• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP v únoru/februári 2011. Máme společný termín?

19. září 2012 
Dobré ránko dievčatá :slight_smile:
vitaj strapka :dizzy_face:
22. čer 2010 v 06:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ránko dievčatá! Chcem sa opýtať: máte tehu výtok? Ja som ho trošku mala, ale už tri dni nič :unamused: iba také vlhko. a v noci som sa začala strašne potiť. Je to normálne? Včera som trošku špinila, ale hneď to prešlo :unamused:
22. čer 2010 v 06:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dijefcatko ja som od zaciatku nemala ziaden vytok ale vraj to pride... :grinning: inak pokial ide o spinenie znamena to ako ze si krvacala???
22. čer 2010 v 07:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@moniciak nie nie, nekrvacala, to bol len malinky kusok niecoho ruzoveho, jediny krat a potom uz to bolo ok. a bolia ta prsia? lebo mna predvcerom brutalne boleli a teraz nic, len su naliate.
22. čer 2010 v 07:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,

zamestnávateľovi treba oznámiť tehotenstvo písomnou formou a s prefotenou prednou stranou tehotenskej knižky - až vtedy sa vzťahujú výhody pre tehotné.

Mňa prsia bolia úplne od začiatku a už sa mi aj zväčšili.

No ja keby som si nedala ráno kávu, tak by som zívala celý deň. :wink:
22. čer 2010 v 07:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
dobre rano dievky... tak mne prsia narastli snad uz aj o jedno cislo, uz nemozem ani nosit svoje povodne podprsenky, ale som si musela vziat vacsiu :grinning: a pritom vazim presne tolko isto ako aj pred mesiacom, ked som prisla na to, ze som tehu :grinning:

@dijefcatko ak si mala taky vytok, nemusi to nic byt, ale povedz to dr. mozno ti pre istotu da duphaston
a baby, mna bolievaju prsia tiez stale, sem tam nie, ale to je len svetla vynimka asi :unamused:
22. čer 2010 v 08:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
dobre rano holcciny jak se mate? ja byla vcera hrozne u navena tak sem sesem ani nedostala...mala jeste chrni tak to ho vyuzivam
dnesmi prijede navsteva tak mam radost :slight_smile:
co vy uz mate vsichni potvrzene tehtenstvi?
22. čer 2010 v 08:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
dobré ráno, jak je?
Mě špatné od včerejška si užívám celodenní nevolnosti, no ale přežívám :wink:
Jinak už se nemůžu dočkat příštího pátku, to mám kontrolní sono a mělo by být i srdíčko, tak snad bude vše v pořádku :confused:
22. čer 2010 v 08:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@damaska jeeej, aj ja mam ist zaciakom jula na sono, a chcela by som uz vidiet srdiecko. Neviete od kolkeho tyzdna to je vidiet? zozačiatku aj mna trapili nevolnosti, ale teraz je to tak obden a to len rano alebo vecer... niekedy v noci - inak strasne moc chodim na WC cikat...a v noci ma to uz unavuje, nic sa nevyspim, potom dospavam rano a spim do obeda...mamu ide porazit :grinning: keby som si nepospala takk by som chodila jak matoha.... A inak ake mate noci? mne sa dost casto snivaju nechutne, brutalne a tragicke sny...uff
22. čer 2010 v 09:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@isabella_fly mne ešte bruško nehladia,ešte to nie je moc vidieť.ale pri prvom tehotenstve mi to nevadilo,bola som naň patrične hrdá.keď sme sa snažili o bábo,tiež som si hladkala brušká mojich tehotných kamarátok.samozrejme,ja sa vždy pýtam,lebo nie každému je to príjemné.napr.keď mal môj syn 1rok,švagriná čakala bábo,a keď jej môj synček chcel pohladiť bruško,síce dovolila,ale pozerala naňho,akoby mal lepru :stuck_out_tongue_closed_eyes: mne osobne to nevadí,beriem to tak,že sa nie je začo hanbiť,som naň pyšná a keď mi niekto chce pohladiť bruško,znamená to,že sa teší so mnou :wink:

22. čer 2010 v 10:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mayush - no nevím přesně, ale zatím jsem zhruba v 5. týdnu, a příští týden mi doktor řekl, že už by mělo být vidět. Teda, hrozné sny nemám, ale také chodím v noci na malou. Akorát ráno musím vstávat do práce, takže víkendové ráno prospím celé :wink:
22. čer 2010 v 10:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mayush od 6tt ma byt vidno srdiecko :slight_smile:

@janette4 to zalezi od cloveka, ja som rada ked sa so mnou niekto tesi, len vypad na brusko a bez opytania ma zaskocil, ale ako vravim, kazdy je iny, ja budem skor rada ak sa toho ludia okolo mna zdrzia
22. čer 2010 v 10:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj kočky :slight_smile:
vy ste toho ale naštebotali,idem to skúsiť prečítať :wink:
22. čer 2010 v 10:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@neelaa ja mám vyhliadnuté tieto:
http://www.kocikyskalica.sk/obchod-kociky/kombinovane/vesper-tyrkys-cierna.html
http://www.vasekociky.sk/vasekociky/eshop/1-1-Detske-kociky/79-3-CAMARELO

čo sa toho oznámenia týka,keĎ som bola prvý krát tehu,dr.mi dala papier,kde bolo napísané,že som tehotná,predpokladaný dátum pôrodu a odchodu na materskú,že nesmiem vykonávať prácu v noci a namáhavú prácu.to som odovzdala a oni sa už podľa toho zariadili.neviem,ako je to teraz,možno sa niečo zmenilo,treba sa spýtať.

@amadu naj na Slovensku sa robí glukozový test,,ale až okolo tuším 16tt,myslím.
22. čer 2010 v 10:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
a zabudla som vás pozdraviť,prajem dobré ránko a pekný deň bez nevoľností :wink:

@isabella_fly práve preto sa ja vždy spýtam,či môžem :wink:

@dijefcatko ja mávam výtok,ale ako kedy,niekedy taký jemne ružový,niekedy do hneda.prsia ma moc nebola,len keď sa mi na ne malý zvalí.ale pri ňom ma bolievali tak,že ani doktnúť som sa nemohla. :stuck_out_tongue_closed_eyes:

no musím ísť,neskôr vás ešte dočítam,mladý pán ma vyháňa :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
22. čer 2010 v 10:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janette4 pekne kociky :slight_smile:
22. čer 2010 v 10:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte :slight_smile:
tie, co beriete cistu kyselinu listovu, kolkokrat si ju denne davate?
22. čer 2010 v 10:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janette4 pekné kočíky
@isabella_fly ked by mi chytil bruško volakto koho poznám môže byť,ale dať sa chytať hocikomu to zase nie :sunglasses:
22. čer 2010 v 10:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lubinka26 ja mám femibion 1Xdenne
22. čer 2010 v 10:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj všem :slight_smile:

Já beru Mamavit 1x denně. Kyselina už není třeba. Vitamíny ted budu jíst denně, ke konci těhu obden.
V minulém předporodním kurzu nám PA říkala, že pokuď se jí vyvážená strava, tak ke konci těhu už není třeba ty vitamíny jíst denně. Taky jsem zaslechla mýtus, že ,,vitamínový děti" se rodí s větší váhou.
A to u mě neplatilo.
Já se cítím celkem fajn. Jen větší únava a chvilkový nevolnosti.
Jdu vařit, pak s malou spát :wink: A navečer zase kouknu.Zatím se mějte fajn :slight_smile:
22. čer 2010 v 10:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja neberiem kyselinu listovu, ale dr mi predpisala duphaston. neviem sice preco, lebo prvykrat ma velmi rychlo vybavila a bola dost nezhovorciva, teraz tam idem vo stvrtok.
baby dnes mi je velmi zle. cele noci nespim. som zvyknuta spavat na bruchu, ale velmi ma bolia prsia, tak na bruchu uz spavat nemozem a este sa aj na zachod musim v noci. k tomu ked sa pridaju bolesti chrbata koniec. vcera som zas nespala, lebo som mala neprijemne bolesti v bruchu :frowning2:
zatial nastastie nevraciam, ale uz mi prislo parkrat zle z voni a to som v sebe neudrzala a bolo to vonku.
a rana sa citim ako po opici. do prace sa ledva dotrepem o deviatej a to vyzeram akoby som celu noc prezurovala a cely den len tlacim cas na hodinkach, co sa neviem dockat aby som bola doma. a vsetka dusevna praca a vykon s tym suvisiaci je znizeny tak o dvetretiny.
22. čer 2010 v 10:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kwetinka1 a to ja napriklad musim spavat na bruchu aj ked ma bolia prsia, lebo mam (alebo mala som, nevie ako je to teraz) obratenu maternicu dozadu, tak mi to lekar nakazal aby sa dostala do normalnej polohy :unamused: dufam, ze uz je to ok, bo tomu spanku na bruchu veru vela nedam :unamused:
22. čer 2010 v 10:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kwetinka1 to ako keby som citala o sebe az na tie vone a vracanie. cela ja :grinning:
22. čer 2010 v 10:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lubinka26 no dufam, ze nebudes nasledovat moje kolaje, ale mne to zacalo vadit len v poslednom case...vcera v tescu mi velmi vadil nejaky savo-vy smrad alebo co to bolo. zacitila som ho ovela skor ako priatel a bolo zle nedobre. priatel sa len cudoval, ze ako som to mohla tak zacitit, ze on to ovela neskor.
22. čer 2010 v 10:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
No, tak som bola u tej mojej Dr., ani sa na mna zle nepozerala, brala to normalne. Videla ale zatial len vacok a nevidela ziadne krvacanie, ale pre istotu mi dala duphaston.
22. čer 2010 v 10:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sharlotta no vidis, dobre ze si isla :slight_smile:
22. čer 2010 v 11:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
baby som asi 5tt no mm dnes dostal chut na sexik tak som mu vyhovela :slight_smile: :slight_smile: nemoze sa nic stat?? :zipper_mouth: :zipper_mouth:
22. čer 2010 v 15:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@apoloma nieeee, v pohode, mozte sexovat kolko chcete, len treba dat pozor na polohu, ktora netlaci na brucho a na narazy :wink:
22. čer 2010 v 16:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@apoloma no jasne ked ta to nebolelo co si si myslela a aj tak si len na zaciatku tehotenstva ja som v tom case ani nevedela ze som tehotna...
22. čer 2010 v 16:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lubinka26 hej, som rada, ze som isla, som teraz o dost kludnejsia a spokojnejsia. :slight_smile: A aj viem, ze je v maternici a nie mimo. Brala mi aj krv a zajtra idem na EKG. V robote som nevravela nic, len ze idem k lekarovi a doniesla som potvrdenia a nevravela som nic.
22. čer 2010 v 16:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek