• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP v únoru/februári 2011. Máme společný termín?

19. září 2012 
@medunka1 taky máme spojenej obývák s kuchyní, tak je u nás živo. Naštěstí se manžel dívá s malou na pohádky, nebo dětské filmy. Ale prostě mi vadí, že nedělá nic jinýho :unamused: A pak večer zprávy a jeho večerní filmy, který si nosí neustále domů :angry: No ale lepší, než kdyby seděl v hospodě :wink:
26. lis 2010 v 09:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alexis13 já si monitor u nás půjčím. Stojí to na 6 měsíců 1000kč.
26. lis 2010 v 09:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@arrett já bych se bála dávat spát na bříško. To se prý nesmí :sweat_smile: Já dávala malou na bok, nebo klasika záda. Stejně od tý doby mám vycvičený lehký spaní :wink:
26. lis 2010 v 10:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@el267 môj muž tiež zvykne vysedávať pred TV a kukať s Kubkom rozprávky, stále mu hovorím, nech si radšej čítajú alebo stavajú lego .... Ale máme večerné rituály - muž kúpe každý deň Jakubka a aj ho oblieka do pyžamka a ukladá do postele ....... Len malý najnovšie začal vymýšľať a pýta si chlebík s masielkom, potom džúsik, potom čajík, lebo nechce spať :stuck_out_tongue_closed_eyes: A nakoniec začne plakať " maminkaaaaaaa" a zaspávame spolu :wink:
26. lis 2010 v 10:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@el267 súhlasím, novorodenec by nemal spávať na brušku, je to nebezpečné .... Mal by spávať na boku - striedavo raz na pravom a potom na ľavom ..... Len nášho Jakubka sme vždy uložili na bôčik a keď som ho prišla skontrolovať, už bol na brušku zadočkom hore a spáva tak doteraz ...... Sestra mi zato nadávala, že by tak nemal spávať ......
26. lis 2010 v 10:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@slavkav jj aj toho sa opytam...a skusim este popozerat diskusie o tom....vies je to take ze aj by som to kupila urcite by som bola kludnejsia...ale zas ak sa ma nieco stat stane sa aj bez monitora....uvidim
26. lis 2010 v 10:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
My sme ako deti na brusku spavaju a sme tu. A poznám veľa bab, čo dávajú spinkat na bruško. Určite budem takto ukladať aj dcérku.
26. lis 2010 v 10:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pepies no o tom spani som vcera akurat citala ze na brusku urcite nie, v prirucke som mam doma sa pise na chrbatiku a na spodnej casti postielky, zakryt prikryvkou ktora ma byt najviac po prsia, ktorej spodok sa ma zasuvat pod madrac....a tiez spinkanie na boku lavy,alebo pravy o tom tiez pisali...ale na brusko ho davat nebudem budem sa bat
26. lis 2010 v 10:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pepies Já jsem taky donedávna musela malou uspávat. Ale pak se to nějak samo zlomilo a usíná sama po pohádce, dám jí tam noční světýlko, pusu a jdu dolů a mám klid :slight_smile: Dokonce včera si řekla sama v 18.30hod :astonished: , že jde spát. To jsem měla šok, protože chodí spíš po 20hod. Ale asi je to tím, že mi poslední dobou začíná bojkotovat spaní po obědě, který mě chybí :sweat_smile:
26. lis 2010 v 10:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alexis13 som mala pozicany na pól roka a potom sme sa rozhodli že kupime, keď som vedela, že čakáme druhé babo.
26. lis 2010 v 10:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@arrett dakujem, a kolko sa ma taky monitor použivat? 6mesiacov, viac?
26. lis 2010 v 10:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja by som sa zasa bala dať babo na chrbatik. Mne Simon dosť grcal a grcka doteraz. Bala som sa, že keď si v noci grcne, tak ho to zadusi. Tak to stále vygrcol na plinku a bolo.
26. lis 2010 v 10:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jinak dovolené: Tunis je ,,cikánov" byly jsme tam 3x , dobrý akorát na nákup kožených věcí a vykoupání v teplým moři. Jinak jsou to děsný prudiči.
Egypt doporučuji, super na šnorchlování. Ale musí se hodně vybírat destinace. Letos jsme tam byly i s malou.
Ale jelikož jsme tam poslední dobou jezdili častěji, tak uvažujem o změně. Chtěli jsme jet do SAE, ale odradila mě doba letu, ve stavu, kterým jsem a ještě s malou.
Láká mě Turecko.
Chorvatsko a Řecko, Španělsko mi přijde o ničem :sweat_smile:
26. lis 2010 v 10:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pepies vidis to, ja som sa na to este nikdy nepozerala z poh;ladu matky, takze mne Chorvatsko vyhovuje, lebo ja som dobry plavec...ale nezamyslela som sa nad tym, ze deti potrebuju plytku vodu na hranie :sweat_smile:

A co sa dovolenky s detmi tyka, nasi nas s bratom vlacili po celom svete a ani by ich vo sne nenapadlo, ze nas nevezmu so sebou. Prvy krat som bola pri mori, ked som mala 2,5 roka...Chodili sme na dovolenky aj v lete, aj v zime. Takze ja to mam v krvi, tiez budem vlacit svoje deti kade-tade. Cestovanie je moj ventil, teraz tym strasne trpim, ze nemozem cestovat.
26. lis 2010 v 10:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alexis13 já souhlasím s arrett, jestli pak plánuješ sourozence, tak bych koupila nový.
Jinak monitor doporučují používat minimálně po dobu 6. měsíců.
26. lis 2010 v 10:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@arrett rozhodne sa to neodporúča u novorodenca .... ale je to na každom .....
ja budem striedať raz na jednom raz na druhom boku, ale pokiaľ si sama vyberie polohu na brušku, nechám ju. Tým, že Kubko spával na brušku má krásnu okrúhlu hlavičku, vôbec ju nemá vyležanú
@el267 tak to je super, že zaspáva sama a ešte tak skoro - normálne závidííííím.... my ukladáme tak okolo 20tej hodiny, ale spinká mi málo - do 6, max. do 7hod. :frowning2: ale aspon stiham na deviatu do prace :wink:
Ja som donedavna kojila a nevedela som si predstavit, ze ako to bude bez prsnika ... Tak sme boli stastni, ze sme to uspesne zvladli, hoci Jakubko potom,ako som ho odstavila, zaspaval bud so mnou alebo s tatinom vo manzelskej posteli a potom sme ho prekladali do malej. Asi pred mesiacom sa sam vypytal spinkat do "velkej tigrikovej postele" a odvtedy spava sam v detskej izbicke, co je u nas velky pokrok - takze nam v podstate ani nevadi, ze sme pri nom, ked zaspava :wink:
26. lis 2010 v 10:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@el267 v Tunisku som skonstatovala, ze neznasam Arabov... :unamused: Mozno to este niekedy skusim v inej krajine...
26. lis 2010 v 10:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sharlotta Já jsem z Tunisu byla unešená, když jsem tam byla poprví. Pak už ne. Když jsme byly tkz. v komplexu se soukrom. pláží, tak to bylo v pohodě. Ale jakmile jsme byly , v centru tak problém :unamused:
26. lis 2010 v 10:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@el267 no to sme este neriesili ci surodenca budeme chciet =D...ale urcite do 2,3 rokov nie teda ak sa nezadari =D tak skusim niekde pozicat alebo prenajat na pol roka cez tu firmu
co sa týka Egypta suhlasim krásne šnorchlovanie ale treba dobre miesto, nie vsade su korale zachovale mi sme vzdy vybrali hlavne tam kde korale boli a cele dni sme sa dokazali snorchlovat a pozorovat tu krasu
v Turecku sme boli, tiez odporucam lokalitu kleopatrina plaz uzasne krasne more, rybiciek menej ale bolo fajn....Turecko sa mi viac pacilo co sa tyka hotelu, mali sme bazen, tobogany, dobre a vela jedla... a ak by si isla do Turecka odopurcam vylet alanya tour po meste, a tiez sme boli v clne na divokej vode to bolo suprove =D
v egypte sme boli dva krat raz v centre mesta nikdy viac =D .....a druhy krat uplne mimo civilizacie na pusti a to bol teda krasny zazitok, tie korale, jedlo, hotel....len tobogan nam chybal =D
26. lis 2010 v 10:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pepies no, já sice dlouho nekojila, ale malou jsem musela kolem 2. roku dost tvrdě odnaučit od flašky. Protože u ní usínala a vlastně se mi i na ní v noci budila. Jinak prostě neuměla usnout. Ještě k tomu jsem vedle ní musela třeba hodinu ležet, než usla. Jakmile procitla a já tam nebyla tak byl řev. Drsný. Chci se tomu vyvarovat.
Jinak je to ted s ní super. Sama jí, sama usíná a já se konečně vyspím. A začne mi to nanovo :wink:
26. lis 2010 v 10:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pepies o tej vylezanej hlavicke som tiez pocula.....to by babu mohla normalne ostat taka hlavicka prelezana?? takzee vzdy menit polohy...
26. lis 2010 v 10:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@arrett
@alexis13 ešte som zabudla, že preto, aby dieťatu nebolo ťažko mu treba vyvyšovať hlavičku, nesmie spať vodorovne ..... Môj muž vyrezal taký molitan a to sme strčili pod matrac............
26. lis 2010 v 10:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alexis13 díky za doporučení :wink: Taky jsem hodně slyšela chválu na tu Kleopatřinu pláž :wink:

U nás půjčuje monitor nemocnice, dokonce zajištují i po porodu laktační poradkyni i domů.
Nebo si moje kamarádka monitor půjčila v bazárku pro děti.
26. lis 2010 v 10:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alexis13 kamoškina dcéra zaspávala rok v elektrickom lehátku, čo ju hojdalo, tým pádom spávala stále na chrbátiku a má dosť vyležanú hlavičku .....
26. lis 2010 v 10:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pepies oni prodávají přímo i něco na to vyvýšení matrace, ale já jsem to taky vyřešila jinak :wink: A to se hodí i při kašly, mám to vyzkoušený, líp malá spala a ten kašel jí tak netrápil
26. lis 2010 v 10:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pepies tak to som necitala ze by malo mat vyssie hlavicku ale dik za radu
26. lis 2010 v 10:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sharlotta Tunisko je podľa mňa shit ..... Ale dobre sa túto sezónu predávalo, lebo sa dalo vymaknut uz za cca 400 EUR v hlavnej sezone s all inslusive V juni isli last minutes dokonca do 300 Eur, co sa Tuniska tyka ..... Kym Egypt si drzal cenu a v sezone neklesla pod 700 EUR ......
@el267 Ja Chorvátsko zasa môžem. Vybrali sme ho jednak preto, že je blízko a nechcela som Jakubka trápiť nočným letom a klimatizovanými letiskovými halami a autobusmi .... boli sme 2 týždne v Baška Voda a bolo super, ešte aj počasie nam vyslo, a to sme boli v polovici septembra. Jedine, co mi v Chorvátsku chýba, že nepoznajú "baby friendly" politiku - veď len v našom malom meste má pomaly každá druhá kaviareň alebo hotel min. detský kútik !!!!
Keď mal Kubko 10 mesiacov sme boli v Taliansku, ale rozhodne sa mi viac páči v Chorvátsku :wink:
26. lis 2010 v 10:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@el267 my sme hádam aj do roka spávali s vyvýšenou hlavičkou ..... aj v kočíku sme mu dávali pod hlavičku niečo, nech je trošku vyvýšený ...
@alexis13 nám to odporučila aj pediatrička, tú vyvýšenú polohu, lebo malý rád papkal a tiež ako maličký často grckal ..... No reflux to našťastie nebol ....
26. lis 2010 v 10:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pepies to mas pravdu o tom egypte tento rok bol riadne drahy, cakali sme aj last minute ale nic kleslo to len o par eur....a to sme kupovali 2 dni pred odletom tusim a vyse 700 na osobu, ale minuly rok sme boli v egypte za smiesnu cenu boli riadne last minute tusim to bolo okolo 500 na dve osoby =D, ja som bola aj v Taliansku aj v Chorvatsku a Taliansko sa mi paci len kvoli piesku, more take mutne...Chorvatsko je tiez fajn
26. lis 2010 v 10:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek