• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP v únoru/februári 2011. Máme společný termín?

19. září 2012 
@kijusqa za malo. ak by si mala nejake otazky - kludne jej aj napis. je to moja kamoska. teraz sice asi 5 dni nebude na mailoch, ale potom uz bude. ona si tym presla - takze ta vie najlepsie pochopit :wink:
21. lis 2010 v 07:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
otazocka....kupuje sa pre babo vajičko do auta, alebo taka autosedacka od 0kg ?
21. lis 2010 v 09:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alexis13 ahoj, no podľa mňa je lepšie vajíčko, ale my ho kupujeme s kočíkom, aby sa nám nestalo, že sa sedačka nebude dať nakliknúť na koštrukciu kočíka. ja osobne si neviem predstaviť bábo v tej veľkej sedačke
21. lis 2010 v 09:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
dobre ranko baby, teda, tu idete jak šijace stroje :grinning: drzte nam zajtra palce, ideme na kontrolu cukru a tak sa cely den budem pchat kyselym, nech je nizsia :stuck_out_tongue_closed_eyes:
21. lis 2010 v 09:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte tehulky. prosim vás aké beriete magnezium? šumive alebo magne B6. ja neviem brala som to magne B6 ale ked ma bolelo v podbrušku tak mi vôbec nezaberalo. Zabralo a to hned šumive. lenže čitam na nete že šumive velmi nie . tak ja už neviem čo si mám teraz kupiť
21. lis 2010 v 09:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@denne73 ja beriem uplne klasicke magnezium 500, galvex, 4x denne ho mam, predtym som brala magne b6 3 x denne, no kvoli cukru mi ho vymenil... a toto sa mi viac pozdava
21. lis 2010 v 09:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
dobre ranko kinderka :slight_smile:
@denne73 tiez mam tie magneziove tabletky od galvexu a mam pocit,ze najlepsie zaberaju. teda pokial ich uzivam 3x denne. ale snazim sa prejst na 2x denne. sumive je dobre ale len ako doplnok vyzivy a neodporuca sa viac ako 1x denne.
21. lis 2010 v 09:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alexis13 my kupujeme kociar s autosedackou. len my budeme cestovat s babom domov,tak nemusime rozmyslat kde zozenieme autosedacku a kociar bude lahsie prenasatelny. dost zavisi ako casto budete v aute. vajicko mi pride sikovnejsie,ale treba ho rychlo vymenit potom. niektore autosedacky od 0 sa daju pekne sklopit do vajickovej polohy. a ak to neplanujes mat aj na kociari,tak autosedacka je vyhodnejsia,lebo dlhsie vydrzi.
21. lis 2010 v 10:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alexis13 Ja mám vajicko a naklikavam na kociar. Je to super, keď idem na nákup a tak. Nemusíš trepat cely kociar aj s vanickou. Zoberies iba konštrukciu a babo nakliknes. Je to fajn, aj keď spinka. Nemusíš ho vyberať z autosedacky a premiestňovať do vanicky.
Treba si naozaj zvážiť, ako často cestujes autom. My sme veľa necestovali, no keď sa simon narodil, tak s ním chodievame kade-tade do prirody, na hrad, na rôzne detské akcie...
21. lis 2010 v 10:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@arrett vobec neviem co nam bude treba.....ja mam koci pozicany a tam nie je vajicko iba ta vanicka co sa da vybrat a chytit do ruky......s tym pojdem asi aj z porodnice ved bude zima.....len potom neviem co je lepsie ci to vajicko ale tak to je dokolko? do pol roka? pride mi to lepsie kedze budeme cestovat aj k doktorke do nr, do skoly ja, a na nakupy a vajicko sa da polozit aj na nakupny kosik.....tak neviem...autosedacky som nasla take ze od 0 po 16,18 kg tak zas neviem ci to uz neni lepsie ze bude s nou rast.....velka dilemma....
21. lis 2010 v 10:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@denne73 aj ja beriem galvex magneziove tablety 4x denne. Odkedy ich beriem 4x, tak mi zaberaju.
@alexis13 my tiez kupujeme kocik s vajickom. To vajicko sa mi zda praktickejsie, presne ako pise Arett.
21. lis 2010 v 11:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@isabella_fly mne brucho tvrdne od 16tt, ale uz od nejakeho 24tt som si to prestala vsimat.. Mna to ani neboli, ale je to take neprijemne.
21. lis 2010 v 11:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte, my budeme mat vajicko ku kociku
mna skor zaujima v akom obleceni zoberiem babatko domov z porodnice, arett a ostatne neporadite :slight_smile:
21. lis 2010 v 11:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@natalca Ja obliekam bodynka - tielko zo zapinanim medzi nozkami (kupis v tescu po 3ks), na to overalik (dupacky dlhé ruky, nohy), na to som kúpila take zatepleny kompletik teplacky a bundicka s kapucnou a supnem do zimného overalu a do vajicka. Predsa len bude január. No a cez tvar dávam plienku, kedže v nemocnici je hociaka háveď a natrepu sa ti ľudia do výťahu a kašlú a soplia (osobná skúsenosť)a aby sa vonku nenadychala ostreho zimného vzduchu. A na hlavu dávam tu takú bielu ciapocku čo sa berie do porodnice a na to normálnu zimnú. Pretože zimné sú väčšie, neprilnu tak dobre na hlavičku ako tie malicke, latkove pre novorodenca. Stoja asi 2€.
21. lis 2010 ve 12:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alexis13 Vajicko je do 9kg. Simon bol v ňom do 9 mesiacov. Ale má našlo jedno super vajicko, raz som tu dávala aj link, idem pohladat
21. lis 2010 ve 12:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alexis13 Ja osobne keby som mala kúpiť, kupujem tuto: http://autosedacky.heureka.sk/britax-first-class-plus-trend-line-maxim/
výhodou je, že drobcek jazdi keď je malicky v protismere, čo je oveľa bezpečnejšie ako v smere jazdy a vydrží ti do 18 kg. Mne sa veľmi páči. My mame tiež romerku pre Simona od 9-18 kg. No a sestricka bude mat po Simonkovi vajicko.
21. lis 2010 ve 12:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alexis13 z nemocnice už musíš brať bábätko v sedačke, vanička je prípustná len v tom prípade, ak je možné prichytiť ju v aute napevno. nemôže byť len tak položená, to je v zákone, risknúť to môžeš, ale policajti za to dávajú pokuty. riešili sme to aj na cvičeniach so sestričkou, že či bábu nebude v sedačke zima, ona tvrdí, že s vhodným oblečením určite nie, teda spodná vrstva, tenší svetrík, hrubší svetrík, zimný overal, tak do sedačky a zakryť dekou.
čo sa týka vajíčka, presne dnes sme to s mužom študovali, lebo ideme objednávať kočík. vraj vajíčko od 0-13 kg je označené ako 0plus, je pre deti do dvoch rokoch, čo sa mne osobne nezdá, ale do roka určite :slight_smile:
21. lis 2010 ve 12:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@denne73 mne lekár odporučil dvakrát denne šumivé magnézko a je super, pomáha. keď si ho nedám, je to horšie, ale hlavne kvôli kŕčom v nohách :unamused:
21. lis 2010 ve 12:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte, tak to je moja velka starost ako vobec obliekat babetko. pripadam si v tom ako blbecek. mozem ho obliect nasledovne? body, dupacky, taky tensi kabatik, capicka, rukavicky (to uz mam kupenu tak sadu doporodnice). potom dalej na to este ponozky (mam ich dat alebo netreba). zimny overal (taky v celosti aj s kapucnou) a nakoniec dam do fusaku a primontujem :slight_smile: do vajicka.
myslite, ze to bude stacit? mam dat este najaku zimnu ciapocku alebo bude stacit ta z overalu, ked pod nou bude ta tenka novorodenecka.
arret s tou plienkou je to dobry napad.
a este otazka, to uz takto si primontuje babo do vajicka v porodnici?
juj len ma napada dalsia vec. nikdy som nemanipulovala s vajickom a kocik budeme mat az ked sa to narodi, cize vobec nebudem tusit ako s nim do auta. ak budeme spolu s priatelom, tak to dufam nastuduje :slight_smile:

alebo este rozmyslam, ze kaslem na vsetkych a dam si doviezt kocik radsej este pred narodenim, predsa, aby som si ho omakala.
21. lis 2010 ve 12:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alexis13 tiez ti odporucam sedacku - vajicko. my sme pri dcerke nemali - tiez sla vo vanicke - vtedy sa to este dalo. ale ked som potom videla videa, co sa vsetko moze stat ... no odvtedy nikdy nebola bez sedacky. nikdy nevies, co sa moze stat - a nemusi to byt pri tom vasa chyba. vsak sa daju najst aj pouzite - len je dolezite, aby neboli havarovane.
my sme pri dcerke mali nieco take ako dala @arrett
21. lis 2010 ve 12:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@denne73 ahoj moja, ja beriem na tvrdnutie bruska magnerot 4x denne, ale nezabera :frowning2: ale predtym som mala nieco ine, len neviem co, ale tiez nezaberalo :frowning2: ale vraj tvrdnutie je normalne, len ja ho mavam z bolestami, ale aspon predychvam a uz som si nasla polohu, v ktorej mi je najlepsie. aspon trosku budem pripravena na prod:slight_smile: inak ja som sa s tymi bolestami nejako vzila. a aj ked mi lekarka povedala, ze pravdepodobne porodim predcasne, tak ja to neriesim. bude tak ako pride a verim, ze vsetko bude oki. ved malica urcite citi ako sa na nu tesim, tak mi snad vie kedy najlepsie na svet. a vraj tvrdnutie jej nevadi.
21. lis 2010 ve 12:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alexis13 suhlasim so @slavkav . jednoznacne vo vajicku. sice ja mam kocik, kde sa da vanicka pripevnit a splna podmienky na prenos babatka vo vanicke v aute, ale predsa sa mi to nezda take bezpecne ako vajicko.
21. lis 2010 ve 12:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
esteze tu nemame taku zimu,lebo to neviem,co by som obliekla. ale mozem byt prekvapena a bude -15 :sweat_smile: dufam,nic nezabudnem pribalit na odchod z nemocnice :confused:
21. lis 2010 ve 12:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hrozienko11 tak ti mm potom donesie - ked zabudnes :wink:
21. lis 2010 ve 13:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@slavkav donesie,len to bude musiet mat doma nachystane. inac donesie nieco ine :grinning:
21. lis 2010 ve 13:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hrozienko11 :grinning: nevadi, na prevoz postaci :grinning: treba mu predstavit jednotlive kusy oblecenia detskeho - aby vedel, ze ked povies overal - co je to :slight_smile:
21. lis 2010 ve 13:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@slavkav no uz som mu vsetko raz ukazovala,ked budem prat zas ukazem a ked budem davat do komody ozehlene,tak este raz ukazem. som zvedava,ci to bude stacit :grinning:
21. lis 2010 ve 13:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
21. lis 2010 ve 13:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kwetinka1 mna chce moj lekar dat do nemocnice kvoli tvrdnutiu :unamused:
21. lis 2010 ve 14:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kwetinka1 ahojki moja ako sa máš??
@minnehaha2005 to ti tak často tvrdne bruško?? že nemocka
21. lis 2010 v 15:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek