• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP v únoru/februári 2011. Máme společný termín?

19. září 2012 
@cinamon7 jasné odfot.A je pohodlné?Aku velkost si si objednala,ja neviem ci XL alebo az XXl,teraz mam 85kg :confounded:
7. říj 2010 v 18:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Všetkým babám blahoželám k úspešným kontrolám.

Ja som pred prvým pôrodom mala dlhé vlasy, ale keď som kojila, tak mi začali riadne vypadávať, tak som pomaly skracovala - a teraz som spokojná. :slight_smile:

Mňa teraz veľmi teší toto slnečné počasie - hlásia tak až do nedele, tak úplne super. :slight_smile:
7. říj 2010 v 18:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@denisa287 ja som velmi utla,mne bolo zo zaciatku aj S/M velke, ale teraz uz brusko dorastlo :slight_smile: je nadherne a super sa nosi,len skoda ze ho tak rychlo prepotim, teraz sa velmi potim, dnes u zubarky hodka a bolo :grinning:
7. říj 2010 v 19:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Viete ze som dnes spominala ako to uz je davno ked som si nasla tie dve ciarky a volala som mojmu milemu??? a este ako sa pytal ze a da sa tomu verit??? a ja asi ze asi nie spravim si o dva dni :grinning: a uz sme za polovicou ale to rychlo leti :wink:
7. říj 2010 v 19:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@moniciak veru,zachvilku mame drobcov v postielkach
7. říj 2010 v 19:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
pozrite aku krasnu fotku som dnes nasla :grinning:
7. říj 2010 ve 20:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cinamon7 to je nadherne foto :dizzy_face:
7. říj 2010 ve 21:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cinamon7 to je super :slight_smile:
7. říj 2010 ve 21:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cinamon7 aj písu ze je z prijemného materialu,tak ja si asi objednám XL.
7. říj 2010 ve 22:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte, mam este dalsiu otazku do diskusie? Vsimla som si, ze je viac druhov odsavaciek na mlieko a vobec sa v tom neviem orientovat, viete mi poradit ake mate skusenosti s odsavackami, pripadne poradit znacku aku ste pouzivali? Dakujem :wink:
7. říj 2010 ve 22:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@denisa287 tak potom napis, ci si bola spokojna, aj ja si chcem objednat a aj pre draheho na vianoce :wink:
7. říj 2010 ve 22:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
s tymi chutami a pohlavim to podla mna nie je pravda, ja sladke nemusim, za to ovocie zjem niekedy 1/2kg denne a necakame babu :slight_smile: . ja ked to porovnam, tak toto tehu mi nechutil jedine melon - co inokedy mozem jest na tony. tentokrat som nemohla ani do ust vlozit. neuveritelna situacia pre mna :slight_smile: hehe - tak mozno to znamenalo chlapca :grinning:

pocasie - veru, my ideme k svokrovcom na hody - tak sa tesim, ze bude teplucko ... a slnecno .. a bude kacica a lokse, mnaaaaam :grinning:

8. říj 2010 v 07:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
odsavacky - aj mna zaujima, nemala som, teraz si chcem zaobstarat a rozbehnut kojenie
8. říj 2010 v 08:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@slavkav - prvá si tu a hneď chute robíš :grinning:

@natalca - k odsávačke ti môžem povedať toľko, ( ja som odsávala pol roka )
1. nekupuj dopredu iba presne ukáž manželovi, ktorú chceš, aby ti ju kúpil po pôrode, keď ju budeš naozaj potrebovať, inak je to zbytočná investícia.
2. sú ručné - piestové odsávačky ale podľa mňa sú málo výkonné a dlho to s nimi trvá, ruka si pekne zašportuje
3. a sú elektrické a tie idú perfektne, iba držíš a čakáš, najlepšie keď potrebuješ rozbehnúť mliečko, alebo ho máš menej, dokážu oveľa viac vytiahnúť ako ručné či ruky, a vedia lepšie vytiahnúť aj zadné mliečko ktoré je kalorickejšie a má viac vitamínov.
4. ak by si mala veľa mlieka tak odsávačku ani nepotrebuješ, potečie ti samé, stačí iba správne vlastnými rukami potlačiť prsník a ide to

Mne vyhovovala značka Medela, najskôr som mala ručnú-piestovú, ale bola to makačka, potom mi manžel kúpil tiež Medelu elektrickú ( je na baterky a má aj adaptér do elektriny) a to bolo super, ťahala sama, len mi bolo nepríjemné to elektrické vrčanie, hlavne v noci, ale obložila som sa vankúšmi a bolo to fajn.

8. říj 2010 v 08:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@labudka :grinning: veru, tesim sa na vikend :grinning:
a co hovorite na kupu pouzitej elektrickej a ked sa tie veci co idu priamo na telo vyvaria - ci je to po 1 dietati opotrebovane? mozno sa pytam ako blbec, ale vobec netusim, z coho to pozostava, kedze som to este nemala :slight_smile:
8. říj 2010 v 08:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobre ráno tehule
další krásny deň pred nami:slight_smile: Co budete robiť?

Ja nie som zástancom odsavania, pokial babo dobre papa. Ináč je to umelé tvorenie mlieka. Riadim sa heslom, aký dopyt, taká ponuka. Prsia sa po pár dňoch nastavia na potreby babatka. No ako som vravela, skutočnosť je niekedy iná :frowning2:( volila by som elektrickú odsavacku. Kľudne aj z druhej ruky. Veľa bab predáva preto, lebo ju kúpili a nepouzili, alebo použili raz, alebo prestali rýchlo kojit.
8. říj 2010 v 08:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@arrett ja ju chcem presne z toho dovodu, co si napisala - umela tvorba mlieka :wink: ak sa mi to nepodari tentokrat s odsavackou - tak uz asi s nicim. dcerka bola zial na UM skoro odmalicka. vobec sa mi nerozbehla tvorba. ja som v tom case tym strasne trpela, ze sa nekojime, kedze z kazdej strany si pocula len kojit, kojit a kojit. no len nebolo z coho a to som prikladala furt. ale mozno som aj nieco zle robila - tak chcem vyuzit aj laktacnu tentokrat.
8. říj 2010 v 08:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Na som mala opačný prípad, nadprodukciu... Preto od odsavacke áni reč:slight_smile:)) Uvidim ako to bude teraz. Minule som na poradni stretla laktacnu poradkynu. Bude rodiť koncom januára:slight_smile:
8. říj 2010 v 08:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@labudka @arrett dakujem za cenne rady :wink:
8. říj 2010 v 08:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@arrett tak jasne, pri nadprodukcii nie je o com :slight_smile: pozeram ceny elektrickych medela pouzite -30 eur - celkom fajn.
8. říj 2010 v 08:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte dievčatá,
včera mi začalo tvrdnúť bruško, iba sem-tam, hlavne ked zmenim polohu, napr. v posteli, ked som sa otocila z boku na chrbat a aj drobček menej kopká. Myslíte, že by som mala ísť k lekárovi, či stačí vyložiť nohy a oddychovať? Kedy by som vlastne mala ísť k lekárovi ak tvrdne bruško?
8. říj 2010 v 08:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
DObre rano tehulky....mi trvalo dokym som vas docitala......=D
@cinamon7 fakt krásna fotka
pisali ste o viere tak to som sa tiez zasmiala ze niektori to asi fakt prehanaju....,,a ta sestra a brat ´´ xixi
ja mam volno dnes, ziadna skola tak sa vytesujem, slniecko vykuklo tak dufam ze bude pekne.....
co sa tyka odsavacky tak tiez budem mat asi z druhej ruky od sesternici, ale preistotu pozrem aj v obchode co stoja tie elektricke, lebo ona ma tusim len rucnu.....mam trosku obavy.....nakolko som mala male prsia, ako teraz sa zvacsili len ci tam bude dostatok mliecka pre malinke, chcela by som velmi kojit, ved to je asi to najlepsie a nie hned nahrady davat...tak dufam ze bude mliecko =D
spolužiacka isla dnes do Londyna dala som si kupit parfumy mne aj manzelovi a babatko adidas supravu aj botasky mne sa to strasne paci =D tak dufam ze nieco lacne najde...tak pekny dnik prajem
8. říj 2010 v 08:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@slavkav - ja som moju požičiavala kamoškám, normálne sme tie veci vyvarili a bolo v pohode, a ked kupuješ pozeraj tak aby nebola veľa používaná a ak hej tak max pár mesiacov, lebo aj ked sú elektrické ich výkonosť postupne klesá. A tiež si myslím že na bazároch ich je veľa, lebo mamičky častokrát zbytočne dopredu kúpia.
8. říj 2010 v 08:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
chcela som sa opytat na to tvrdnutie bruska, stale neviem ako sa to prejavuje ....ja som od zaciatku tehu nemala ziadne komplikacie, keby babo nekope, brusko nerastie ani neviem ze som tehotna, preto som trosku aj nervozna, ked tu pisete co vam vsetko je pocas tehu........to tvrdnutie bruska...to cele brucho stvrdne a je tvrde ako kamen ,alebo len spodok?
8. říj 2010 v 08:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alexis13 ono vobec vraj nezavisi od velkost prs :wink: poznam babu, co mala veeelmi male a kojila uplne v pohode
8. říj 2010 v 08:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@labudka super dik. na mmb co som zatial nasla - tak presne pisu, ze pouzivane len par mesiacov, pripadne mesiac. ale to je este cas kupit. nechcem este vela kupovat. aj ked par veciciek som uz kupila :grinning:
8. říj 2010 v 08:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@arrett aha to si na poradni stretla laktacnu zo SC? cize ked bude mat male babo, asi sa jej nebude dat prist priamo domov, co? a to je v SC len jedna, vsak?
8. říj 2010 v 08:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alexis13 hovorí sa, zemensie prsia, lepšie mliecko. Viac tukove, to zadné:slight_smile: ja mám tiež malé prsia a pohoda. Vôbec to od toho nezáleží.pozri články od annag sk, alebo mamila.
Babo je ešte niekdeokolo pupka, vyssienie. Cela táto časť ti stvrdne, do jednej kopy-okolo baba. Je to nepríjemný pocit. Môže sa ti zle dychat, srdce bit.. Určite to spoznas.
8. říj 2010 v 08:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@arrett dik tak to si ma upokojila ze aj male prsia maju dost mliecka =D
tak teda to tvrdnutie som este nemala......uff
8. říj 2010 v 08:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@slavkav No, veď práve. Že je jedna a tá je ešte aj tehotná:slight_smile:) hehe. Ináč Manila robí teraz kurz laktacnych poradkyňa v tt.
8. říj 2010 v 08:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek