• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP v únoru/februári 2011. Máme společný termín?

19. září 2012 
chcela som sa opytat uz asi 3 x za 2 týždne som sa v noci zobudila na dosť silný kŕč v lýtku...súvisi to s tehu nejak? raz dokonca tak silno ze ma potom asi 3 dni noha bolela co som asi sval mala tak natiahnuty ci co :unamused:
11. říj 2010 v 05:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alexis13 ahoj, je to v tehu typicke, hoci neprijemne, tiez som to chvilku zazivala, ale uz to preslo. normalne som iba stonala od bolesti, manzela vyplasila ale od bolesti som nebola schopna povedat mu, ze je to len krc. ale uz je dobre. daj si na to magnezium, pomaha to, rovnako ako na tvrdnutie bruska. :slight_smile:
11. říj 2010 v 06:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pepies ahoj pepies, ty si tak aodbornicka na kociare:slight_smile:)) zacali sme s drahym pozerat na nete a tak a vela kamaratok, co uz ma babies, mi hovori, ze urcite nech si kupim 4-kolesovy...ale teraz mam jednu ponuku od znamej na kociar za dobru cenu, ale je 3-kolesovy...a neviem sa rozhodnut...tak porad, please:slight_smile:
11. říj 2010 v 06:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leonard2002 Ja mám trojkolku ABC 3Tec a som s ňou spokjna. Nemali sme žiadne problémy pre to, že má o jedno koliesko menej. Super sa ovláda, jednou rukou tlačim, druhou držím mm:slight_smile:
11. říj 2010 v 07:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alexis13 Krce v tehu naozaj zvyknú byt. Je to veľmi nepríjemne:frowning2: Ako vraví diefcatko, pomáha magnezium. Povec o tom dr a on ti predpise. Alebo si kúp sumivy s beckom. Rýchlejšie sa vstrebava.
11. říj 2010 v 07:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alexis13 - v tehotenstve je to úplne normálne. Ja to mám od 12 tt. Mne na to najlepšie zaberie, keď si dám šumivé magnézium, keď mám kŕč - do pár minút mi to prejde. Ja to mávam minimálne 3x do týždňa. :unamused:

Ja budem mať postieľku aj s baldachýnom a všetkým požičanú od môjho otca - mám 12-ročného nevlastného brata. Postieľku sme mali požičanú aj pri Romankovi, ktorý v nej chcel spať len do 10-tich mesiacov. Potom ju len rozložíme a vrátime. :grinning:
11. říj 2010 v 07:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
11. říj 2010 v 08:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leginca zaujimavy clanok, vdaka :wink:
11. říj 2010 v 08:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leginca Nieco na tom pravdy bude. Ja som prvú dobu porodnu doslova prechodila. 6 hodin v jedním kuse tam a s5 po vhodne s mm. Na monitore som bola tak, že som dvihla pyzamo, prilozila tie debiliny, popocuvali sme asi minútu a prechadzala som sa ďalej. Gravitácia je gravitácia a baatko rýchlejšie zostupuje. Takze ako prvorodicka som nerodila 30 hodín ale 6,25
11. říj 2010 v 08:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ránko
alexis13 - aj mňa v noci pri prvom tehu budili krče do nôh a už mi to začína znova, je to normálne, mne keď sa to stalo prvýkrát v noci vykríkla som od bolesti - Krč mám, krč mám, - manžel sa v polospánku posadil a pýta sa: Aká krčma aká krčma, No bolo to vtipné, odvtedy vždy keď má niekto z nás krč, kričíme Krčma. Inak mali sme taký grif, že ked som dostala krč, tak manžel mi tlačil špičky prstov smerom k hlave a postupne to prešlo.

Čo sa týka postieľok, tak mi postieľku máme, ale veci do nej nebudem kupovať, iba nový matrac, mantinel si chcem ušiť (tie sady do postieľky čo predávajú - tak fádne farby sú lacnejšie a tie čo majú veselé žiarivé farby tak tie sú brutál drahé, tak si radšej kúpim, látku a ušijem sama) , baldachýn podľa mňa zavadzia a zbytočne na neho sadá prach a vankúš a paplón tiež nie, lebo bábo vankúš nepotrebuje a namiesto paplóna bude mať bábo spací vak, v nom sa mi zdá že sa lepšie udrží teplo ako pod paplónom a sú aj zimné aj letné.

@leginca - ďakujeme za článok, ja som tiež chodila a bolo to oveľa lepšie ako ležať, na fit lopte som sedieť nevedela, bábo ma tlačilo.
@arret - manžel bol s tebou v prvej fáze??? lebo na Antolskej keď si na začiatku a vyzerá to na pár hodín pošlú manžela domov. Potom už ked som bola na sále a prišiel manžel tam sme spolu chodili ale to už boli iba dve hodinky do pôrodu.
11. říj 2010 v 09:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@labudka Ja som rodila v Ružinove od polnoci a mala som to šťastie, že som rodila sama. Úplne úžasná komorna atmosféra, tlmene svetla, 2 sestricky. Proste ako keby som rodila doma:slight_smile:. Porodila som o pól siedmej a o siedmej sa menia. V tedy som nechapala. Hrozny frmol, plno sestriciek, sanitatov, doktorov, taká som bola šťastná, že som to do siedmej stihla. Ja som mala úplne krásny pôrod, sestricky super, plnili mi každé želanie, pili si kávu s ja som bola s mm. Chudacik, on už nevládal chodiť:slight_smile:))
11. říj 2010 v 09:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj baby, no toto nestihnem docitat ani za rok...2 tyzdne sme boli v nemocnici, dnes nas pustili a dufam, ze si ma tam uz nenechaju :frowning2:
11. říj 2010 v 09:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@arret - normálne že romantika pri pôrode :slight_smile: Krásne tak nech je to aj teraz tak pokojné :slight_smile:
11. říj 2010 v 09:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leonard2002 ahoj ku kocikom my mame kupeny 3kolesovy ale len sportovu verziu na neskor a teraz sa este rozhodujeme nad hlbokym mne sa celkom pacia kociky dema da sa v nich babo super kolisat :slight_smile:
11. říj 2010 v 09:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@slavetka no tak to je super. to je vyhoda, ked uz ma niekto v rodine dietatko :slight_smile: to je teda fakt super :slight_smile:
@cinamon7 tusim v Ikei maju lacne postielky. ja budem mat od kamosky za 700Sk :slight_smile:
tak vam baby zavidim, ze mate po kom dostat vecicky :slight_smile: ale nie, ja vam to doprajem :dizzy_face:
@alexis13 :slight_smile: a pamatam sa ako si spekulovala, ci si ho zoberies alebo nie :grinning: a vidis, urobila by si chybu
11. říj 2010 v 09:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte. tak, my uz mame skoro vsetko porobene, az na nejake drobnosti, ale tak to vidim, ze dnes by som mala radsej lezat, lebo vcera som si dobre ponatahovala brusko :confounded: a este dnes to citim...
@marhulka13 A co sa stalo? preco si bola v nemocke?
11. říj 2010 v 09:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marhulka13 A prečo si tam bola??? Hmm?
11. říj 2010 v 10:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marhulka13 ahojte, aj som si vsimla, ze si sa vyparila... co sa stalo? bola si v nr? koho si mala izboveho lekara?
11. říj 2010 v 10:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sharlotta to ti bol sled blbych nahod, prijali ma s mokvavymi vyrazkami, doteraz sa nevie, z coho boli. potom na sone zistili, ze je babatko strasne nizko. a este som sa zacala aj otvarat,. spim dolu hlavou a mam milion zakazov
11. říj 2010 v 10:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@natalca izbovy bol nejaky Urban, ale na vysetrenia som chodila k Mlyncekovi, to je vraj sef
@arrett otvaram sa :frowning2:
11. říj 2010 v 10:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marhulka13 och, to je mi luto, drzim palce, nech je vsetko dobre...uz nam neostava vela, tak uz len to nejako vydrzat...
11. říj 2010 v 10:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sharlotta kazdy den tam ale teraz musim chodit, dojdem aj o nervy :unamused: ale snad to prestojime vsetky
11. říj 2010 v 10:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marhulka13, tak to mi je luto, ale mala si dobrych doktorov :wink: uz bude len dobre :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
inak kto je tvoj obvodny gyndar? lebo Kozar dava na krcok, ked sa otvara, pesar a ono potom nepotrebujes spat dolu hlavou. Myncek to sice nedava, Kozar je tusim jediny v NR. Mam nejake zname, co si to dali a normalne existujú, nemusia lezat, ale aj tak su na PN.
11. říj 2010 v 10:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marhulka13 jaj, to je mi luto, len to vydrz!
11. říj 2010 v 10:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@natalca on je Mynček?? ja že Mlynček....hihi..ani jedneho dokiho tu v nr nepoznam, ja chodim do galanty, no sla som na pohotovost tu v nitre, kedze tu byvam, a hned ma tam nechali...mne bola sympaticka taka mladulinka doktorka, taka snaziva :slight_smile:
11. říj 2010 v 10:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marhulka13 :grinning: :grinning: :grinning: to bol moj preklep spravne je Mlynček, prepac
mne ta mladulinka doktorka miesto hematomu na sone videla dalsie babatko, este je taka neskusena, ale naozaj mila a snaziva :grinning:
11. říj 2010 v 10:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
moje brusko 21tt. vcera fotene.
11. říj 2010 v 10:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@minnehaha2005 super :slight_smile:
inak som chcela co si pisala k tomu vesaniu pradla a ruky hore nad hlavou - to je len babska povera, ktora sa nezaklada na pravde. nema to nic spolocne s tym, ci sa babu omota snura alebo nie :wink:
11. říj 2010 v 11:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@minnehaha2005 jeej, krasne brusko :dizzy_face: a to more trochu zavidim :wink:
11. říj 2010 v 11:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@minnehaha2005 a mohla by si nas znova potesit nejakych vasim vyhladom z okna :slight_smile: kolko mate teraz stupnov?
11. říj 2010 v 11:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek