• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP v únoru/februári 2011. Máme společný termín?

19. září 2012 
@minnehaha2005 ano - na kazdej poradni ma pozrie zdola. neviem - ale podla mna nemusi otvaranie krcka - byt sprevadzane odchodm hlienovej zatky - vsak @mafynka nic take nemala - tusim. ju pobolievalo podbrusko. ale neviem - ja som to este nezazila - otvaranie. ani pri porode, kedze som sla SC
12. říj 2010 ve 13:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mafynka neboj, ked ides do nemocnice tam sa o teba postaraju, mne sa kamoska tiez otvarala, presne tak ako ty, bola v nemocnici a vsetko dobre dopadlo...tak sa neboj
a mala si aj nejake sprievodne znaky?
12. říj 2010 ve 13:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sharlotta Mne sa najvicac pácie tie tretie,maju fantasticku farbu a super cenu.Saty čislo dva,no neviem neviem ako by na tebe vyzerali,ten pás pod prsiami je dost široky.No a prvé su fakt drahé.Ja by som ti poradila saty 3
12. říj 2010 ve 13:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@slavkav - no ja som bola objednaná na 7 ráno, a to som bola v Nemocnici sv. Alžbety (onkologický ústav) - majú tam také gynekologické centrum, ale neviem sa dopátrať na číslo. Ja chodím tiež do súkromného a neviem či tam by ťa zobrali iba z lístkom, ale tiež idem tak strašne skoro

@kwetinka - kedy ideš na cukor??? ja 29 na 7:10

@mafynka - ja som pri prvom ležala dva mesiace na rizikovom a okolo mňa bolo veľa mamičiek čo sa otvárali a zvládli to krásne do pôrodu, dôležité je že na to prišli a že si dajú na teba v nemocnici pozor. A myslím že od 26 týždňa sa vedia o tak skoro narodené bábätko krásne postarať a vypiplať ho, ale to nebude tvoj prípad, ty to dotiahneš až do termínu neboj!!!!
12. říj 2010 ve 13:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@slavkav hmmm, nie je to zvlastne, ze vsade su ine mravy? Ale nemoze to lekar vidiet, stav krcka cez sono cez brucho?
12. říj 2010 ve 13:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@minnehaha2005 nemala som ziadne tazkosti..len to vyduvanie,co som sa tu pytala,ci je drobec..ziadne bolesti..len ked lezim mi vyduje taka hrca,vzdy na inej strane bruska
12. říj 2010 ve 13:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@minnehaha2005 je to cudne - vidis, ine maminy v zahranici si chvalia - ze ich nikto neotravuje tymi kontrolami .. tazko povedat. a neviem, ci to moze vidiet cez sono brucho
12. říj 2010 ve 13:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@labudka aha - tak to bude asi vsade tak skoro ... no neviem, co vymyslim
12. říj 2010 ve 13:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@minnehaha2005 mne zatka odisla v deň porodu.mne sa zda, že prave častym tvrdnutím bruška sa krčok otvara.Ja som sa napriklad otvarala zvnutra a zvonka na krčku nevideli nič, len ultrazvukom zistili že sa mi skracuje krčok.
12. říj 2010 ve 13:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@minnehaha2005 moze, ja ked som bola minuly tyzden na sono, tak mi zmeral dlzku krcka a poveda, ze je v poriadku. Ale musi sa na to zamerat.
@denisa287 dakujem, uz som tej babe napisala, tak uvidime, ci mi budu sediet...
12. říj 2010 ve 13:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@minnehaha2005 ahoj, gratulujeme ku chlapcekovi :wink: mna doktor vysetroval tusim len 2x "odspodu", odkedy som tehotna, zevraj zbytocne sa tehotnym nema "smatrat" tam dole, ale pokial su nejake problemy, tak neviem, o otvarani krcka som zial este nepocula, tak drzim palce, nech to nie je nic vazne..... A Benjamin je krasne meno :slight_smile:
My balit nasiroko urcite budeme, pretoze mame v rodine ortopedicke problemy, aj sestrina dcera mala problemy a brachov syn mal vaznu ortopedicku diagnozu, ked bol maly, ale nastastie sa liecil a uz je to ok. takze hoci som citala, ze sa to uz nemusi, my budeme urcite min. do polroka balit nasiroko :wink: nic s tym nepokazim
12. říj 2010 ve 13:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@slavkav to vazne Ta na kazdej poradni pozrie doktor zdola? mna fakt tak hadam 2x doposial
12. říj 2010 ve 13:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@adui ano, krcok sa moze zacat otvarat vdaka tvrdnutiu brucha
12. říj 2010 ve 13:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
12. říj 2010 ve 13:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@labudka boze to si neviem predstavit lezat 2 mesiace na rizikovom pri dvojrocnom dietati, boze ....... ale super, ze si to uspesne zvladla :wink:
12. říj 2010 ve 13:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@minnehaha2005 Ahoj ,ani tu v UK nerobia ultrazvuk zdola,ja som aj hovorila midwife,ze sme mali v rodine dva pripady,ked museli mat pesar,ale akoby to ani nepočula.Som trosku kludna ,lebo ideme na slovensko buduci tyzden piatok a navstivim svojho gynekologa a ten ma poriadne vyšetri.Dufam,ze u mna nič také nehrozí.A o balení naširoko ani tu o tom nie je slichu.Skoro vsetko je tu iné.Napriklad tu nepovoluju odsávačky soplíkov,ale zevraj treba dieta naparit alebo dat do miestnosti kde je vlhko a ze nostek sa sám vyčisti.Tak to je podla mna hlupost,aj tak si jednu odsávačku zaobstarám.
12. říj 2010 ve 13:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pepies no bud mi robil uzv alebo ma pozrel zdola - aby som to upresnila. kedze posledne 2 poradne mi nerobil uzv - tak urcite ma kontroloval zdola. a este pri prvej navsteve tusim ma pozrel - ked som dosla na potvrdenie tehu. takze asi 3x a mala som doteraz 4 poradne?
12. říj 2010 ve 13:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@denisa287 preco nepovoluju odsavacky?
12. říj 2010 ve 13:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sharlotta to vazne? ty kokos fakt iny kraj - iny mrav - resp. ine mesto, iny mrav :wink: mne siel brat doktor na zaciatku tehu ster z krcka na cytologiu a nemohol ho nahmatat, a kedze som bola uz tehu, tak nechcel, aby som krvcala, tak mi ani ster nezobral a potom ma zospodu vysetroval len minule a to povedal, ze vsetko ok....... inac ked chodim do poradne, tak sa ani nevyzliekam ....... nabuduce ma caka cukrova voda ....... to asi vacsinu z nas :wink:
12. říj 2010 ve 13:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pepies a mne presne hned na zaciatku tehu zobral aj ten ster na cyto - a aj ma upozornil, ze mozem z toho zakrvacat. ale nastastie nic nebolo. cudne - takze je to ine nielen v zahranici a tu - ale aj vramic SKK :slight_smile:
12. říj 2010 ve 13:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alexis13 ja preto rozmyslam o tom ze pojde so mnou dula,hoci sa za to plati..ale ona aspon odborne vie ..a neviem si predstavit zeby tam bol niekto iny z rodiny..citila by som sa blbo :unamused:
12. říj 2010 ve 13:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@labudka ja idem 28 o 7.00 hod, aspon tak mi povedal...brrrr skoda, ze nejdeme rovnako, aspon by nam to rychlo ubehlo.
12. říj 2010 ve 13:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
No mňa tiež na každej poradni pozerá z dola a kontroluje krčok a či ma niečo nebolí a tak

@pepies - ja som bola na rizikovom s prvým dva mesiace až do pôrodu :slight_smile: čiže doma som vtedy mala iba manžela a ten to celkom zvládol :slight_smile:

Čo sa týka toho balenia na široko aj u nás sa už upúšťa od toho že vždy treba takto baliť, pred odchodom z pôrodnice skontrolujú ultrazvukom a pohmate babatienku kĺbiky a podľa toho odporučia či áno alebo nie, a potom dá na to pozor detská lekárka, my sme malého tak nebalili a kĺbiky má v poriadku
12. říj 2010 ve 13:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kwetinka - ved to, som si myslela, že pôjdeme naraz, lebo väčšinou sme mali spolu poradne, a že nám to rýchlejšie prejde, tak ja až v piatok aj s poradňou, tak to vyzerá na nejakú knihu. :sunglasses:
12. říj 2010 ve 13:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@slavkav mne teraz pocuva len odozvy srdiecka, pozera lytka a sestricka klasika - vaha, moč a tlak...... pri Jakubkovi som mala nonstop nizky tlak, kvoli tomu som bola aj na pn-ke, lebo by som sa v praci zblaznela, co som mala take tlaky v hlave.
@denisa287 kamoska zije v UK a caka uz druhe dieta a ked jej hovorim, co vsetko ja tu za 9 mesiacov absolvujem, tak nechape. Ved v UK ju nevysetruje ani gynekolog, ale nejaka vseobecna doktorka, o sonach ani slichu, ziadne geneticke testy, ziadne testy na cukrovku, viem, ze jej cosi na bruchu merali zakazdym pravitkom a podla toho urcovali, ze v ktorom tyzdni je, som si myslela, ze si robi srandu, ked mi to hovorila......... a ked isla rodit, utekali do porodnice, ktora bola 30km od nich a oni ich poslali domov, ze ma prist, ked sa to tam trosku ukludni :angry:
odsavacky soplikov su fantasticka vec, nam sa osvedcila aj manualna odsavacka, tou to robi hlavne moj muz a mame aj elektricku na vysavac a poviem vam, ze tie sopliky taha az odniekadial z paty. dietatku sa velmi ulavi, kedze taki drobcekovia este nevedia fukat. nam sa velmi osvedcil aj tymianovy krem, ked je Jakubko chory, ponatieram mu nim cele telo, je to aj na znizenie teploty, aj ja ho pouzivam, krasne to uvolnuje hlieny a v kombinacii s odsavackou je to to najlepsie na prechladnutie u malych deticiek :slight_smile:
@slavkav Vravela mi to kamaratka ktora tu má tiez babo a sla s ním k lekárovi,lebo bolo choré a tak vravela lekárke ,ze mu vytiahne soplíky,doktorka bola proti,ze čo mu to ide robit a reči okolo toho,ze sa nemá malému dietatu davat cudzi predmet do nosteka,ze mu to moze ubližit a ze najlepšia je ta para,ktora uvolní soplíky.No neviem....
@pepies zase tu o cukrovej vode ani chyru ani slychu...
doktorovi som povedala, ze mi tvrdne brusko, nahmatal a povedal, ze to je OK. Hovorila som ze mamine pri mne tvrdlo brucho, ze bola v nemocnici kvoli tomu a len sa spytal v ktorom mesiaci vtedy bola a nic ine...
oni asi nechavaju vsetko tak prirodzene... tiez babatko by asi bolo v strese, keby sa nieco dialo ...
@mafynka a kedy ides do nemocnice?
Baby my chodíme:slight_smile: Ja tomu nemôžem uveriť:slight_smile:

mne bola už dva krát robena konizacia krcka maternice, takze doktor musí pozerať, kedže ho mám slabší. Davame si na to pozor. Aj preto sa simi skôr narodil, lebo som sa začala otvárať. Je fakt, že predtým som lezala, teraz sa to pri malom nedá, tak mám aj trochu strach. Ale snáď vydrzime aspoň do 38tt:slight_smile:
12. říj 2010 ve 13:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@arrett blahoželame Šimonkovi k prvym krocikom, sikovny chlapcek, maminka sa bude musiet teraz poriadne obracat :grinning:
@labudka to si fakt neviem predstavit, ze by som bola na rizikovom, este ked nemas doma dieta, tak sa to da, ale ked uz jedno mas doma ..................... :unamused:
12. říj 2010 ve 13:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@arrett jej, to je krasne, gratulujem :slight_smile:
12. říj 2010 ve 13:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek