• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP v únoru/februári 2011. Máme společný termín?

19. září 2012 
@cinamon7 ale ten mačací skúsim :slight_smile:
18. lis 2010 v 10:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cinamon7 mne moj gynekolog este nepovedal ze mam ist. buducu stredu idem na poradnu. ale som sa radsej objednala na vysetrenie tiez u dankovcika na 21.12., aby mali este volne. Tam mi povedali ze najlepsie je v 29-34 tyzdni, teda este je cas. Momentalne zacinam 29-ty. Ale chcela by som este skusit v Saci u Dosedlu, hlavne kvoli tomu ze chcem tam ist rodit, tak kus to tam obkukat. A kolko si platila? Mna uz povedala pri objednavke ze 29eur. Ja som tam prvykrat bola pri Muranskej, potom pri Janovska (respektive nejake take meno) a teraz ma objedanla ku Eliasovej. Ale stale mi to tam pekne povysvetlovali a komentovali :slight_smile:
18. lis 2010 v 10:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ránko
aj moja malá je nožičkami, ale ešte je čas aby sa otáčala, niekedy sa bábätká dokážu otočiť aj týždeň pred pôrodom, prosím nestresujte ešte je čas!!!
a tiež spať na pravom boku vraj pomáha aj na otáčanie, že bábo ťahá príťažlivosť :slight_smile:
18. lis 2010 v 10:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@labudka veď nestresujeme :wink:
mne doktor tvrdil, ze ked uz nema dietatko vela plodovej vody, tak sa mu zle otaca, fakt som este nepocula, ze by sa otocilo aj tyzden pred porodom, ale ak to tak je, to si ma len potesila :grinning:
Ja na pravom boku nemozem spavat, lebo ma strasne picha v pravom boku, aj pri prvom tehotenstve ma maly tlacil do praveho boku, ale vyskusam, mozno vydrzim :slight_smile:
18. lis 2010 v 10:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pepies,
nepodliehaj panike - ked som cakala starsiu herecku, tak som si asi 5 dni pred terminom sona v 30. tyzdni dohodla este jedno take "sukromne" u kamarata gynekologa - mala bola vtedy este hlavickou hore a za tych 5 dni sa otocila a na riadnom sone uz bola hlavickou dole. Aj tvoje ma este dost casu, niekedy sa naozaj babo dokaze otocit aj posledne dni pred porodom. Nemaj obavy.
18. lis 2010 v 11:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzimia to vážne? tak to je úžasné .... ďakujem pekne za povzbudenie. Ved ja nepodlieham panike, len ja som strašný pesimista - hoci viem, že to nie je dobre, ale vždy myslím na tú najhoršiu možnosť .... Viem, že ešte je skoro, že sa ešte môže otočiť, len som chcela vedieť, že ako je to u druhých tehuliek v rovnakom období .....
18. lis 2010 v 11:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@palesandra ja som platila 67,bol to 4D zaznam s fotkami a video,ziadne vysetrenie,to mne povedali ze do 30.tt, na 30.tt som objednana uz u svojho obvodaka
18. lis 2010 v 11:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte. Tak, ja sa od rana ucim...takze tu budem tak pomenej najblizsie dni. Najlepsie je, ked si dam veci na ucenie k posteli a hned zacnem rano, ked vstanem, lebo potom sa uz k tomu neviem dokopat. A hlavne, ked uz si sadnem sem, za pocitac :sweat_smile: tak je koniec...V noci som sa zobudila o 2.30 s tym, ze uz som vyspata, ze uz sa mi nechce spat....A potom som zaspala znova o nejakej 4. :angry:
@pepies mojej svagrinej hovorili este 2 tyzdne pred porodom, ze mala este nie je otocena dole hlavou a preto ju este nechceli nechat rodit, aj ked mala vysoky tlak. To znamena, ze cakali, ze sa este otoci. Nakoniec sice rodila cisarskym, ale nie koli polohe babatka, ale koli preeklampsii to doktori pre istotu ukoncili skor. Ja inak predpokladam, ze nasa mala tiez este nie je otocena, lebo ja ju citim raz tu a raz tu, tak uvidim, co mi povedia na sone. Idem buduci tyzden v stredu. A trosku sa bojim, lebo od vcera ju citim akosi menej. Predtym vystrajala vkuse a teraz nic. :confused: teda, len take slabe stuchance sem-tam.
18. lis 2010 v 11:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sharlotta neboj, to aj ja cítim niektoré dni, že kope pomenej a potom sa nevie dokopať :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
a čo sa učíš? máš nejaké skúšky?
18. lis 2010 v 11:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pepies No, teraz mi zacinaju. Buduci piatok mam lexikologiu. Nie je to tazke, len som leniva :sweat_smile: Potom dalsi termin mam zasa 11.1., tak dufam, ze este budem schopna sa dotrepat do NR. :grinning: Spoluziacka mi hovorila, ze "Co sa bojis, ja som este 2 tyzdne pred porodom bola v skole. V aute som mala prichystanu tasku, keby nieco." :sweat_smile: No, v Nitre by som nerada rodila...tak dufam, ze mala bude posluchat. Pripadne by som to riskla tu hodinku do BA. Inak som zistila, ze vela spoluziacok kalkuluje podobne, ako ja, lebo uz 2 prodili este min. sk. rok a teraz sme dve tehotne a dalsia chce otehotiet. Tak akurat, ked skoncime to rozsirujuce studium bud. rok, tak si mozeme zacat hladat novu pracu,. Pripadne si pojdem robit PhD. este uvidim. Chcela by som ist ucit na VS.
18. lis 2010 v 11:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sharlotta tak to Ti držím palce, nech to dobre dopadne....... :wink: juuuj, nechcelo by sa mi učiť - obdivujem Ťa. Ale takto sa to dá, keď ešte nemáš dieťa ....... Takže si vlastne robíš druhú výšku ........ Super šikulka :grinning:
18. lis 2010 v 11:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
och a ja sa stazujem, ze sa citim jak hroch a to som ece len v 30 tyzdni, ale po dnesnom nahodne najdenom clanku som velmi rada, ze cakame iba jedneho drobceka .Neviem ako by som zvladla osmorcata ako tato mamina :confused: ....na fotke ma "brusko" v 30 tyzdni chvilku pred cisarskym, a potom tie fotky s jej deturencami...no rovno by som si otvorila skolku na jej mieste :grinning:
18. lis 2010 v 11:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
no baby, ja sa od rana neviem vykutrat z postele... potom sa ani necudujem, ze nepriberam, ked prvykrat jem az naobed...aj to jem zvycajne len slaninu, ktora by sa vraj nemala, no ja ju milujem a nie vzdy sa da odolat...
inak v noci mi sibalo, som nevedela spat a citala som komentare od prvej strany az po stranu 80 :grinning:
18. lis 2010 v 11:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@iwka123456 :astonished: :astonished: :astonished: :astonished: :astonished: ! To by som sa citila ako macka....Chuda zena!
@pepies No, hej, druhu...Inak ja vzdy nadavam, ked sa mam ucit, ze co som si to zase vymyslela, ale stavim sa, ze ked nebudem chodit do ziadnej skoly, tak si zase nejaku vymyslim... Mne to uz pride take prirodzene stale sa nieco ucit. Jeden rok po skonceni VS som fungovala tak, ze som pracovala doobeda v skole, 2x do tyzdna som ucila poobede vo firme a 2x do tyzdna som chodila na francuzstinu a 1x v piatok som mala konverzacie z anglictiny. Vtedy som mala pocit, ze efektivne vyuzivam cas. :grinning:
18. lis 2010 v 11:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Moj muz chodi domov tak o 6 vecer a ja zvyknem chodit domov tak o 14-15, podla toho, kolko mam hodin a potom som len lezala na gauci a pozerala telku a mala som vycitky svedomia, ze tu zhnijem za ziva.... :stuck_out_tongue_closed_eyes: Ked budem mat malu, tak to bude uz ina kava.
18. lis 2010 v 11:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@iwka123456 tak tomu sa hovorí brušisko .............. ale tie ďalšie fotky su peknučké, je to ako v materskej škole.......
@marhulka13 dobré ránko, aj ja by som sa chcela ešte pelešiť v posteli. O slanine mi ani nehovor, hneď by som si dala, keby sme mali - takú domáciu trojpásikavá Adidasku, az sa mi sliny zbiehaju :grinning: Mne otec donesie obed - domacu jaternicku s chlebikom, mnam :slight_smile: Zatial sa napchavam orechami a mandarinkami, aj to nasilu kvoli malej
@sharlotta je to super, že si taká aktívna ...... Klobúk dole .......... Ja som už raz vysla z cviku, tak uz sa mi bude uciť tažšie............. Uz 3 roky mám naplanovanu statnicu z nemciny, ale este som sa nedokopala k tomu a kedze mam "len" vyssie odborne vzdelanie, stale "snivam" o vyske, ale nakoniec som rada, ze som nepodala minuly rok prihlasku, lebo asi tazko by som to zvladla s dvomi malymi detmi, takze zasa sa to odklada na neurcito :wink:
18. lis 2010 v 11:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pepies
@marhulka13 mnaaam, slaninka! :stuck_out_tongue_closed_eyes:

@pepies poradim ti recept, netreba velmi uvazovat, len sa hodit do vody a potom uz ked musis, tak musis :wink:
18. lis 2010 ve 12:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pepies
@sharlotta tusim som vam aj chute narobila :grinning: no je to adidas slanina, viac chudeho maska ako slaniny... a k tomu cesnak,vonim jak psačia tlama....
18. lis 2010 ve 12:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marhulka13 hmmmm, tak by som si dala! Ja inak cesnak milujem, ale nemozem ho teraz v tehotenstve, lebo mi je po nom neuveritelne tazko na zaludku. :confounded: Tak len ovoniavam. :frowning2:
18. lis 2010 ve 12:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marhulka13 mnam, slintam :stuck_out_tongue_closed_eyes:
@sharlotta aj ja milujem cesnak aj cibulu, len tiez mi je potom tazko. A ohladom toho ucenia - este ak by som mala len Jakubka, tak by sa to dalo, ale pri dvoch detoch, to uz by bolo na ukor rodiny + externe studium nieco stoji, tak by nam to asi nevychadzalo financne :frowning2:
18. lis 2010 ve 12:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sharlotta mne bolo tiez vzdy po nom zle, mam nizky tlak, no odkedy spavam "dolu hlavou", tak mam tlak ok a cesnak mi uz nevadi :slight_smile: vsetko zle, je na nieco dobre :slight_smile:
@pepies inak aj ja som bola na utz a babo je priecne, teraz idem o tyzden, lebo sa mu zda, ze mam malo plodovej vody a preto sa ani nevie otocit... hmm, cele leto boli zaplavy a len ja mam v bruchu sucho :unamused:
18. lis 2010 ve 12:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marhulka13 no spravila si chute, pojdem do tesca je v akci oravska slaninka :stuck_out_tongue_closed_eyes:
18. lis 2010 ve 12:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alexis13 hihi, dnes tu kazdemu len chute robim :grinning: a este ti aj akcia vyjde :wink:
18. lis 2010 ve 13:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sharlotta @pepies no to sa nejak nepodarilo umele oplodnenie a takto to dopadlo, a to som sa potom este docitala ze to bolo uz jej 2.tehotenstvo a pri prvom rodila 6-orcata !! :astonished: cize ma dokopy 14 deti z 2 tehotenstiev, fakt ako materska skola, a ona potom este urobila z toho reality show, ze chodili k nej domov kamery a natacali ako vyzera taky obycajny den matky 14 deti, su aj take nazory ze vyuziva svoje deti na penaze pretoze zarobila na tom uz vyse 10-tisic €. ...je to take divne podla mna, ale aspon ich dokaze uzivit :sweat_smile:
18. lis 2010 ve 13:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@iwka123456 som si aj myslela, že to bude urcite umelym oplodnenim ...... Takze ma 14deti? Ty kokos - to ma 4 opatrovatelky? tiez mi to je divne, robit s deti "divadelnych hercov" a este na tom zarabat :confused: :confused: :confused: :confused:
@marhulka13 ja uz mam kuraci vyvar a jaternicku, tak idem papat :slight_smile: a nerob chute so slaninou :sweat_smile:
18. lis 2010 ve 13:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte dievčatá,

ja som dnes bola druhýkrát na tom glukózovom teste - tak dúfam, že teraz sa už výsledkov dočkám. Sestrička by mi mala volať zajtra.

Ja som sa dnes sestričky pýtala na nástup na materskú - keďže termín pôrodu mám 12. 2. 2011 - nástup na materskú vychádza na 1. 1. 2011 - ale je to víkend, tak ma vypíšu na materskú od 3. 1. 2011. :slight_smile:
18. lis 2010 ve 13:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leginca držím palce, aby test dobre dopadol. dufam, ze uz vysledky nezapatrošia :sunglasses:
18. lis 2010 ve 13:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pepies no o opatrovatelkach tam nic nebolo pisane a na pocudovanie ani o jej partnerovy alebo manzelovy, jedine co tam je - je fotka jak ide so svojom mamou a obrovskymi kocikmi a tie ma zakryte s dekami,ako je tam pisane pretoze fotky jej deti su iba na predaj ! :confused: :confused: :confused: , uplne neprirodzene sa mi to zda, jak keby sa bavime o nejakej veci alebo o com...americania ma vedia vzdy s niecim prekvapit
18. lis 2010 ve 13:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
baby viem ze to je asi skoro ale ked budem kojit to je nejaka specialna strava, resp. strava taka ze nektore veci jest nemozem aby som mala dostatok mlieka ,alebo ho nestratila?
18. lis 2010 ve 13:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@iwka123456 tak to je divne, chudiatka deti, ake su pozakryvane........ :stuck_out_tongue_closed_eyes:
@alexis13 najnovšie teórie o kojení sú také, že kojaca žena môže jesť absolútne všetko vrátane citrusov, strukovín a môže piť aj alkohol, pretože len 2% zo stravy sa dostávajú do mlieka.
Ja tomu moc neverím, ja som zo začiatku papala normálne všetko okrem alergénov - nejedla som citrusy, orechy, strukoviny ani cibuľu a cesnak, strukoviny som začala jesť až keď mal malý 4 mesiace ............ Zistíš to aj podľa dieťatka, že či nie je vyhádzane alebo ho nebolí bruško......... Ja keď bol nekľudný alebo vyhádzany na tváričke a telíčku, som jedla len chlieb s maslom, mama mi nosila kadejaké omáčky - kôprovú na podporu laktácie a rascovú polievku a pila som nesýtenú Lucku a čaj pre kojace ................ a veľa báb, čo kojilo bolo na tom zo začiatku rovnako - len o chlebe a vode............. Tak neviem, či sa dá spoľahnúť na najnovšie teórie .......... Ale zhruba po 4 mesiacov som už jedla všetko okrem orieškov :slight_smile: Dokonca som 2 roky pila bezkofeinovú kávu :stuck_out_tongue_closed_eyes:
18. lis 2010 ve 13:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek