• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP v únoru/februári 2011. Máme společný termín?

19. září 2012 
@pepies jj meno si vybral manzel EMILY.... :wink: a keby to bol chlapcek tak MARKO to si tiez vybral mm :grinning:
15. lis 2010 ve 14:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alexis13 Pravdaze opytam sa Ti :wink:
15. lis 2010 ve 14:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
no nič konči nam cvicenie :grinning: takže utekam na bus...papa zatial :slight_smile:
15. lis 2010 ve 14:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
15. lis 2010 ve 14:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alexis13 Marko, tiež krásne, tiež som ho mala v užšom výbere. My ak by sme mali druhého chlapca, bol by Daniel. Chcela som Jonáša, ale u manžela to neprešlo :slight_smile: Tak utekaj, ale pozor na bruško, paaa :grinning:
15. lis 2010 ve 14:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzimia no, napr. ja neviem zistit, ci je ta voda pre babatko dobra, takze teplomer urcite potrebujem a takisto aj dve podlozky, jednu cestovnu http://www.ikea.com/sk/sk/catalog/products/10142419 a jednu tvrdu pripevnenu na komodu, co budem mat doma http://www.perinbaba.sk/dojcensky-tovar/prebalovanie/prebalovacie-podlozky/prebalovacia-podlozka-dino-berber-2.html. Tiez som toho nazoru, ze klasicke perinky su lepsie, ale aj narocnejsie na udrzbu, takze podla potreby potom uvidim. Ako som pisala, ja som si tam dala veci, ktore chcem ja.Ine veci urcite budu potrebovat a kupovat skusene mamicky a ine prvorodicky. Rybaciu mast mi odporucala moja svagrina, aj moja mama, takze urcite kupim najprv tu.
15. lis 2010 v 15:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sharlotta tú prenosnú prebalovaciu máme aj my, ale žabku. Dobre si vybrala. ja som ju nosila stále v aute alebo v prebaľovacej taške :slight_smile: Výborná vec sú aj jednorazové fixačné podložky, brala som si ich aj do pôrodnice pre seba, aby som nezašpinila plachtu. Potom sme ich dosť využívali, lebo keď sa malý riadne zakakal a zašpinil všetko čo sa dalo, jednoducho som ju vyhodila a bol pokoj :slight_smile: A ešte si napíš do zoznamu žlčové mydlo, majú ho v DM-ku, je najlepšie na fľaky od kakania :wink: To používame doteraz :grinning: Teda ak môžem poradiť :wink:
Postupom času sama zistíš, čo VÁM najviac vyhovuje. Ja som chcela len poradiť, lebo aj moja mama - mimochodom detská setra tiež odporúčala rybaciu masť, lebo o Sudocreme ani nechyrovala :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: Však vyskúšaš a uvidíš, ja som chcela len poradiť. :wink:
15. lis 2010 v 15:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dijefcatko ešte je dostať také "gázové", presne také isté dávajú aj v pôrodnici.pri malom som ich kupovala v drogérii a stáli niečo vyše eura.volajú sa tuším nova alebo tak nejak a majú zeleno žltý obal.mala som aj Samu z lekárne,ale tie sa mi zdali dobré až neskôr,keď som tak moc nekrvácala.
15. lis 2010 v 15:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pepies krásne meno ste vybrali.ja by som tiež asi ostala len pri Jasminke.kamarátka chce dať Ella Jasmine a mne to v uchu hrozne "reže",nepasuje mi to a "zabíja" to druhé krásne meno.Neviem,čo Jasmine v preklade znamená,ale ja keď počujem toto meno,vybaví sa mi slniečko.

ja som chcela pre dievčatko Liliana,ale môjmu sa to nepáčilo a všetci na mňa pozerali jak na blba. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
15. lis 2010 v 15:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janette4 ďakujeme :slight_smile: ešte nie sme sice na 100% rozhodnutí, ale už aj Kubko sa prihovára brušku Jasminka, tak asi už nejdeme špekulovať. Jasmine je podľa mňa nejaký kvet, mne to znie tak orientalne :slight_smile: Páčilo sa mi aj Elissa - v skratke Eli alebo Lisa, ale to mi hneď zatrhli. Môjmu mužovi sa páčia hlavne slovenské mená, tak sa vôbec čudujem, že Jasminka prešla :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Mne sa veľmi páčilo Lili, kamoška má Lilien ...... Ale už sa mi to tak nepáči a je ich strašne veľa :wink:
15. lis 2010 v 15:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pepies hej, moja kamaratka ju ma a je to strasne dobra vec, hocikde to rozlozis a prebalis. :wink: Tiez tak planujem, ze ju budem nostit v kociku, len na SK ju nemaju, jedine vo Viedni a koli jednej podlozke sa tam trepat nebudem. :confounded: Ako vam je dobre, ze byvate blizko Polska, ja sa tam teraz nedostanem, ale mozno nasi pojdu, tak im nakazem kupit plienky. Inak sa uz dlho chystam do Polska pozriet kuchynsku linku, ale neviem, kedy sa tam najblizsie dostanem.
Zlcove mydlo si pisem, dik :wink: Ked budem cakat druhe babo uz aj ja budem mudra :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
15. lis 2010 v 16:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pepies Jasminka je pekne meno :wink: a ano, je to kvet, ked som bola v Tunisku tak kyticky jazminu predavali na kazdom kroku a oni to tam zvykli nosit za uchom, najma chlapi :sweat_smile: a ma strasne prenikavu vonu, az mi to uz liezlo na nervy...ale inak pekne vonia, ked toho nie je vela a kazdy den. :slight_smile:
15. lis 2010 v 16:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sharlotta veď nato sme tu, aby sme si navzájojm poradili a vymenili infošky, no nie? ja sa zas nechcem robiť nejaká múdra, ale mne to tiež dobre padlo, keď mi poradila trebárs sestra alebo kamošky, ktoré už deti majú :grinning:
15. lis 2010 v 16:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sharlotta ja som tie podložky našla na Mimibazare, skús napísať, či ich majú, ale keď ich majú v ponuke, tak by ich mali mať:
http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=9092440&tab=0
ja predávam zasa takúto, keby ste mali niekto záujem, je trošku z boku natrhnutá, ale možno to pôjde zlepiť:
http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=9920551&tab=0
15. lis 2010 v 16:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pepies ten Pupik je mast, alebo aj gel aj mast, lebo na nete som nasla len ten gel. Ja som rada, ze nam tu radite, keby nebolo MK, tak sa ani mozno nikdy neodhodlam byt matkou :sweat_smile: Resp. tak skoro by to u mna urcite nebolo.
15. lis 2010 v 16:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sharlotta neviem, mne sa zdá že Pupík bola masť :wink: ale myslím, že je to jedno :grinning:
čo sa toho Poľska týka, už sme dávno neboli, lebo kurz už nie je taký výhodný a niekedy plienky v akcii v Tescu vyjdu skoro rovnako, ako tam. Ale chodíme tam radi, lebo je tam super výber, chcem tam kúpiť Jakubkovi aj prehoz na veľkú posteľ a tiež tam majú úžasný výber látok, tak mu chcem dať ušiť nejaké pekné obliečky :wink:
15. lis 2010 v 16:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
15. lis 2010 v 16:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pepies my inak chodime do Madarska. Cenovo to uz vyjde rovnako, ako tu, ale vyber je neporovnatelny. Ked vojdem napr. len do C&A alebo Orsay tu a v HU...tak sa vzdy rozculim...
15. lis 2010 v 16:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sharlotta veď to, že výber je všade lepší, len u nás nič nedostať a ceny sú neskutočné. V Bielsko Biala je jeden detský obchod Gluck a maju tam super výber kočíkov aj všetkého a ceny su neporovnateľné s našimi :unamused: a kam konkretne do Maďarska chodíte? do Gyoru alebo Miskolcu?
15. lis 2010 v 16:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
kočky pomaly končím v práci a letím pre môjho drobčeka, tak pekný večer všetkým tehulkám :slight_smile:
15. lis 2010 v 16:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pepies do Gyoru a sem-tam aj do Mosonmagyarovaru, to je blizsie, ale maju tam menej obchodov.
15. lis 2010 v 16:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj baby nerozmyslali ste uz nad babysatkami pripadne s nimi mate skusenosti??? :wink: :wink:
15. lis 2010 v 16:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pepies Elissa je krásne meno musim povedať mm =D
15. lis 2010 v 17:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sharlotta ja som tiez vdacna MK vela info sa tu dozvedam co som ani nevedela a hlavne veci a stranky kde co najst a kupit..musim si raz prejst nasu temu od zaciatku a nakopirovat stranky a vase cenne rady =D len budem mat co robit ochvilu sa blizime k 600 stranam =D
15. lis 2010 v 17:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sharlotta neboj na vela veci tak intuitivne prides. Inak tie jednorazove podlozky su dobre aj na prebalovanie - kym su ciste, pouzivas opakovane, ked sa zaspinia - smer kos.
Ja som pri prvej dcerke mala babyvak -nieoriginal, lebo bol strasne drahy, ale podla originalu som usila presnu kopiu a bolo to super. Vela sme to vyuzili, herecka v tom bola strasne rada, tak asi do pol roka, potom uz potrebolava iny vyhlad. Ale pozicala som ho susede, ked sa im narodilo dietatko a oni sa s tam nezzili, tak ze je to asi individualne. Ale ja ho stale mam v skrini a uz sa tesim, ked ho vytiahnem.
15. lis 2010 v 17:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzimia kamaratka ma rocnu dcerku a ona to ma...teda neviem, ci prave babyvak, ale cosi na nosenie a jej mala to miluje a velmi rychlo v tom zaspala. Sterilizator na flase ja napr. povazujem za zbytocnost, ale svagrina a brat mi vraveli, ze by im to usetrilo kopu casu, keby to mali. Tak uvidime...zalezi od toho ci a kolko budem mat mlieka. Lebo svagrina ma malo a dokrmuje a im celkovy proces jedenia trva hodinu a pol. :confounded:
15. lis 2010 v 17:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sharlotta sterilizator som kupila aj ja do mikrovlnky da sa pouzit na viac veci ako su flase, dudliky, hryzatka....
15. lis 2010 v 17:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Na nosenie odorucam: manduca... www.nosime.sk
Veci sterilizujem iba keď kúpim. Takze sterilizator nie. Asi aj pre to, že 10 mesiacov som kojila, takze som to neriesila.
15. lis 2010 v 19:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte,necitala som este - ale vidim, ze riesite sterilizator - my sme zial neboli kojeni - tak som vyuzila sterilizator do mikrovlnky. kym som ho nemala, som sterilizovala v hrnci
15. lis 2010 v 19:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alexis13 jé, taky jsem to zjistila. Pěkný jméno jsme vybrali :wink:
Já se teda setkávám spíš s údivem, nebo trochu i s přiblblími výrazy v obličeji, když řeknu jméno Emily.
Měli jsme i Anežku, ale řekli jsme si, že s Eliškou by se to pletlo. Tak vyhrála Emily :slight_smile:

medunka1... je pravda, že češek sem píše málo, taky jsme měly v rodině závažné onemocnění, a malá mě taky dost zaměstnává.
Taky jsme byly na dovče atd... Ale polepším se.
Jinak děvčata já už se s nákupy blížím do finiše. Dnes jsem sestavila i novou postýlku, kočárek mám taky už doma. Hadříky vyžehlený. Jen mi zbývá se zabalit, koupit kosmetiku a lékárnu a naušničky.
Ted vás jdu dočíst :slight_smile:
15. lis 2010 ve 20:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek