• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP v únoru/februári 2011. Máme společný termín?

19. září 2012 
@kwetinka1 hovorím, akoby som bola lekárka, he he :grinning: :grinning: :grinning:
16. lis 2010 v 15:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
kočky ja pomaly končím, 16:45 mám byť na sone, tak držte palce, nech je všetko ok....
pekný zvyšok dňa všetkým tehulám :wink:
16. lis 2010 v 16:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kwetinka1 můj doktor počítá TP podle poslední menstruace. TP podle pohybů je nepřesný.
Taky přihlíží k ultrazvuku kolem 12tt. Ten bývá nejpřesnější. Ty další by se neměli brát už jako přesný.
Já u Elišky měla termín dle menzes 15.2. a dle pohybů 13.2. narodila se 26.2. Porod byl vyvolávaný a malá měla 3150g.
Teď mám termín dle menstruace 30.1. dle pohybů 15.1.. Já taky vím, kdy jsme počali a to vychází na 29.1. Dle ultrazvuku je mimčo o týden mladší. Tak budu mít asi drobečka :slight_smile:
16. lis 2010 v 16:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kwetinka1 ahoooj....ja som tu každý den :wink: ....čítam vás pravidelne,len sa nejak nikdy neviem zapojit ...takže sa dá povedať,že vás denne len tak šmírujem :grinning: ...cítim sa ako tak moja....stále mám nejaké problémy :angry: ...no dúfam,že to už nejak zvládneme.stále mám vačšie a vačšie obavy....a ty?ako sa cítiš?
16. lis 2010 v 16:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pepies tiez som toho nazoru. no ja som mala 2,8 kg ked som sa narodila, tak dufam, ze tam tie geneticke predispozicie su :slight_smile:
@el267 mne podla pohybov vobec nebrala do uvahy a ani sa na to nepytala. len podla menstruacie a ultrazvuku, ale je nenormalne mat rozdiel 3 tyzdne, ked dalsi dvaja lekary to tak nevidia. naposledy sa vyjadrila, ze ho este bude upravovat. vrrr

@suzanna85 problemy? co ssa deje? obavy su asi bezne, stale sa dacoho budeme bat, ja teraz mam obavy z toho, ze malu necitim :frowning2: takmer ziadne pohyby, len ako keby nejake pochody criev a velmi slabe. teda okrem inych problemov, ktore tu nechcem rozobera a stresovat ine maminy...ale je to vsetko pod kontrolou :slight_smile:
ake tam mate teraz pocasie? este chodis do prace?
16. lis 2010 v 17:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kwetinka1 já právě poslední dobou všude čtu, že by se později určitě TP neměl upravovat, že směrodatný je podle PM aUltraz. :slight_smile: Tak máš nějakou ,,nemoderní" mudr. :grinning:
Mě ten termín dle pohybů napsal do kolonky v knížce. Ale neřídí se tím
16. lis 2010 v 17:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@el267 ale 3 tyzdne sama lekarka povedala, ze to nemoze byt rozdiel. to je prilis vela na to. len teraz tie tabulky su cele posunute a rataju s vacsimi detmi a podobne, takze co som mala robit, ked moja mala je proste mensia, teda bola ako ine deti (v tom case plody) :frowning2:. vraj najpresnejsie je podla pocatia a to viem....
16. lis 2010 v 17:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kwetinka1 tak by se měla podle toho řídit :wink: Já jsem se na tohle téma ptala na genetice. Tam mi potvrdil, že doktoři při porodu berou dle menstruace a dle 12tt :wink:
Já jsem taky u Elišky věděla, že se narodí později. Sice jsem nevěděla den početí , ale v tý době jsem měla delší menstr.cykly a posunutou ovulaci.
Ted to vím, kdy se to stalo. Tak uvidíme, kdy se malé bude chtít ven :slight_smile:
16. lis 2010 v 17:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@el267 to som aj ja zvedava :slight_smile:
16. lis 2010 v 18:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kwetinka1 jj, už se blížíme do finále. Za chvíly budou vánoce, budeme mít taky jiný starosti a než se nadějem budeme mít u sebe svoje drobečky :slight_smile: Takhle jsem to měla i u Elišky :slight_smile:

Budete péct cukroví? Kdy začínáte? Já kolem Mikuláše. Loni jsem nepekla, protože jsme se stěhovali. Teď jsem zvědavá jak to zvládnu s tou mojí čerticí :sweat_smile: Budu muset asi po večerech.
16. lis 2010 v 18:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zatím se loučím, jdu dělat večeři. Pěkný večer.
16. lis 2010 v 18:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte tehule. Mate niektora skusenost s magneziovymi tabletami GALVEX?
16. lis 2010 v 18:38  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@slavetka - áno ja mám - ja ich beriem už druhý mesiac - beriem 2 x denne kvôli tvrdnutiu bruška.

@slavkav - pre dieťatko treba všetko žehliť
16. lis 2010 v 19:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leginca hej hej, uz ma informovali :slight_smile:
16. lis 2010 v 19:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leginca ja som ich tiez teraz dostala od dokiho. Berem rano, na obed a vecer. A nepostrehla si ziadne neziaduce ucinky? A je pravda, ze sa musia jest na lacno a dve hodiny po nich sa nesmie mlieko a ani mliecne vyrobky??
16. lis 2010 ve 21:28  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
baby, komu z nas netvrdne brucho? ja som bola u lekara na slovensku, a skoro ma chcel poslat do nemocnice, nasadil mi lieky, lebo magnezium nezaberalo... mne povedal, ze maximalne 5 krat za den ak kontrakcia, alebo tvrdnutie trva viac ako jednu minutu je v pohode, vsetko nad 5x uz nie je OK. Som aj v kontakte s mojim gynekologom v JAR, a ten sa vobec nestresuje... ked mu moj manzel volal, a povedal mu, ze ake lieky som na tvdnutie dostala, tak sice povedal, ze su OK, ale uz je to stary sposob liecenia, ze oni to uz davno liecia inak... iny kraj, iny mrav a potom sa vyznaj...
16. lis 2010 ve 22:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leginca hovorim, iny kraj iny mrav, v USA skoro ani zehlicku nepoznaju, vsetko susia v susickach, babatko nebabatko...
16. lis 2010 ve 22:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Baby Bratislava a okolie

už som pisala, že známa robí Dulu. Ak by nás bolo viac, čo by mali záujem mat niekoho takého pri pôrode, alebo si aspoň vypočuť činnosť, môžme sa stretnúť a onanam o Tom porozprávať. Zároveň sa aj my tehulky spozname osobne. Čo vy na to?
16. lis 2010 ve 22:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@minnehaha2005 ja som asi z tych stastnejsich, mne brucho netvrdne, mala som ine neduhy
16. lis 2010 ve 22:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@arrett Ja by som bola aj zvedava, ze o co vlastne ide. :confused:
16. lis 2010 ve 23:10  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@arrett no ja by som mala zaujem, len zavisi kedy by to bolo - kedze som doma sama s malou. lebo s nou tam nechcem ist. tak mna ber len na takych 50%. lebo mm je na 5t prec
17. lis 2010 v 05:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
dobre ranko......tak trosku sme upratali...idem sa nieco naucit do tej skoly kedze ma o tyzden caka dalsia pisomka z chemie :unamused:....v piatok idem na dalsi nakup do BA ide sa kupovat postielka tak sa tesim...ak stihnem dnes to tu prekliklam a popisem si vsetky tie nazvy kremov, avivaze, olejcekov, mydiel......pekny den volny prajem
@mafynka drzim vam velmi velmi paste, kazdý den na teba myslim nakolko si sa dlho neozvala.....jasne ze sa za teba pomodlim...verim ze vsetko bude v poriadku a malinky este pocka chvilenku v brusku....len treba byt v klude i ked mne sa to lahko povie, nemysli na zle veci....s malinkym sa vela rozpravaj a dohovor mu nech len pocka v brusku...drz sa
17. lis 2010 v 09:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte dievčatá, pozdravujeme zo slnečnej BB, práve sa chystáme na prechádzku :slight_smile: Ako sa inak máte? Ja sa už teším na dovolenku, robím iba do konca mesiaca a potom bude fajneee :dizzy_face:
Ako teraz priberáte? Ja za posledné dni idem hore každý deň, doslova. Od poslednej poradne pred dvomi týždňami som pribrala skoro dve kilá a vôbec neviem ako. Jem tak ako vždy. Dúfam, že sa to ustáli, lebo o chvíľku budem takto ako vzducholoď. To mi minule kamoš povedal, skoro som ho prizabila :grinning:
17. lis 2010 v 09:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kikaku poslala som ti to ip. no teraz sa mi zda ze tam maju nejakych 6-8 nadstandartnych izieb, ale nie som si ista. spytam sa svagrinej. ona inak nemala problem s izbou. a to sa ti podla mna zda, ze je viac tehotnych.... ty si to viac vsimas ako predtym :wink:
17. lis 2010 v 09:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@teodorka presne aj ja chcem aby sme boli spolu, budem potrebovat pomoc a aby si ocinko a dietatko od zaciatku zvykali na seba. to spilu na co si sa pytala..... pisala som o primarovi, on sa vola Špila :slight_smile: ja ho chcem k porodu
17. lis 2010 v 09:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte, mne dali o polnoci poslednu injekciu na vyvin plucok malemu,,zajtra mam ist na zasivanie,,,no lenze ja mam od rana mrchovske bolesti,,o to mi ani nejde,,ale pri nich mam dako pravidlene aj dake krce,,,tak sem tam ma chytia po sebe par,,potom aj polhodku nic,,a potom znova,,dostala som o siestej na to infuzku magnezia,,no neprestava to,,,uz to hovorim kazdemu,,ale tvaria sa ako nic,,,brusko tvrdne stale a tak bolestivo,,,na intimke mam taky polovodavy vytok uz zltu farbu chyta,,,,baby co sa deje??? budem vdacna za kazdu radu
17. lis 2010 v 09:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mafynka skus byt kludna, si pod dohladom...ten vytok nemusi nic znamenat. Ja viem tak, ze do porodnice sa ma ist, ked su kontrakcie kazdych 5 minut.
17. lis 2010 v 09:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kwetinka1 stále ma strašia s tým,že mám nízko položenú placentu a že ked si nebudem dávat pozor,tak možem skor porodiť..... :frowning2: dúfam,že tá moja bublinka mi ešte v brušku minimálne do konca januára vydrží.....pohyby ani ja nemám každý den také intenzívne,takže sa neboj.Predsa už sú tie naše srdiečka vačšie a nemajú už tolko miesta... :wink: Musíme veriť,že všetko dobre dopadne moja.....ja si to hovorím asi každý den...inak by som sa už asi zbláznila.Aké máme počasie?ešte stále je velmi teplo(na november).Máme 28 st.Do práce ja nechodím už od začiatku tehotenstva.Som už 6 mesiacov na PNke.....takže si vieš predstavit.Nuda,nuda,nuda....... :rolling_eyes:
17. lis 2010 v 09:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@slavkav Co sa teba týka, tak nie je problém stretnúť sa u mna:slight_smile: Prinesies aj dcérku a pohraju sa so Simonkom:slight_smile: my dáme zatiaľ kávu:slight_smile:
@slavetka Super, keby ešte aspoň jedna baba sa našla, bolo by fajn.:slight_smile:
@dijefcatko Velmi tá nepotesim, lebo posledný trimester sa najviac "priberá". Priberá rapídne babo, hromadi sa v Tebe voda, zvyšuje objem krvi. Neboj nič, 10kg nechas v nemocnici keď porodis a zmiznú opuchy. Ja som za mesiac pribrala 4kg:slight_smile:
@mafynka Neboj sa moja, všetko bude v poriadku. Všetky na Teba myslíme a posielame veľa energie Tebe aj bábätku. Pekne lez, oddychuj, nenamahaj sa... a nakoniec budeš ešte aj prenášať:grinning:
17. lis 2010 v 09:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte kinderka,
aky mate den a co na dnes planujete? Ja si vas tu stale preventivne citam ale nie stale prispievam, len ak sa ma nieco tyka a mam k niecomu co povedat ;) Ale tak som si povedala dnes, ze nieco napisem...:slight_smile:
Ja som dnes ostala sama, tak som si vymyslela aktivity ako pranie, varenie a podobne..kedze po robote sa mi uz nikdy nechce a nejako som zase viac unavena, a to aj tym posunom casu. Uz sa mi biele perie v pracke a mam dost veci na pranie v rukach, tak idem sa do toho pustit. Na obed chcem urobit tekvicovy privarok so zeleninou a k tomu lososa.

Co sa tyka priberania, tak teraz mam cca plus 11kg. Za posledny mesiac som pribrala len cca 1kg. Tak uvidime ako to bude dalej ;). Celkom sa citim dobre ale uz to je vidno, ze tazoba dolieha, nejako ma zacali pobolievat krize a uz tak svizne sa nepohybujem, zohynat je tazko a tiez obliekanie nohavic a veci s tym spolocne..a holenie tak to je zaberacka, tak to uz nejako obmedzujem ;)

Malinky uz musel viac pribrat lebo pohyby citim silnejsie a intenzivnejsie. Buduci tyzden mam poradnu, tak sa uvidime :slight_smile:
Posledne 2 tyzdne som nejaka vytazena a unavena...

Co sa tyka vybavicky, tak toho nemam nejako vela, stale nejaku drobnost kupim, a dobre su aj nakupy cez konikovsky bazar. Kedze svagrina mi posunie niektore veci, tak sa nejako nestresujem, ale chcem nakupit este nejake nove vecicky do lekara a podobne...lebo aj tak sa vraj tie veci nevynosia, takze uplne len striedme nakupy, par veci z kazdeho. Postielku s matracom mam po mne, taktiez periniek mame habadej, este chcem poriesit kocik, ale este som sa k nemu nejako nedopracovala..akurat ze mam vybraty jeden novy Bexa B3, ale zacinam sa zamyslat, ci nekupit nejaky taky z drahsich typov ale pouzivanych..no asi velmi spekulujem a vymyslam, aj tak mam dost veci na zamyslanie, takze asi to necham tak. :/

Co sa tyka porodnice, tak na 90% som pre Kosice Saca.Uz len sa modlit aby sme tam dosli vcas, kedze byvame asi 60km odtial.

Mafynku zdravim a modlim sa za ne, urcite vsetko dopadne tak ako ma..

Vy sa pochvalte. :slight_smile:

17. lis 2010 v 09:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek