• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP v únoru/februári 2011. Máme společný termín?

19. září 2012 
@alexis13 Jaby som kojila kľudne ďalej a verím že dosť dlho, ale tehotenstvom sa zmenila chuť a simi sa odstavil. Tak dúfam, že druhé aspoň do 4 rokov?
Slavkav@ čo tvoja dcéra na mimco? Neziarli? Mojej sestry mala začala hucat že chce braceka, alebo sestricku. A moje dieťa nenavidi:slight_smile:)))
8. říj 2010 v 08:57  • Odpověz  • To se mi líbí
@arrett no skoda :unamused: som s nou pocitala ... dokelu
8. říj 2010 v 08:57  • Odpověz  • To se mi líbí
chcela som sa opytat este na tie predporodne kurzy kedze som prvorodicka ci sa to oplati nato chodit? zvladnem to aj bez toho? je to nutne?
8. říj 2010 v 09:07  • Odpověz  • To se mi líbí
@arrett už len ten pocit ze kojis svoje babatko musi byt krasny a dufam ze bude mliecko aby som to zazila a samozrejeme co najdlhsie, bojim sa lebo mamina aj babka mali s kojenim problemi po case museli prestat
8. říj 2010 v 09:08  • Odpověz  • To se mi líbí
@alexis13 ja chodím na predpôrodný kurz, určite odporúčam. Je tam výborná atmosféra, je to hlavne poučné. Cvičíme, dýchame, máme prednášky, zapisuje sa to normálne do tehu knižky. Vraj sú ženy lepšie pripravené na pôrod, ak to absolvujú. Neviem, či je to pravda, ale ja som sa už dozvedela množstvo vecí, čo som doteraz nevedela. Chodím od 20tt a kurz stojí 50 eur, takže ak bude chodiť do toho 40tt, tak je to v podstate veľmi v pohode suma. Fakt odporúčam.
8. říj 2010 v 09:12  • Odpověz  • To se mi líbí
@arrett zatial uplne v pohode, straaaaaaaasne sa tesi. bolo jej jedno, ci bracek / sestricka. co som kupila uz nejake vecicky - pekne si popozerala ... tak snad jej to vydrzi :slight_smile:. ona je taky maminkovsky typ. ja mam zase obavy, ze aby nebola prilis aktivna :slight_smile:. uz mi aj povedala, ze chce aj krmit babatko a ze dufa, ze nebude jest odtial - a ukazala na prsia. lebo to videla u jednej kamaratky. :slight_smile: tak som jej povedala, ze ja dufam, ze prave odtial bude a ze neskor bude aj krmit.
8. říj 2010 v 09:13  • Odpověz  • To se mi líbí
@alexis13 Ja som nechodila a porid som mala podľa dr ukazkovy. No mala som epi, takze prvú dobu porodnu som predychavat až tak nemusela. Samotné vytlacenie: hlboký nádych aký len dokazes, brada k hrudi, zatvoriť oči, a tlačiť jak na stolicu aspoň minimálne 30 sekúnd v kuse čo ti dych stačí. Ak už nemáš dych, znova hlboký nádych a to iste. Je dobre počkať na kontrakciu, lebo v tedy sa babo posúva a ty mu pomahas. No vtedy sú kontrakcie furt:slight_smile: pri prestavkach dychas ako pes v lete, doslova.
Ak nechces epi tak chod. Učia sa tam rôzne techniky dýchania pred pôrodom, uvolnivanie, masáž, aj dojcenie. Ja som si všetko nastudovala na nete, veľa som o Tom čítala a mne to úplne stačilo.
8. říj 2010 v 09:14  • Odpověz  • To se mi líbí
@dijefcatko ale tak keby nan nejdem, kedze mam 4xdo týždna školu viem ze to nebudem stihat a to este dochádzam tak porod sa da zvladnut aj bez toho?? =D
8. říj 2010 v 09:15  • Odpověz  • To se mi líbí
@arrett no prave ze neviem ci chcem epi, to sa nestaci rozhodnut na sale a poradit s doktorom =D ci ano alebo nie? jaj jaj zas tema porod.....
8. říj 2010 v 09:16  • Odpověz  • To se mi líbí
@slavkav Hehe:slight_smile: Budes musieť niečo vymyslieť, keď budeš malého kojit, aby sa zucastila aj ona papania:slight_smile: Babiku?
8. říj 2010 v 09:17  • Odpověz  • To se mi líbí
@arrett no babu ma - no len co ked jej nic nepojde? :grinning: ale nie, ja budem vobec rada, ked sa rozkojime. a ona bude musiet vydrzat, vsak aj tak bude pocas dna v skolke :wink:
8. říj 2010 v 09:18  • Odpověz  • To se mi líbí
ahojte maminy, aj ja mam male prsia, dokonca som rodila SC takze mliecko sa mi vytvorilo az neskor, ale mala som ho dost, presne ako vravi arrett, dopyt=ponuka, cim castejsie som synceka prikladala, tym viac mlieka sa mi tvorilo, prve mesiace boli tazke, kym si na to prsia zvykli,dost to bolelo, pomohli aj masaze,ale velmi som chcela kojit, nakoniec som ho kojila 14 mesiacov, odstavila som ho az ked si zo mna urobil pojazdnu mliekaren zubac mlay. aj ja som mala pripravenu rucnu odsavacku,ale vobec to neslo, takze som ju ani nepouzila, najlepsie si mliecko vytaha babo same a je to najuzasnejsi pocit spojenia mamky s dietatkom :sweat_smile: teraz sa na surodenca velmi tesi,dava na mna pozor aby ma nikto neudrel do bruska, objima a hladka ho, ale lepsie keby bol chlapec, lebo baby tak nevedia kopat do lopty :grinning: tak uvidime ake to bude ked sa narodi :sunglasses:
8. říj 2010 v 09:20  • Odpověz  • To se mi líbí
@alexis13 podla mna by si to zvládla, ved nase mamy take nepoznali a zvladli to :slight_smile: ja tam chodim rada, ako som pisala, atmosfera je super, vela sa nasmejeme, tolko brušiek pokope je niečo super. ja som si už síce obzerala popisy cvičení, ktoré sa majú cvičiť aj na internete, ale keď to takto priamo vidím, tak je to lepšie. Sestrička nás ponapráva, ak cvičíme zle. Ja si to jednoducho užívam, beriem to ako relax pri čakaní na bábatko.
Dnes ma len to tvrdnutie trápi. Síce sa už dve hodiny neobjavilo, ale bruško mám také akoby napaté a aj drobček menej kopká. Už som písala doktorovi, či prísť, či nie, uvidíme.
8. říj 2010 v 09:23  • Odpověz  • To se mi líbí
@alexis13 Musis absolvovať prednášku o epi, dajú to papier. Nemusíš ani platiť. A na sále sa rozhodnes. Ak si budeš myslieť že chceš, tak ti ju dajú, ak nie, nebudeš pýtať. No bez toho papiera to ju nedajú aj keby si klacala na zemi:slight_smile: Urcite tam sama nebudeš, takze niekto ti ju hneď aj skoci do pokladne zaplatiť. Len treba absolvovať tu prednášku. U mna trvala asi 5 minút tá prednaska, takze pohoda.
8. říj 2010 v 09:24  • Odpověz  • To se mi líbí
@cinamon7 no tak ak to bude baba, bude ju to musiet naucit :grinning:
8. říj 2010 v 09:24  • Odpověz  • To se mi líbí
@dijefcatko jj dufam ze to zvladnem,..ja som si ohladom porodu este nic nepozerala teda co sa týka nejakých cvicenie na nete co spominas.....ach dufam ze to bude sponntane a budem vediet co robit.....
....a dufam ze tvrdnutie bruska rychlo prejde pocula som ze to neni nic prijemne
@arrett aha....no tak nato sa teda opytam este dokiho nech nezabudnem.....=D
8. říj 2010 v 09:28  • Odpověz  • To se mi líbí
@slavkav Ach jaj. Aj ja začínam mat z toho strasiaka ako to s tými dvoma malickymi zvladnem. Nemám nikoho kto by mi pomohol, mama príde akurát na týždeň. Svokra býva v borsi, ale ta nechodí. V stredumi prvý krát kocikovala malého a to Ma 11 mesiacov! Takze na ňu sa nespolieham. Včera som mala taký stav, že som totálne nevladala. Večer unavena, tak aspoň mm zobral malého von, aj keď Ma prsty porezane. Teraz sa staram vlastne aj o neho.
8. říj 2010 v 09:29  • Odpověz  • To se mi líbí
caute kocky, dnes mame krasny den, ja este zarezavam v kancelarii - dnes by to mal byt uz moj posledny brigadnicky den. :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
@denisa287 tie tricka vyzeraju dobre. tie nohavky na traky sa mi velmi lubia, sice su tam rozmery, ale akosi mi je divne, ze by mi sedela velkost 38 ked nosim 40, tak sa bojim objednat. No zajtra ideme predsalen do BA, tak dufam, ze kupim aspon jedny poriadne tehu rifle :slight_smile:
@leonard2002 sa usmievam popod fúz, ze ake tipy mate, ale poviem VAM, ze keby to bolo podla stravy, tak ........... Skratka len tolko, ze to podla tej stravy rozhodne nie je pravda. Ja som pri Kubkovi mala obrovsku chut na sladke, a teraz mam tiez a okrem ineho sa mi zbiehaju aj slinky na zeleninove salatiky a banany papam kazdy den, lebo ich milujem. tak, a teraz som to zamotala riadne :wink: :wink: :wink: :wink:
@cinamon7 odfot tie gatuse prosim, kde si ich kupovala?
@sharlotta Babenky ja si zaklopem, ale ja mam perfektnu svokru, aj mamu, mame stastie, ze ked potrebujem, mam kde dat maleho - hlavne teraz, ked brigadujem. Moja svokra ta je taka obetava, ze ta by aj kojla, keby mohla. :grinning:
8. říj 2010 v 09:32  • Odpověz  • To se mi líbí
@pepies ake gatuse? asi si myslela niekoho ineho,ja idem to tricko odfotit, s nozickami na brusku :grinning:
8. říj 2010 v 09:35  • Odpověz  • To se mi líbí
@arrett no kym nebude mat to druhe rok, tak urcite to bude narocne - aspon co som videla u znamych - ale ty si sikulka, zvladnes to :wink: a vcera som videla tvojho mm so simonkom - sli na tej tlaciacej trojkolke, vsak? my sme sli s dcerkou na tu ukazkovu hodinu HD.
8. říj 2010 v 09:35  • Odpověz  • To se mi líbí
:grinning: mne uz teraz svokra hovori, ze na kocikovanie je tu ona........vyzera to tak, ze ja s babom pojdem von, len ked bude mat svokra zdravotne problemy :grinning:
8. říj 2010 v 09:37  • Odpověz  • To se mi líbí
@pepies pripajam sa k tebe - tiez mam super svokru. akoze najde sa par veci - s ktorymi s nou nesuhlasim - podkladanie baba vankusmi, aby sedelo a pod ale inak v pohode. mala tam velmi rada chodi. a kedze je na dochodku, tak po porode mi urcite pride rada pomoct. a ja som neveriaca a mam strasne stastie, ze aj mm je neveriaci - takze s tymto nemame nastastie vobec ziadne problemy - ja by som sa asi nevedela prisposobit - mam na cirkev vlastny nazor :wink: - svadbu sme mali na zvolenskom zamku - nadherne cosi :slight_smile:
8. říj 2010 v 09:38  • Odpověz  • To se mi líbí
@natalca :grinning: dobre ti to padne, ty si aspon oddychnes :slight_smile:
8. říj 2010 v 09:38  • Odpověz  • To se mi líbí
@cinamon7 krasne si vydrzala s kojenim, to je super. My mame taky mamin cecok, ze som donedavna kojila, bolo to velmi narocne, kojila som nonstop vo dne v noci 23 mesiacov, rok som sa odhodlavala odstavit a dokazala som to az vtedy, ked som otehotnela a uz som fakt nevladala.
Dolezite je prve prilozenie na prsnik - ak je to samozrejme mozne, na to nikdy nezabudnem, ako ma Jakubko zacal na porodnej sale najprv olizovat ako macka a potom sa tak prisal, ze som skoro vyletela do vzduchu od bolesti. Teraz chcem kojit max polroka - rok, maly mi odmieta pit umele mliecko, co je bezne u takto dlho kojenych deti a co tiez nie je dobre ......
@alexis13 o epiduralke sa mozes rozhodnut az priamo na sale. aj tak Ti ju nedaju hned, musis byt otvorena myslim min. na 12cm, inac Ti ju nemozu dat skor, takze ja som si pretrpala asi 4 hodiny na sale, kym mi ju pichli a potom trvalo dalsich 9 hodin, kym som porodila. Samotny porod trval asi 30 min, par krat som zatlacila, museli mi aj sestricky zatlacit na brucho, lebo maly mal 4060g a ani neviem ako, bol vonku :wink:
8. říj 2010 v 09:40  • Odpověz  • To se mi líbí
@pepies co sa tyka svokry ale aj svokra tak ja na nich nemozem povedat nic zle, su uplne super , obaja na dochodku a pomahaju nam uz teraz s cim sa len da......mam ich velmi rada =D
- zacinam sa toho porodu trosku obavat....ach jaj...ale tak ked to ine zvladlni zvladnem aj ja =D sa upokojujem
8. říj 2010 v 09:44  • Odpověz  • To se mi líbí
@slavkav tak to je fajn, ze sa mame na koho obratit :wink: musim sa priznat, ze nikto z nasej rodiny vobec nechodi do kostola, ja nie som ani pokrstena, ale moj muz chcel pokrstit Jakubka, no doteraz sme to este neurobili............ :wink:
8. říj 2010 v 09:45  • Odpověz  • To se mi líbí
presla som si bazar co vsetko mamicky predavaju pre babatka a tak a fakt musim povedat ze by som si z tích veci aj vybrala.....uvidime co este podostavame dokupime =D
8. říj 2010 v 09:45  • Odpověz  • To se mi líbí
@pepies Akoze ja sa na svokru stazovat nemozem, co sa pomoci tyka. Ked nam nieco kupia nasi, alebo nam daju na nieco peniaze, tak nam da aj ona. Keby som povedala, ze potrebujem pomoct, tak sadne na vlak a pride, s tym problem nie je. Jediny problem je ten, ze ona zije mimo reality vo svojom fanatickom svete a chce, aby sme tak zili aj my.
8. říj 2010 v 09:58  • Odpověz  • To se mi líbí
pridavam aktualnu foto bruska...koncime 24.týžden...trosku sme vyrástli =D
8. říj 2010 v 10:04  • Odpověz  • To se mi líbí
@sharlotta to ti verim, ja by som to tiez nezvladla .. a robila by som jej presne naopak
8. říj 2010 v 10:05  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek