• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP v únoru/februári 2011. Máme společný termín?

19. září 2012 
ja planujem rok, ale priatel chce ist na matersku, ale len na 3 mesiace a potom asi jaslicky. to mi snad srdce pukne. neviem si to predstavit, ale ine my asi ani nezostava :frowning2:
12. říj 2010 ve 14:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja si neviem predstavit, ako prezijeme s tou almuznou, co nam akoze stat da s hypotekou na krku. Aspon ze leasing uz mame splateny, ale potrebovali by sme este jedno auto :unamused:
12. říj 2010 ve 14:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kwetinka1 to je tiez moznost, ze by mm bol na rodicovskej a robil z domu na polovicny uvazok... :unamused: u nich vo firme zeny maju taku moznost, len neviem, ci aj muzi. Ja by som si nasla robotu niekde tu blizko a tak o 2 by som mohla byt uz doma.
12. říj 2010 ve 14:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kwetinka1 tak ja este netusim - ale 2r minimalne. pri prvej som bola necele 2,5 doma. asi by som chcela byt cele 3
12. říj 2010 ve 14:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sharlotta presne, hypoteky na krku, preto to potrebujeme nejako riesit. pri moej praci by som s malou asi doma vela nespravila :frowning2: aj ked ta moznost tu je...mozno ju dam na par hodin do jasiel a ja to skombinujem, ze budem zvysok robit z domu. ale max rok budem moct byt. a ked bude malicka dobra, tak aj skor :frowning2: aj mna mama supla k opatrovnicke ked sommala rok.
12. říj 2010 ve 14:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bambulka0406 ja tiez uvazujem ze okrem jednorazovych budem davat aj latkove nech ma babo zmenu. snad tak ze jednorazove na den a latkove na noc, ale este som sa tym nezaoberala, pozerala som v bazari ze predavaju aj taketo plienky aj nohavicky, ale mm nechce take na telo veci kupovat v bazari, ze radsej nove...tak uvidime, asi kupim nieco na vyskusan ie..nie vela..uvidime a potom ked bude male, tak sa rozhodneme
dievcata, tento tyzden sa chcem zamerat na vyber kocika, ked tak ucelene pozeram, tak vsetky sa mi zdaju akesi rovnake, tak to bude dilema..Spisala som si ake parametre by mal mat, ale asi najlepsie je vidiet na vlastne oci.. Mate nejake kociky v zuzenom vybere? zase nechcem kupovat na roka kocik za 800 eur..sa mi to zda drahe ..poradte nejaky ;)
12. říj 2010 ve 14:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kwetinka1 ja zatial planujem byt na materskej cele 3 roky..uvidime..moj mm pracuje v irsku a ked sa narodi maly tak by sme mali ist do irska (ja este robim na sk), teda uvazujeme ze kym budem na materskej, tak budeme v zahranici..
12. říj 2010 ve 14:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja chcem byt tiež 3 roky. Je to najlepšie pre babo. Naviem si predstaviť chodiť do prace, alebo pracovať z domu. Do toho jedného roka drobec potrebuje matku naplno. Veď by som nevidela ako sa začal usmievať, otáčať na bruško, plazit sa, ako povedal mama:slight_smile: a dnes ako začal chodiť. Mám pocit, že si vyžaduje čoraz viac maminku. Sedieť pri ňom, hrať sa, učiť kde Ma macko ocko, nos, ucho. To ho v jasliach nenaucia. Nebudú mat čas. No samozrejme keď nebudeme mat čo do úst, budem musieť ísť do práce. Takze tak
12. říj 2010 ve 14:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
dievčatá, prosím poraďte. zase som na chvíľku pocitila v brušku tlak, bez bolesti. bruško sa vydulo na pravu stranu, normalne do hrce, takze s mojho pohladu bolo sikme, do pravej strany. aj tvrdsie bolo v tom mieste. je to tvrdnutie, alebo sa len babo tam natiahlo a ono tu hrcu vytlacilo? :fearful:
12. říj 2010 ve 14:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dijefcatko chod k dokimu..ja som mala to iste,tiez som sa stale tu pytala ci je to babo a nic ma nebolelo..a vidis ako som dopadla,zajtra idem do nemocnice..aspon,aby si bola kludna,tak chod..nic zato nedas..ja som dnes sla,ze som mala cestu okolo,ze sa len sestricky opytam..a este ma sfukol,ze som mala prist skor,ked sa mi nieco nezdalo..radsej zbytocne 5krat,ako raz neskoro
12. říj 2010 ve 14:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@palesandra ja jsem si vcera koupila kocarek concord fushion travel set :slight_smile:
@dijefcatko a nebyl to malej? Ze by se tam zkoulil :slight_smile:
12. říj 2010 ve 14:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dijefcatko ja som to este citila ako take mierne strpnute,tak ma trosku tlacilo,ale ziadna bolest..tak po max minute to vzdy zmizlo
12. říj 2010 ve 14:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dijefcatko ja som o tom citala, ze vraj to je bud hlavicka dietatka, alebo zadocek...
12. říj 2010 ve 14:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dijefcatko Ak máš pri Tom nepríjemný pocit, tak je to tvrdnitie bruska.
12. říj 2010 v 15:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mafynka asi to urobím, hoci radsej by som sa tomu vyhla, nechcem zbytocne panikarit, to som robila ked som spinila na zaciatku, vzdy som sla zbytocne a zbytocne sa potom lekari vo mne vrtali. ale asi pojdem. ty chodis ku ktoremu lekarovi?

@cutce tiež rozmýšľam, či to nerobí dieťatko, lebo je to na pár sekúnd a vyduje takú hrču, akoby to fakt drobec vystrel nôžku. obcasne pobolievanie v podbrusku co pripomina slabunke menstruacne bolesti, to beriem ako normalne, maternica sa roztahuje, len asi fakt zajdem k dokymu... sice dnes este budem so sestrickou z gyndy, aj ona mi mozno nieco povie.
12. říj 2010 v 15:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dijefcatko Ak je to hrca, veľká ako dlan, je to bábätko. Nemá takú nozku, ani rucku. Necitis sa vnútorne tak ináč? Zle sa ti dýcha, tróne ti to ako pisala mafynka, bije srdce...
12. říj 2010 v 15:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dijefcatko ja chodim ku kralikovi..nepanikarila som,len som sa sestricky chcela spytat,ci sa to babo tak vyduva..a presne opisujes to co mavam ja..kebyze nemame cestu okolo tak ani netusim a beham s tym dalej..mi vravel,ze ak to neprestane,mozem aj predcasne porodit..preto ma budu sledovat v klude..a ked ma pustia,idem na pn a ziadne chodenie do konca tehu..teraz by som najradsej svokre vykricala,ze preco mam vecicky uz nakupene..si uz ani neskrtnem po obchodoch..len som necakala komplikacie tak skoro..ja sa velmi bojim,o toto babo nechcem prist
12. říj 2010 v 15:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@arrett mne sa nedychalo zle..ani bolesti som nemala.ani neprijemne to nebolo,len take tlacenie..zo zaciatku len obcas..teraz aj 3krat za vecer,ked si lahnem
12. říj 2010 v 15:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@arrett a tvrdnutie nie je vtedy, ak stvrdne cele brusko? lebo toto je tvrde iba na tom jednom mieste, kde sa hrca urobi.
ak by sa mi nahodou stalo to, co mafynke, ze sa zacnem otvarat, to sa deje rychlo? lebo presne pred tyzdnom som bola na poradni a vsetko bolo ok.
zacala som zase rozmyslat nad triple testom (asi mam vela casu :sweat_smile:). mala som ho ok, ale isli podla PM. na velkom sone ale doktor zistil, ze babo je tyzden pozadu (co som si aj predtym myslela, podla oneskorenej ovulky). cize hodnoty boli v poriadku pre 18tt, ale ja som bola v skutočnosti v 17tt. je to podla vas ok?
o chvilku idem na prednasku o pupocnikovej krvi, tak sa celkom tesim, som zvedava, ci sa aj nieco nove dozviem.
12. říj 2010 v 15:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dijefcatko Nie, je to to čo opisujes. Stvrdne ti bruško okolo babatka. Pár krát za deň je to normálne, no nesmie to byt často. Ja som to napríklad pri prvom mala od 20tt a neotvarala som sa, až v nejakom 35,36tt. Teraz sa mi to tiež niekedy urobí, ale na krátko, nie stále, nie každý deň. Treba o Tom povedať doktorovi, alebo mu zavolaj.
12. říj 2010 v 15:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dijefcatko ja som bola pred 3tyzdnami..a bolo vsetko ok..tento tyzden som zacala ucit dve hodiny do dna..chvilku som sa presla a posedela v meste ked bolo slniecko..mozno to chce len viac kludu
@mafynka Ty si už v nemocke?
No nič, o piatej mám poradnu, idem sa dať dokopy:slight_smile: ozvem sa z cakarne
12. říj 2010 v 15:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@arrett idem rano..strasne sa bojim co bude dalej
12. říj 2010 v 15:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@palesandra no ved uvidime hadam sa rozhodneme v tej chvili spravne kto bude pri nas ale sama tam nechcem byt :slight_smile:
12. říj 2010 v 16:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
co sa týka materskej u nas neni na vyber kedze robi len manzel a ja chodim do skoly, dufam ze stihnem skusky porobit, pojdem si pekne 2.2 odrodit a druhy semester chcem prejst na individualny plan ze sa dohodnem s profakmi kedy budem chodit do skoly, chcem byt s malou co najviac takze sa budem snazit hodit skolu na poobede ked bude manzel doma a bude sa jej venovat...bude to hekticke obdobie ale verim ze zvladneme aj s podporou rodiny :wink:
12. říj 2010 v 16:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
ešte ste písali o dokim tak ten moj je fakt supis, ale od zaciatku tehu ma zo spodu nepozrel, povedal ze ked sa citim v pohode, nic mi neni nema dovod, ale tusim v 30.týzdni je velký ultrazvuk kde sa mera babo detailne aj mnozstvo plodovej vody, a doki mi hovoril ze potom budem chodi každe 2 týzdne na kontorlu (čo sa aj teším, tiež keby sa da chodim na poradnu každý týžden :slight_smile: , a od 35 tusim týždna budem chodit aj na tie stahy ci co do nemocnice a bude mi brat krv este a stery na streptokoka....tak uz sa nam to baby kráti sme za polovicou jupiii :slight_smile:
12. říj 2010 v 16:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@arrett hodne stesticka :wink:
12. říj 2010 v 16:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
caute, a brusko vam stvrdne len tak - teda babatko sa skrci len tak? mne sa to stalo zatial dva krat a vzdy po sexe ;) chuda sa chcela asi schovat co najdalej. idem si zacvicit. papa
12. říj 2010 v 16:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@budulinka Po sexe, resp. orgazme je to normálne:grinning: Mne len tak, poslednú dobu keď sa veľa namaham:slight_smile:

@mafynka neboj sa, všetko bude vporiadku. Nezabudni si zobrať internet do nemocky, aby si zabijala budú a nás o všetkom informovala:slight_smile: Drzim palce, aby si sa rýchlo uzavrela:slight_smile: Mozno budeš spať s nohami hore:slight_smile: hehe

Ja už sedim v čakárni. Vidím to na dobrú hodinku:slight_smile: ach jaj. Dúfam, že to mm doma zvládne so synatorom.
12. říj 2010 v 17:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek