• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP v únoru/februári 2011. Máme společný termín?

19. září 2012 
@bambulka0406 ja som spokojna :slight_smile: a aky kocik si si kupila? :slight_smile:
5. říj 2010 ve 20:45  • Odpověz  • To se mi líbí
@moniciak ja s tebou suhlasim ja epiduralku tiez nechem a co viem v trencine ju neradi davaju lebo maju nedostatok anesteziologov. takze sa na to radsej nebudem spoliehat. a neviem co je na tom pravdy ale niekde som citala ze to moze ovplyvnit aj dieta ale to neviem ci je pravda
5. říj 2010 ve 20:52  • Odpověz  • To se mi líbí
ahojte baby,
vidim, ze je Vas tu vela, ktore sa chystate rodit na Antolske..to nikto nejde na Kramare? :slight_smile: to tam budem sama? :grinning: :grinning:
a inac mne na vyvolanie porodu pomohla navsteva vianocnych trhov :slight_smile: prechadzka mestom, delobuchy na kazdom kroku a dve lokse spravili svoje...:slight_smile: ani tonik som nemusela pit...:slight_smile:
@slavetka u Cunderlika som bola aj ja..on je fakt super, posobi neskutocne milo, teda aj je mily :slight_smile: chystas sa u neho aj rodit? ci to si bola len na morfologickom?
@arrett mne sa Filip tiez odstavil v 11mesiacoch, asi je aj lepsie, ked sa babo odstavi same, ako ked ho neskor musis nejak odstavit..kamosky s tym maju hrozne problemy...

mne dnes dost tvrdlo brucho, resp. maly je tak nejak zle ulozeny, hrozne ma tlaci na jednom mieste..:frowning2: som vesala pradlo a ako som sa zohybala, tak sa tak vzpriecil, ze som myslela, ze umrem...
5. říj 2010 ve 21:05  • Odpověz  • To se mi líbí
@arrett aj tak dobre ze sa odstavil, inak by si to musela spravit sama tak ci tak ...
5. říj 2010 ve 21:12  •  3 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
@matiniki5 casualplay s4, ma ho znama, tak som si ho uz aj poriadne odskusala. zatial mam len vanicku playmoon a autosedacku prima easy, tie som kupila pouzite a vyzeraju uplne ako nove. ved sa pouzivali par mesiacov, ziadne znamky opotrebovania a polovicna cena :slight_smile: sportak si kupime novy, to uz je na dlhsi cas
5. říj 2010 ve 21:23  • Odpověz  • To se mi líbí
@moniciak ja si epi nejdem davat, ani som nad tym neuvazovala. zvladnem to a vraj to neni take neznesitelne. svagrina teraz rodila a mala dlhy porod, ale povedala, ze keby sa mala rozhodnaut znovu, ze by si ju nedala. na zaciatku tie kontrakcie nie su take silne a postupne sa stupnuju. ale to je iba moj nazor. kazdy sa musi rozhodnut ako sa citi. ja nie som proti tomu, proste som sa takto rozhodla :slight_smile:
5. říj 2010 ve 21:30  • Odpověz  • To se mi líbí
@kkiki @sunny1112 praveze ja som ho nechcela odstaviť. Chcela som kojit oboch, tandemovo:frowning2: Prislo mi z toho smutno, ale už je to zamnou. Dúfam, že druhé budem kojit čo najdlhšie a možno sa simnko znova chyti:slight_smile:
5. říj 2010 ve 21:30  • Odpověz  • To se mi líbí
@bambulka0406 Presne tak. Každá jedna sa poznáme ako znasame bolesť. Ja som tiež nechcela, ale pre istotu som bola na prednaske. Teraz som rada:slight_smile:
Moja sestra mala hrozne menstruacne bolesti. Pre ňu bol pôrod upne lahulinky. Povedala že by rodila každý deň, že to vôbec neboli:slight_smile:))
5. říj 2010 ve 21:34  • Odpověz  • To se mi líbí
@arrett vsak uvidis ako to bude potom, ked sa narodi druhe :slight_smile: ja si len myslim, ze je lepsie, ked sa dieta odstavi samo ako ked to neskor "musi" z roznych dovodov urobit mama...
@bambulka0406 ja som tiez nechcela epi, ale som si povedala, ze minimalne si ju zaplatim, vsak ked mi ju nedaju tak mi vratia peniaze, ale budem mat aku taku poistku, keby sa to nedalo vydrzat :slight_smile: a nakoniec som mala hned od zaciatku kontrakcie kazde 4 minuty, mne proste nezacal porod nejak postupne, a ta prva epi mi pomohla v tom,z e som si trosku oddychla, ale nevyhodou bolo to, ze zastavila porod...a teraz pri druhom som tiez hrdinka a tvrdim, ze epi neee, ale uvidime vo februari ked tam budem v krcoch :slight_smile:
5. říj 2010 ve 21:37  • Odpověz  • To se mi líbí
@arrett ja len pretoze by si musela prestat kojit ze cakas druhe dieta ... kojenie moze sposobit predcasny porod ...
5. říj 2010 ve 21:55  •  3 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
@bambulka0406 ten je velmi pekny :wink: aj ja som si ho chcela kupit, ale nakoniec som sa rozhodla pre Peg perego GT3 lebo ten ma vacsiu sportovu cast, kedze som vedela ze krpec nebude az taky krpec :slight_smile: 2 kamosky maju maju S4 a su velmi spokojne :slight_smile: jasne vanicka sa neda ani znicit. My sme ju mali iba 4 mesiace potom uz nam bola mala :slight_smile:
5. říj 2010 ve 21:56  • Odpověz  • To se mi líbí
@hrozienko11 budem ti drzat palce!!! Potom sa urcite ozvi ako to prebiehalo. Som zvedava!
5. říj 2010 ve 22:11  • Odpověz  • To se mi líbí
@kkiki Ano, viem že sa vylučuje oxitocin. Lekári tiež majú rozporuplne názory, takze riadila som sa telom. To sa rozhodlo produkovať menej mliecka, menej chutneho mliecka a syncek sa rozhodol:slight_smile: Mozno to tak má byt.

@sunny1112 Ano, je to lepšie. Nemal z toho žiadnu traumu. Stále keď mu poviem ham ham cici, tak mi odtahuje tričko, alebo sa ukladá do polohy na papanie. No nechce ťahať:slight_smile: ale aj tak je zlatý. Sem tam keď mám väčší vystrih tak sa prisaje na kožu a potom sa smeje:slight_smile:))
5. říj 2010 ve 22:17  • Odpověz  • To se mi líbí
@arrett no aj tak to ide, ono to mlicko ze nechuti , a ty sa preto netrap ... potom ho uz neuc mohlo by sa ti to vypomstit ...
5. říj 2010 ve 22:20  •  3 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
@palesandra no, tak to sme dve.. ja som aj to tehotenstvo odkladala na neskor, lebo som si nevedela predstavit,ako to budem rodit.. Sice si to neviem predstavit ani teraz, ale zase som nechcela mat male prilis neskoro.. No, co sa tyka tej epiduralky, ja si ju urcite zaplatim, ak by to nahodou slo velmi hladko, tak si ju nebudem pytat, ale skor som pripravena na to, ze ju chcem. Tie vedlajsie ucinky urcite nejake su, chemikalie tiez, ale zase to dieta nie je tomu vystavene dlhu dobu a myslim si, ze su aj horsie chemikalie, ako napr. lieky alebo rozne vypary,ktore mozu mat na dieta tiez vplyv.. Je toho okola nas vela, takze cokolvek moze uskodit.. a zase, ked je moznost ulahcit si porod, tak som skor za! Je lepsie, ked nie s prilis vycerpana a vladzes potom tlacit. Ale samozrejme zalezi od porodu, kazdy je iny. Ja len dufam, ze ten moj bude taky, ze si este trufnem potom aj na druhe dieta.. :wink:
5. říj 2010 ve 22:21  • Odpověz  • To se mi líbí
@hrozienko11 tiez mám strach ako tu v Uk zvladnem porod a ako cely prebehne.Ci tu vobec epidural existuje.Ako prvorodičky by sme mali byt 24hodin v nemocnici,kamoška druhorodička bola len 6 hodin. :confounded:
5. říj 2010 ve 22:31  • Odpověz  • To se mi líbí
@mirka0044 Ja som teraz v UK tri roky,tiez som mala jedno tehotenstvo minuly rok,ktore sa neudrzalo,tak snad druhé dotiahneme stastne do konca.Už teraz si drzím palce,nech vsetko zvládnem.Manzel mi je velkou oporou.Midwife nás nechodí pozerat pocas tehu,len uz ked sme doma s babatkom.
5. říj 2010 ve 22:33  • Odpověz  • To se mi líbí
@moniciak :slight_smile: dakujem pekne.....moja prva babika z detstva sa tak volala........ :slight_smile: :slight_smile:
6. říj 2010 v 05:28  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojte dievcata, takze mi mame na 99.9% potvrdeneho chlapceka:slight_smile: Takze to bude maly Leo, vsetko je ako ma byt:slight_smile: Krpec sa uz pekne hybe a dava o sebe vediet, vrtel sa aj pocas UTZ vysetrenia, bolo to krasne:slight_smile:
Dnes ma caka narocny den baby, tak mi drzte palce...
6. říj 2010 v 08:03  • Odpověz  • To se mi líbí
A viem, ze ste tu este rozoberali typ porodu - ja mam kamosku, ktora prve musela rodit na cisara, kvoli ociam a tiez som vedela tak, ze dalsie dva roky nemoze otehotniet, ale ona otehotela asi po 3/4 roku a minuly tyzden zase porodila na cisara a aj ona aj babo su v poriadku...
6. říj 2010 v 08:05  • Odpověz  • To se mi líbí
@leonard2002 ahoj aj ja som mala sekcie koli ociam a po druhom budem rodit len 14m po ... v pohode to je ...
6. říj 2010 v 08:08  •  3 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
Dobre ranko tehule:slight_smile:)
už nemyslite na pôrod. Je to ešte ďaleko. Potom
keď budeme 36 tt, 37 tt môžme rozoberať:slight_smile: teraz si uzivajte babatka v brusku, lebo potom Vám tie kopanceky budú chýbať:slight_smile: Uz všetky cítite pohyby? Či je tu ešte niektorá, čo necíti?
Prajem Vam pekný deň.
6. říj 2010 v 08:10  • Odpověz  • To se mi líbí
@juzanka77 ja som tam bola v case strajku - tak nemam velmi dobre spomienky, ale vyhovuje mi, ze su WC pre 2 izby spolu, tak som sa rozhodla, ze im dam este druhu sancu :wink:
6. říj 2010 v 08:19  • Odpověz  • To se mi líbí
@palesandra, @bambulka0406 - už som to písala, ja som pri prvom pôrode epidurál nemala a nechcem ho ani teraz. A to ja som mala fakt dlhý pôrod - 24 hodín - dlho som sa otvárala - samotný pôrod bol len 2 hodiny - ale dalo sa to úplne v pohode zvládnuť. Omnoho väčšie bolesti som mala po operácii čriev, keď som mala rozpárané celé brucho - a dosť ťažko sa mi to hojilo.
6. říj 2010 v 08:21  • Odpověz  • To se mi líbí
ja o porode radsej este nerozmyslam :slight_smile:
6. říj 2010 v 08:29  • Odpověz  • To se mi líbí
6. říj 2010 v 08:39  • Odpověz  • To se mi líbí
Myslite že niekedy vyjde slnko? Mne sa moc teda nezdá
6. říj 2010 v 08:47  • Odpověz  • To se mi líbí
ahojte
@arrett aspon ze pred tyzdnom boli tie pekne slnecne dni :slight_smile: mohli by sa vratit, hned by bolo viac energie :grinning:

Reagujem este na vcerajsiu debatu: pozerali ste dnes telerano? rozpravali o pupocnikovej krvi, len som to neskoro zapla a dnes v BA v nakupnom centre pri letisku o tom bude aj program. Dnes je vraj Den pupocnikovej krvi :slight_smile:

Ja si epi asi nebudem moct dat, moj doki je pri prvorodickach vyhradne proti a v nemocnici v NR je malo anesteziologov, tak je to vraj po znamosti
6. říj 2010 v 09:04  • Odpověz  • To se mi líbí
Dobre ranko. Ja som sa akurat dnes rano zamyslela, ze ako dobre, ze nechodim do prace a nemusim vstavat o 6.20 :rolling_eyes: A teraz si mozem spat do 9.

@natalca To som rada, ze zijem v BA...To som este nepocula take cosi...Ja este stale zvazujem moznost, ze pojdem rodit do Presova. Bola by som rada, keby sa moje deti narodili tam. :unamused: A mala by som urcite tych najlepsich doktorov. Doma je doma. :slight_smile: Len to by som uz od noveho roka musle byt u nasich. To by nebolo zle, ale chybal by mi mm. :unamused: Ale jedine, co ma drzi ako-tak nad hladinou je to, ze dostanem EPI a keby mi niekto povedal, ze ju nedostanem, tak ich postrielam! Pytala som sa aj mojej Dr. a ta povedala, ze dnes uz malo kto rodi bez.

Dnes ideme na kontrolny morfo este raz. Moja Dr. ma poslala este k jednemu Dr., ze tento utz je velmi dolezity a nech to pre istotu potvrdia este jedny oci, aby sme si boli isti, ze je vsetko ok. :slight_smile:
6. říj 2010 v 09:32  • Odpověz  • To se mi líbí
@mirka0044 aj kamoska zije v UK, porodila tam prve dieta a teraz je znovu tehotna a ked jej rozpravam o mojich sonach a genetickych testoch a ze ma cakaju testy na cukrovku a pod., tak nevie, o com hovorim, je to tam hrozne, co sa tyka porodnictva a rodi sa tam preto aj najviac poskodenych deti ............. Ona ked mala kontrakcie a isli do nemocnice, ktora bola od nich vzdialena 30 km, tak ju poslali domov, ze nech pride neskor :confounded:
mozeme byt radi, ze mame zdravotnicku starostllivost taku aku mame - aspon co sa tyka porodnictva ..... :wink:
6. říj 2010 v 09:52  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek