• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP v únoru/februári 2011. Máme společný termín?

19. září 2012 
@kwetinka1 ja som zacala v 20tt a budem chodit do konca tehu. takze je to dost dlho, ale tak chodia aj ostatne mamicky, co tam su. moze sa stat, ze v tak dlhom case sa niektora prednaska opakuje, lebo mamicky sa menia, tak jednoducho pride iba na cvicenie, ale na prednasku nie, pripadne si ju dvakrat vypocuje. ja som zatial bola na prvej dobe porodnej, kedy treba do nemocnice, co treba do nemocnice a ak sa to do porodu zopakuje, kludne si to vypocujem znova, aspon si to uz vsetko zapamatam :slight_smile:
8. říj 2010 v 10:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja by som sa ovela viac bala, keby som vedela, ze pojdem cisarskym...Ta operacia vo mne zanechala taky strach, aj ked to bolo relativne v pohode, ze radsej strpim trosku bolesti, ale pri vedomi... :sweat_smile:
8. říj 2010 v 10:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sharlotta esteze existuje ten epidural, ja tiez bez toho rodit nejdem :wink:
a jasné, že budete všetky vedieť, kedy to príde, tie kontrakcie sa nedajú prehliadnuť :grinning: mna este k tomu aj prehanalo, takze mi nedali klystir, ja som bola z toho hotova a stale som sa pytala, ze kedy mi ho daju a doktor ze, mi klystir netreba :unamused:
8. říj 2010 v 10:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sharlotta mne povedali na sale, ze ak maleho do polhodky nevytlacim, ze idem na cisarsky ...... ja som tak zacala revat a od strachu som ho asi aj vytlacila :pensive:
8. říj 2010 v 10:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Je možné za 5 minút urobiť taký bordel. Hrnce z linky mám vonku, topánky z botnika, hračky pod sedackou, hryzatko v kvetinaci... No nič, idem variť, upratovanie musí počkať:slight_smile:

baby, prehodme tému na tehotenstvo a nie pôrod. To je ešte ďaleko:slight_smile: Vsetky už cítite kopance? Hmm?
8. říj 2010 v 10:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Neviete preco ma boli tak okolo pupka a taha sa to az tak dole? Akoby ma bolel sval, alebo co... :confused:
8. říj 2010 v 10:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@arrett dobrý nápad. ja cítim a riadne :wink:
8. říj 2010 v 10:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
JAJ PRAVE SOM SI pochutnala na varených gaštanoch mnamka mnamka aj za hrniec by som spráskala :stuck_out_tongue_closed_eyes:
@arrett kopančeky citim hlavne vecer v posteli ked ležim, vcera sme sa s mužom smiali lebo som lezala a ked babo koplo bolo to vidno ako sa brusko zdvihlo :slight_smile:
8. říj 2010 v 11:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alexis13 vecer je to veru riadne intenzivne aj u nas, ale brusko sa mi este od kopancekov nedviha......

Ja som si objednala pizzu, poometala som pavuciny v kancli a idem tusim nahodit novy vyklad. :wink:
8. říj 2010 v 11:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pepies ja som akurat pozametala v dome, hrozne ten prach ako sada každý den a na tích podlahach to strasne vidno+ked svieti slniečko :slight_smile:
možno preto moje kopance uz vidno na brusko lebo ho mam malinke, babo sa uz asi nezmesti tak preto to je viditelne :slight_smile: ale je to riadna sranda ako sa mrvi a zrazu bum bum
8. říj 2010 v 11:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
No ja kopance cítim a vidím teda už dosť. Niekedy je to bolestivé. Mm to už nebaví, povedalze to už pozná:slight_smile: Mna kope kedykoľvek. Ale tiež najviac večer. Ani nie tak kopance, ako vytlacanie, vytlačí nohu a vidím ako s ňou ide po bruchu 2-3 cm, ako votreleeec:-O
8. říj 2010 v 11:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@arrett jeeee tak na takeho votrelca sa tešíím :grinning: :grinning:
8. říj 2010 v 11:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alexis13 aj mne vidno, ako sa mi nadvihuje brucho...Vecer sa aj nasa mala hybe najviac, v noci takmer nic, iba ked idem na zachod a potom si naspat lahnem, tak sem-tam sa pomrvi. :slight_smile: Ty mas tiez take male brucho, ako ja. Nebolia ta svaly na bruchu, akoby sa ti natahovali?
8. říj 2010 v 11:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alexis13 je to uzasny pocit, vsak? neuveritelne, ze nieco zive je v nas ..... :grinning:
@arrett aj ja sa uz tesim, ked bude vidno otlacenu nozku babatka.
Nase kope tiez o 106, aj rano a cez den hlavne, ked papam, ale asi tam robi nejake kotrmelce alebo co.
Kubko ma strasne tlacil do rebra, az som plakavala cele dni, gynekolog ma poslal aj na gastro, ze ci to nie je nahodou pecen. Teraz som rada,ze mi babatko nic nevytlaca. :wink:
8. říj 2010 v 11:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sharlotta no mam taku cudnu bolest hlavne vecer,bude to asi nieco podobne co citis ty, vcera som aj zle spala brucho ma bolelo. a som rada ze je tu niekto s takým mini bruskom :wink:
@pepies jj je to teda velký zázrak, nikdy som si nevedela to tehotenstvo predstavit, velmi sa mi pacia tehotne zeny a ich bruska...a teraz to prezivam sama a je to krasne, ze mame v bruskach novy zivot..... :slight_smile:
8. říj 2010 v 11:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
co sa tyka babatka aj mu nejak citate, spievate, pustate hudbu pre babatka? ja zatial nic ,teda len tolko ze sa s babatkom rozpravam kazde rano, vecer v posteli, pekne hladkam brusko a rozpravam sa ako sa na nu tesime , ze dufam ze sa ma v brusku dobre a nech pekne rastie, vecer jej vysvetlujem ze ideme spinkat nech ide aj ona a tak :grinning:
8. říj 2010 v 11:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bijú v nás dve srdiecka
8. říj 2010 v 11:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
8. říj 2010 v 11:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alexis13 aj mne sa velmi pacia take chude s vypuklym malickym bruskom. Ja som bola tiez taka - he he he .....
Babenky doniesli mi horucu pizzu so slaninkou a olivami - ja som asi vazne tehotna :wink:
8. říj 2010 v 11:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pepies mnaaam dala by som si milujem pizzu a slaninka mnam mnam :wink: ja si idem dat len cenačku polievku :angry:
8. říj 2010 v 11:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alexis13 Ja keď pustam simimu tak aj brusku:slight_smile: Mozes kľudne aj spievať uspavanky. Keď sa narodí je lepšie keď pocuje tvoj hlas, tvoj spev. Ja malému keď je nervózny spievam aj teraz. Vymyslela som si uspavanky pre neho. Spievam mu ju od narodenia. Keď bol malicky, tak spinkal na mojej hrudi, hladkala som ho po chrbatiku a spievala. A tak sme potom zaspinkali:slight_smile:
@alexis13 ja som doposial nemala nejako extra cas sa mu prihovorat, ale ako citam a spievam Jakubkovi, tak to pocuje aj malicke, ale ma to aj mrzi, ze tym, ze som teraz chodila do prace cez leto, ze som moje pokladiky tak zanedbavala. :unamused: Ale peniazky sa nam zidu .....
@alexis13 keby sa dala ta pizza nejako poslat cez monitor, hned Ti ju posielam, je fantastickaaaa a chuti aj babatinku v brusku, lebo kopka :wink:
8. říj 2010 v 11:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
baby tak teraz by som potrebovala pivo alebo colu, nech sa riadne vygrgam, bo som sa tak najedla, ze budem mat na cely den dost. :astonished:
8. říj 2010 v 11:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@arrett no skusim nejaku uspavanku s vlastneho repertuaru vecer v posteli :grinning: /uz si viem predstavit mm ako sa bude smiať ze co robim :grinning: :grinning: /
@pepies nooo keby keby......dnes som sa vazila tak za posledny týžden som pribrala len dve deká :grinning: a od tehu to je zatial 6kg... co ste tehu uz prezili ako rýchlo ste sa dostali na svoju povodnu vahu? vela mamiciek tu strasi s ovísajucim bruskom, ze to sa drzi najdlhsie..... :unamused:
8. říj 2010 v 11:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja pustam mojemu cez sluchadla na brusku taku hudbicku pre najmensie deti, vola sa to, ze Lovely baby a potom Sleepy baby, a pekne sa pri tom mrvi.. :wink:
8. říj 2010 v 11:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
zabudla som vam povedat vcera som sa stretla s bratrancom, jedna nasa spolocna kamoska bude onedlho rodit, a hovoril mi nejake cudne veci na ktorích som sa riadne pobavila :grinning: tak napriklad mi povedal /a ma to od svojej babky/ ze v tehu by sa nemala nosit ziadna retiazka na krku, ze babu sa pomota pupoc. snura, potom ze by vam nemal nikto hladkat pupok /ak vam odstava/ ze bude mat babo pigmentovu skvrnuu :grinning: :grinning: a ze v tehu sa ma nosti cervena nitka aby vas a babo nejak neuriekli :grinning: dobre coooo :grinning: :grinning: :grinning:
8. říj 2010 v 11:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mirka0044 jeee tak to musim byt srandovne brusko so sluchatkami :wink:
8. říj 2010 v 11:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
jaaj vytesujem sa tu s fotoalbumov ktore tu davaju mamicky, tie detičky malinke su ake kráááááásne, ja to moje asi spapam milujem malinke detičky, je to to najkrašie čo som videla :grinning: /nejak som sa rozpísala, a to som este nic dnes poriadne neurobila,mm ma pochvali :grinning: :grinning: :grinning: /
8. říj 2010 v 11:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alexis13 ja sa babatku sice prihovaram, ale nespievam a necitam a ani nebudem. :sweat_smile: Az ked bude na svete, aj to si neviem predstavit....ze ja budem spievat :sweat_smile: Ja ked niekedy pozeram Kosti, tak sa dost podobam na hlavnu predstavitelku...a mne taketo veci nejdu...Moja mama mi cely cas hovori, ze je strasne zvedava na mna, ako matku, lebo ja som nikdy k detom nejak nemala blizko, neviem, co s nimi mam robit a ked mi nahodou niekto dal do ruk dieta, tak som len pozerala, ako sa ho co najrychlejsie zbavit a ako ho predat niekomu inemu. :sweat_smile:
8. říj 2010 v 11:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek