ze bude mat s kym chodit na bicykel a do lesa lebo vraj to bude chlapcek :slight_smile:
5. říj 2010 ve 13:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
no teda, skoro sami chalani ... ale aj tu co poznam sa rodia sami chalani, baby v okoli to komentovali tak, ze sa hovori, ked sa rodia sami chlapci, bude vojna :frowning2:
5. říj 2010 ve 14:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kwetinka1 skus mysliet pozitivne, aj ked sa to lahsie hovori.... budem drzat vo stvrtok palce :slight_smile:
5. říj 2010 ve 14:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
:slight_smile: ja od minuleho utorka viem, ze budem mat dievcatko......takze tu vojnu trocha ,,odialim" :wink:
5. říj 2010 ve 14:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
5. říj 2010 ve 14:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@slavkal gratulka k chlapčekovi :dizzy_face:
@juzanka77 gratulka k dievčatku :dizzy_face:
5. říj 2010 ve 14:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek