• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP v únoru/februári 2011. Máme společný termín?

19. září 2012 
Ahojte :slight_smile: Vcera som posielala ten zoznam mame, aby si povyberala,co chce kupit a aby sme nenakupovali to iste a mama mi napisala, ze ci to myslim vazne, ze tolko veci, ze si mam kupit len veci do porodnice a potom si nakupim vsetko ostatne. :sweat_smile: A ze to este nemam nic kupovat, ze kde tak skoro...ze tak koncom januara mi staci. No, pri mojej povahe jednoznacne...to by som si obhryzla vsetky nechty od nervov. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
16. lis 2010 v 10:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte, nemam silu moc pisat, ale je to zle, dostali sme injekciu na dozretie plucok, prosim aspon niektora sa za nas pomodlite,, bojim sa, ze o maleho pridem
16. lis 2010 v 10:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mafynka drzim silno palce. drz sa. podla uzv kolko malinky vazi?
16. lis 2010 v 10:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mafynka ahoj moja, nic sa neboj, vsetko bude v poriadku, neprides o maleho, uvidis, vsetko dobre dopadne. Lekari vedia, co robia. :wink:
16. lis 2010 v 10:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mafynka ahoj, akurát som na Teba myslela, že či ste ok, bože, neviem, čo povedať, moc moc na VÁS myslíme a držíme palce, nech to dobre dopadne.
Čo to vlastne znamená, keď ste dostali injekciu? Ležíte v nemocnici? Čo Ti povedali doktori?
16. lis 2010 v 10:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sharlotta jasné že také veci ako napr. kolotoč nad postielku - to je ešte skoro kupovať a mysli nato, že veľa vecí dostanete do daru :wink: Ja na Tvojom mieste by som si spísala len zoznam do pôrodnice, výbavička je už na Tebe, že koľko mieniš investovať :stuck_out_tongue_closed_eyes:
16. lis 2010 v 10:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mafynka moc držím palečky, uvidíš všechno bude v pořádku!!!!!!
16. lis 2010 v 10:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@slavkav naposledy mal pred tyzdnom 1050gramov
16. lis 2010 v 10:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pepies oblecenie budem kupovat az neskor, lebo naozaj mam od koho podostavat vecicky, ja asi kupim len takych naozaj zopar kuskov vel. 56, pripadne 62...ostatne cakam, ze dostanem :wink: Ale take veci, ako deka, postielka, kociar, prebalovacia podlozka, kozmetika, zavinovacky, plienky...to chcem mat doma este pred porodom.

Co sa tej mafy injekcie tyka, tak lekari pichaju injekciu na dozretie pluc, ked hrozi predcasny porod, aby plucka dozreli a aby babo bolo schopne samo dychat.
16. lis 2010 v 10:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sharlotta moja, nase maminy to je ina generacia. pekne pocuvaj sama seba a zariad sa podla seba. ona nebude nervozna ale ty. a zas kedy to chces kupovat? koncom januara? co ked porodis na 38 tt alebo aj skor (kolega tak utekal z prace domov, ze si myslel, ze este 3 tyzdne maju cas). urcite veci si chce zena kupit sama. ja som to od mojej matky tiez pocuvala a teraz ked mam trosku take problemy ako mam tak som ovela kludnejsia.
ja nemem od koho podostavat veci, musim si vsetko sama kupit, ale zopar veciciek mam, aby som minimalne na ten mesiac bola zasobena a nemusela odbiehat do obchodov, aj ked viem, ze mam okolo seba ludi, coby mipomohli, ale takto mam klud na dusi.

@mafynka neboj sa. ta injekcia je na dozretie plucok a ty tusim cakas chlapca a oni su na tom lepsie. uz teraz sa tak bezne rodi. kolegovci, teda ich zeny porodili na 28 tt, vela mam v okoli takych ludi. dokonca aj mne sama doktorka povedala, ze asi porodim predcasne. a si pod kontrolou, nicoho sa neboj, babo a aj ty budete v poriadku, len pekne pocuvaj lekarov. a zas 100% istotu nemame nikdy, ani ked sa rodi na termin :frowning2:
16. lis 2010 v 10:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mafynka pozerala si si tu stranku, co som ti poslala? on vazil presne tolko a teraz aky sikovny chalanisko je to. on sa narodil dokonca bez tej inj na dozretie plucok a teraz je uplne ok. :wink:
16. lis 2010 v 10:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sharlotta to je múdre, s tým oblečkom, lebo uvidíš aj podľa veľkosti - aká veľká sa malá narodí a keď už máte základ oblečenia príp. podostávate, tak fakt netreba veľa kupovať. :slight_smile:
Jasné že postieľku aj kočík treba mať pred pôrodom :wink: My už máme asi všetko, len zajtra chcem v Bielsko Biala pozrieť prebaľovák a kôš na spanie + nejaké drobnosti vrátane plienok a kozmetiky. Ak nebudú mať, tak to objednám tu cez net, nech máme pokoj.
A myslím, že nejaké zavinovačky mám aj po malom, len tie sa mi moc neosvedčili. Švagriná mi dala také staré klasicke biele perinky, som najprv kukala ako puk, že to určite ja nechcem a potom som bola vďačná, že ich mám, lebo keď sa Jakub narodil, som ho ani nevedela chytiť - tak som sa bála, že mu niečo urobím a tie perinky boli super aj keď som kojila :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Viem, že injekcia na dozretie plucok sa dava, aby babatko prezilo, len som chcela vediet, ze co to znamena pre Mafynku - ako to s nou vyzera, ci jej musia vyvolat porod, alebo je na udrziavani alebo co jej povedali doktori :frowning2:
16. lis 2010 v 10:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mafynka neboj sa, všetko bude dobré, len dohovor bábatku, aby ešte ostalo v brušku. Budeme sa za teba a malinké modliť. držíme palčeky :slight_smile:
16. lis 2010 v 10:46  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mafynka kludne napis aj tej mamine - co je na tej stranke - da ti urcite dobre infosky, co a ako - keby si nahodou rodila ... presla si tym ona.
16. lis 2010 v 10:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sharlotta souhlasím s pepies.
Taky si nedovedu představit, že bych měla čekat s nákupem věcí skoro před termín. Já už mám skoro vše, taky slyším názory, že moc chvátám a tak. Ale je to moje těhotenství a nikdo mi na to nepřidá :unamused:
Mě se taky osvědčily zavinovačky. Jednu mám takovou normální a pak ty zavazovací. Ty jsou fakt lepší, i když jsou nemoderní :wink:
16. lis 2010 v 10:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Co se týká plínek, mám 3 balíky 2-5kg ( když tak snadno dokoupím) a 2 balíky 3-6kg. Pro začátek si myslím stačí.
Při Elišce jsem jich měla nakoupeno víc, taky jsem jich spoustu dostala, že jsem pomalu 5 měsíců nekoupila plínku
:slight_smile:
16. lis 2010 v 10:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte kinderká....práve som sa vrátila od lekára.Chcela by som sa vás opýtat,či niektorá z vás má problémy s placentou.Lekárka mi povedala,že ju mám hrozne nízsko a že si mám dávat pozor(sex zakázaný,nezdvíhať ťažké veci).No viac mi k tomu nepovedala....nieviete čo to znamená ak má niekto nízsko placentu?Myslíte,že moja maličká je v ohrození? :((((vopred vám ďakujem babenky
@mafynka drž sa moja!
16. lis 2010 v 10:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@suzanna85
nízko uložená placenta je široký pojem. Většinou, pokud nejde o placentu zasahující k oblasti vnitřní branky, se nic moc nemusí dít. Někdy může být níže lokalizovaná placenta důvodem k vedení porodu císařským řezem. Předčasný porod ani tak nehrozí,pokud něco, pak spíše krvácivé komplikce. Klidový režim se někdy doporučuje, spíš jako podpůrný faktor a většinou tam, kde nějaké potíže nastaly. Sám o sobě však nic neřeší.

16. lis 2010 v 11:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@el267 kedže žijem v zahračí,žial všetkému nerozumiem....pochopila som len to,že je strašne nízko(placenta) .Dala mi vitamíny a dáke hormony a nariadila kludový režim..... :fearful:
16. lis 2010 v 11:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mafynka držte se, určitě to bude dobré malý bude zdravučký a krásňoučký :wink:
16. lis 2010 v 11:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@suzanna85 dlho si tu nebola. ako sa inak citis?
16. lis 2010 v 11:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,

ja som teraz vecičky pre maličké prala v tekutom Bonuxe a dala som aviváž Silan Sensitive. Prala som to všetko na 40-ke. Na cvičení nám hovorila, že vecičky stačí prať na 40-ke - dôležité je to prežehliť. Samozrejme látkové plienky a klasickú zavinovačku - budem prať na 60-ke.

@mafynka - tak držím palce, aby všetko dobre dopadlo. Ak si v nemocnici v BB - neboj oni určite vedia čo robia a detské oddelenie je tu veľmi dobré.
16. lis 2010 ve 12:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte, musim sa priznat,ze vas uz tak 3 tyzdne citam,tak som si povedala,ze uz zacnem aj prispievat :slight_smile: tiez budeme mat babatko vo februari - teda az 27.,tak to hadam stihne :slight_smile:
16. lis 2010 ve 13:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leginca nahodou nespominala ci susicka nahradi zehlicku? :slight_smile: pyta sa pohodlna matka :grinning: ak nie, vpohode to aj ozehlim - vsak som si kupila novu zehlicku :grinning:

@zebra41 vitaj
16. lis 2010 ve 13:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
16. lis 2010 ve 13:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
dakujem dievcata
16. lis 2010 ve 13:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
neviete kedy lekark musi stanovit datum porodu a od toho teda zavisi presny nastup na matersku?
16. lis 2010 ve 13:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zebra41 ahoj a vitaj medzi nami :wink:
@slavkav podľa mňa sušička nenahradí žehlenie. ja neznášam žehlenie, žehlím iba vecičky pre malého :grinning:
@kwetinka1 datum porodu mas stanoveny uz od zaciatku, na zaciatku sa moze este upravit podla ultrazvukov. Mne to momentálne sedí aj podľa dátumu poslednej menštruácie aj podľa ultrazvukov, takže mi ho nechal stanovený na 10.02.11 :slight_smile: Väčšinou Ti tam lieta +- 1 tyždeň, viac určite nie a doktor vie, kedy Ťa má vypísať na materskú :slight_smile:
16. lis 2010 ve 13:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pepies no nic, tak teda budem musiet prevetrat novu zehlicku :slight_smile:
16. lis 2010 ve 13:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@slavkav @pepies dakujem
@kwetinka1 u mna lekar len porovnal ultrazvuky s tym prvym datum podla menstruacie a povedal,ze ak to prve pohyby babatka nezmenia,tak ten plati. kedze som vsak prve pohyby premeskala... :confused: tak na matersku pojdem podla terminu podla menstruacie
16. lis 2010 ve 13:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek