• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP v únoru/februári 2011. Máme společný termín?

19. září 2012 
@minnehaha2005 skus sa asi opytat v casti paragrafy
17. lis 2010 v 15:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@minnehaha2005 pokud myslis materskou ze slovenska, tak na 99% nemas na ni narok, protoze jsi pojistena v Africe a mas zivitele, ktery je tam i zamestnany. To jsou me nove informace z Cech.
Samozrejme vy to muzete mit uplne jinak :wink:
zase ja mluvim mezi vztahy EU coz Afrika neni, poptala bych se nekoho na uradu prace, kdo tomu rozumi, ale opatrne, oni by ti to mozna odsouhlasili, ale v budoucnu by se mohlo stat, ze ti to bylo odsouhlaseno nepravem a chteli by po tobe vsechno zpet do puntiku. tak jen opatrne
17. lis 2010 v 15:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte tehulky :slight_smile: som tu dlhsie nebola. sli sme na rychlu otocku domov. male sa ma uplne fajn,len ja by som sa mohla mat lepsie. hrozne ma zlosti zlcnik a nevyzera to nejako dobre,takze pekne dietovat musim a male mi dost tlaci na vyvod z pravej oblicky,takze to mi sposobuje prisernu bolest. som dnes mala midwife,tak ma posielaju aj tu na sono,aby to videli a za tri tyzdne mi povedia co a ako. nastastie na oblicke nic nie je,takze uvidim,co povedia,ci je nieco na zlepsenie alebo budem len trpiet do konca a potom zas na sono. a dost mi zacalo tvrdnut brusko,no tu si z toho nic nerobia,ale doma som dostala magnezium,tak zas uzivam tri denne. ale dnes som prvykrat pocula bit srdiecko :slight_smile: tak to bol taky krasny zvuk :dizzy_face: doma som zas pocula placentu,ze to podla zvuku zistuju,ci male ma dostatok vyzivy. ale vystraja stale,ani spat nemozem. nebyt tych ostatnych problemov,tak vraj mam velmi dobre tehotenstvo.

babulky drzte sa a hlavne ty mafynka :wink: nejako to uz dobojujeme do konca :wink:
17. lis 2010 v 18:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bože, to moje dieťa má strašne vykopava. Až slzy mi vyšli:-/
17. lis 2010 v 19:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
arrett.....můj brouček taky hrozně kope až mi z toho málem vylítnou slzy
17. lis 2010 ve 21:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky baby,
nejak nestiham prispievat, cez den je to bez sance a vecer tu uz zvycajne nikto nie je...
mame sa inac konecne celkom faj. raz ste tu spominali bolesti chrbta, tak mne na to celkom zaberala konska mast, tak mozete vyskusat :slight_smile: a inac chodim na masaze, aj pri prvom tehu som chodila a hrozne je to fajn, akurat musi maserka alebo maser vediet, ze co sa smie, resp. nesmie pri tehotnych...
@mafynka drz sa, stale myslim na Vas..uz sa velakrat stalo, ze mala nejaka mamicka hroziaci predcasny porod a nakoniec prenasala :slight_smile: tak hlavu hore :slight_smile:)
@arrett ak by bolo to stretko, tak sa urcite rada pridam :slight_smile:
17. lis 2010 ve 22:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzimia aj ja vsetko odkladam na matersku. Dufam, ze potom budem mat viac casu.

Baby, neviete mi poradit, ci sa da posunut termin nastupu na matersku. Mam ist 25. decembra ale kvoli vyssej materskej by to bolo lepsie o tyzden neskor :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
17. lis 2010 ve 22:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mafynka drzim palce, aby vsetko dobre dopadlo.
17. lis 2010 ve 22:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pepies mne tiez ostava datum porodu aj nastup na matersku od zaciatku rovnaky. nikto mi nic nemeni hoci mam tiez cukrovku :frowning2:
17. lis 2010 ve 22:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katarinasifrova podľa mňa, ak máš ústretového gynekológa, termín ti posunie. ja osobne si myslím, že môj by s tým nemal problém. mne posúval termín po morfosone o týždeň neskôr, teraz som zvedavá, ako to bude vyzerať v 30tt, či zostane termín rovnaký :slight_smile:
18. lis 2010 v 06:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Krásné ráno

chtěla jsem se optat, co budete dávat prckům při odcodu z porodnice? Já si furt nejsem jistá, jestli mám něco přibalit nebo to stačí. M. šla domů ve vedrech :slight_smile:
18. lis 2010 v 06:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katarinasifrova a ako je to teraz s tou materaskou?? je lepsie ist az po novom roku??? nejakmi to teraz unika, co sa deje
18. lis 2010 v 07:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
dobre ranko bruska...ako sa mate?? u nas je nejako skaredo, prsalo nam do rana..tak sa mi ani nikam nechcem ist :unamused:
@sunny1112 musim vyskusat tu konsku mast by sme niekde mali mat :wink:
18. lis 2010 v 07:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@slavetka ta izbicka je krasna...rozhodli sme sa s mm ze bude stacit postielka nakolko aj tak bude malinka s nami v spalni a cela detska by sa nevyuzila to je len tak do 3-5rokov,,,budeme zariadovat tak pre starsiu :wink:
18. lis 2010 v 07:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte dievcata, citala som tu, ze niektorym dali brat magneziove tabletky GALVEX. Mozete mi prosim napisat aku dennu davku? Pretoze na pribalovom letaciku je 1-3 denne, no mne dal doktor o dost vyssiu davku...
18. lis 2010 v 07:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj ja tiez beriem magnezium avsak inu znacku, bolo mi doporucene za dve denne a plus si davam k tomu aj magnezium simive na pitie- tiez dva sumaky denne
18. lis 2010 v 08:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katarinasifrova ahoj, o nastupe na matersku uvazujem aj ja..mne to vychadza na 30.12. ale chcela by som navrhnut ci mi neda o 2 dni neskor..lebo aj tak to vychadza hore dole 2 dni, len moj lekar je taky dost zvlastny, tak neviem ci bude ochotny..hoci jemu by neuskodilo a mne polepsilo ak bude novy zakon.
Ale ak uz ti raz da do tej ziadosti termin, tak odchod je presne 6 tyzdno na den. neskor sa neda ist, aj tak budu na socialke pocitat s tym datumom co da lekar, informovala som sa na socialke.
18. lis 2010 v 08:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katarinasifrova preco myslis, ze by bolo lepsie ist na matersku o tyzden neskor? Podla mojich informacii sa vymeriavaci zaklad meni vzdy k prvemu julu alebo sa mylim??? Toto aj mna zaujima, lebo som si myslela, ze s tym nic nenarobim ked od jula, ale ak nahodou od 1. januara to bxy bolo zaujimave, lebo si platim aj DNP.
18. lis 2010 v 09:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzimia ak by nahodou presiel novy zakon, tak by mala byt materska nie 55%, ale +9.1% z vymer. zakladu. Ale otazne je kedy bude platit, kedze sa momentalne o tom vela nerozprava a uz je skoro koniec novembra. teda ak nastupis na matersku v novom roku, tak ak by platil uz novy zakon, tak uz ti priznaju podla noveho.
18. lis 2010 v 09:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte tehulky, vela ste popisali :wink:
moje sono dopadlo na jednicku, mala je ok, vsetko popozeral, pomeral a sme 28.tt a Jasminka vazi 1100g :stuck_out_tongue_closed_eyes: Len este nie je otocena, takze je stale nozkami dole, ale doktor hovoril, ze mam prist este na jedno sono v 35.tt, aby sa pozrel, ci bude otocena, ak nebude, tak sa obavam cisarskeho :unamused: Vcera som sa vazila a pribrala som zatial 7kg, stale mi nechuti jest - do jedla sa doslova nutim....... Mne napr. brucho netvrdne, len mala ma tak dole kope kdesi pri mechuri a vajecnikoch, ze je to niekedy az neprijemne ........
Vcera sme boli v Bielsko Biala a nic sme nekupili, aspon sme neminuli, bola som sklamana, aj plienky vyjdu skoro rovnako ako u nas, tak som kupila len nejak drobnosti pre nasich na Vianoce + pre Jasminku jedny plienky, nejake cumliky Avent, vlhcene obrusky a sudocrem. O kosoch na spinkanie a prebalovacih pultoch ani chyru ani slychu :stuck_out_tongue_closed_eyes:
18. lis 2010 v 09:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@palesandra skus kuknut na MK temu paragrafy a tam napis do nejakej temy a urcite Ti dobre poradia, ja som sa tam tiez nedavno radila ohladom dohody o vykonani prace a materskej a kocky mi tam vyborne poradili :slight_smile:
18. lis 2010 v 09:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pepies to sme na tom podobne ja som tiez pribrala len 7kg a mala kope presne do mechura a vajecnikov az to niekedy riadne zaboli. uvidim co povie lekar ked pojdeme o dva tyzdne na sono. len sa straaaaasne bojim aby bola mala otocene cisarky by som totiz moc nechela :unamused:
18. lis 2010 v 10:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
kočky tie čo ste už boli na sone, ktoré sa má robiť v 30.tt, máte všetky už bábätká otočené hlavičkou dole?
18. lis 2010 v 10:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pepies dobre rano,my sme boli na 4D minuly piatok,mala je uz otocena dole hlavickou :wink:
18. lis 2010 v 10:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@potokin :grinning: :grinning:
ja som mala ist na sono tiez v 30.tt, lenze bud. pondelok mam poradnu a moj lekar chcel uz mat sono hotove na poradnu, tak mi to takto sproste vyslo, ze som isla vlastne na prelome 28-29.tt..... Akurat ked sa babatka otacaju do polohy, ktora bude pri porode ...... teraz budem nervozna do 35.tt, ze ci sa otoci alebo nie. Doktor povedal,ze to neznamena, ze musi byt cisarsky, ze sa da rodit aj tak, no to by som rozhodne neriskovala, pretoze ak bude mat cez 4kg a bude otocena nozickami, bolo by to podla mna obrovske riziko a radsej sa pripravim psychicky na cisarsky :unamused:
Ale povedal mi, ze nemam stresovat, ze mam este dostatok plodovej vody, takze je pravdepodobnost, ze sa mala este otoci........ Asi zacnem robit stojky :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
18. lis 2010 v 10:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cinamon7 tak to je super :slight_smile: a to mame skoro rovnaky termin...... dufam, ze sa este otoci :stuck_out_tongue_closed_eyes:
18. lis 2010 v 10:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cinamon7 kde si bola na 4D usg v KE?
18. lis 2010 v 10:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pepies vraj pomaha macaci chrbat, ale neboj,ja som tiez maleho rodila na cisarsky lebo bol otoceny naopak,podla mna je lepsie cisarsky ako riskovat nejake komplikacie,nic to nie je,dnes so spinalom vraj pohoda, len teraz netusim ako budem rodit ak normalne,tak neviem co ma caka :unamused:
18. lis 2010 v 10:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@palesandra ahoj,ano,u dankovcika,teda on tam nebol,ale nejaka mlada lekarka, ty si nebola?
18. lis 2010 v 10:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cinamon7 presne aj ja som toho nazoru, radsej cisarsky, ako ohrozit dieta. prinajhorsom budem rodit ako "celebrita". Vsak co citam, vsetky slovenske tzv. celebrity rodia cisarskym - he he :grinning: Som povedala muzovi, ze by sme ju mali asi trosku "posteklit" - ved uz davno nebol ziaden sex - ja akosi nemam chut ani energiu, neviem, ako su na tom ostatne kočky :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
18. lis 2010 v 10:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek