• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP v únoru/februári 2011. Máme společný termín?

19. září 2012 
@pepies to je dobra otazka, ze ako zistim, ci mi tvrdne brusko? Ked je take napnute? :confounded: Mozno vyzeram ako oslik, ale fakt neviem. :confused:
5. říj 2010 v 17:26  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@natalca mam pocit,ze slovo fanusik je veelmi slabe :grinning: :grinning: :grinning:
5. říj 2010 v 17:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte vsetky tak dnes som bola konecne u lekara aj v trencine. potvrdil ze cakame zdrave dievcatko :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: tak sa vytesujem, som rada ze je vsetko ok najma ze je vsetko tak ako ma a mala je zdrava :grinning:
5. říj 2010 v 17:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@matiniki5 dakujem pekne,.. aj som mala taky pocit, ze bude chlapec.. kedze mi chuti pivo.. :slight_smile:
5. říj 2010 v 18:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@potokin gratulujem ku dievcatku a dobrym vysledkom :slight_smile:
5. říj 2010 v 18:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@slavetka gratulujem k supis kontrole a neviete co bude?
5. říj 2010 v 18:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
babulky,troska z nasej historie,teda konkretne tej mojej :grinning: :grinning: :grinning: kedze tu mam zdravotnu kartu :grinning: :grinning: :grinning:
vaha pri narodeni 3150g, dlzka 50cm,narodena v 40.tyzdni,obvod hlavy 33,5cm, vaha pri prepusteni 3060g :sweat_smile: :grinning: :grinning:
a co som nasla v zaznamoch,tak vraj som bola kojena 2 mesiace :sweat_smile: takze uz vtedy to nebolo,ze kojenie aspon rok.

tak dufam,ze nase male bude mat podobne miery :grinning: :grinning: :grinning:
5. říj 2010 v 18:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@potokin jeeej, gratulujem k dievcatku!!
5. říj 2010 v 18:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Baby, ja by som mala taku otazku.. ako vnimate porod?? Ci este o tom nepremyslate? Ja som prvorodicka a poviem vam, mne uz sa kazdu noc sniva o tom, ze rodim.. mam uz z toho pomaly nocnu moru.. a to do porodu este daleko.. no, moja tolerancia bolesti je dost nizka a bojim sa, ako to budem zvladat.. Chcem si dat isto aj epidural, no dufam, ze mi ju stihnu pichnut, a ze tam bude prave anesteziolog, ked ho bude treba..
5. říj 2010 v 19:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mirka0044 ja na to radsej ani nemyslim :confused: ja som v uk a tu sa chodi tesne pred porodom a navyse sa mi este nepodarilo nast niekoho,kto musel mat doktora pri porode,ak to nebol cisarsky,takze netusim,co ma caka a ci skutocne budem mat doktora pri porode :unamused: a ani neviem,ze kolko budem v nemocnici. takze asi tak :fearful:
5. říj 2010 v 19:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@natalca bývam v okrese. neviem, či budem rodiť v Nitre alebo Leviciach, pretože by som chcela nadštandardnú izbu, aby som mohla mať mimi a manžela pri sebe. Uvidíme :slight_smile:
5. říj 2010 v 19:13  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lubinka26 od 38 tyzdna si uz vlastne v termine. Moj prvy syn ked sa narodil mal skoro 4 kg a narodil sa 10 min. pred terminom. Druhe dieta byva este vacsie. Mala som neskutocne velke brucho, nemohla som spavat a tie posledne dva tyzdne boli hrozne. Cudzi ludia sa ma pytali ci cakam dvojicky :slight_smile:. Preto by som si to teraz chcela skratit. Ale uvidime ci mi vyjde moj plan :wink:
5. říj 2010 v 19:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hrozienko11 No, ja som v UK zila 3 roky, bola som tam aj raz tehotna, no bohuzial sa neudrzalo.. Co satyka tej starostlivosti, tak som nebola moc spokojna.. Co viem, tak rano porodis a poobede si doma, prip. na dalsi den. DLho ta tam drzat nebudu, potom ta ale doma navstevuje midwife, sice to uz aj teraz, vsak? Ale zase maju moznost rodit aj doma alebo v tych specialnych centrach, len to treba zvazit, lebo ak je daleko od nemocnice a vyskytnu sa nahodou problemy, tazko potom zohnat lekara.. Len treba dufat, ze bude vsetko v poriadku.
5. říj 2010 v 19:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mirka0044 aj ja som od zaciatku citila ze to bude chlapec. Hned na zaciatku tehotenstva mozno uz v 3 mesiaci som mu kupila dupacky s nazvom "Little brother" :slight_smile: Neboj na porod zabudnes hned ako ta zasiju... A ked ti to pojde porod moc rychlo mozno ti ani epiduralku ani nestihnu pichnut. Mna ked sa doktor spytal, kedy sa znova vidime, este na porodnej sale som mu povedala za rok za dva a tak aj je:slight_smile:
5. říj 2010 v 19:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@matiniki5 a mala si pri prvom porode epiduralku???
5. říj 2010 v 19:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@moniciak mala a aj teraz si urcite dam :slight_smile: ale prave po prvom porode mi hrozi, ze mi ju nestihnu dat, lebo som sa otvarala velmi rychlo :slight_smile:
5. říj 2010 v 19:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@matiniki5 ja nechcem epiduralku... naozaj je to az take na nevydrzanie??? lebo ja som si predtym povedala ze porod velmi chcem nazivo a az pri druhom ked to bude fakt strasne o nu poziadam... niektore kamosky co rodili bez nej mi to schvaluju ine si myslia ze prave pri prvom porode by o nu trebalo poziadat... aky mas na to nazor ty zena co rodila prednedavnom??? :wink:
5. říj 2010 v 19:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mirka0044 ja si praveze moc vyberat nemozem,ze kde cchem rodit. musim mat doktora. ale urcite dam potom vediet,ze ako to dopadlo,lebo ja nie som spokojna s touto starostlivostou.
5. říj 2010 v 19:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@moniciak ja zle znasam bolest :unamused: ale da sa to vydrzat. Ja co som skor pocula, tak horsie byva sitie :frowning2: ale ja by som si ju na tvojom mieste zaplatila. Ak ju nebudes chciet ti ju nedaju a vratia ti peniaze. Ale podla mna je dost podstatne aj ako rychlo ti to pojde. Mne to islo fakt velmi rychlo. Neviem si predstavit sa trapit niakych 20 hodin...
5. říj 2010 v 19:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@moniciak Ja som rodila pred 10 mesiacmi s epiduralom a odporúčam. Nevedela som sa už dočkať, kedy mi ho prídu dať. Moja rada: chod na prednášku, dones papier a uvidis pri pôrode. Keď si budeš myslieť že vydrzis, tak si ju nepytaj. Ak to bude boliet, tak si ju vypytas.
Sesternica teraz rodila 20 hodín a už babo na konci nevedela vytlačiť. Bola unavena, tak jej pomáhali tlačenim na bruško a zlomili malému klucnu kosť. Tiež bola za prirodzený pôrod.
Ja som rodila 6.5 hodín a babo som vytlacila na 2 zatlacenia. Za pár minút bol na svete. Na foto pred pôrodom úsmev od ucha k uchu, po pôrode tiež úsmev od ucha k uchu. Na pôrod mám krásny zážitok a už sa teším na další:slight_smile:
Obdivujem baby čo rodili bez epi, klobúk dole.
5. říj 2010 v 19:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@arrett prave sledujem ze budete mat este mensi vekovy rozdiel ako my :slight_smile:
5. říj 2010 v 19:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@arrett myslim ze to bude najlepsie objednat si ju ale budem sa snazit to vydrzat :slight_smile: a kedy si si maleho prilozila k prsniku??? hned??? :wink:
5. říj 2010 v 19:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hrozienko11 neviem ci si z Ba a okolia. Ale ja som rodila antolskej a kade chodim tade ich chvalim. Podla su tam super. Aj na porodnych salach aj na sestonedeli. Dokonca som 2 lezala tam aj na rizikovom a bola som naozaj spokojna :slight_smile:
5. říj 2010 v 19:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@matiniki5 - nečakám teraz na žiadne výsledky - myslela som to všeobecne. Napr. keď som čakala na výsledky z tripple testov.

@slavkav - zatiaľ sa doma nenudím. :slight_smile:
5. říj 2010 v 19:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@matiniki5 ja som v zahranici :wink:
5. říj 2010 v 19:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leginca tak potom je dobre :slight_smile:
5. říj 2010 v 19:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hrozienko11 jaj tak potom nic :wink:
5. říj 2010 v 19:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mirka0044 miri, aj ja sa od mala bojim porodu..neviem cim to je...ale cim dalej, tak na to nechcem mysliet. dufam ze to bude dobre. tiez neviem ci s / bez EPI, ale dula nam na cviceniach hovorila ze je to chemikalia ktoru davame vlastne uz aj babu a ze su statistiky ze deti narodene s epi zacinaju byt v 7mich rokoch zvysene agresivne..taktiez hovorila ze nie kazda zena si ju moze dat, napriklad ak mas problemy s chrbticou, skoliozu a tak..ja este budem rozmyslat..ale tiez mam dost nizky prach bolesti a som taky velky bojko..ale myslim na to ze ked to prezili ine, tak musim aj ja..

Inak baby, mam pocit ze pocas toho tehotenstva treba tolko info o vsetkom... napriklad..aky kocik, sedacku, rozne veci okolo toho, vybavicka, krv, tiez ta epi..ja mam pocit ze stale treba daco studovat a cas sa krati a este nic nemam premyslene a rozhodnute...
5. říj 2010 ve 20:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@moniciak V Ružinove najprv osetria babo a potom ho dávajú k prsniku. No a potom ho zobrali n oddelenie a doniesli asi po 6 hodinách. Vtedy som si ho znova prilozila už v klude a pohode. My sme problém nemali. Kojila som ho do 10 mesiaca. 3 týždne už nekojim:frowning2: Odstavil sa sám.
5. říj 2010 ve 20:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
jaj baby kolko ste vy toho popisali :grinning: mam co robit. vobec nesiham cez den sa sem dostat. tak aspon takto vecer. ako sa mate? musim sa vam pochvalit, dnes mi prisla vanicka na kocik a autosedacka, tak sa z toho vytesujem :grinning:
5. říj 2010 ve 20:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek