• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP v únoru/februári 2011. Máme společný termín?

19. září 2012 
@iwka123456 už sa dávajú jednorázaové plienky, látkove len pod hlavičku, keď si bábätko grcne alebo pod bábätko, keď ho prebaľuješ :slight_smile:
26. lis 2010 ve 14:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alexis13 sa mi radí, keď už som to zažila :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
@alexis13 áno, na pampersku dáš obyčajnú látkovu + ortopeďáky :wink: aký rozbor vody si mala na mysli?
26. lis 2010 ve 14:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pepies no v domacnosti rozbor vody ci je vlastne pitna a kolko mikroorganizmov, dusicnanov obsahuje
26. lis 2010 ve 14:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pepies ale tak babu sa dava asi voda typu Lucka a ta sa prevara ci nie?? a na kupanie normalne ta co tecie??? alebo? citala som ze ocka,tvaricka,uska, pupok,zadok...by sa mal umyvat s odstatou voda+ vata?
26. lis 2010 ve 14:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
aj ja som pocula ze ortopedicke sa uz nemusia davat,nemusia,ale ja budem davat tak ako pri synovi, pampersku,obycajnu a tak ortopedicke, aj kamoska co robi na ortopedii mi odporucila, pre istotu, vodu som tusim pouzivala prevarenu odstatu v prve dni :confused:
26. lis 2010 ve 14:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
jaj baby, tak bola som v nemocke, ale nechcela som zostat na pozorovani, ak by sa to ale zopakovalo, tak asi zostat budem musiet, plodove obaly su nastastie v celku, aj porodne cesty uzavrete, krcok 2,5cm a inak jedine keby mam nejaky masivny odtok plodovej vody, tak ale musim ist rovno do tt rodit :unamused: inak nevieme teda ci to plodova voda bola a ci nie :frowning2:
26. lis 2010 ve 14:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pepies - tak Romanko má hnisavú angínu, tak nám predpísala antibiotiká. Brala mu aj výter z hrdla - v pondelok máme prísť nalačno na krv - budú mu ju brať prvý krát - tak som zvedavá ako to zvládne.
26. lis 2010 v 15:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@isabella_fly neboj, keby to bolo velmi vazne, tak si ta tam urcite nechaju...len pekne lezkaj, oddychuj a vsetko bude ok :wink:
26. lis 2010 v 15:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cinamon7 ja ani neviem, co su to tie ortopedicke :grinning: chuda moj maly, ten bude mat mamu
26. lis 2010 v 15:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alexis13 ja že plodová voda :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
na očká si kúpiš v lekárni destilovanú vodu - už si to presne nepamätám, ale v lekárni Ti poradia. Na pupček lieh - tiež v lekárni Ti povedia, že koľko percentný. Bábätko budeš kúpať normálne vo vode, len si teplomerom skontroluješ teplotu, ak si nie si istá ..... Na telíčko dáš olivový olejček, na tváričku zo začiatku modrú Indulonu a na zadoček Sudocrem alebo Rybilku a potom ešte zo začiatku budeš masírovať bruško gélom Pupík. A novorodenec sa umýva čistou vodičkou bez ničoho. Na ušká a očká detské špachtličky .... A zo začiatku je dobré dávať morsku soľ - my sme používali Libenar do nošteka na prečistenie nosa, lebo novorodenci majú zo začiatku uprchatý noštek ešte z pôrodných ciest .... Kubko tak funel, až som pri ňom hodiny sedela a pozerala sa na neho, či sa s ním nejde niečo robiť ..... :unamused: som sa bála :grinning:
@isabella_fly uff, aspoň vieš, na čom si, hlavne, nech bábätko ešte aspoň mesiac vydrží v brušku, budeme držať palce
@leginca Romankovi želáme rýchle uzdravenie - aspoň viete, na čom ste ..... My máme krv našťastie ok, leukocyty sú v norme, tak máme naordinovaný kľudový režim a Nurofen, pokiaľ teplotka neklesne, tak hádam to nebude nič vážne, lebo malý nevládze chodiť a ja ho zasa nemôžem nosiť na rukách, ufff :frowning2:
26. lis 2010 v 15:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marhulka13 sa to ľudovo volá aj "poštolky". Bábätká sa odporúčajú baliť "naširoko" , aby nemali problémy s kĺbikmi, ale v zahraničí to nepoznajú, len v krajinách "vychodnej Európy". .... Najnovšie sa to už vraj nemusí dávať, ale myslím, že nič tým nepokazíš ....... Kúpiš ich v lekárni alebo v protetike - vypýtaš si najmenšie číslo a je dobré, keď máš 2 kusy, lebo sa môže stať, že si ich bábätko okaká :wink: Pediatrička Ti povie, kedy máš ísť k ortopédovi, myslím, že sa chodí nejako 2x ale neviem presne vek bábätka ....Ortopéd urobí sono a povie Ti, či je to ok alebo nie ...
Už je len na Tebe, či sa rozhodneš baliť bábo naširoko alebo nie....
http://www.plienky.sk/ortopedicke-nohavicky/-/-/1311.html
26. lis 2010 v 15:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marhulka13 dufam, dali mi aj na vyber ci chcem zostat na pozorovani, lebo na mna naliali taku vodicku a plodovka sa nepotvrdila, tak snad mam fakt len taky blby vytok a v pondelok idem na kontrolu
26. lis 2010 v 15:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@isabella_fly a nechcela si radšej ostať v nemocke?
26. lis 2010 v 15:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pepies no hej, snad to mala v brusku este mesiac vydrzi, dufam, ze sa take alarmy s plodovkou/neplodovkou uz opakovat nebudu, nie je to prijemne sa tak strachovat :unamused:
26. lis 2010 v 15:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@isabella_fly no, s tym vytokom asi nie si jedina, ja som furt mokra a mne to lezie na nervy.... ty tiez spis na netopiera???preco?
26. lis 2010 v 15:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@isabella_fly ale podstatné je, že ťa skontrolovali a vieš aspoň zhruba, na čom si ..... tak sa musíš šetriť .... neboj, určite to dobre dopadne :wink:
26. lis 2010 v 15:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marhulka13 ja som na tom podobne ...... furt mením slipové vložky, je to otras, ale sú aj horšie veci, no nie? :stuck_out_tongue_closed_eyes:
26. lis 2010 v 15:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pepies tak ci tak idem v pondelok na kontrolu a dohodli sme sa, ze keby som mala este raz taky pocit tak pridem lezat...
26. lis 2010 v 15:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marhulka13 hehe, ze na netopiera, skvele pomenovanie :grinning: mala vraj mala hlavicku nizko, tak preto
26. lis 2010 v 15:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@isabella_fly tak budem držať palce ...... musíš dohovoriť malej, že nech tam ešte pekne zotrvá :grinning:

ja som práve telefonovala s Jakubkom a je to bohovské - som sa ho opýtala "Jakubko - a čo si moja?" a on že "láska", bože, až mi slzy išli do očí ....... som zvedavá, dokedy mu to vydrží :stuck_out_tongue_closed_eyes:
26. lis 2010 v 15:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pepies pre mna je najhorsie to lezanie :stuck_out_tongue_closed_eyes: aj ked uz denne viac chodim a zajtra uz idem pozriet svokrovcov, dufam, ze to bude ok...no vsimla som si, ze ked sa viac hybem, tak mi menej tvrdne brucho a aj menej boli, ved som jak huspenina
26. lis 2010 v 15:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marhulka13 no verím Ti, že Ti musí byť dlho, ale však už to nejako vydržíš .... tie 2 mesiace aj čosi :slight_smile:
ja zasa ako sedím v práci, tak ma strašne malá tlačí do pravého rebra, je to neznesiteľné. Tiež mi je lepšie, keď chodím :wink:
26. lis 2010 v 15:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@isabella_fly tak pekne sup sup si lahnut :slight_smile: ked si takto otocena, je tam nizsi tlak na spodok... mne kazal postel zdvihnut o 25-30 cm a vzdy sa rano zobudim naskladana na poduske :grinning:
26. lis 2010 v 15:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pepies ja mam v podstate vyhodu, ze mna netlaci do rebier ani do zaludka, kedze je tak velmi nizko, takze s tym problem nemam...neda sa mi iba sediet, tak bud lezim alebo stojim, co ma tak tlaci
26. lis 2010 v 15:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pepies budem musiet asi dost lezat a mala dufam bude posluchat :slight_smile:
26. lis 2010 v 15:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marhulka13 ja sa tiez vzdy pozosuvam k poduske, lezim aj teraz :grinning:
26. lis 2010 v 15:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@isabella_fly a aj ti povedali, kolko musis denne lezat??? mne povedal, ze max. hodinka prechadzky denne, no to bolo, ked som bola este v 21 tt, teraz uz lezim ooooovela menej....nece sa mi :confounded:
26. lis 2010 v 15:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marhulka13 to nie, len mi doktorka povedala, ze tak mam spavat a pokial mozno co najviac oddychovat, lebo az tak strasne nizko vraj nebola
26. lis 2010 v 15:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
inak ja ked lezim takto opacne, mne nenormalne slzi lave oko, az brutalne.. a vcera si mm robil srandu, ze to mam z toho lezania dolu hlavou, ze tade mi bude tiect plodova voda, zakony gravitacie :grinning:
26. lis 2010 v 15:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@isabella_fly jaj, no moj je furt velmi nizko, po tooolkych tyzdnoch sa takmer hore neposunul, keby mal zuby, tak mam pocit, ze sa tam zahryzol :angry: a preto mi neda sediet, ved brucho mam jak zvadnute
26. lis 2010 v 15:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek