• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP v únoru/februári 2011. Máme společný termín?

19. září 2012 
@mafynka co ta bolelo? Mna bolelo az ked mi druhy krat brala krv z toho isteho miesta, ale uz som sa presviedcala, ze vydrzim. A teba pustili potom chodit po meste? :confused: Ci ako?
@marhulka13 nebyt panickeho strachu z ihiel, tak to nie je nic strasne :wink:
24. říj 2010 v 10:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Inak ja nad chlapcenskymi menami uz ani vobec neuvazujem, kedze nam 2x bolo potvrdene dievcatko...Ale v porodnici asi budem musiet nahlasit aj aj, nie? Dam David pre srandu a mm porazi :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
24. říj 2010 v 10:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte. dlhsie som tu nebola, takze vas nemam docitane. baby, boli ste chore? moze to nejak vplyvat na babatko? asi som dostala od priatela zapal priedusiek. a tu je dalsi problem. po dobrati antibiotik stale kasle (uz druhy tyzden) a vcera si kupil Mucosolvan. vecer si dal odporucanu davku a dnes rano vstal s malymi cervenymi bodkami po celom tele a strasne ho to svrbi. ja sa tak bojim. ked je to reakcia na mucosolvan, tak nie je nijaka sanca, ze by som to mohla dostat, ze? nemal to kde chytit.
24. říj 2010 v 10:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
mala ste niektora zapal priedusiek?
24. říj 2010 v 11:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lubinka26 nemalo by sa ti nic stat. tusim aj @arrett - ma zapal priedusiek teraz. ale treba to preliecit. neliecena choroba je horsie ako lieky.
mucosolvan - ak to ma urcite reakciu na to - nemala by si to dostat
24. říj 2010 v 11:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marhulka13 držme si palce, ja tiež idem v utorok "na cukrík" :grinning:
24. říj 2010 ve 12:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@slavkav dakujem. nooo, ja mam fobiu z toho ist vobec k dr. bude tam milion chorych ludi :frowning2: aby som tam nedostala este nieco horsie...
24. říj 2010 ve 12:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lubinka26 Ja mám zápal priedusiek. Mám inhalator Bioparox. Vdychujem rovno do úst. Je to lepšie ako atb, lebo to nejde do krvi. Babo už má všetky orgány vyvinuté, nemalo by to uskodit. No čím skôr zajdi k lekárovi! Ako tehotná máš prednosť, určite tá všetci pustia. Normálne zaklopaj a povec sestricke čo je vo veci. Alebo dopredu zavolaj že prides. Alebo si zober rusko na tvar. No určite nech tá popocuva doktor, aby to neprešlo do zapalu pľúc.

Vrátili sme sa z 3D, neskôr dám fotky, teraz si potrebujem pospať.
24. říj 2010 ve 13:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@arrett dakujem za infosky a prajem skore uzdravenie. pojdem rano k lekarke.
tesim sa na fotky :slight_smile:
24. říj 2010 ve 13:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
24. říj 2010 v 15:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sharlotta no mna pichli raz a stacilo mi..bolelo to jak svina..no my sme si medzitym spravili nakup..v tej cakarni by ma porazilo
24. říj 2010 v 15:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@arrett nádherné videjko :slight_smile:))kočka jedna :slight_smile:)))....tešíme sa s vami..... :dizzy_face:
24. říj 2010 v 15:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mile nastavajuce mamicky, dufam ze ma nebudete odsudzovat za moju prosbu chystame jeden projekt pre deti ohladne tehotenstva a potrebovali by sme pozitivny tehotensky test. Nakolko v mojom okoli ziadna tehotna zena nie je, napadlo ma s prosbou o pomoc zavitat sem. Chcem sa teda spytat, ci by bolo niektora nastavajuca mamicka ochotna spravit si test a zaslat nam ho na adresu. Samozrejme za financnu odmenu. Dakujem vopred. V pripade blizsich info mozte reagovat na mail a prilozit hned aj mailovu adresu, na ktoru sa vam ozvem. Dakujem este raz Jana
24. říj 2010 v 16:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mafynka a kde ta pichali, do prsta, ci do zily? Inak ked vypijes glukozu a mas cukrovku, tak mozes skolabovat. Preto sa nikam nesmie a musis sediet v cakarni. To ta akoze pustili??? Mna chodila kontrolovat sestricka, ci mi nie je zle. :confused:
24. říj 2010 v 17:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sharlotta - no naozaj si bola veľmi pekná - ani bruško Ti nevidno.
24. říj 2010 v 17:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sharlotta jej velmi peknučka si bola, a nemýlili si ta so študentkami :grinning:
24. říj 2010 ve 20:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sharlotta do prsta,,,,a uz nikdy viac si to nedam robit :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: no mne bolo celkom v pohode,,,ani zle mi nebolo,,takze by to mohlo byt ok nie?? k dokimu idem zajtra,,sa aj bojim,co ten krcok,,,inak uvazujem nad tym,ze si uz zbalim tasku do nemky,,,aspon veci pre mna,,nech mam stale pripravene,keby som sla do nemky
24. říj 2010 ve 20:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobre ranko tehule:slight_smile:
jaasj, tak sa mi nechcelo dnes vstavat:slight_smile: ešte by som chcela jeden deň víkendu, nech vstava mm:-F
25. říj 2010 v 08:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
dobre rano vsetkym maminkam aj buducim maminkam :slight_smile:
25. říj 2010 v 08:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobre rano. :slight_smile:
To je ale počasie :unamused: ešteže dnes nikam nemusím :grinning:
25. říj 2010 v 08:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vkladam taky pekny clanok na ranne citanie ;) Paci sa mi, tak sa s vami podelim :slight_smile:Dufam, ze vas velmi nevyrusim ;) Dobreee raaano!!! :slight_smile:

Porodní proces si můžeme popsat třeba použitím příměru:
Začátek porodu – období poslíčků. Jdete krásným údolím zalitým sluncem, okolo jsou louky plné květin, jen na cestě je občas kámen, o který můžete škobrtnout. Celkově se vám daří dobře a chůze vám nečiní sebemenší potíže.
Začátek porodu – počáteční fáze první doby porodní. Pokračujete v chůzi. Porodní proces je dlouhá cesta. Je třeba se vybavit trpělivostí a po cestě také jíst a pít. Vyhladovělý a vysušený člověk se mnohem rychleji unaví. Louky jsou vystřídány lesy, vonící květiny mizí, a vy se dostáváte z prosluněné louky do stínu stromů. Cesta vede mírně do kopce. Máte pocit, že si potřebujete občas odpočinout a vydechnout si. Stále ještě zvládáte bez problémů, i když začínáte pociťovat mírnou únavu.
Začátek porodu – aktivní fáze první doby porodní. Stoupáte na vysokou horu. Stromy okolo mizí, ale nad vámi visí těžký mrak nebo hustá mlha. Nevidíte vrchol kopce, nevíte, jak dlouho ještě budete muset šlapat. Cítíte se udýchaní a unavení. Chvílemi začínáte pochybovat o tom, zda dojdete až na vrchol. Zda to zvládnete. A přitom jste si tolik přáli stanout vítězně nahoře a zažít ten krásný pocit, že jste to dokázali sami, bez cizí pomoci, rozhlédnout se kolem po krajině a mít nádherný pocit uspokojení.
Stále stoupáte a únava se zvětšuje. Teď máte tři možnosti:
Pomocí blízkých (partner, porodní asistentka) obtíže překonáte. Posadíte se na chvíli na spadlý strom (gymnastický balón) osvěžíte se ve studánce (příjemná lázeň nebo alespoň sprcha), napijete se osvěžujícího nápoje, trochu něčeho sníte (ovoce, kousek čokolády) a půjdete dál po svých. Vrcholu jste dosáhli díky vaší aktivitě.
Prožili jste PŘIROZENÝ POROD.
Pomocí profesionálních nosičů se necháte na kopec vynést. Cíle dosáhnete také, ale úsilí vyvinuli ti druzí, ne vy. Vy jste byli převážně pasivním účastníkem, vaše aktivita byla minimální. Pocit vašeho vnitřního uspokojení je menší.
Použili jste EPIDURÁLNÍ ANALGEZII.
Na vrchol vás dopraví lanovka nebo helikoptéra. Vaše aktivita byla zcela nulová, ale na vrchol hory jste se bezpečně dostali.
Byl proveden CÍSAŘSKÝ ŘEZ.

Jak vidíte, na vrchol "hory" vedou různé cesty. Všichni dorazí ke stejnému cíli: narodí se miminko. Jen pocit uspokojení, jeho intenzita a délka budou pokaždé jiné.
25. říj 2010 v 08:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@palesandra krásny článok :slight_smile:
25. říj 2010 v 09:06  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leginca
@fialka12 dakujem
@mafynka ja nemam ani poriadnu nocnu koselu :sweat_smile: stale si len hovorim, ze mi ju treba kupit. A ani zupan nemam... :unamused:
25. říj 2010 v 10:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hmmm.. Dnes je tu nejako mrtvo
25. říj 2010 v 10:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@arrett aj ja si vsimam :slight_smile:
25. říj 2010 v 10:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte, vsetci spia :slight_smile:

ja som dnes absolvovala s malou odber krvy - no nastastie sme to zvladli celkom dobre ... este stolicu niekedy donesieme a hotovo :slight_smile: ale v skolke sa uz veselo pochvalila detom, ze co jej robili :grinning:
25. říj 2010 v 10:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja uz mam take nutkanie zacat nakupovat...ale este nie, este aspon 3 tyzdne do toho 7. mesiaca...musim vydrzat.
25. říj 2010 v 10:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sharlotta este nemas nic? ja tiez velmi malo,cakam do 4D ultrazvuk na 12.11.
25. říj 2010 v 11:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@slavkav Ako sa odobera stolica???? To sme este nerobili, iba moc do sacku.. aj to bola maturita s tym sackom, poviem ti teda:slight_smile:

@sharlotta Vydrz to, vydrz..heheheeh
Konecne aj foto som nejako urobila:slight_smile:
25. říj 2010 v 11:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@arrett krasa,aj to video som si konecne pozrela, vcera mi to neslo,parada,jaka je uz velka buchticka, uz sa neviem dockat na nase videjko
25. říj 2010 v 11:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek