• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP v únoru/februári 2011. Máme společný termín?

19. září 2012 
@labudka malo by to platit. Pevne verim, ze ano. Ja s tym pocitam
19. lis 2010 ve 13:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kwetinka1 aký strop v materskej myslíš? ja viem o tom, že to bude 60% z hrubej mzdy, čiže môj príjem klesne o 20%, lebo bežne dostaneš v čistom 80% z hrubej mzdy. Myslím si, že by sme na tom mohli byť aj lepšia, avšak aj horšie. Do UK by som určite rodiť nešla, veď to zdravotníctvo nie je žiadna sláva, mali by sa učiť oni od našich doktorov. Návrh ministra navyše hovorí o tom, že o 5% sa materská zvýši každý rok, kým nedosiahne 75% z hrubej mzdy, navyše sa každý rok predĺži o 6 týžňov, čiže maminky budú o tri roky poberať iba o 5% menej, ako majú teraz čistú mzdu a budú doma celý rok. Podľa mňa je to prijateľné a ide to dobrým smerom :slight_smile:
19. lis 2010 ve 13:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@slavkav nejek bude. Hlavne, aby bol maly zdravy a ja mohla dojcit :slight_smile: :slight_smile:
19. lis 2010 ve 13:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katarinasifrova - ja som na materskej s prvým a mám jednu ponuku na robotu cez net, ale rozmýšľam či sa netreba niekde predtým prihlásiť do sociálky alebo tak, alebo niečo niekde platiť, hmmm??? Bolo by to super keby to začalo platiť už teraz!!!
19. lis 2010 ve 13:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
prečítajte si tento článok:
http://peniaze.pravda.sk/vyssie-materske-a-dlhsia-dovolenka-maju-byt-od-januara-realitou-psv-/sk-pstat.asp?c=A101102_131036_sk-pstat_p59
nemali by sme dostať oveľa menej za tri roky, ako je to teraz, rozdiel je tam približne 40 eur, príspevok pri narodení zostáva :slight_smile:
@labudka môžeš robiť na dohodu o vykonaní práce ako aj o pracovnej činnosti, ja tak robím a dostávam rodičovský príspevok, jedine že dohoda nesmie trvať celý mesiac - čiže vždy ku koncu mesiaca spĺňam podmienky pre vyplatenie rodičovského príspevku /sú kadejaké medzery v zákone/ :wink: Zamestnávateľ to ohlásil na sociálnej poisťovni, ja keďže poberám znížený rodičovský príspevok to nepotrebujem nahlasovať nikde...... čiže dá sa pracovať aj teraz :wink:
19. lis 2010 ve 13:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@el267 mali ste to tam doteraz dobre...ovela lepsie nastaveny system ako u nas.
@pepies
takto to je v UK: (Veľká Británia - Ženy majú nárok na 52 týždňov materskej dovolenky. Šesť týždňov majú nárok na 90 percent platu, od 7. do 39. týždňa maximálne na 124 libier na týždeň. Spolu podľa BBC to na celé obdobie vychádza v priemere na 40 percent platu. Asi 80 percent matiek si berie 39 týždňov. Otcovia majú dva týždne povinnú otcovskú dovolenku.) v UK dostavaju ovela viac penazi mamicky ako tu. a ze musia ist (idu) po polroku pracovat? o co ine to mam ja? tiez budem musiet ist pracovat. lebo z toho co mi daju jednoducho nevyzujem a nevyzije ziadna ina mamina, ktora by len z toho mala zit. okrem toho maju tam silnejsi socialny system ako je ten nas. zila som tam a aj studovala, takze viem ako to tam chodi. ja som tam s lekarmi problem nemala a tiez tam funguje statne zdravotnictvo a sukromne. ked si patis mas velmi dobru starostilovat. to iste ako u nas. ja si vsetkych lekarov platim sukromnikov,lebo tu ist statnemu, tak to je fakt loteria natrafit na nejakeho normalneho. bohuzial som si v nemocniciach odlezala viac ako dost, dokonca aj v UK som mala zdravotne problemy, tak som vyuzila ich zdravotnictvo.
zarobkova akakolvek cinnost bola doteraz nezlucitelna s materskou alebo rodicovskym. teraz to mozno schvalia. takze sa to dalo oklamat tak, ze si pracovala na niekoho ineho.
@labudka v novembri ho maju schvalit.
prispevok na jasle? , hovori sa o tom, ale je to z europskych fondov a pravdepodobne sa to bude vyplacat len do roku 1012. Takze my to budeme moct vyuzit len buduci rok. a to uz polrocne dieta by sme museli dat do jasiel. potom peniazky na to nebudu. takze 300e je len zaplata na oci.
dalsia vec je ta, ze jasle a skolky? ved teraz sa dieta do jasiel ci skolky zapisuje a to este ani narodene nie je....tak co sa mi chceme porovnavat s inymi krajinami???
19. lis 2010 ve 13:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pepies
@labudka Dakujem dievčata,mne ho tu odporucila jedna známa.Zevraj jej urobil velmi dobre a začina sa pit od 32tyzdna po jednej šálke denne a potom sa mnozstvo zvyšuje.No uz ho mám doma,tak ho potom začnem pit aj ja a uvidíme aky zazrak spravi.Idem si este pozriet tie linky čo ste mi dali.
19. lis 2010 ve 14:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pepies - ďakujem za odpoveď, asi ťa budem ešte kontaktovať :wink:
19. lis 2010 ve 14:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kwetinka1 hlavne sa nerozčuľuj, škodí to bábätku. Len potom nechápem, prečo si na Slovensku, a nie v UK :grinning: ...... Kamoška mala v UK obrovské problémy so zdravotníckou starostlivosťou, aj uvažujú, že sa vrátia naspať - síce bude dostávat 90% z platu tak, ako píšeš, no tam je aj životná úroveň vyššia a majú obrovské náklady na bývanie a úver. A súkromných doktorov nevyužívali, lebo si to nemohli dovoliť.
Nie je všetko biele a čierne ........A príspevok na jasle je už teraz ........ Nie je to novinka, len má byť vyšší......
Ja som rada, že žijem na Slovensku, žila som aj v Nemecku a tam som bola len obyčajný Auslander. Tu mám rodinu, zázemie, chcem tu vychovávať deti ....... Dnes je výhoda, že máš slobodu výberu a môžeš ísť žiť aj do Austrálie, máš kopec možností.......... To naši rodičia nepoznali ...... :slight_smile: A podotýkam, že môj muž zarába priemerne, mám 2 ročné dieťa a druhé v brušku a sama sedím momentálne v práci - takže aj my sa máme čo obracať ....... :wink:
19. lis 2010 ve 14:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@labudka kľudne, rado sa stalo :wink:
@denisa287 ževraj sa ku koncu tehotenstva odporúča piť aj Tonic, ale to som neskúšala :wink:
@pepies tam som studovala a popritom pracovala. nechcela som tam zostat, prave kvoli priatelom a rodine. Prispevok na jasle ma byt 300e, ked mas preukazatelne vydavky na starostlivost o dieta. a to bude len do konca roka 2011.
neviem ako obchadzas zakon o rodicovskom prispevku ale od roku 2010 nie je mozne poberat ziadny iny prijem (teda, oprávnená osoba (rodič) nesmie vykonávať žiadnu zárobkovú činnosť, zakladajúcu nárok na akýkoľvek zdaňovaný príjem zo závislej činnosti alebo z podnikania (nesmie mať príjem ani na dohodu, nesmie poberať náhradu príjmu pri PN ani nemocenské alebo ošetrovné)
poznam pripad, kedy zobrali rodicovky prispevok prave kvoli tomu, ze pracovala zena na dohodu.
19. lis 2010 ve 14:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,

okolo 13,30 mi telefonovala sestrička od ženského doktora - výsledky z cukrovej vody mám v poriadku tak som rada. :slight_smile:
19. lis 2010 ve 14:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leginca tak to bola riadna rýchlovka, super, blahoželám :wink:
19. lis 2010 ve 14:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leginca super, gratulka veľká! ja som bola dnes, bolo to úplne v pohode, nechápem, že som sa bála :slight_smile: aj som si v čakárni robotu porobila, niečo prečítala, no normálne som si oddýchla. na tej chodbe dnes nikto neordinoval, tak tam bolo tichučko, aj našu pani cvičiteľku som bola pozrieť, na FB už mám info o tej prezentácii, tak sa mrkni :wink:
19. lis 2010 ve 14:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kwetinka1 zisťovala som si to a overovala na viacerých miestach a opakujem, pokiaľ dohoda o vykonaní práce resp. o pracovnej činnosti netrvá celý kalendárny mesiac, môžeš pracovať i popri poberaní rodičovského príspevku a už sa opakujem, že ja mám znížený rodičovský príspevok. Hovoril o tom aj minister neviem čoho, že takto si ženy môžu privyrobiť, len by sa to nemalo opakovať v pravidelne opakujúcich sa intervaloch ..... Overovala som si to aj u právnika ako aj na Úrade práce a taktiež mi to potvrdila účtovníčka firmy, pre ktorú pracujem a aby toho nebolo málo, konzultovala som to aj s kočkami na MK v Paragrafoch, ktoré mi to následne potvrdili.
19. lis 2010 ve 14:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kwetinka1 a pokiaľ by mi aj RP zobrali, stále sa mi to vyplatí :slight_smile:
19. lis 2010 ve 14:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte bambulky, tak dnesna poradna nam nedopadla dobre :frowning2: krcok na 1cm,lezat,nic nerobit, o tyzden kontrola,ak sa to nezlepsi zavedu mi pesar,este ma postrasila lekarka ze keby som mala bolesti chrbtite alebo brucha,mam sa hlasit cez vikend na pohotovosti, ked mna bolia krize skoro stale,ach jaj,myslim pozitivne a slubujem ze sa budem setrit :fearful:
19. lis 2010 ve 14:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte tehulky. Dlhsie som sa neozvala aj ked pravidelne ked mam trosku volnejsie v praci urobim kuk.
@slavkav bola som dnes na hemato a tiez mi dali injekcie preventivne proti tromboze, ze si mam pichat. Az ma pot oblial ked povedali ze do brucha a sestricka mi ukazala ako :frowning2: Neskutocny strach som mala ci to malemu nemoze ublizit. Ale tak vraj si to mozem pichat aj do stehna alebo do ruky tak snad to nejak s mm zvladneme :( a po tyzdni budu vysledky snad v poriadku.
19. lis 2010 ve 14:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cinamon7 to ma mrzí, držíme palce, určite to dobre dopadne :wink: Len sa šetri :slight_smile:
@slavkal určite to zvládnete........ Tiez držím palčeky :slight_smile:
19. lis 2010 ve 14:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@slavkal vraj do ruky a nohy to viacej boli. ja kedze som doma sama - nemam na vyber ... do brucha ma to vobec neboli. drzim palce. :wink:
19. lis 2010 ve 14:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@slavkav no ja si to neviem predstaviť kočky, to pichanie, ale fakt - pokiaľ to má pomôcť drobčekom, tak sa zvládne asi všetko .......... Držím palce :wink:
19. lis 2010 v 15:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marhulka13 hehe no ja som v tescu skoro každý den, a ked nie ja mamina tam robi tak mam horuce info :grinning:
prave som sa vratila kupila som madrac, postielku, prebalovaciu podlozku, jednorazove nohavicky :grinning: len postielka mi pride kurierom v pondelok nemestila sa nam do auta :angry:
19. lis 2010 v 15:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@slavkav no toto mali vo velkom , v malom som bola pred par dnami a mali 50% len co im zostalo tak mozno tam sa im to vypredalo...
19. lis 2010 v 15:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alexis13 Ahoj,pytala som sa sesternice na info,rodila u doktora Urbana,mlady 35 ročny lekár,velmi prijemny,priatelsky.Sestričky boli tiez velmi zlaté a napomocné.Strava bola nič moc,karfiolova polievka,kapusta,čo by vlastne ani dojčiace mamičky nemohli,ale ona tam vela nepojedla,lebo jej po porode nechutilo.V nedelu poobede porodila dcerku a vo štvrtok rano ich uz pustili domov,tak sa tam dlho nezdržala.
19. lis 2010 v 15:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pepies ja mam asi stastie a vždy ked som tam tak niečo nakupim :grinning:
19. lis 2010 v 15:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@denisa287 dakujem za info....doktora Urbana si chcem vybavit pri porod /je nam tak trosku do rodiny :slight_smile: , tak som rada ze s nim bola spokojna .....uff no o tej strave som pocula...poslem manzela nech mi neco prepasuje :grinning: dik
19. lis 2010 v 15:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pepies no co ti poviem - zvyknes si :slight_smile: ale ja si zatial picham len 4 dni - uvidime, co poviem po mesiaci :slight_smile:
19. lis 2010 v 15:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek