• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP v únoru/februári 2011. Máme společný termín?

19. září 2012 
@kwetinka1 Baby nepozerajte pôrod. Netrapte sa zbytočne. Ja mám z pôrodu krásny, nádherný zážitok a neviem sa dočkať ďalšieho. Je to niečo úžasné, keď môžte darovat život. Jasne, boli to, ale sú to take iné bolesti. Každou kontrakciou ste bližšie k tomu, aby ste videli a zobrali do rúk vaše dieťatko. A garantujem Vám, že v tej chvíli zabudnete na cely pôrod!!!! Budete už len vy a to malicke:slight_smile: To bude cely vás svet. Takze sup sup, naladiť sa pozitívne a nepozerat hlúposti.
22. čer 2010 v 18:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kwetinka1 ja mavam pri mrche neskutocne bolesti, takze viem priblizne, ake to moze byt a preto ja tvrdim, ze este len otvorim dvere do nemocky a budem kricat, ze "rychlo, epidural!" Nerozumiem zenam, ktore sa rozhodnu rodit prirodzene, su to asi tie, co si to nevedia predstavit a nikdy taketo bolesti nezazili.
22. čer 2010 v 18:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
u mna je pred terminom mrchy povinna vybava voltaren, no-spa(ne krce) a degan(proti zvracaniu). Aj to tak raz za polroka nepomoze nic. Ale zase kolegyna mi vravela, ze ked rodila jej znama, co mavala take bolesti, ako ja, tak si pri tom citala knizku. :sweat_smile: Ked to mate na tanieri kazdy mesiac, tak mozno to uz potom nepride cloveku take hrozne. :sweat_smile:
22. čer 2010 v 18:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sharlotta Ja som rodila tiež epi a odporúčam všetkým ženám. Len take jednoduché to nieje. Najprv tá vysetria, potom monitor babatka, potom doktorka s tebou prejde čo a ako, potom ti musí stiect minimálne jedna infuzia a tak príde anesteziolog a pichne ti epidural. U mna to s príjmom trvalo asi 2 hodky. No zdalo sa mi to ako 5 minút:slight_smile:)) tie bolesti nie sú take silne, takze v pohode. No už keď som bola otvorená na 10, tak mi ho nedali, aby som cítila kontrakcie a vedela tlačiť. No to sú take kontrakcie, ako keby ti trebalo tak fajne na veľkú a ty proste nie že chceš, ale musíš tlačiť. A to je perfektne. 3 zatlacenia a bol simon vonku.
22. čer 2010 v 18:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Baby a po tom epidurale, si neviete predstaviť to uvoľnenie. Ako keby som bola na drogach:slight_smile: S manželom sme sa potom fotili, prechadzali po chodbe a smiali sa. 4 hodiny pôrodu boli vlastne radostne očakávanie s manželom:slight_smile: bez bolesti, bez strsov...
22. čer 2010 v 18:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@arrett no a toto je to, coho sa ja najviec bojim. INFUZIA! :astonished: ! Ja mam totalne panicky strach z ihiel. Taky, ako ma niekto z pavukov, alebo z hadov, uplne vazne. Takze toto si ja neviem predstavit, ze si necham napichnut zilu a vydrzim tam s tou ihlou. Ja neviem zarucit, ze to nevytrhnem. :sweat_smile:
22. čer 2010 v 18:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sharlotta Tak potom veľa, veľa, veľa pi. Tá infuzka tam je preto, aby dostali do teba tekutiny. Ja som vypila dve fľaše mineralky po tej jednej infuzke, lebo som druhu nechcela. Nechcela som ležať. Lepšie mi robilo keď som chodila.
22. čer 2010 v 18:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@arrett Ja vypijem aj vedro vody, len nech mi nedavaju infuzku!
22. čer 2010 v 18:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sharlotta Heheheeee... Jak som sa dobre zasmiala:slight_smile:)) to je milé. Neboj sa, nejako to prezijeme:slight_smile: Ked pojdes na poučenie o EPI tak sa opytaj, čo a ako.
22. čer 2010 v 18:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja chcem rodit v banskej stiavnici, tamojsi primar je mojim gynekologom a tam epiduralku nedavaju... ale asi by som si ju aj tak nedala. poznam vela mladych zien co rodili bez nej.... tak ked zvladli oni, zvladnem aj ja.... dufam :slight_smile: urcite sa toho bojim, ale naco sa dopredu stresovat..... kazda co chceme mat dieta tym musime prejst :slight_smile:
a este dovtedy mozno uvidim porod nazivo, kedze studujem medicinu :slight_smile:
22. čer 2010 v 18:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja sa inak preto celkom vyznam v kocikoch, lebo bratova manzelka ma termin v septembri a mojho draheho sestra ma termin v oktobri :slight_smile: tak viete si to predstavit, ked sa vsetci dozvedia, ze som tehotna? budeme mat vsetky tri deti naraz :slight_smile:
22. čer 2010 v 18:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bambulka0406 jeeej, to bude super tľko detičiek v rodine naraz, určite si budú dobre rozumieť :slight_smile:
22. čer 2010 v 19:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
no ja som pôrod videla už naživo,bola som s mojou sestrou :slight_smile: bola prvorodička a malý prišiel na svet za 4 hodiny
22. čer 2010 v 19:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
tiež som počula chváli na epidurál,rozmýšlam nad ním
22. čer 2010 v 19:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bambulka0406 Presne tak. Každá žena musí vedieť aký má prah bolesti. Ja sa poznám. Mám operovanu oblicku a koliky som znasala veľmi ťažko. Preto som sa rozhodla pre EPI. A nelutujem. Kamoskam zväčša odporúčam ísť na poučenie, pretože to potrebuješ mat. K ničomu tá nezavazuje, ale máš ho pre prípad, keby si rodila 20 hodín a rozmyslela si si to v tých bolestiach. Neviem si predstaviť vytlačiť dieťa taká unavena z kontrakcii. Tak som mala plno síl a malicky bol hneď vonku. Ale ako som vravela. Samé sa musíme, musíte rozhodnúť. Moja sestra rodila bez epi a povedala že to bola paradicka:slight_smile: takze koľko žien, toľko názorov. Ja môžem len odorucat:slight_smile:
22. čer 2010 v 19:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak já po první zkušenosti s porodem, kterou tu nebudu vzhledem k prvorodičkám raději popisovat, jednoznačně s epidurálem.Nemyslím si, že by to byla nějaká spása,ale nehodlám zažít to, co prvně. :wink: Závidím všem, co mohou o porodu říct, že to byl jejich nejkrásnější zážitek, já mám zkušenost přesně opačnou. :unamused: Tak proto...
22. čer 2010 v 19:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@arrett som rada, že si to sem tak pekne napísala :dizzy_face: ja som prvorodička, preto hlcem všetky info :wink:
22. čer 2010 v 19:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bambulka0406 to budú samé detúrence v rodine-aspoň bude mať tvoj drobec kopu kamarátov na hranie :dizzy_face:
22. čer 2010 v 19:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte kocky,,co je tu nove??

my ideme na kontrolu az 1.7. tak uvidime,ci uz bude srdiecko
22. čer 2010 v 19:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@natalca Dakujem:slight_smile: Ja som bola na pôrod stále pozitívne naladena. Išla som darovat život a tak som to aj brala. Jasne že to boli. Ved cez takú malú dieru prejde 3,5 kg dieťa. Ale viete si predstaviť niečo uzasnejsie??? A ten detský plač keď sa narodí a keď ti ho dajú do narucia. Proste slzicky šťastia:slight_smile: V 9. mesiaci budeme len rady, keď "to" už bude konečne von:slight_smile:))))
22. čer 2010 v 19:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@arrett tuším, že by sa nás tu viac našlo, ktoré by chceli aby tehotenstvo netrvalo 9. ale napríklad len 5. mesiacov :wink:
22. čer 2010 v 19:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
dievčatá, písala som si s imzadi, ona je teraz trochu viac pracovne vyťažená, tak sme sa dohodli, že "našu tabuľku" doplním o dievčatá, ktoré sa v pôvodnej tabuľke nenachádzajú, takže mi pošlite, ak máte záujem, do IP vaše osobné údaje: nick, mesto (bydlisko), vek, termín pôrodu, meno bábätka, pohlavie, meno súrodenca..... :wink: :slight_smile:
22. čer 2010 v 19:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
viem, že pohlavie ešte neviete, ale v tabuľke to byť môže :grinning:
22. čer 2010 v 19:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gigi2 no daj tu skusenost, naozaj ma to zaujima
22. čer 2010 ve 20:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@natalca prepac, som tu celkom nova a nerozumiem aka porodna tabula. dakujem
22. čer 2010 ve 20:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kwetinka1 Je to taká prehladna tabuľka kto tu všetko je, ako dlho tehotná, kedy má termín, bydlisko a tak... Lebo je nás tu straaasne veľa, tak aby bol nejaký prehľad :slight_smile:))
Som zvedava čo to tu bude o pól roka. Ako budeme spomínať na tieto začiatky:slight_smile:)))
22. čer 2010 ve 20:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Je tu niekto z BA a okolia?
22. čer 2010 ve 20:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já na svůj porod nevzpomínám ve zlém. I když nedopadl, tak jak jsem si představovala a byla na něj připravená.
Epi jsem měla a nemůžu posoudit jestli mi pomohl. Protože vzájemně s ním jsem dostávala kapačky s oxitocinem.Takže úlevu jsem necítila žádnou.Snad to tentokrát půjde tak jak má a já porodím normálně :pensive:
22. čer 2010 ve 20:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte :sunglasses:
vy tu uz riesite takeeee veci :grinning: kociky, porod :astonished: :grinning:
22. čer 2010 ve 21:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@arrett ďakujem, že si to kwetinke vysvetlila, podľa základných údajov z BA tu zatiaľ nie je nikto :slight_smile:
22. čer 2010 ve 21:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek