• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP v únoru/februári 2011. Máme společný termín?

19. září 2012 
@alexis13 alexis, ja chodim na kurz cca od 10 tyz. a na mna to posobi velmi dobre. podla mna nejde pri tom o to, ci bez alebo s kurzom porod zvladnes. vies, ucime sa tam dychat a rozne cvicenia, ktore ti maju pomoct, ale ktovie ako pri porode budes reagovat a ci sa budes vediet tak nastavit. ale na nieco si urcite spomenies. Ja tam chodim kvoli tomu ze som tam s dalsimi mamickami a rozoberame temy, na ktore mam odborne rady duly a nielen take z MK kto si ako mysli, potom ked vidim ako su na tom ine baby tak ma to ukludnuje, inokedy ta doma napadaju nejake veci co si nevies na ne odpovedat a tam sa v skupine opytas duly a ostatne baby sa zapoja do diskusie.. a v konecnom rade ja som sa tam dozvedela zatial vela veci ktore by ma ani nenapadlo riesit, ked by som tam nechodila..napriklad ako spravne dojcit, polohy a podobne..lebo ked pride dany problem, niekedy nebudes mat cas to riesit v danej chvili..a zase mam kontakt na dulu, ktora v pripade ak mas nejaky problem, otazku,...mozes jej kludne zavolat a v konecnom dosledku ju mozes mat pri porode ak sa rozhodnes. tak asi taky je moj nazor na kurzy..zalezi od toho ako sa tam citis a zase kazdy kurz, kazda dula je ina, nie vsetko ti moze vyhovovat, preto treba skusit viacej moznosti v danej lokalite a vybrat si ten, ktory ti vyhovuje. ja napirklad chodim len kazdy druhy raz, aby som obla v kontakte. nemusime chodit pravidelne. ale v mojom okoli je dost tehuliek co vobec nechodia a ani o tom neuvazuju a im to vyhovuje..teda kazdy clovek je iny. Podla mna, ked uz si sa zacala na tu temu zamyslat, chod pozriet niekde na jednu hodinu {ak sa da} a rozhodnes sa. good luck:slight_smile:
11. říj 2010 ve 13:44  • Odpověz  • To se mi líbí
@palesandra dakujem, ale nakoniec som sa rozhodla ze ani nebudem mat nato cas, mam toho vela v skole a cez vikend dochádzat....hadam to zvladnem aj bez toho :wink: svagrina tiez na take nieco hovorila a povedala ze pri porode skoro nic z toho nepouzila ale tak 100 ludi 100 nazorov, urcite je to dobra vec :slight_smile:
11. říj 2010 ve 13:48  • Odpověz  • To se mi líbí
@adui no to, v tom linku, co som sem dala. ta sada - biele tricko na dlhy rukav, cierna akoby vesta s bielym napisom tu byvam a s rucickami a nozickami a biely pas zadarmo. stoji to 22,60€, ale mala som zlavu 5% a este plus kurier.
@alexis13 aha :slight_smile:
11. říj 2010 ve 13:49  • Odpověz  • To se mi líbí
@alexis13 ty chodis do nemocnice na gyn?ku komu???
11. říj 2010 ve 13:51  • Odpověz  • To se mi líbí
@marhulka13 nie ja chodim do nr do medicinskeho centra Truska
11. říj 2010 ve 13:54  • Odpověz  • To se mi líbí
@lubinka26
@adui Ahojte dievčata,aj ja som si objednala takéto tričko v sobotu,tiez sa už neviem dočkat a je k tomu zadarmo tehu pas,aspon mi bude teplo na kríze.Lubinka tvoj vyber sa mi velmi páci,ja som sa tak nevedela rozhodnut,ale nakoniec mi poradil manzel.
11. říj 2010 ve 13:57  • Odpověz  • To se mi líbí
@denisa287 velmi pekny vyber. a akej farby si si objednala? mne sa pacili aj taketo obrazky, len co keby som porodila v januari alebo v marci? ale ved je to uplne jedno :slight_smile: pekny vyber :sunglasses: budeme kocky :dizzy_face:
11. říj 2010 ve 14:02  • Odpověz  • To se mi líbí
@lubinka26 objednala som si v cervenom.No tiez som na to myslela,ale kedze mám termin 12.2 tak dufam,ze ked to bude nahodou aj skor alebo neskor,aj tak drobec narodí vo februári.Ja som na takéto veci zatazená,ktovie,ci este niekedy bude tehotná,tak chcem vsetky takéto vecičky okolo toho,22.10 letíme na slovensko,tak som sa uz objednala na 4D,elbo chcem vidiet drobčeka a aj fotky s dvd a este by sme chceli s manzelom pár tehu fotiek.Len este neviem ku komu mám zajst v NZ a či sa na fotenie treba dopredu objednat.
11. říj 2010 ve 14:08  • Odpověz  • To se mi líbí
ahojte dievčatá, ako často by mi muselo tvrdnúť bruško, aby to bolo na návštevu lekára? magnezium mi pomaha, ale bruško občas aj tak stvrdne (dnes napr. dvakrát, ale skôr tak mierne, vlastne ani neviem, či je to tvrdnutie teraz). momentálne cítim podbruško len tak akoby na mrchu. myslíte, že je to ok?
11. říj 2010 ve 14:08  • Odpověz  • To se mi líbí
@marhulka13 Ahoj ,prajem ti aby nadalej bolo len v tom najlepšom poriadku.Moja sestranica je teraz tehotná v 35 tyzdni a tiez mala problem ze sa otvárala,vlastne sa jej krátil krčok maternice a len to viem,ze chodí do NR k lekarovi. Dali jej pesar,myslím,ze v 38 tyzdni jej ho maju vybrat.Teraz je vsetko v poriadku,ale tak strach aj tak má.
11. říj 2010 ve 14:10  • Odpověz  • To se mi líbí
@slavkav Ahoj,ako bolo na hodoch?Som na teba aj myslela v nedelu okolo 14tej :dizzy_face:
11. říj 2010 ve 14:11  • Odpověz  • To se mi líbí
@denisa287 super, mala sa vykolotocovala, ja napchala kacacinou a loksami - no co ti poviem, este teraz som najedena z toho :grinning:
11. říj 2010 ve 14:13  • Odpověz  • To se mi líbí
@moniciak Ahoj,no neviem presne,co by znamenalo teraz krvácanie,ale to by som sa velmi zlakla a urcite utekala k lekárovi.Na odtok plodovej vody máme este kopec času :dizzy_face:
11. říj 2010 ve 14:13  • Odpověz  • To se mi líbí
@slavkav Hovorila som manzelovi,ze jedna kočka z MK je na hodoch,tiez dostal hned chut,jak by aj on šiel na nejaky super jarmok alebo hody.Zial tu v UK nič také nie je. :unamused:
11. říj 2010 ve 14:14  • Odpověz  • To se mi líbí
@denisa287 no ja uz dalsie babo neplanujem, takze viem o com hovoris :grinning: ides Havlasovi na 4D? ja som bola minuly tyzden na morfologickom ultrazvujku u Stanka, robila mi ho ale Dr. Renckova. a aj mi parkrat prehodila 2D na 4D :slight_smile: a aj vytlacila fotku, ale mala bola otocena chrbatikom. mozno si si ju vsimla :slight_smile: no a slubila mi, ze na dalsiej poradni pozrieme tvaricku cez 4D a urobime fotku, ak sa na nas mala kukne :slight_smile: takze sa velmi tesim, super pristup :slight_smile: takto sa nemusim objednat ani na 4D, ked budeme kukat na kazdej poradni :grinning:
11. říj 2010 ve 14:27  • Odpověz  • To se mi líbí
@lubinka26 urcite uz ziadne dalsie babo??? ja keby sme na tom boli financne lepsie tak aj do roka druhe :wink:
11. říj 2010 ve 14:46  • Odpověz  • To se mi líbí
@alexis13 ja som pocula odborny nazor ze najhorsie je zobrat k porodu mamu :slight_smile: ale ved uvidis potom ci je to pravda;)
11. říj 2010 v 15:12  • Odpověz  • To se mi líbí
@moniciak u nás je to to isté, keby boli prašulky, rodila by som ako naše spoluobčianky :grinning: ale pobavil ma manžel, ktorý sa ma v sobotu opýtal, ako budeme "fungovať" po pôrode :grinning: akože akú antikoncepciu zvolíme, alebo či to necháme tak. No pobavil ma, lebo mňa to zatiaľ ani nenapadlo a on už rieši sex po pôrode. no chlap :D
11. říj 2010 v 15:13  • Odpověz  • To se mi líbí
@dijefcatko :slight_smile:)) len nezabudni, že kojenie nie je antikoncepcia, ako si niektorý myslia:slight_smile:
11. říj 2010 v 15:26  • Odpověz  • To se mi líbí
@dijefcatko ved to my byvame v jednoizbaku a aj to v podnajme a moj milovany chodi stale na 2 tyzdne do roboty a doma je len 4 dni tak kde by sme sa sa mohla starat o viac deti??? a inak rozmyslala si uz nad formami antikoncepcie???
11. říj 2010 v 15:30  • Odpověz  • To se mi líbí
inak hlavne vy uz co mate deti nevedeli by ste mi povedat ktory termin porodu bol presnejsi ci ten podla menstruacie alebo podla pohybov??? lebo ked som bola teraz u mojej gynekologicky tak na zaklade toho kedy som zacala citit pohyby mi stanovila termin o tyzden skor... :wink:
11. říj 2010 v 15:39  • Odpověz  • To se mi líbí
@moniciak doteraz nie, až od predvčera, kedy s tym zacal moj milovaný :slight_smile: no veľa možností nemáme, zrejme budeme musieť "gumovať" :grinning: mne antikoncepcia nerobila dobre, stala sa zo mna vtedy ladova kralovna, doslova, takze muzik by bol vtedy ochotne pristal aj na vsetky gumky sveta, len aby som bola pritulna, no neslo to. bolo to uplne hnusne, moj najdrahsi mi bol fyzicky neprijemny a nedokazala som sa premoct. takze chemia prec a hned bolo dobre :grinning: nastastie sme boli spolu dlho, takze ak by sa bolo aj skor zadarilo, iba by sme sa potesili :dizzy_face:
11. říj 2010 v 15:50  • Odpověz  • To se mi líbí
@denisa287 ja som si objednala presne to iste a tiež v červenom :grinning:
11. říj 2010 v 16:30  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojte kocky
@dijefcatko sa mi paci,ze tvoj to riesi uz teraz,co bude po porode:grinning::grinning::grinning::grinning: moj nato uz ani teraz nemysli,a to ho musim doslova znasilnit,aby nieco bolo..ja tiez nebudem brat tabletky..ja som z nich po roku zacala priberat
11. říj 2010 v 16:35  • Odpověz  • To se mi líbí
@palesandra dufam ze manzel sa osmeli a mamina nebude potrebna....ale fakt sa bojim ist tam sama nejak potrebujem aby bol niekto pri mne...ved uvidime =D
11. říj 2010 v 16:40  • Odpověz  • To se mi líbí
@lubinka26 Ano k Havlasovi idem 29.10,to uz budem skoro v 26tyzdni,tak by sa malo dat babatko pekne vidiet.Videla som fotku Vasej malej,zlatá je ako sa skováva :slight_smile: Mama chodí k Stankovi,je s ním spokojná.To máš super,ze je taka laskava ta doktorka a umožní Ti vidiet malu aj v 4D,aj ja chcééém už :grinning:
11. říj 2010 v 16:46  • Odpověz  • To se mi líbí
@adui Tak máme spoločny dobry vkus :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
11. říj 2010 v 16:47  • Odpověz  • To se mi líbí
@moniciak hm,ja to teda neviem, maly sa mal narodit v 39.tt na sekciu,kedze bol otoceny naopak a presne sa aj sam rozhodol ist von v tom termine, prisla som uz trochu neskoro,kedze som nespoznala kontrakcie :slight_smile: nastastie este nebol v porodnych cestach, tentokrat som pocitila pohyby uz v 16.tt takze mne stanovili termin az o 2 tt. skor, tak to som teda sama zvedava, kedy a ako :grinning:
11. říj 2010 v 18:28  • Odpověz  • To se mi líbí
@dijefcatko to som netusila ze sa moze stat ja nie som zastancov hormonalnych antikoncepcii predtym sme sa spoliehali na Billingsovu metodu ale ta je vraj najlepsia na otehotnenie :grinning:
11. říj 2010 v 19:18  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek