• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP v únoru/februári 2011. Máme společný termín?

19. září 2012 
@denisa287 no vsak ked budes mat nadchu, skus si tyzden nevyfukat nos, co to s Tebou spravi :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: to je trapenie deticiek, neulavit im a popritom mozu inhalovat. a este jedno - skusit donutit trebars polrocne dieta inhalovat - tak to nehrozi.......... my ked ideme odsavat sople, musim si na maleho sadnut, chytit mu ruky a nohy a ked je muz doma, stacime nato ledva dvaja, nastastie elektrickou odsavackou to trva par sekund
12. říj 2010 ve 13:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@arrett super - blahozelam :dizzy_face:

@pepies mne robi presne to iste, co tebe a + krcok :slight_smile:
12. říj 2010 ve 13:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pepies tiez mi je to tu čudné oproti tomu ako sa chodí k lekarom v tehotenstve doma na svk.Bola som len v 12tyz na ultrazvuku ,v 21tyz na morfolo.ultrazvuku a teraz idem 20.10 k midwife to je ako dula,bude aj pri porode.Na cukor ja idem v novembri,ale nepije sa tu ziadna cukrová voda,ale mam si vziat so sebou energeticky sladky napoj 4dcl,da sa kupit bezne v obchode.No je to tu fakt iné.No a este jeden ultrazvuk mám 4.1.To je vsetko :confounded: No a zdola vysetrená som nebola vobec.Ani pohlavie tu nehovoria.NO ale pocula som od niektorych tehuliek,ze su radi,ze nemusia tak casto k lekárom a ze nemaju stresy.Ale zase si myslím,ze pokial by som na sebe spozorovala nejaky problém,tak by sa o mna dobre postarali ako napriklad aj minuly rok pri sponta.potrate. Ja mám nemocnicu kde budem rodit tiez 40 minut autom :unamused: :unamused: :unamused:
12. říj 2010 ve 13:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@denisa287 ja som pocula, ze v UK nehovoria pohlavie kvoli niektorym narodom - co chcu len jedno pohlavie - ze by si to dali zobrat a pod. - keby to bolo pre nich nevyhovujuce pohlavie - ale neviem, co je na tom pravdy.
12. říj 2010 ve 13:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@slavkav tak som si ma ukludnila, uz som myslela, ze ten moj doktor je nejaky iny ........ inac moj gynekolog neuznava a ani neposiela svoje pacientky v poslednych tyzdnoch tehu na pasy, chapete to? musela som si to sama vybavit v porodnici.......... povedal, ze je to zbytocne, ze ked pridu kontrakcie, ze to budem citit a budem utekat do nemocnice.
12. říj 2010 ve 13:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja by som do poradne chodila najradsej kazdy tyzden, vtedy by som bola kludna, :sweat_smile: esteze nie som v UK. :confused:
12. říj 2010 ve 13:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pepies Ja nechcem svoje dieta trapit,urcite si odsavačku donesiem zo Svk.Vsak midwife chodí len prvych
10 dní po porode pozriet mamičku a babatku a potom je na mne ako si budem liečit svoje dieta.
12. říj 2010 ve 13:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@denisa287 no veru, je to divne v inych krajinach, fakt mozeme byt radi, ze slovenske porodnictvo je v SK na vybornej urovni ...... a to som zabudla podotknut, ze to mala mat kamoska vlastne rizikove tehotenstvo, pretoze prvykrat ked bola tehotna, musela porodit mrtve dieta, pretoze jej v stvrtom alebo piatom mesiaci zistili, ze babatku nebije srdiecko......
co sa pohlavia tyka, mozes si na Slovensku kupit v lekarni test, ktorym sa da urcit pohlavie babatka ......
idealne je, ked nema ziadne problemy, tym padom len porodi a hotovo :grinning:
no ja nastastie stresy z gynekologa nemam, viac sa bojim porodu a zubara :wink: ozaj, musim sa objednat k zubarke. :unamused:
@slavkav O tomto som nepocula,ale počula som,ze su tu potraty zakázané ale vsetka antikoncepcia je zadarmo
@denisa287 ale midwife Ti teda zavidim, je to super, ze Ti v prvych tyzdnoch niekto poradi, pokial nemas pri sebe trebars rodicov alebo svokrovcov. to je super :wink: inac v UK nie je "in" ani kojenie, vsak?
12. říj 2010 ve 13:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pepies tiez som sa pytala pri druhom tehu,ci nie som na rizikovom,kedze som prvé potratila.Doktorka na mna pozerala,co sa to pytam.Jaaaaaj
12. říj 2010 ve 13:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@denisa287 to vazne je umele prerusenie tehu zakazane v UK?
12. říj 2010 ve 13:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@denisa287 presne to mi aj kamoska hovorila ........ ale vsak treba mysliet pozitivne a vykaslat sa na lekarov, ked su nemozni - niektori, no nie?
12. říj 2010 ve 13:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pepies Kojenie je tu velmi in,o nicom inom ani nehovoria.Uz na zaciatku tehu som dostala dvdčko o kojení.Su tu toho velkym zastancom.Aspon kde ja zijem
12. říj 2010 ve 13:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@denisa287 a to mi je luto, ze si prve potratila, tak drzim palce, nech toto tehu zvladnes uspesne dokonca. mimochodom, mame skoro rovnaky termin. :wink:
12. říj 2010 ve 13:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pepies Ultrazvuk v 12tyzdni som mala u doktora čínana,och hroza.Taky zmatkár,za 5 minut som bola vonku :angry: :angry: :angry: Teraz myslim velmi pozitivne,nic zle sa nemoze stat.Kupila som si aj ten angelsounds pristroj a tak raz za tyzden si popočuvame babatko s manzelom
12. říj 2010 ve 13:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pepies Dakujem ti pekne. Inak je nás tu dost vela februároviek,ktorym nevyslo prvé tehu :frowning2: MNe by sa pacil termin aj 14.2,ale nemyslim,lebo mi povedali,ze babatko je pekné velké,mozno ze to bude aj skor okolo 4.2
12. říj 2010 ve 13:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@denisa287 to vazne? kamoska kojila v UK 2 roky a ked bola v parku, vsetky mamicky roznej farby pleti na nu kukali, ze co to robi, ze tam je aj midwife hovorila, ze tak polroka staci.........
no na Slovensku je zevraj kojenie "in" - aspon to vsetci lekari odporucaju min. do dvoch rokov, no ked som bola s 1,5 rocnym Jakubkom v nemocnici s virozou, tak mi zakazali kojit a pritom vo vsetkych casopisoch sa pise, ze pri crevnych virozach sa moze jedine MATERSKE MLIEKO. mne doktorky povedali, ze vsak uz je velky, ale ja som sa na nich vykaslala a kojila som aj tak. :stuck_out_tongue_closed_eyes: a dobre som urobila. Vydrzala som do 23 mesiacov :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: a moja pediatricka mi stale hovorila, ze by som uz mala prestat a neustale nam nukala Bebu, az mi liezla na nervy :wink:
12. říj 2010 ve 13:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pepies Ano je zakazané. Nastastie mám pridelenu velmi dobru midwife,mala som ju aj pri prvom tehu aj moje 4 kamaratky ju mali a boli spokojné.Chystaju sa ku mne aj mamina so svokrou,tak uvidíme,ci prídu
12. říj 2010 ve 13:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@denisa287 ozaj, ved to je Valentin, to ma ani nenapadlo. no keby sme si mohli vybrat termin ......... nechajme to radsej na prirodu ......... na vyvolavacku by som sama bez nejake vaznej priciny nesla :slight_smile:
@denisa287 super, aspon nebudes sama a pomozu Ti, aby si mohla trosku oddychovat. dufam, ze odsavacky myslim prsne su v UK povolene :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
@pepies joj to ale presne neviem,dokedy tu odporucaju kojenie,ale babatko hned po narodení,este neocistené hned priložia mamičke na prsník. Ach velmi sa bojím,ci vsetko zvladnem,ci urobím dobre rozhodnutia.Uz sa vidím,ako sem dennodenne budem písat po rady :sweat_smile:
12. říj 2010 ve 13:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pepies mne by sa pacil aj 2.2. termín,ale naozaj to nechajme na prirodu.Uz som si pozrela,ze aké znamenie je február myslím,ze vodnár.Nastastie mám užasného manzela,ktory mi urcite pomoze ak by náhodou neprisli maminy.A manzel má z prace potom 2 tydne platenej dovolenky,lebo sa stal oteckom
12. říj 2010 ve 13:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sharlotta Aj ja by som aspon raz do tyzdna prijala nejaku prehliadku alebo vyšetrenie u lekára :sweat_smile:
12. říj 2010 ve 13:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
baby ako dlho planujete zostat na materskej?
12. říj 2010 ve 13:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@denisa287 myslim si, ze je dolezite pri kojeni, aby to vyhovalo obom stranam - aj matke aj dietatku.

kočky Jakubko uz sa zobudil, tak musim ist, zelam vsetkym pekny dnik a idem sa venovat, lebo uz mi skace po hlave a na nocnik ani bohovi. Tak sa teste,co VAS caka /prvorodicky/ :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink:
12. říj 2010 ve 13:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kwetinka1 ja asi do troch rokov, len neviem, ci vydrzim, kedze idem z materskej do materskej. muz je zasadne proti, aby som isla do prace, no ja som aj toto leto 3 mesiace brigadovala v cestovke, tak uvidim, co bude buduce leto, ale Kubko pojde v septembri do skolky a ja sa budem naplno asi venovat babatku :wink:
12. říj 2010 ve 13:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kwetinka1 zatial mam v plane 2 roky, ale chceli by sme jedno po druhom, tak uvidim. Mozno by som zobrala nieco aspon na polovicny uvazok :unamused:
12. říj 2010 ve 14:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kwetinka1 No u mna to je 9 mesiacov :angry: :angry: :angry:
12. říj 2010 ve 14:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
jej, mne maly teraz tak jemne pokopkal :slight_smile:
12. říj 2010 ve 14:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek