• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP v únoru/februári 2011. Máme společný termín?

19. září 2012 
@alexis13 Nie je tam vanicka, ani digitalny teplomer, lebo to uz mame a v tej sade do postielky je 1 zavinovacka, 1 plachta, obliecky, prikryvka, vankus, baldachyn a vreckar, tak to som tam uz zvlast nepisala.
15. lis 2010 ve 12:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alexis13 já vím, nemám na mysli takovou tu klasickou masáž, ale nechám si to natřít alpou a jemně vmasíruje, žádné pořádně to ne. A pomáhá mi to teda aj na otoky u nohou :slight_smile:
15. lis 2010 ve 12:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alexis13 ja som už niečo kupovala cez MK, aj teraz mám rezervovanú autosedačku. Ináč všetko kupujem aj predávam cez MMB, je to super, že si tam môžeš pozrieť hodnotenia aj všetko ostatné
15. lis 2010 ve 13:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sharlotta ak by som mohla doplniť, tak rozhodne by som rybiu masť proti zapareninám nahradila Sudocremom a ešte by som pridala mastičku Pupík na masírovanie bruška + kvapky morskú soľ Libenar na prečistenie nošteka. A tiež rozhodne odporúčam olivový olejček a na tváričku je zo začiatku dobrá modrá Indulona + ešte by som doplnila jednorázové fixačné podložky. Ale to skôr možno bude patriť do zoznamu do pôrodnice, neviem, ako to máš rozdelené :slight_smile: :slight_smile:
15. lis 2010 ve 13:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ako pozerám tie tabulky,je to neuveritelne,kolko malych človiečikov babatiek pribudne vo februari a to vlastne ani nie vsetky tehulky sme na MK
15. lis 2010 ve 13:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pepiesDakujem :wink:, kludne ma mozes doplnit, ten zoznam som prisposobila na seba a vytvorila som ho z 3 roznych. Ja mam prave dobre referencie na tu rybiu mast, takze kupim tu a uvidim....Niektore veci som vyhodila s tym, ze to mi zrejme odporuci doktorka rep. v porodnici, ak bude treba...Indulonu si doplnim :wink:
15. lis 2010 ve 13:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
A este toto som niekomu ukradla z albumu :wink:
15. lis 2010 ve 13:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sharlotta neda sa mi to čitat :slight_smile:

už sedim v škole na hodine...križe bolia o nieco menej...ale bolia :frowning2:
15. lis 2010 ve 13:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sharlotta ja si urobím zoznam do pôrodnice a tam dám aj tieto veci ako Sudocrem, Indulona a pod........ Lebo to budeme brať všetko do pôrodnice ..... Mne sa rybia masť neosvedčila, strašne to smrdelo :stuck_out_tongue_closed_eyes: Ako som začala kupovať Sudocrem, tak nedám naň dopustiť, ešte aj ja ho používam na vyrážky. :slight_smile: A tou mastičkou Pupík sme malému každý večer masírovali brušku. Našťastie Jakub nemal koliky, no každá kamoška mala s tými problémy :frowning2: Tak sa mi to vráti možno teraz pri Jasminke :unamused:
My ideme teraz v stredu do Bielsko Biala, ešte kým vládzem, tak tam si chcem pokúpiť nejaké zásoby plienok, Sudocremu, vlhčené obrúsky, cumlíky, podprdy na kojenie a pod. :wink:

Kočky a neviete, ako je to s menami? keď chcem dať také cudzokrajné, čo k tomu potrebujem? :slight_smile:
15. lis 2010 ve 13:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pepies ak si dobre pamatam treba najst to meno v nejakom kalendari...daj do vyhladavaca na nete.....ked ho najdes v kalendari asi by nemali robit problem...ja som tiez Emily nenasla v slovenskom kalendari ale v inom zahranicnom
15. lis 2010 ve 13:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sharlotta ani mne sa to nedá čítať :slight_smile: a ešte ak môžem odporučiť, ak chceš kojiť, tak rozhodne si kúp balzám na bradavky + náplaste na bradavky zn. Bioclin alebo masť na bradavky Bepanthen. Ja som si od začiatku dávala najprv tie náplaste na noc s takým hojivým extraktom a veľmi mi to pomohlo na bradavky a tú mastičku Bioclin som používala možno aj rok, po každom kojení som si natierala bradavky, lebo som mala boľavé. Kým si bradavky zvyknú - zo začiatku to bolí jak sviňa a sesričky v nemocnici mi dali na skúšku tie náplaste a veľmi mi to pomohlo :wink: Sú drahšie ale oplatí sa investovať. :wink:
15. lis 2010 ve 13:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pepies ach jááj tolko veci co budeme potrebovat uff
15. lis 2010 ve 13:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alexis13 tiež sa mi zdá, že si mám vytlačiť nejaký certifikát či ako to mám nazvať, že to meno existuje. Malá sa bude volať asi Jasmine alebo Jasmin, neviem ešte presne :slight_smile:
15. lis 2010 ve 13:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alexis13 veru je toho veľa, ale je dobré si to postupne všetko značiť, ja som ako prvorodička tiež polovicu vecí nemala, ale teraz sa už dobre pripravím :wink: a hlavne - ide to do peňazí :slight_smile:
15. lis 2010 ve 13:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pepies o certifikate som nepocula..neviem musim aj ja zistit i ked to tvoje viac zahranicne
15. lis 2010 ve 13:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alexis13
@pepies dala som to k sebe do albumu, tam sa to da citat. tu mast na bradavky mam tiez v zozname do porodnice, len som ho este neskompletizovala. Potom ho tu tiez dam.
15. lis 2010 ve 13:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alexis13 neviem, či som sa dobre vyjadrila, že certifikát :slight_smile: . ale proste má to byť také niečo čo dokladuje, že také meno existuje. Myslím, že tu na MK je aj taká téma, len som nemala čas to ešte kuknúť.
Baby u nás je asi 18 stupnov, svieti slniečko, celý deň mám otvorené dvere do kancelárie a vôbec mi nie je zima :grinning:
15. lis 2010 ve 13:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte februarovky :slight_smile:
sem tam k vam nakuknem, kedze aj ja mam podobny termin ale vy ste tu uz take rozbehnute ze som nemala odvahu prispiet no dnes mi to uz neda kedze prave preberate veci do porodnice a doplnujete vybavicku ako ja :slight_smile:
jedneho certika uz doma mame tazke vela veci mam po nom, aj ten kokosovo-molitanovy matrac co ste tu o nom pisali a ked ho porovnam s obycajnym molitanovym co ma u starych rodicov tak je ovela lepsi, pevnejsi. ma aj odopinatelny potah, ktory sa moze prat takze ochrannu podlozku sme uz neriesili.
ale poculi ste uz o tomto ?? http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=9086039&tab=6
nie je tam fotka, a mna to celkom zaujalo tak ak ste sa s tym uz niektora stretli prosim poradte :wink:
co sa tyka kremika na dupku, tak maly mal na sudocrem alergiu teda ma ho na ten zinok co obsahuje takze u nas vyhrava rybacia aj ked naozaj smrdi :stuck_out_tongue_closed_eyes:
a ake kupujete overaliky ?? uplne hrube, zimne alebo tensie ?? ja mam termin az koncom februara a syn je letny takze teraz mam malu dilemu :sweat_smile:

a na bolenie chrbata mi pri prvom tehu pomahala ibalginova mast, samozrejme v tenuckej vrstve a nie casto :sunglasses:
15. lis 2010 ve 13:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pepies jj aj tu v nr je celkom teplo, len vietor je dost neprijemny..ja sedim v skole na hodine :unamused:
15. lis 2010 ve 13:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pepies
toto som nasla
evuliki Miska1981,my ked sme isli vybavit malej rodny list,tak sme museli mat na matrike vytlaceny papier z netu,ze meno "Jasmine" existuje Bolo to vytlacene myslim zo stranky babynamesworld.com alebo tak nejak
http://babynamesworld.parentsconnect.com/meaning_of_Jasmine.html

tema netradicne mena
15. lis 2010 ve 14:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sharlotta podľa mňa si treba rozdeliť, čo si berieš do pôrodnice - vrátane oblečenia pre bábätko a "zdravotníckych" potrieb a ostatné už je na Tebe - že čo maličkému kúpiš...... My sme z oblečenia pre začiatok využili hlavne body s dlhým a krátkym rukávom, overalčeky, dupačky, polodupačky .... Ja som napr. tie kabátiky, čo sú na zapínanie , to som vôbec nevyužila .... Nosič resp. klokanku sme vôbec nevyužili, teraz chcem vyskúšať babyšatku, len tiež si musím naštudovať, že ktorú :slight_smile:
15. lis 2010 ve 14:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alexis13 myslíš že to si len vytlačím či ako? ináč díky za infošku :slight_smile:
15. lis 2010 ve 14:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pepies pisali tam ze si to len vytlacili ze to meno niekde nasli...asi bude stacit :wink: neni zacc
15. lis 2010 ve 14:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alexis13 keď som rodila Jakubka, tak som v pôrodnici nahlasovala 2 mená - aj chlapčenské aj dievčenské, a vtedy sa mi páčilo meno Olivia a chceli sme ju volať Lili ...... Teraz sa mi páči zasa Jasmine a aj priezvisko máme na J, tak sa to bude hodiť :slight_smile:
Jakubko má dve mená - je Jakub Robert, ale Jasmine v kombinácii s druhým menom sa mi zdá dosť komplikované, najprv som myslela, že Jasmine Ella, alebo Jasmine Petra, ale asi ostaneme len pri tom jednom mene :wink:
15. lis 2010 ve 14:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alexis13 no sranda, dúfam, že to bude stačiť. :slight_smile:
15. lis 2010 ve 14:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte, pozerala som ten zoznam veci, zda sa mi tam dost zbytocnych, napr. teplomer do vody, podlozka do vanicky, dve prebalovacie podlozky, rychlozavinovacka (ovela lepsie su klasicke perinky na zaviazanie), namiesto rybacej masti odporucam bielu kozmeticku vazelinu z lekarne, a mozno by som este dalsie veci nasla - ale jasne je to aj vec vkusu.
15. lis 2010 ve 14:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
dievčatá, ja na bradavky odporúčam Bepanthen, používam ho občas aj teraz, keď sú príliš citlivé a občas svrbia. Dokonca ho vraj netreba zmývať, aj keď budete kojiť, bábätku neškodí.
ja sa chcem opýtať na pôrodnícke vložky,keď som si ich pýtala v lekárni, dali mi obyčajné vatové. stačia? alebo sú aj nejaké špeciálne?
15. lis 2010 ve 14:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pepies Jakub Robert pekná kombinacia...Jasmine by som nechala asi samu ale to je vec vkusu :slight_smile:
15. lis 2010 ve 14:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alexis13 aj ja si myslim - to s tou Jasmine a jednym menom :slight_smile: A Kubko má druhé meno po tatinovi, sme ho potom dodatočne pridali na matrike :wink:
A VY ste už rozhodnutí pre Emily? Pekné meno :slight_smile:
15. lis 2010 ve 14:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek