• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP v únoru/februári 2011. Máme společný termín?

19. září 2012 
@alexis13 to maju aj v malych hypacoch? bola som tam vcera - ale tam asi take veci nemaju, vsak?
19. lis 2010 v 09:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@slavkav tu uz tusim nikto nie je bez problemov :unamused:
@sharlotta mhm, ved to, aj nejaky tyzden navyse je k plusu... uvidime, ako to napokon dopadne... ako mm nema zly prijem, no keby mam platit hypoteku, najom, faktury napr. za telefon, tak si to mozem hodit...
19. lis 2010 v 09:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
dobré ránko, tiež som čosi zaregistrovala o tých materských, len na mňa sa to asi nebude vzťahovať - keďže prechádzam z materskej do materskej, tak budem mať ten nižší príspevok :unamused:
@slavkav moja, ale hlavne že ste ok a podstatné je, že to pomôže Tebe aj maličkému, tak držíme palce :wink:
@alexis13 kočky ja furt chodím do Tesca omrkávať detské veci a nikdy na nič nenatrafím .......... Jedine letné som videla zlacnené ...........
19. lis 2010 v 09:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte
@pepies a to prečo by si mala mať nižší príspevok???? ved príspevok má byť od 2011 jednotný pre všetkých, teda okrem tých čo ho začnu poberať od 2010

toto som našla zaujímavé, hlavne aby to prešlo
http://www.olifcek.info/uspech
19. lis 2010 v 10:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Je pre bábätko nebezpečné, keď spím na chrbáte? Snažím sa vždy ležať na boku ale keď ma v noci bolia rebrá, tak sa otočím na chrbát a uvedomím si to až keď sa trochu preberiem zo spánku.
19. lis 2010 v 10:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@labudka aha, ja som pochopila zo vcerajsich sprav, ze budu 2 druhy prispevkov - jeden 256 EUR a druhy okolo 190 EUR, tak som asi zadriemala alebo co ........... ale podla toho, co citam v tom clanku, tak to by bolo super, keby to tak bolo..........
Inac mozeme byt radi, ze mame moznost byt 3 roky na materskej. Moje kamosky, zijuce napr. v UK uz musia ist po polroku do prace a materska tam tiez nie je bohvieaka vysoka ............ Nehovoriac o inych statoch, kde zeny idu do prace uz aj skor .......
19. lis 2010 v 10:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ka.jo. tiez som si kladla tuto otazku, lebo mne sa momentalne spi najlepsie na chrbate......... kdesi som citala, ze posledny mesiac alebo dva mesiace - to uz presne neviem - by sa nemalo spat na chrbate :confounded:
19. lis 2010 v 10:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pepies no to dufam, ze sme ok ... lebo doteraz sa vsetci tvarili ako tie inj nepotrebujem - pytam si ich vlastne od zaciatku tehu - doteraz sa kazdy tvaril, ze ich nepotrebujem ... no skoda slov
19. lis 2010 v 10:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pepies musím sa spýtať na poradni, lebo aj mne sa tak dobre spí, lem mám zlý pocit, či to neškodí.
Dávnejšie som spomínala dok., že malý sa najviac hýbe keď ležím na bruchu (vtedy som bola asi okolo 17 tt)a ona mi odpovedala, že maternica tlačí na dôležité cievy a bábätko má menší prítok krvi, je mu to nepríjemné, tak to dáva najavo.
Tak preto sa trochu bojím takto spať.
19. lis 2010 v 10:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@slavkav a prečo to až teraz naordinovali? a ako si vlastne vedela, že ich potrebuješ?
19. lis 2010 v 10:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ka.jo. tak to radšej idem spať na boku ............ v prvom tehotenstve som ani nemohla spať na chrbte, sa mi nedalo a teraz sa mi zas najlepšie len na chrbte
19. lis 2010 v 10:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pepies kvoli mojej trombofilii - akoze ja som sledavana na hemato - tak to snad bolo doteraz ok - aj ked baby v takejto teme tu - beru tusim skoro vsetky. ale teraz sa ma opyta - gyndos - ci vie hemato, ze som mala pri prvom porode odlupovanie placenty - ze mi tie inj treba nechat az do konca tehu - hlavne, ze on mi doteraz tvrdil, ze ta moja mutacia nic nie je ... a keby sa hemato nezmienim o tym mojich nohach - tak tie inj ani nemam ... a jeho pri tom vobec nezaujimaju spravy z hemato - nikdy ich nechcel vidiet - len zase mna napr. nenapadne vsetko dr povedat ... a potom pomaly ja budem ta zla, co nieco nepovedala - no skoda slov ...
19. lis 2010 v 10:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pepies - ja som tiež vďačná za 3 roky, nie je nič dôležitejšie ako tento čas stráviť z deťmi.

ka.jo. - čo sa týka toho spania na chrbte, bábätko ťa určite upozorní keď niečo nebude v poriadku a zobudí ťa, a mnohé mamičky čo sú na rizikovom a musia iba ležať tak si neviem predstaviť že by celý deň a celú noc ležali na jednom boku. a ten posledný mesiac sa ti nebude prirodzene spať dobre na chrbte, a automaticky sa budeš otáčať na bok, už len kvôli sťaženému vlastnému dýchaniu, ale popýtaj sa na poradni a daj vedieť. :wink:
19. lis 2010 v 10:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@labudka Ďakujem, spýtam sa.
Ale je pravda, že teraz je babätko kľudné keď ležím na chrbáte, predtým ma vždy veľmi kopalo.
19. lis 2010 v 10:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte,
neda mi to, ale tu je zaujimavy link ako su z materskou na tom ine krajiny.http://ekonomika.sme.sk/c/5610373/predlzena-materska-je-v-europe-strasiakom.html uz som ho sem raz davala. je tu porovnanie materskej. v prepocte za to obdobie co je zena doma 3r tu na SR a v inej krajine v zahranici dostane ovela menej penazi. a to nehovorim, ze otcovia nemaju ziaden narok na nejake volno po narodeni. podla mna sme na tom dost uboho. a UK? no hned by som s nima menila. co je krute, tak je USA, ale inak sme na tom dost zle.
ja si nebudem moct dovolit dlhsie ako rok zostat doma s malou. Lebo dalsie dva rok z toho co davaju nevyzijeme, ani keby som bola kuzelnik. uz len to obdobie jedneho roka, co bude doma sa zadlzim a po roku ci chcem, alebo nie musim pracovat, lebo by sme asi nemali co do ust. keby dostanem aspon 80% z platu alebo podobne bez toho choreho stropu ako je teraz, tak by sa mi zilo ovela lepsie.
vsade sa ohlasuju, ze materska ma byt zasluhova, teda na zklade toho kolko si odviedol aodpracoval a podobne. idu zvysovat sice o 5%, ale co z toho, ked nezvysia strop? takze tych 5% sa vela z nach ani tykat nebude. co je fajn, ze sa to zacina predlzovat.
jedine, co mi z toho vyplyva, ze nas system velmi dobre podporuje ciganov....
19. lis 2010 v 11:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kwetinka1 hmm, skoda, ze nie sme cigani :slight_smile: alebo zacnem podnikat ako vsetci teraz: ukradni si svoj bankomat s.r.o. a potom, ze opulacia starne, no nech sa necuduju, ja si ani neviem predstavit mat napriklad druhe :unamused:
19. lis 2010 v 11:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ka.jo. ja som pocula, ze to tlaci na nejaku cievu co vyzivuje babo... no presne, ako tu uz niektora spominla, ja mam nariadene stale lezat a ked som sa snazila ib ana bokoch spat, tak to bola strasna bolest v nohach, tlaci to na klby... tiez sa chcem na poradni na to opytat, lebo mne je tiez lepsie na chrbte, resp. kazdu chvilku inak
19. lis 2010 v 11:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kwetinka -mrzí ma že máš také zlé finančné vyhliadky :frowning2:
19. lis 2010 v 11:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marhulka13
@labudka pokial pracujem tak sa nemam na co stazovat. je to fajn, ale zariadovanie a vsetky tie veci ohladom domacnosti nieco stoja a clovek si vela nedokaze odlozit, ked zacina z nicoho. len na to, aby som byvala musela som si vziat hypoteku, ved kto v dnesnej dobe si v 28 zarobi na byt? bez hypoteky to neslo. este aj matersku si viem predtavit, ako uskromnim sa, stiahnem naklady na minimum a zadlzim, ale to si nemozem dovolit takto 3 roky. Rok je maximum. A druhe dieta? Bez sance.
Baby, to ja som na tom este veeeelmi dobre, ale ked pocuvam ine mamicky a rodiny. Ja proste nechapem ako oni ziju. Ja neviem ci su kuzelnici, ale maju moj sakramensky obdiv a respekt.
Kamoska sa rozdvadza, ma dve deti a musela nastupit do prace, ked jedno malo rok (dala ho do jasiel) a druhe do skolky islo. Nechce deti nechat bez strechy nad hlavou a exmanzel....len sa po sudoch tahaju, aby co najmenej platil. A to ma stastie, ze zije v BA a nasla si pracu....ine regiony slovenska, tak chuda, neviem co by robila.
19. lis 2010 ve 12:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj,
jak to tady čtu, tak u vás na Slovensku to budete mít s tou mateřskou jako tady v ČR :confused:
O prodné přijdem, a snižuje se výšše mateřský. Já to taky budu mít zajímavý. Jestli to, co schválili nedávno, neposvětí senát a prezident budu muset jít na 4 roky a za nějakých směšných 3800kč :angry: A to jsem 18 let přispívala do systému nemalým penízem :unamused:

U nás dnes prší, já si vše vyřídila dopoledne a budu polehávat doma :sunglasses: Ještě, že ta moje beruška si už dokáže sama hrát :sunglasses:
19. lis 2010 ve 12:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kwetinka1 no mne sa to zasa v UK nezdá také ružové..... kamoška bude môcť ísť na materskú hádam tak mesiac pred termínon, nehovoriac o tom, že tam nepoznajú rizikové tehotenstvo a potom majú chabý rodičovský príspevok, takže keby nešla po polroku do práce, tak by tam nevyžili ........... keď porovnám starostlivosť u nás a tam, môžeme byť šťastné, že máme genetické testy a každú chvíľu sme na sone, tam to žiaľ nepoznajú a preto sa tam rodí aj veľa poškodených detí ..... a kopec iných vecí, čo mi rozpráva a ja len krútim hlavou |
Ja som na materskej už cez 2 roky, ale cez leto som si našla brigádu na 4 hodiny denne, čomu som vďačná a malý ani nepostrehol, že som odbehla zarábať peniažky..... Do konca decembra si ešte čosi privyrobím a potom ma čakajú ďalšie 3 roky strávené s mojimi ratolesťami .... Vážne však začínam uvažovať o tom, že si založím niečo vlastné, lebo s robotou a platmi v MT je to katastrofa............. Ja som bola veľmi upnutá na malého, dookola som kojila a aj on bol na mňa strašne naviazaný, tak som bola aj rada, že vypadnem medzi ľudí ........
@labudka a aj podľa mňa je super, že máme možnosť byť doma 3 roky, pretože do 3 rokov dieťa veľmi potrebuje matku :wink: Len nie každá žena si môže dovoliť byť 3 roky doma ............. Ale je super, že pokiaľ sa rozhodne ísť skôr do práce, tak má nárok na príspevok na jasle. :wink: aspoň niečo
:stuck_out_tongue_closed_eyes:
19. lis 2010 ve 12:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte tehulky. Mamičky ktoré už mate za sebou jedno tehotenstvo mate skusenost s raspberry leaf tea ? Caj z listov malinovníka?
19. lis 2010 ve 13:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@denisa287 ja som ku koncu tehotenstva pila čaj z ostružiny malinovej, to bude asi to isté, posilňuje maternicu a odporúča sa piť v poslednom mesiaci tehotenstva ako aj počas pôrodu :wink:
19. lis 2010 ve 13:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sharlotta to zvysenie by malo ist na schvalenie posledny novembrovi den. A malo by sa tykat vsetkych , aj tych, ktore nastupuju na matersku tento rok a budu pokracovat na buduci rok.
19. lis 2010 ve 13:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sharlotta ja kazdemu, kto mi povie , ze mam prazdniny poviem, ze to je dovolenka a ked tak zavidi, ved mohol ist ucit aj on :slight_smile:
19. lis 2010 ve 13:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@denisa287 - pije sa tak mesiac pred pôrodom, ale osobnú skúsenosť nemám
http://www.modrykonik.sk/forum/tema/malinikovy-caj/?page=1

@katarinasifrova - vidím že tomu rozumieš, chcem sa preto opýtať, od tohto novembra bude platiť aj ten zákon že ženy na materskej môžu vykonávať zárobkovú činnosť????
19. lis 2010 ve 13:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kwetinka1 ja budem s najvacsiou pravdepodobnostou sama s dvoma detmi. pocitala som s rodicovskym prispevkom 256 €, ale ked ho znizia na 190 neviem z coho budeme zit. Kazdy mesiac mi treba na poplatky a byt 450. a to nepocitam stravu. Nechcem na to mysliet, babo som chcela a urobim vsetko pre to, aby som ho uzivila :slight_smile: :slight_smile:
19. lis 2010 ve 13:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@labudka ja som to pila, ale neviem, či pomohlo :slight_smile:
19. lis 2010 ve 13:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katarinasifrova uff, tak to budes mat dobre narocne ... drzim palce, aby si to dobre zvladla :wink:
19. lis 2010 ve 13:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek