• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP v únoru/februári 2011. Máme společný termín?

19. září 2012 
@mirka0044 my sme tiez vsetko nakupili v uk predtym ako sme sa prestahovali spat na slovensko :slight_smile: takze sme isli dobre zasobeny vsetkym moznym :slight_smile:
2. lis 2010 ve 21:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@potokin Ja potrebujem kocik surodenecky z uk, len si neviem predstaviť to postovne:frowning2:
2. lis 2010 ve 21:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@arrett pokial by si mala niekoho ,kto by ti ho kupil,tak su kuriery,ktory nosia balíky zo Svk do Uk a opacne.Z Uk to je myslim 3libry za kg.
2. lis 2010 ve 22:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@arrett mna vyslo postovne z uk na urbo to bolo do 22kg , london - piestany smiesnych 25eur ... ale to mi sesterka kupila a poslala cez tuto spolocnost http://www.dolphi-transport.com/order.php
2. lis 2010 ve 22:06  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte,
sto rokov som sa tu neobjavila, ani nestiham docitat :slight_smile:
dnes som bola na super sladkom teste :slight_smile: fuj, este teraz je mi zle, ked si spomeniem na tu chut...
rozoberate tu palenie zahy, neskusali ste na to klasicke acidko? zevraj to zabera...
@arrett a skusala si cez ebay pozriet? lebo niekedy to postovne nie je taka hroza..aj ked anglicko bude drahsie, my sme totiz objednavali kocik z Nemecka a opat budeme... aky konkretne chces?
2. lis 2010 ve 22:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kkiki ja som nakoniec vybrala uplne iny, usa ale predavaju ho aj tu v prenasedeti ...
2. lis 2010 ve 22:11  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ka.jo. no to sa dufam mylis .. ja som mala prveho mat dievčatko a bola som taka upata na dievčatko ... ze nerada by som aby Tobiasko bol zženštilý !! :slight_smile:)) a pri tom ako mi doktorka az v 8mom mesiaci nakoniec povedala cela natesená ze ahaaa vidite to je pipík :slight_smile:) tak ja som sa rozplakala.. ze neviem nič o traktoroch a motorkách a spidermanoch a chlapčenskych veciach ... no tragedia :slight_smile:))))) ale teraz uz vsetko pozname na 1 s hviezdičkou .. tak pri tomto babatku sa radsej neupinam na to čo to bude...hlavne nech je to zdrave.. :slight_smile:))
2. lis 2010 ve 22:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janette tie pastilky rennie mozes skusit objednat aj cez net. alebo skus vypytat nieco v lekarni, to su volnopredajne lieky, aj ked by si sa mala najskor poradit s lekarom :/
2. lis 2010 ve 22:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
este k takej davnejsej teme o tehotenskych pasoch: tie ceny v obchodoch ma fakt srali, takze som si jeden usila sama. material za 3e (siroka guma a suchy zips), robota asi hodinu a dufam, ze bude fungovat ako ten za 15e :D planujem si aj gate nadstavit elastickou latkou, znicim na to nejake stare tricko :D gate dufam neznicim, hihi
2. lis 2010 ve 22:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@budulinka super napad !!! mna to ani nenapadlo s tymi teplakmi..ale asi vyskusam ;) dik za inspiraciu :slight_smile:
3. lis 2010 v 08:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
dobre rano dievcata, tak ja zahajujem uz 28tt :slight_smile:
3. lis 2010 v 08:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@budulinka to je niekomu hej,ked je sikovny :wink:
@isabella_fly dobre rano,blahozelam, som 2 tyzden za tebou,asi ta uz nedobehnem :grinning:
3. lis 2010 v 08:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@arrett ono dost zavisi aku spolocnost si vyberies treba hladat na nete ale obcas to vyjde este lacnejsie ako ked by si to kupovala na slovensku vacsie spolocnosti posielaju bez problemov ja som objednavala dost vela veci v uk od kiddicare.co.uk ti maju dobre ceny ale neviem ci posielaju aj na slovensko
3. lis 2010 v 08:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@matiniki5 ja sa snazim cvicit kegelove cviky, pravidelne 3 krat do dna, alebo ked mi to napadne... posilnujes si tym pavnove dno a tiez sa lepsie pripravis na porod, inac nic nezabera, len cvicit :slight_smile:
3. lis 2010 v 08:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cinamon7 tak myslim, ze pre malicke je lepsie ak ma dobiehat nebudes :wink:
3. lis 2010 v 08:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@minnehaha2005 ja necvicim nic, ja som pocula uz aj, ze to nie je dobre, aj, ze to dobre je, tak si vyber, tak nerobim nic, ale bojim sa, ze na to doplatim :unamused:
inak masaz hradze ste uz niektora skusali? nemalo by sa s tym pomaly zacat?
3. lis 2010 v 08:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@isabella_fly hmm, no tuta to vsade proklamuju, ze je to dolezite pri porode ale aj po porode, dostat sa rychlo naspat...ja cvicim tak, ze len na 5 -10 sekund stiahnem svalstvo tam dolu, ako keby som chcela zastavit curanie, alebo si predstavim, ze tam dole mam snurocku a musim sa k nej stahom dostat a potom 5-10 sekund zase uvolnim. Uvolnenie je tak dolezite ako samotne stiahnutie, a ked idem kychnut a viem, ze si trosku cvrknem, tak sa mi svaly panvoveho dna automaticky stiahnu, tak som ich naucila :slight_smile:

Inac baby, teraz v piatok cestujem domov na Slovensko a budem doma mesiac. Kupila som svojej neterke skoro 6 rocnej tehotnu Barbie, normalne sa jej da babatko z bruska vybrat :slight_smile:
http://www.simbatoys.de/en/brands__products/steffi_love/family/detail.shtml?sArtNr=105734000
3. lis 2010 v 09:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@minnehaha2005 ked ja si neviem vybrat co je lepsie, ake asi s tym zacnem, uz je na case v siedmom mesiaci :stuck_out_tongue_closed_eyes:
3. lis 2010 v 09:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@minnehaha2005 no super ta tehotna barbie..fakt dobreee...aspon je to aj poucne a deti vedia z kadial pride dietatko (nielen ze z porodnice ;)
3. lis 2010 v 09:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@minnehaha2005 Jeeeej, keby som bola dieta, urcite by som chcela tu tehotnu barbie.... :dizzy_face:

No, ja som "konecne" znova sama. Dnes rano odisla aj svokra. Aj som rada na jednej strane, lebo si mozme robit s mm veci znova po svojom, ale byt sama nie je ziadna vyhra. Najma nasi mi velmi chybaju. :frowning2: Vzdy ked odidu, alebo my prideme z vychodu, tak mam v hrdle taku hrcu. Mama mi poumyvala vsetky okna, svokra vyzehlila vsetky obliecky na periny, otec cely cas varil a svokra umyvala riad...Som im vravela, ci si ich nemozem nechat za jedno teple jedlo denne :grinning: Ale moja domacnost nie je moja, ked su tu...Ja len lezim na gauci a sledujem, ako si to tu oni vsetko organizuju. Ani nemam silu im odporovat, uz som rezignovala.Som si musela zahryznut do jazyka, ked som svokre prehadzovala mms do galerie v mobile a ona ma ma napisanu ako XY(priezvisko mojho muza) Daska a pritom dobre vie, ze som si nechala svoje priezvisko a ze to manzelove nepouzivam....Ale ok, uz som to nechala tak. Na dverach do bytu mame menovku cele meno mojho muza a podtym je moje meno iba s mojim priezviskom. Dufam, ze si to vsimla... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
3. lis 2010 v 11:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
ta barbie je super :slight_smile:
@sharlotta, tak to vie dobre nastvat, aj ked s tym nesuhlasi, preco to nerespektuje?? mna vie vytocit to, ked si ma mylia s frajerovov bejvalkou... ;)
3. lis 2010 v 11:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@budulinka ona sa "modli, aby som prijala ich priezvisko", vies? Ona je tak vychovavana, ze muz ma hlavne slovo a zena ma posluchat. No, asi preto ma nevestu feministku... :stuck_out_tongue_closed_eyes: Aby ziskala aj iny pohlad na svet...
A co sa na byvalku tak podobas, ci co?
3. lis 2010 v 11:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sharlotta tak nabuduce nedrz jazyk za zubami :D chapem z coho to prameni, ale nechapem, ze sa tak silne drzia svojho a nerespektuju rozhodnutie inych. naozaj ako v 19 storoci, to ze su zeny emancipovane si niektori este nestihli uvedomit. nam nastastie nechali volnu ruku co sa tyka svadby. na bejvalku sa nepodobam (mam hlavne vacsie brusko :slight_smile:).. ale poznas "stareho psa novym zvykom", hihi. stalo sa to tusim len raz a obratili sme to na zart, ale aj tak ma to este dlho mrzelo.
3. lis 2010 v 11:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@budulinka a ako dlho ste s priatelom spolu?
3. lis 2010 v 11:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sharlotta jej ty si si po vydaji nechala svoje priezvisko, ty si riadne emancipovana :slight_smile:. a preco - ak sa smiem spytat? ak nechces, nemusis pisat. ale ked to vyhovuje tvojmu mm - len verim, zeje to pre svokrusu tazky oriesok :grinning:
3. lis 2010 v 11:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte kocky,,tak ja uz doma konecne,,,som si aj kavicku v meste dala, aby som nestala na zastavke

juuuuj a v kauflande maju take fajneee ringloty, sa ich neviem dojest,,,odporucaaaam :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:

vcera som si aj poplakala a maly sa tak krasne zacal prevalovat mi za rukou,,hned ma zacne kopkat,ked placem,,,asi to chudatko citi
3. lis 2010 v 11:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@budulinka tu ide o to, ze mi to uz pride trapne riesit to pri kazdej prilezitosti a dookola to opakovat, takze uz nereagujem...Mam dve priezviska, ale podpisujem a predstavujem sa len svojim. Svokra to dobre vie. Obidve priezviska pouzivam len na oficialnych dokumentoch. Prave som rozmyslala, ze keby som si dala priezvisko mm bez koncovky -ova, tak by ma ludia volali mojim priezviskom, lebo by sa mi to prislo prirodzenenejsie. Len to by som znova musela menit vsetky doklady. :unamused: Ale aj napriek tomu, ze sa predstavujem svojim priezviskom, tak ma niektori volaju manzelovym, lebo je prve v poradi. Poradie sa bohuzial neda zmenit.

Inak moj brat mal tiez dlho frajerku a ked sa rozisli a nasiel si novu, tak mi vela krat skoro vyklzlo meno jeho byvalej, ked som isla oslovit tu terajsiu. Uz su spolu 2 roky a maju aj dcerku, ale sem-tam sa pristihnem pri tom, ze ju idem oslovit menom tej byvalej. Este stastie, ze som si to zatial vzdy uvedomila v poslednej sekunde a nikdy som to nahlas nepovedala. :sweat_smile:
3. lis 2010 ve 12:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@isabella_fly pridavam sa...aj mne dnes zacal 28.tyzden :wink:
3. lis 2010 ve 12:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@isabella_fly dobre ranko...pridavam sa aj mne zacal dnes 28.tyzden :wink:
3. lis 2010 ve 12:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@slavkav on to je tazky oriesok aj pre moju mamu a mojho brata, ktori do mna stale hucali, ze ako to mozem...a ze sa spravam ako male dieta...Ale oni sa uz s tym zmierili, moja svokra este evidentne nie. MM to vedel od kedy sme sa dali dokopy, ze si necham svoje priezvisko, ked sa vydam a on to nikdy neriesil. Zacal to riesit az po svadbe, ked donho vela ludi rypalo, ze ako to, ze mi to "dovolil", vtedy sa trosku dotkli jeho jesitnosti....ale inak sa on k tomu nevyjadruje. Sice s tym mozno nesuhlasi, ale svoj nesuhlas nikdy nedal najavo. Respektuje, ze je to moje meno a ja o nom rozhodujem.

A preco? Pycha, hrdost, princip? Ja kladiem protiotazku - Preco by som to mala urobit? Pre tradiciu? Ja si svoju identitu spajam aj s mojim menom a som s nim spokojna. Nevidim dovod, preco by som to mala menit. Dala som si dve priezviska koli detom, ale realne som nemala nikdy v umysle pouzivat priezvisko mm. A dovod, ktory ma totalne presvedcil bol, ked mm povedal, ze v ziadnom pripade si neda on moje priezvisko. A co som ja horsia, ci co?
3. lis 2010 ve 12:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek