• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP v únoru/februári 2011. Máme společný termín?

19. září 2012 
@alexis13 alebo @marhulka13 kedysi davno sme sa bavili o velkosklade alebo co to je smerom na Ivanku pri NR, este som tam nebola, ale zistila som aspon jeho nazov a maju aj internetovy obchod, tak ak by sa vam to zislo mozno mrknut a pripadne sa inspirovat :wink:
http://www.best4baby.sk/
18. lis 2010 ve 13:39  • Odpověz  • To se mi líbí
@alexis13 a ešte k tej podpore laktácie - už 2 týždne pred termínom je dobré, keď piješ čaj pre kojace matky a potom sú kadejaké babské recepty na tvorbu mliečka + existujú aj homeopatiká, ale to sa odporúča až keď začneš kojiť a nemáš veľa mliečka. Mne sa veľmi osvedčila biela Vinea - jediný bublinkový nápoj, ktorý som pila popri Lucke - pohár Viney denne a mala som také naliate prsia že až :slight_smile:
18. lis 2010 ve 13:40  • Odpověz  • To se mi líbí
@natalca mna este len zajtra caka glukozovy test a ideme aj na 4D sono, tak uz aj ja vam budem vediet doplnit do tabulky co mam v brusku :dizzy_face:
18. lis 2010 ve 13:40  • Odpověz  • To se mi líbí
@natalca tak budeme držať palčeky......... Mńa si už môžeš doplniť tiež do tabuľky. Meno je predbežne Jasmine :grinning:
18. lis 2010 ve 13:41  • Odpověz  • To se mi líbí
@pepies vdaka :grinning:
ale to som do tabulky doplnila hned ako si prisla s tou bombastickou spravou :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
18. lis 2010 ve 13:45  • Odpověz  • To se mi líbí
@natalca jaaaj, tak díky :slight_smile: a zajtra daj vedieť, ako ste dopadli :wink:
18. lis 2010 ve 13:46  • Odpověz  • To se mi líbí
@natalca ja uz som tam medzitym bola :grinning:
18. lis 2010 ve 14:07  • Odpověz  • To se mi líbí
@pepies jasne ze dam :wink: uvidime aj ako si vystojim s testom na glukozu :wink:
@marhulka13 aj si si tam nieco kupila?
18. lis 2010 ve 14:11  • Odpověz  • To se mi líbí
@pepies - mne nestratili výsledky, ale stratili vzorky krvi - takže žiadne výsledky neboli.

@alexis13 - nám sestrička na predpôrodnom cvičení hovorila o kojení - že prvé mesiace by sme nemali jesť žiadne strukoviny, kapustu a ani citrusy. Potom môžeme začať postupne pridávať do nášho jedálnička všetko - ale vždy len jednu potravinu denne.
18. lis 2010 ve 14:11  • Odpověz  • To se mi líbí
@natalca nekupila, kociky boli ok, no ten este nechcem kupovat a ostane veci mi prisli predrazene :grinning: dat za dupacky 23 € mi prislo dost...no kociky fajn, cez internet sice vychadfzaju lacnrejsie, no bolo fajn ich vidiet aj nazivo, lebo internet skresluje
18. lis 2010 ve 14:15  • Odpověz  • To se mi líbí
@leginca aha, ale vedela som, že ti niečo stratili :unamused:
to s tým kojením bolo tiež tak pred 2-3 rokmi, keď som čakala Jakubka, no teraz čo čítam odborné časopisy, ževraj sa môže všetko vrátane alkoholu........ a za 20 rokov sa bude tvrdiť zasa niečo iné :stuck_out_tongue_closed_eyes:
ja radšej riskovať nebudem a prvé mesiace sa budem v strave rozhodne obmedzovat :wink:
18. lis 2010 ve 14:15  • Odpověz  • To se mi líbí
@pepies - ja budem postupovať presne tak, ako píšeš Ty. Ja celkovo nemôžem strukoviny ani kapustu nakoľko mám už 8 rokov Crohnovu chorobu a tieto potraviny mi nerobia dobre.
18. lis 2010 ve 14:17  • Odpověz  • To se mi líbí
@pepies obdivujem ludi, ktorí sa dokazu obmedzovat v strave, ja doslova zeriem vsetko doradu, v pondelok idem k diabetologovi, ten ma "pochvali" :confounded:
18. lis 2010 ve 14:20  • Odpověz  • To se mi líbí
@marhulka13 no však uvidíš, ak Ti bude maličké plakať 3 hodiny v kuse a nebudeš vedieť, že čo je s ním, tak ver tomu, že budeš jesť chlieb s maslom a piť vodu :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
najhoršie sú tie začiatky - hlavne ak má dieťatko koliky :unamused:
18. lis 2010 ve 14:24  • Odpověz  • To se mi líbí
@pepies to si ma potesila :grinning: ved ja viem, teda neviem, do coho este idem.... a bojim sa, ze co ja s tym drobcom budem robit :unamused:
18. lis 2010 ve 14:25  • Odpověz  • To se mi líbí
@marhulka13 neboj sa, keď sa maličké narodí, spravila by si všetko preto, aby bolo spokojné, to je prirodzené..... Najhoršie je, keď Ti dieťa v kuse plače - kamoškina dcérka plakala v kuse hádam do 8-mich mesiacov - keď si ju priniesla z pôrodnice, revala 8 hodín v kuse a kamoška si myslela, že vyskočí z okna ...........Nakoniec zistili, že má reflux, tak preto tak vyvádzala ........ Ale každé dieťatko je iné, postupne si na seba zvyknete, vytvoríte si režim a bude dobre, neboj :wink:
18. lis 2010 ve 14:28  • Odpověz  • To se mi líbí
@marhulka13 tak ja si idem dať tú jaternicu, ešte kým môžem :stuck_out_tongue_closed_eyes:
18. lis 2010 ve 14:29  • Odpověz  • To se mi líbí
@marhulka13 aj mne sa tie ceny zdali prehnane, aspon co som pozerala na nete, ale kvoli kocikom tam chcem ist, aspon vizualne vybrat, a ty si si uz nejaky konkretny vyhliadla
18. lis 2010 ve 14:33  • Odpověz  • To se mi líbí
@pepies dobru chut, ja sa krmim s toffiffe, este kym mozem :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
18. lis 2010 ve 14:34  • Odpověz  • To se mi líbí
@natalca dakujem, uz som najedena a mam do zajtra dosť, ufff :stuck_out_tongue_closed_eyes: my sme boli pozerat kociky v Ivanke - je tam obchod Kocikovo, maju celkom dobre ceny a su tam velmi ochotni a tiez sa da objednat aj cez netovy obchod:
http://www.kocikovo.sk/
18. lis 2010 ve 14:38  • Odpověz  • To se mi líbí
@pepies vdaka, poznam tu stranku, chcem ich len vidiet live a potom vyberiem
baby ten system isofix je aj na vajickach, ci len na tych sedackach od 13 a viac kg?
18. lis 2010 ve 14:43  • Odpověz  • To se mi líbí
@natalca ja som tam bola tiež omrknúť jeden kočík, ktorý som chcela objednať cez poľský internetový obchod :stuck_out_tongue_closed_eyes:
myslím, že izofix je aj na vajíčkach, ale musíš mať také auto, ináč Ti je to zbytočné .........
18. lis 2010 ve 14:50  • Odpověz  • To se mi líbí
@pepies nastastie mame take auto :dizzy_face:
18. lis 2010 ve 14:56  • Odpověz  • To se mi líbí
@pepies no moja neter bola zase az nezdravo kludne dieta.. vecer sme ju ulozili spat okolo osmej a rano ju budila okolo osmej, aby ju aspon nakrmila , to iba vtedy mala revala, ,ked ju budila...len co sa najedla, spala dalej, chodili sme ju kontrolovat, ci vobec dycha..tearz ma 4 roky a este o druhej v noci im beha po byte a nechce spat,, rano o piatej uz buntosi zase... :grinning: kazde dieta je ine, no neviem, co je horsie
18. lis 2010 ve 14:59  • Odpověz  • To se mi líbí
pacil tako fantasy alebo dorjan... no ked mi tam zacala ukazovat kociky za 800 €, tak som len oci vypleskla :confused:
18. lis 2010 v 15:00  • Odpověz  • To se mi líbí
ahojte,
chcem sa spytat, ci viete poradit, ako to je s PN (na ktorej som) a nastupom namatersku dovolenku. co vsetko je potrebne vybavit, co kam co odovzdat.a ako to je,ked som slobodna matka? co je potrebne a kde nahlasit?
a mate info, budem velmi rada, pripadne len prosim o zaslanie linku.
mockrat dakujem! pekny den vsetkym! :slight_smile:
18. lis 2010 v 15:02  • Odpověz  • To se mi líbí
@marhulka13 áno, deti sa menia ....................... Náš Jakub bol tiež strašný kľuďásek, jedine bol náročný na kojenie, ale ako som si ho naučila, tak som mala, moja chyba :stuck_out_tongue_closed_eyes: Potom začalo obdobie vzdoru a začal robiť napriek, ale to si tým každé dieťa prejde, je to súčasť rozvoja osobnosti :wink: Mimochodom, tá kamoškina dcérka je teraz ako med, ako začala chodiť, tak kamoška ani o nej nevie :wink:
18. lis 2010 v 15:07  • Odpověz  • To se mi líbí
@monchili skús napísať do Paragrafov, tam si nájdi príslušnú tému o PN a materskej a kočky Ti tam dobre poradia.
Ja som prvé tehu tiež prechádzala z PN-ky do materskej, to mi iba doktor vypísal papiere na materskú a ja som ich poslala zamestnávateľovi, ktorí to zasa nahlásil do sociálnej poisťovne.
18. lis 2010 v 15:09  • Odpověz  • To se mi líbí
@pepies vdaka, snad to nejako vyriesim :slight_smile:
18. lis 2010 v 15:22  • Odpověz  • To se mi líbí
@monchili kukni na tie Paragrafy a tam sa opytaj, poradia Ti :wink:
18. lis 2010 v 15:24  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek