• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP v únoru/februári 2011. Máme společný termín?

19. září 2012 
@denne73 hej, ale tam su vsetko uz baby v 30 a viac tt...
16. říj 2010 ve 20:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sharlotta moja dalšie zaaujimavé čitanie na večer :wink: :wink: :wink: :wink: http://www.porodnice.cz/
16. říj 2010 ve 20:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sharlotta teraz som našla v druhej polovici tehu aj 20-30 krat za den je v norme ešte overim info
16. říj 2010 ve 20:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sharlotta no ak tvrdne 10 krat za den je to ok. Ale ak tvrdne 10krat za hodinu zle je. takže myslím že v pohodičke, daj si to magnezko , ale neprehanaj to snim a v piatok skoč k dokimu :wink:
16. říj 2010 ve 20:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
16. říj 2010 ve 20:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte kocky

ja sa desne bojim,ze ten krcok bude zas kratsi a nechaju ma tu do konca tehu,,,chodia mi sem navstevy,,,to dlhsie sedim,,,a doma by som ani paty z postele nevystrcila,,,nemyslim,ze je lepsie,ked lezim v nemocnici,lebo to sa len viacej namaham,,,strasne sa bojim,co bude v utorok,,,nechcem porodit skor,,vsak je este priskoro,,uz mi ani monitory nerobia
17. říj 2010 v 08:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mafynka jejda :unamused: nechodim sem do temy casto, ale co sa udialo?
17. říj 2010 v 09:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@isabella_fly skracuje sa mi krcok
17. říj 2010 v 09:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte , rada by som sa k vam pridala :slight_smile: , ...
17. říj 2010 v 09:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mafynka jejda, tak to budes asi musiet vela lezat, drzim palce, nech sa to da doporiadku :unamused:
17. říj 2010 v 09:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@adryana ahoj,,tak sa pridaj :slight_smile: :slight_smile:
17. říj 2010 v 09:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@adryana ja myslim, ze sa kludne pridat mozes :slight_smile:
17. říj 2010 v 09:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@isabella_fly vsak to sa bojim, ze tuna chodim za navstevami,,sedim vela,,a doma by som len a len a len lezala
17. říj 2010 v 09:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mafynka no ved to, ja viem ako to je, ja ked som bola v nemocke na zaciatku, tak som lezala len kym som este krvacala, bo som sa strasne bala, ale vzdy ked niekto prisiel, tak nemohol ist na izbu, ale som isla von a dokonca som stala!!! lebo samozrejme mamickam tam prisli na navstevu cele busy ludi a samozrejme bolo dolezitejsie aby tam sedelo na zadku nejaka 10 rocne decko a nie pacientka co by mala dokonca lezat, to sa mi trocha nepacilo :unamused: zle to bolo vyriesene...
17. říj 2010 v 09:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@isabella_fly no ved prave,,,chodi mamina,,priatel,,kamoska,,to su tri navstevy za den,,sice sa ich snazim organizovat,,aby som si medzi navstevami zdriemla,,,no ale aj tak,,,sedim,,chrbat zacne boliet,,tak to nie je take prisne lezanie,,doma by som sa nechala obskakovat,,a bola by som aspon psychicky v pohode
17. říj 2010 v 09:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
mna to čaká 27.2.2011 straasne sa tesíme :slight_smile:
17. říj 2010 v 10:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mafynka ja som povedala vsetkym, nech nechodia. Chodil za mnou iba mm a ten mohol na izbu. Resp. sa ani nepytal, jednoducho isiel...Ale tiez som mala pocit, ze sa v tej nemocnici viac namaham., ako keby som bola doma. Doma som chodila len na wc a na gauc a v nemocnici som musela ist na ranajky, obed, veceru a tu tacku som si musela odniest sama k stolu...Som si hovorila, ze ked to tam tak beru na lahku vahu, tak to nie je az take vazne.
@nasta197
@adryana vitajte!
17. říj 2010 v 10:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nasta197 gratulujeme :slight_smile:
17. říj 2010 v 10:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sharlotta ja som to zasa riesila tak, ze ked boli oficialne navstevy za mnou vacsinou mm ani nechodil a chodil mimo, kedze svokra robi v nemocnici, tak sme mali aspon klud trocha :slight_smile:
17. říj 2010 v 10:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mafynka chudatko moje, drz sa..kamosky tiez mali taketo problemy, aj boli v nemocnici a vsetky to dotiahli do uspesneho konca :slight_smile: viem, ze je to hrozne, v nemocnici je to otras, ale aspon si pod dohladom

ja som vcera tiez bola na pohotovosti, lebo stale som vykrivena jak paragraf, dopadlo to neslavne, tak si davam magnezium a guajacuran..mam pocit, ze dnes uz je trosinku lepsie, ale na to, ze mam piaty den seknute, je to otrasne, stale sa ledva hybem :frowning2:
@adryana @nasta197 vitajte :slight_smile:
17. říj 2010 v 11:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sunny1112 juuuj, pri čom ťa seklo? dúfam sa dáš čím skôr do poriadku. Prajem všetkým krásny deň.
17. říj 2010 ve 12:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Púšťate svojim bábätkám hudbu?
17. říj 2010 ve 12:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mafynka a neda sa vypytat domov?? ja som ich ukecavala, ze presne budem dodrziavat to, co v nemocke a keby daco hned dobehnem.. tak ma napokon pustili, aj ked tam musim chodit kazde 3 dni na kontrolu, lebo stale som otvorena a krcok mam skrateny o 2 cm... ale aj doma som strasne nervozna, nechapem, co som taka jak pes dingo :frowning2:
17. říj 2010 ve 12:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sharlotta myslim, ze tvrdnutie brucha nema nic spolocne s otvaranim...ja som nemala ziadne bolesti, ani raz mi nestvrdlo brucho a aj tak som sa otvarala...nebyt nahody, ani to nezistim
17. říj 2010 ve 12:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte........ako sa mate?? ja nejak unavene, v noci som mala dalsie dva bolestive krce, hned som rano dala magnezium tak dufam ze dnesnu noc ma nenastivia :slight_smile: ,
moja mala v tom brusku dnes riadne vyvádza normalne mi chodi z jednej strany brucha na druhu, sem tam mi aj brusko stvrdni ale to bude asi mala ked sa furt tak toci a beha :grinning: :grinning: to bude asi tanečnica.....a dnes som nejak pocitila aj krize prvykrat odkedy som tehu.....
pekny zvysok nedele a vítam nove tehulky :wink:
17. říj 2010 ve 13:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
dnes sluzi primar, tak som sla za nim, nech mi to vysvetli, ze co sa vlastne so mnou deje,,lebo dnes mi sestricka rano dala 3 nospy,,co som bola prekvapena, ze preco,,,primar mi vravel,vlastne ma o tom presviedcal,ze ja mam bolesti,,ze tu nospu musim brat, a ze ak sa este krcok skrati,tak ma do konca tehu ani domov nepusti,,jeho zaver bol taky, ze mi hrozy potrat,,,no a potom co som uz zazila, tak toto slovo mi nahnalo taky strach, ze nedokazem absolutne sa ukludnit a mysliet pozitivne,,,ja som si vzdy myslela,ze od isteho tyzdna uz nehrozi potrat, ze max. co mozem,je predcasne porodit,,ked sa mi skracuje krcok, mozem o babatko prist??,,,ako mam vlastne lezat,lebo v nemke lezim tak v polosede,,mozem vobec sediet s navstevami???,,lebo doma by som len a len lezala, max cesta na zachod,,ale tuna doobeda pride navsteva, tak sedim aj hodinu,,,poobede pride navsteva,sedim aj dve hodiny,,absolutne ma nic neboli,,,malicke pokojne kopka,,citim ho viacmenej stale,,je naozaj pravda,ze mozem potratit??,uz o toto dieta nechcem prist, vsak sme dosli uz dost daleko nato,,,co to vlastne znamena,ze sa skracuje krcok???,,,ako mam tomu zabranit??
17. říj 2010 ve 13:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marhulka13 pod vplyvom tvrdnutia brucha sa moze zena zacat otvarat, pretoze ked je maternica v krci, tak tlaci na krcok a ten moze casom povolit. Preto moze mat tvrdnutie brucha za nasledok otvaranie krcka...
@mafynka Hovadina. Potrat je vtedy, ked babatko prestane zit. Od 24tt sa v dnesnej dobe a pri dnesnej pokrocilej vede daju babatka v pohode zachranit v pripade predcasneho porodu. Doktori sa s oblubou vyjadruju nejasne a strasia pacienky. Mne doktor, ktory ma prijimal povedal, ze sa mi odlucuje placenta a ja som 2 dni prezila v totalnom strachu, az kym mi to izbova doktorka nevysvetlila, ze to nie je celkom tak. Dokroti maju niekedy pocit, ze sme vsetci studovali medicinu a vstkemu rozumieme.... Uz len to, ked ti dali nospu a nemas bolesti svedci o tom, ze "maju prehlad"...Kludne lez, magnezium ti pomoze, neprijimaj ziadne navstevy, povedz im, aby nechodili, ze musis lezat a ber magnezium. To sa spravi. Potrat ti mozno hrozi asi tak, ako kazdej inej tehotnej zene...
17. říj 2010 ve 13:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mafynka skus obmedzit navstevy na jednu osobu a skor s blizkymi telefonuj ...aby si nemusela sediet a hlavne nemysli na nic zle i ked je to tazke viem , teiz som zazila nieco podobne pri prvom tehotenstve - vsetko nakoniec dopadlo dobre , mysli pozitivne a len to ako tvoje babatko napreduje , tes sa na zajtra a vrav si ,ze zajtra to bude len lepsie ...drzim palce
17. říj 2010 ve 13:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sharlotta ja uz sa vyjadrujem ako nasi lekari..myslelasom to tak, ze aj ked netvrdne brucho, mozes sa zacat otvarat.. proste ako si napisala mafynke, nikdy nevies, co hrozi, mozes mat milion priznakov a nic to nemusi byt a naopak...niektore veci sa daju tazko zmenit ci ovplyvnit...

inak mne tiez napisali do prijimacej spravy, ze hroziaci potrat, n ja som sa to snazila tiez nebrat tragicky, lebo vzdy sa moze nieco stat a ked sa nieco deje, je tam vacsie riziko, no este to neznamena, ze sa to stane...
17. říj 2010 ve 14:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte dievcata
vitam nove tehulky :dizzy_face:
k tym potratom, ono je to tak, ze od 24tt sa babatko uz da zachranit, ale aj tak nejde o predcasny porod ale o potrat, ja viem je to len termin a znie hrozne, za predcasny sa povazuje az porod od 28tt
aj ja som mala, myslim ze to vzdy tak pisu do chorobopisu, hroziaci potrat, bolo to hrozne, ale ja som myslela velmi velmi pozitivne a s babatkom sme riadne zabojovali :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
mafynka, drz sa dievca, ja som navstevy maximalne obmedzila, chodil len mm a aj to rovno na izbu, obcas niekto zanadaval, ale my sme si z toho nic nerobili :grinning:
17. říj 2010 ve 14:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek