• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP v únoru/februári 2011. Máme společný termín?

19. září 2012 
@marhulka13 to mi je luto, ja som to myslela viac-menej zo srandy........... lebo sa mi páči, že aké sú prvorodičky nadšené zo všetkého, ja už to beriem trošku ináč, lebo viem, čo ma čaká :slight_smile:
Aj ja mam obbedzene sladkosti, mam nedostatok zeleza, trpnu mi nohy, ale keď ma človek doma ešte jednu dvojročnu ratolest a popritom kmita v praci - tak ani neviem, ako mi beží čas.
Ked bol Kubko mensi, My sme zasa od rána do večera kočíkovali, celú jar a leto som strávila vonku, malý bol naučený spávať v kočíku, tak sme hneď ráno vyrážali a koľkokrát som od únavy ľahla na lavičku a kým malý spal, som driemala aj ja na tvrdej lavičke :grinning:
Zo začiatku som jedla viac menej suchý chlieb s maslom a pila nesýtenú Lucku - všetko kvôli kojeniu, aby malého nebolelo bruško. Dnešné výskumy už síce tvrdia niečo iné, že žena môže jesť všetko, no neviem, či sa môžem nato spoľahnúť :grinning:
Tak hore hlavu, neboj, zvládneme to všetko, hlavne - nie si v tom sama :grinning: :grinning: :grinning:
9. lis 2010 v 11:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pepies no faaakt..este 3 mesiace skoro presne na den;)
9. lis 2010 v 11:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pepies ved ja viem...ako tesim sa na babo, no bojim sa toho, co ma caka, kedze budem nan sama v podstate, kedze manzel robi 12 hodin denne.. no robila som v detskom domove, kde som mala 10 deti od 2 rokov po 6..bola to drina, no teraz mi mozno chyba ta aktivita, ktoru som mala pri nich vo dne v noci :slight_smile:
9. lis 2010 v 11:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja uz chci mit mimi taky venku.. :wink: Ja se teda nenudim a jist muzu co chci, ale celkove mi tehotenstvi nejak nedela dobre na mysli.. fyzicky vsechno OK, ale psychicky to se mnou clouma, sama depka, bez nalady, nic se mi nechce.. :unamused:
Samozrejme souhlasim s tvrzenim, ze tehotenstvi je nejkrasnejsi obdobi v zivote zeny a kazde zene bych ho doporucila.. take s tim, ze porod je neuveritelna zkusenost u ktere by mel byt pritomen tatinek, aby byl ten zazitek kompletni... :wink:
Ale proste nektere zenske si to neuzivaji tak jak se od nich ocekava a ja jsem presne ten pripad.. od vynechani prvni menstruace uz se tesim na porod a namiminko a tehotna byt nechci :slight_smile:
Taky uz bych chtela mit odkojeno, pac to mne taky pri prvnim nebavilo.. :sweat_smile:
a vlastne uz bych chtela, aby bylo prckovi aspon 6mesicu a zacal sam sedet apod.. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
No jsem takova nenarocna.. :grinning:
9. lis 2010 v 11:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pepies .. ja jsem taky tedka tehotna jen tak mimochodem.. protoze prvni potomek dava dost zabrat..
prvni tehotenstvi je uplne neco jineho nez to druhe..
to druhe uz se tak jakoby nepocita :slight_smile: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
9. lis 2010 v 11:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marhulka13 je super, že sa tešíš, aspoň zaženieš obavy resp. strach z pôrodu. Nechcela som Ťa nejako "znechutiť", tak prepáč, ak sa tak stalo :slight_smile: je to krásne, ako sa všetky tešíte na bábätko, hlavne prvorodičky, aj ja sa teším, len zatiaľ som si to ešte ani nestihla vychutnať - to že som tehotná :dizzy_face: A neboj, určite to zvládneš, začiatky sú ťažké, ale keď už bude mať dieťatko režim, bude dobre :wink:
Ináč obdivujem, že si pracovala v detskom domove, klobúk dole :slight_smile:
Ja som si prve tehu veľmi užívala, chodila som si po kávičkách, oddychovala, veľa spala, nakupovala výbavičku. Teraz ani neviem ako a som v 6.mesiaci :wink:
@medunka1 veď to, že je to úplne iné, však? :slight_smile: keď máš druhé dieťa, ktoré Ti zaberá všetok čas ... Ja ešte popritom sem-tam pracujem. Ja ani nestíham registrovať, v ktorom som týždni ... :slight_smile:
@palesandra máme rovnaký termín, tak od zajtra to máme presne za 3 :wink:
9. lis 2010 v 11:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@medunka1 no a u mna si to presne vystihla, ze som tehotna len tak mimochodom - lebo u mna to plati dvojnasobne - Jakubka sme si doniesli z dovolenky v Egypte - muz /vtedy este len priatel/ dostal potom pod stromcek tehotensky test a druhe tehu sme tiez neplanovali - to mi vyslo zasa tak, ze muz mal obrovske prekvapko na narodeniny /az take velke, ze si myslel, ze si robim srandu/. :wink:
No tiez sa obavam, ze ako to zvladneme, ale budeme musiet :fearful:
9. lis 2010 v 11:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte! Mám posledné dni frmol, tak ani nestíham prispievať, ale sem-tam si vás prečítam :slight_smile: Máme sa fajn, kopkáme o stošesť a ja sa už neviem dočkať, kedy budem bábo držať v náručí. Normálne závidím manželovi, že vie dať pusu na bruško a ja sa tam nemôžem zohnúť :dizzy_face:
9. lis 2010 v 11:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pepies u mna bol problem v tom, ze babatko nie je planovane, takze ta pociatocna radost z toho, ze som tehotna, u mna akosi absentovala... no uz som si zvykla a tesim sa na babatko :slight_smile: hmmm, mna by tiez bavilo ist do mesta, sadnut si na kavu, chystat vybavicku, ale stale si vravim, ze mam cas :slight_smile:
9. lis 2010 v 11:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alexis13 no veru,,,oneee vie narobit zazraky :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: zvlast ked moj drahy sa ma boji uz len dotknut...sa pri nom niekedy citim ako prenosna liahen a nie zena :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: jaaaj ale ved mna ta nalada prejde zajtra u dokiho,,,som zvedava,co nam povie
@natalca dakujeeeeem :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
@marhulka13 dako uz vydrzime neboj,,,ved uz len par tyzdnov,,menej ako doteraz :grinning: :grinning:

jaaaj aj tu pekne svieti slniecko,,,sme si v meste dali kebab,,,aj na cokoladku sme si sadli,,,a teraz uz len do vecera ideme lenosit a cakat na kocar,,,som zvedava,aky bude,,,a to moje brusko,,joj ja som taka rada,ze ho mam,,najradsej by som ho uz mala pri sebe,,,len keby som ho rodit nemusela,, :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
9. lis 2010 ve 12:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marhulka13 ved aj moje prve aj druhe tehu bolo neplanovane :wink: ked som sa dozvedela, ze som tehotna - prvy krat - tak som sa s tym najprv - ako to mam povedat - psychicky vyrovnavala, vobec som nebola pripravena a az po case som si to zacala uzivat. doktor ma vypisal kvoli nizkemu tlaku, aby som nemusela 200km dochadzat do prace, tak som si to zacala vychutnavat......... A teraz je to uplne ine .......
Inac plne Ta chapem, lebo ja som tiez nebola pripravena, ale ja by som sa nato neodhodlala asi nikdy :slight_smile: Tak som si stale hovorila, ze co by zato dali druhe zeny, ktore sa roky rokuce pokusaju otehotniet a o mna sa len muz obtrie a uz som v tom :wink:
9. lis 2010 ve 12:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dijefcatko maly ked naposledy stikutkal, tak si drahy prilozil ucho na brusko,,a vraj to normalne aj pocul :grinning: :grinning: :grinning: jaaaj skoda,ze si to aj ja neviem tak dat ucho :grinning:
9. lis 2010 ve 12:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mafynka mnam kebab :stuck_out_tongue_closed_eyes: ja dnes nemám obed, tak si idem objednat pizzu - po dlhej dobe :slight_smile:
potom nahod foto kociara :slight_smile:
9. lis 2010 ve 12:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mafynka to vážne? možnože spieval :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: ináč máš krásny termín - na Valentína :grinning:
9. lis 2010 ve 12:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dijefcatko tak potom mas taky isty problem ako ja :slight_smile: mne tiez vadi ze nemozem dat malej pusu cez brusko a kedze priatel je mimo daleko od nas je mi z toho smutno ze ju nema kto pusinkovat uz sa tesim na stvrtok ked konecne budeme po 2tyzdnoch zasa spolu :slight_smile:
9. lis 2010 ve 12:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pepies ja som planovala aj prve,,aj druhe,,a druhe este viac, kedze prve nevyslo,,,ale drahy sa s tym este nevie vyrovnat,,,bo on este mlady na dieta (35rokov ma) tak si nevie predstavit ako bude vychovavat,,a ze aka zodpobednost
9. lis 2010 ve 12:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pepies no domov ked som prisla tak vonala kysla kapusta,,,esteze sme sa napapali v meste,,,dame si uz len nejake ovocie a neskor si asi daco uvarim,,bo ja kyslu kapustu nemusiiim
9. lis 2010 ve 12:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@potokin nebojte, onedlho budeme mat take velke brucha, ze sa to bude dat mozno zrealizovat :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
9. lis 2010 ve 12:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mafynka aj Vy ste tlacili kapustu? ja uz sa neviem dockat, kedy si dam taku surovu, mnam :slight_smile:
@mafynka to mi je luto, ze prve nevyslo :slight_smile: aj moj muz ma 35 rokov :slight_smile: trosku som sa obavala, ze co povie, ked mu oznamim, ze cakame potomka /prve tehotenstvo/, a on sa tesil este viac ako ja........... a o tyzden, ked som prisla z Piestan do MT, tak ma poziadal o ruku, som bola trosku soknuta. A tak sme sa zobrali ....... A zmenila som cely svoj zivot :slight_smile:
9. lis 2010 ve 12:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pepies no my sa nevezmeme,,,ale tesi sa,,,on to nechal tak na nahodu,,nikdy sme si nedavali pozor,,bral to tak,ze sa tomu nebrani,,,ale uz ked som zostala tehotna tak mi povedal,ze on si vzdy myslel.,ze nemoze mat deti,,a neveril,ze to vyjde,,,ako tesi sa urcite,,ale sa aj strasne toho boji
9. lis 2010 ve 12:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mafynka ty mas tusim panicky strach z glukozy a porodu :wink:

@pepies hmm, sice planovane by som podl amna otehotnela aj za 10 rokov, co som sa k tomu nijak nemala... ale tiez si vravim, ze kolke by chceli a nemozu, tak mozem byt rada, ze sa to podarilo a aj som, len nie som asi typick amamina, ktora place pri ultrazvuku a híka nad krasou detskych veci
9. lis 2010 ve 12:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pepies jej,to je pekny pribeh, baby kde ste sa zoznamili so svojim vyvolenym?
9. lis 2010 ve 12:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marhulka13 ta glukozu som prezila,,ale nechci vediet, co som tam vyvadzala,,,ale nastastie ma pichli len raz,,,,no co ine uz so mnou mohli robit :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: a porod,,jaaaaj, uz sa vidim ako odtial zdrhnem
9. lis 2010 ve 12:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mafynka stav sa, ze nezdrhnes :grinning: :grinning: ja sa zase skor bojim, aby som nemusela na cisarak
9. lis 2010 ve 12:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mafynka veď to nie je dolezite, ci su dvaja zobrati alebo nie, dolezite je, ako si rozumeju a ako spolu ziju. ja som bola sokovana, ked ma poziadal ten moj o ruku, zo svadby som mala "hrozu". Nie som totizto typ na princeznovske biele saty a obrovsku hostinu. Za inych okolnosti /prip. ked sa budem druhy krat vydavat :grinning: / by som sa urcite vydala o dvoch svedkoch na plazi v Dominikanskej republlike :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
A uvidis, ako VAS babatko zblizi........ Mne moj muz od zaciatku velmi pomahal, prebaloval, kupal - vsetko sme robili spolu, aby sme si zvykli, velmi si to vazim.............. Teraz maju s malym vecerne ritualy - idu sa spojlu okupkat, citaju si, stavaju lego v izbe a potom si maly vyberie, ze s kym chce ist hajkat do postele. Uz ma tolko nepotrebuje, ako predtym, aj ma to zacina trosku mrziet, uz si mozem aj sadnut za pocitac a pozriet maily a nie je mi v patach.......... No o chvilu to zacne odznova, takze o nic nepridem :grinning:
9. lis 2010 ve 12:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marhulka13 no stav sa,ze hej :grinning: :grinning: :grinning: ja som toho schopna,,,,,bolesti nebolesti,,ak do mna zacnu nieco pchat, tak ja som schopna odist,,,a to sitie si ani predstavit nechcem :confounded: :confounded: :confounded:
9. lis 2010 ve 12:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cinamon7 ja samozrejme v bare v MT, pracovala som vtedy v Piestanoch a domov som chodila striedmo ...... Som sa vyfarbila pred nim - bola som pod parou a tancovala na stole, sme sa zoznamili a chcel neskor moj mobil, som povedala, ze zarapujem moje cislo a ked si ho nezapamata, ma smolu a odisla som na taxik. A on si ho zapamatal ..... :slight_smile:
9. lis 2010 ve 12:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mafynka tak to by si mala rodit doma, ako niektore baby aj bez asistencie :grinning:
9. lis 2010 ve 12:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pepies no hej,,,ale to pridem o tie dary pri svadbe :grinning: :grinning: :grinning: on uz zenaty bol,,,,tak mne teraz nedopraje :stuck_out_tongue_closed_eyes:
9. lis 2010 ve 12:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marhulka13 lepsie cisarak ako keby sa malo dietatko vazne poskodit alebo kliestovy porod ........ je to len vykupenie pre matku aj dieta ........... Ja sa tiez bojim, lebo Jakubko vazil 4.060g a mal 55cm,maly som 13 hodinovy porod a hrozil mi cisarsky ......... tak ak bude mat teraz malicke 4500g, tak neviem ......... O tyzden idem na to posledne sono, tak som zvedava, kolko vazi .......... Lebo vzdy je druhe dietatko vacsie ako to prve - teda 90%
9. lis 2010 ve 12:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek