• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP v únoru/februári 2011. Máme společný termín?

19. září 2012 
Dozvěděla jsem se od kamarádky, že je zakázáno se koupat v bazénu i v moři v prvním trimestru? Přijde mi to jako blbost.....nevíte o tom něco?
19. čer 2010 v 10:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte
kocky vsak vas nejde docitat

babule ja mam velky strach,,,v noci som sla na zachod a mala som pocit,ze odpadnem,,,potom ma desne bolelo brucho,akoby mi vajecniky sli vybuchnut,,no hrozne ma bolel spodok brucha,,neviete mi poradit, co to moze byt??,,bojim sa velmi ci je vsetko v poriadku,,,nechcem zazit dalsi potrat :frowning2:
19. čer 2010 v 10:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
espanolka v bazene sa neodporuca,ale nie je to zakazane,,ale v lekarni najdes speci tampony urcene pre tehotne prave na kupaliska,,,a v mori sa mozes pokojne kupkat kolko len chces
19. čer 2010 v 10:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
baby, slubila som ze dam vediet ako som dopadla. bola som na sone dnes, uz je vidno rastuci vacok, takze tehotenstvo je potvrdene, predpisal mi 2x denne kyselinu listovu a o 2 tyzdne mam prist, to by uz malo byt vidno viacej :slight_smile: takze som oficialne tehulka :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
19. čer 2010 v 10:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bambulka0406 blahopřeju :slight_smile:
19. čer 2010 v 10:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@el267 dakujem, ja sa tak veelmi tesim, nemozem tomu uverit :slight_smile:
19. čer 2010 v 10:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
bambulka gratulujem
19. čer 2010 v 10:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mafynka dakujem, ty sa ako citis odvcera?
19. čer 2010 v 10:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mafynka sorry, len teraz som docitala co bolo pisan vyssie, mrzi ma ze ti je zle, ale to nic neznamena, vela zien sa citi v tehotenstve zle a ma bolesti
19. čer 2010 v 10:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
v noci mi bolo desne zle,,som myslela,ze mi roztrhne vajecniky,,,ale uz je dobre,,,stale kukam,ci ma bolia prsia,,bojim sa,co to bolo v noci
19. čer 2010 v 10:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
dufam teda, ze to nebude nic, ale ak by sa to nedalo vydrzat, chod radsej k lekarovi, istota je istota
19. čer 2010 v 10:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
uz to preslo,,kedy ti povedal,ze bude vidiet srdiecko?
19. čer 2010 v 10:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahj dobre anko spis poledne
my sme sami do ma tak se jeste valime v posteli
mnel asem jet s nim ale rano mne bolel spodek
tak odpocivame doma

19. čer 2010 v 11:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
nepovedal, len to ze o dva tyzdne mam prist a uvidime viac, nevedel povedat ani datum porodu, lebo ze kedze mam nepravidelnu mrchu, nema vyznam to pocitat podla toho, ze ho potom zmeria a podla toho. ale predpokladam ten piaty tyzden ze to je, lebo si myslim ze ovulaciu som mala pred vyse 2 tyzdnami.... ale to su len moje predpoklady :slight_smile:
19. čer 2010 v 11:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte vsetci...nahodou som nasla tuto stranku, ked som hladala na nete, ci mozem vit.A v tehotenstve... a tak som si zacala citat viac veci na stranke...aj som sa registrovala :sunglasses: ....je to super, ked vidim (citam :slight_smile: ) ako si tu vsetky pomahate, radite a povzbudzujete...ja som prave dnes zazila strasny sok, pohadala som sa s mamou, ktora zatial este nevie, ze uz som v 7tt. Strasne som plakala, citila som sa uplne sama so svojim problemom. Moj manzel to tak uzkostlivo neberie ako. Na jednej strane som strasne rada a tesim sa, je to nase prve, istym sposobom vytuzene, ale zato necakane...mala som problemy s tenkou sliznicou maternice a lekar po troch rokoch nakoniec skonstatoval, ze nebudem moct mat babo, lebo sa nema kde uchytit....zranilo ma to, hlavne ked som o jedno prisla v 4tt. Tak sme to potom s manzelom brali smrtelne vazne a nesustredili sme sa na to.... az raz.... cakala som na menses....a nic...a potom 5.6. to ukazali dve carky, bala som sa, ze je to zase len kratky klam a zas pojde vsetko von... pondelok, ked mi zostalo strasne zle a celu noc som vracala, zasla som k lekarovi.... spravil mi sono a povedal: "No, takze tu ho mame!"... a ukazal mi malinku tmavu skvrnu na obrazovke :slight_smile: ... a potom sa len zacal ten kolotoc...ked mam problemy so srdieckom - tachykardia a AV blok, tak som musela zavolat kardiologovi, ktory mi okamzite vysadil lieky na srdce, ktore som uzivala takmer 10 rokov...som teraz rychlo unavena a slaba a navyse si musim davat pozor, aby mi srdiecko "nevyskocilo" lebo bez liekov si bije ako chce... mam velky strach, co bude dalej... je to prvy krat a tak som s tym sama...na dalsiu navstevu gyn. mam ist okolo 7. jula... nikto v rodine to este nevie.... mam strach z reakcie rodicov a svokrovcov. Svokor bude mat 6.7. oslavu padesiatky, mozno, ked naberieme odvahu, bude to mat ako darcek :slight_smile: ...drzte palceky, nech vsetko dobre dopadne....a hlavne nech su okolo len ludia plni pochopenia.... aj ostatnym maminkam prajem vsetko Naj...sie.... verim, ze aspon tu sa budem moct s niekym porozpravat, kto ma rovnaky problem...papa
19. čer 2010 v 11:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mayush hlavne kuld, nenechaj sa vytocit uplnymi hlupostami Aj mna moja mama dost teraz nahnevala, ale snazim sa na to nemyslit. A gratulujem! :dizzy_face:
19. čer 2010 v 11:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@espanolka mě to řekl můj gynekolog také, žádné moře ani bazén, minimálně do 14.týdne.A jen tak jsem si zavolala včera kvůli tomu do dalších dvou gynekologických ordinací, jestli ten můj mudra není moc úzkostlivej a v obou mi to potvrdili.Prý nejenom infekce, ale už i zaznamenali potraty.Někde prý na netu je k tomu studie psaná,ale tu jsem nehledala.
A ani na těhotenský plavání zatím ne, tam mi před chvílí řekli, že do 16t mě nevezmou.Potom prý ať dorazím ,ale jedině s doporučením od lékaře, že to schvaluje.
19. čer 2010 v 11:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mayush v prvom rade ti blahozelam, vidis nechala si tomu volny priebeh a nakoniec to vyslo ked si to necakala :slight_smile: hlavne musis pozitivne mysliet, to je najlepsie pre teba aj babatko. reakcie svojich rodicov a svokrovcov sa podla mna nemusis bat, urcite sa budu tesit. a co sa tyka tvojho srdiecka, bude to dobre, neboj sa.... ja mam tiez problemy s tachykardiou, ale meni to tak vazne ako u teba... nestihla som sa zacat liecit, lebo ked mi to diagnostikovali a dali lieky, zistila som ze som tehotna. ale neriesim to zatial, ako som spomenula neni to vazne, skor asi zo stresov. hlavne si davaj pozor a konzultuj s kardiologom. a urcite v tom nie si sama, mas manzela a ked ti to mozno nedava najavo, urcite pri tebe bude stat a tesi sa velmi na babo.... mozno staci sa s nim trochu porozpravat o svojich pocitoch :wink:
19. čer 2010 v 11:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jedeme ke známým na grilování a oslavu narozenin, tak jsem zvědavá, jak budu vysvětlovat, že nebudu pít.
Je to divný, ale už druhý den mi vůbec nic není.Doufám, že je vše o.k.Asi se začínám moc pozorovat. :unamused:
19. čer 2010 v 11:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
sharlotta vdak a za povzbudenie :wink: .... je tazke sa branit, ked nikto este nic nevie a hlavne ked je clovek citllivi na cokolvek... pomohlo mi, ked som si tu precitala nieco mile a pekne... ale mas pravdu, nema zmysel trapit sa na kravinami.... a hlavne nie teraz....ked sme v tom spolocne dvaja v jednom :slight_smile: ... vidim, ze nas deli jen par dni :slight_smile: ty si v 6.tt a ja v 7.tt, hoci to nie je 100%.... tesim sa stebou...pa
19. čer 2010 v 11:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bambulka0406 ...ahoj. prosim ta a ty aj teraz pocitujes nejake problemy so srdieckom? ... moj manzel mi fakt jedinou oporou, kedze sa to este snazime tajit.... reakcii sa bojim preto, lebo budu nam vycitat aki sme nezodpovedni... ja totizto som prave vcera uspesne ukoncila 4. rok na VŠ a caka ma este jeden posledny a diplomovka... a este k tomu sme si zobrali uver, kupujeme dom a manzel ma pproblemy s pracou - robi strechy, domy a tak.... a nevyplatili mu uz dalsiu robotu a sme bez koruny... je to strasne...a k tomu este byvame u nasich... s problemymi.... mam strach ako to vsetko zvladneme... mam pocit, ze mi uz vsetko prerasta cez hlavu... :stuck_out_tongue_closed_eyes: .... a potom, ze bud kludna... :sweat_smile:
19. čer 2010 v 11:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
krásné poledne těhulky, myslíte, že je ok když sem včera byla na gyndě a jsem v 5+0 a nebylo ještě vidět srdíčko???doktorka říkala že je všecko v pořádku, na další kontrolu jdu 16.7. což bych měla být v 9 týdnu a to už by srdíčko mělo být vidět žejo???
19. čer 2010 ve 12:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Holky, vy teda jedete jako draci:slight_smile: Já si dnes udělala poslední test, co mi zbyl, je opět pozitivní. Jenom tím už štvu manžu, tak mi zakázal mluvit o mimču, dokud nepřijdu od doktora. Jinak už miminku říkám Jáchyme:grinning:
S tím paváním je to teda novinka i pro mě, ale je fakt, že těhotenský plavání je tu až od 20tt. Jinak já při prvním těhu chodila do bazénu, Kryštůfkovi se to líbilo, ale taky až od druhýho trimestru, spíš teda intuitivně . Mě by spíš zajímalo, jak je to s těhu a saunou, na plavání s Kryštůfkem je i dětská saunička , tak jeslti tam můžu nebo ne.
@neelaa Když Ti doktorka řekla, že je všechnov pořádku, tak bych jí důvěřovala. A těš se na další kontrolu, že srdíčko uvidíš.
@bambulka0406 Moc blahopřeju ke kontrole :wink:
19. čer 2010 ve 12:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@neelaa bud v klidu, je to úplně normální. Někomu už vidět je, ale většinou ještě ne. V 9tt bude už 100% bouchat slavnostní famfáru

@mayush vítám tě tady. Neboj, až to všem řekneš, tak se situace otočí, uvidíš. Všechno se dá zvládnout :wink: Hlavní je, aby jsi byla ty a prcek v pořádku a zbytek příjde sám, uvidíš
19. čer 2010 ve 12:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
myisiska1......ja se ani nedivim, jsem na zacatku 5.tydne, tak jsem ani necekala ze uz by srdicko bilo....tesim se na dalsi navstevu a doufam ze srdicko uz uslysim, ted mame zatim 1,8 cm xD
19. čer 2010 ve 13:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj kočky :slight_smile:
tak som vás dočitala a mám z toho guláš :grinning: :grinning: tolko strán a už ani neviem čo ste ktorá písala :grinning: :dizzy_face:
19. čer 2010 ve 13:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mayush no musim sa priznat ja koncim treti rocnik a k tomu na medine. takze ma cakaju dalsie tri! ale dietatko bolo planovane, hrozila mi jedna operacia, vdaka ktorej som mohla mat neskor v tehotenstve velke problemy. tak sme sa rozhodli mat dieta uz teraz :slight_smile: rodina o mojich problemoch vie, tak im nase snazenie odovodnim tymto... pochopit to musi kazdy normalny clovek. vydavat som sa mala na jar, ale bude to nakoniec na jesen.... ale to neni problem posunut pol roka skor kedze by sme sa vzali aj keby som nebola tehotna. co sa tyka skoly, odchodim este jeden semester, potom prerusim na rok a vratim sa tam ked male bude mat rok, s tym ze budem dochadzat autom. poznam na skole vela takych bab, zvladaju to.... takze zvladnem to aj ja. radsej teraz babo ako nikdy... nenechaj si svoju radost nikym pokazit. no a inak aj my sa chystame tento rok kupit dom, ale po financnej stranke sme celkom zabezpeceny, ze by sme to mali zvladnut... a co sa tyka to srdca, zatial nemam problemy, aj ked sa toho trobu bojim.... ale ako vravim, to bolo asi v mojej psychike.... uvidime co bude neskor....
19. čer 2010 ve 13:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
No, ja uz som plavat bola, v jazere, aj v bazene. Neviem si to bez plavania predstavit. A pisala som aj do jednej gynekologyckej poradne na internete a pan doktor mi napisal, ze ked sa budem citit ok, tak dovolenku v Chorvatsku nemam rusit a nepisal nic o tom, ze by som sa nemala kupat.
19. čer 2010 ve 13:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@myisiska1 dakujem ti za povzbudenie, pomohlo mi to :wink: ... no kazdopadne sa vam ozvem ake boli reakcie :sunglasses:
19. čer 2010 ve 13:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
pekny den prajem vsetkym :slight_smile:
@bambulka0406 no super. som rada, ze je vsetko v poriadku :sunglasses:
ja mam stale obavu, ze v pondelok budem mat test negativny :grinning: a uz som to vykecala naj kamoskam :grinning: aj mame :zipper_mouth:

s tymi cigaretami, rozumiem, chapem vsetkemu, co tu pisete, ale je to naozaj velmi tazke. vcera som mala len 2 a dnes zatial 1. ale tak, akonahle uvidim maly fliacik a lekar mi to potvrdi, urcite ma prejde chut.

gratulujem ku kontrolam a aj novym tehulkam.
19. čer 2010 ve 13:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek