• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP v únoru/februári 2011. Máme společný termín?

19. září 2012 
Ahojte
tak dnes som absolvovala posledný utz aj poradňu v tomto roku, tak strašne ten čas letí, a ďalší termín mám až 7 január :slight_smile: to už niektoré z Vás budú netrpezlivo očakávať drobčekov :D

chcela som sa opýtať, dostala som od lekára papier k materskej, ktorá mi začne 6. januára, myslíte že to tam môže odniesť na sociálku už teraz, alebo až potom v januári???? A doktor mi vyplnil iba tú prvú časť, ja som na materskej ale som DNP - treba tam ešte niečo povypĺňať alebo iba takýto papierik odovzdám??? hm??? pri prvom to bol zaniesť mužík, tak možno ho presvedčím aj teraz, nerada chodím po úradoch. :confounded:

30. lis 2010 v 10:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@labudka to s DNP zaujima aj mna - ale ja papiere este nemam, tak ti neporadim. ale ked zistis, napis to sem prosim ta. dakujem
30. lis 2010 v 10:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@labudka při první těhu, jsem si to šla na sociálku vyřídit hned, jakmile jsem dostala tu neschopenku s termínem nástupu na mateřskou. Já si raději vše vyřizuju hned, abych měla pak klid :wink:
Ted sama nevím, co bude. Už jsem se byla na to i ptát, ale nikdo pořádně nic nevěděl, jak se chystaly ty změny :confused:
Tak to nechám až po porodu, protože stejně přestupuju z rodičáku na rodičák.
30. lis 2010 v 10:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte tehulky,
tak u nas je riadna kosa, Jakubka som dnes vyzbrojila oteplovackami a teplou bundou -aspon to vynosime :slight_smile: mna tiez boli hrdlo a soplim, ale Kubko je o 100% lepsi ako v nedelu, uz ani sopliky nema. ATB zabrali, chvalabohu :slight_smile:
mne tiez trosku popraskalo brucho, mala je stale vpravo a tak ma tam tlaci, ze sa to neda vydrzat ..... uz som ju aj stuchala, nech sa trochu posunie dolava :wink:
@arrett to musite ist do nemocky si "rezervovat" epidural ci ako? v MT sa to pytaju az pri porode ....
@medunka1 ja radsej take veci ani necitam, zbytocne by som sa stresovala - a okrem toho, kazda zena ma rozdielne bolesti.... Ja sa hlavne utesujem, ze ako druhorodicka by som mala rodit rychlejsie, prvy porod trval 13 hodin tak dufam, ze to tentokrat zmaknem min. za polovicu :wink:
@leginca dakujeme a tiez zelame Romankovi, nech choroba rychlo ustupi...... Nam ATB zabrali a sme uz na tom ovela lepsie, vcera vysmrkal tolko zelenych soplov, ze svokra nechapala, kde sa to v nom berie ....... Ale teploty ustupili, aj sopliky, uz iba kasle ..... Co sa tej urologie tyka, my uz mame papier od pediatricky a muz to dostal za ulohu to vybavit, ked sa maly vylieci, ja by som to tiez nezvladla ..... Ja len dufam, ze Kukbovi nebudu stahovat predkozku, chudacik moj :frowning2:
30. lis 2010 v 11:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@labudka to vážne posledná poradňa v tomto roku? hlavne že je všetko v poriadku :slight_smile: ja chodím každé 3 týždne, tak ešte ma čaká 1 v decembri + sono 35.tt. Predposledný mesiac sa chodí dokonca každé 2 týždne a posledný každý týždeň - teda aspon u nás....
Najlepšie bude, ak sa opýtaš priamo na sociálke, nech Ti poradia ..... Vlastne teraz rozmýšľam - to aj mne doktor vypíše matersku, keď som na materskej? a čo je je to DNP? nezapína mi :wink:
30. lis 2010 v 11:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pepies Musis vypísať formulár a absolvovať prednášku o EPI. Daco podpíše a je to. Bez toho súhlasu od doktorky, že mi môžu dať, mi nepichnu aj keď sa do kocky poskladam. Jednoducho papier o absolvovaní prednášky. Celé to trvá asi 5 minút:slight_smile:
30. lis 2010 v 11:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pepies ano, epiduralku si musis zaplatit dopredu a ked sa pri porode rozhodnes, ze ju nechces, tak ti vratia peniaze, ale musi byt aj anesteziolog pripraveny a tusim musis mat aj papier, ze si abslovovala to poucenie o epi. Ja este nic nemam, nic nevime, nikde som nebola... :confused: Mala by som ist asi na tu pripravu na porod, ci co to je a asi obidvaja by sme tam mali ist. To sa kedy chodi? :confused: Inak ani ja neviem, co je DNP. :sweat_smile:
@labudka ako to, ze az 6.1.? Ved sa ide 6 tyzdnov pred terminom porodu, nie? Ja mam dalsie kontroly 21.12.(33tt), 5.1.(35tt) a poslednu u mojej dr 19.1.(37tt) a to cakam, ze od 5.1. idem na MD. :confused:
30. lis 2010 v 11:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sharlotta Dolezity je ten papier. Zaplatiť môžeš aj v deň pôrodu. Pokladna je non stop otvorená a otecko môže odbehnut. Ja som to tak urobila pri prvom. Lebo som ešte nevedela či chcem epi. No keď začali bolesti, hnala som muža:slight_smile:
30. lis 2010 v 11:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@arrett no, tusim na Antolskej to musis zaplatit dopredu... :confused: Aspon tak mi kamaratka povedala. A v ktorom tt sa ide na MD? Mne moja Dr. zatial vobec nic nehovorila a ja ani neviem, ako to prebieha. To potom, ked u nej skoncim v tom 37tt, tak co? Ona ma za niekym posle, alebo sama si mam ist vybavit porodnika? Treba za tym porodnikom ist uz predtym, alebo staci az v tom 37tt? A kedy mam ist na tu prednasku o epi?
30. lis 2010 v 11:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@arrett to prvý krát počujem, s tou epidurálkou ..... To je nejaká novinka........... Neviete, či je to tak všade?
No musím si to zistiť .... Lebo v MT to tak pred 2 rokmi nebolo .......
@sharlotta ja som dopredu nič neplatila, dostala som potom fakturu a tu som uhradila potom na pokladni v nemocnici .....
30. lis 2010 v 11:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sharlotta no možno každá nemocnica to má inak, ale každopádne si to zistím :wink:
30. lis 2010 v 11:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
u nás se za epi neplatí :wink:
30. lis 2010 v 11:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
u nas se teda za epidural plati.. :confounded: a je to docela palka.. v prepoctu asi 5000,-CZK
30. lis 2010 ve 12:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pepies s tou predkozkou jsi mi pripomnela.. pretahujete?
ja se snazim kdyz maleho koupu, ale uz na sebe nenecha tak sahnout jako driv.. :unamused: a manzel nesouhlasi, protoze rika, ze si pak maly pretahne sam.. no ale ja to beru tak, ze se mu snazim pomoct, aby to pak mel jednodussi a nebo aby mu to nemusel delat doktor.. :confused: :fearful:
30. lis 2010 ve 12:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
DN - som dala skratku dobrovolne nemocensky poistená - aj keď som na materskej tak som si dobrovolne platila, lebo ani pred prvým tehu som nerobila, lebo som bola na doktorandskom a to som bola študent, takže som ešte nemala zamestnávateľa.

@sharlotta - popíšem ti ako to prebieha na Antolskej (teda rok a pol dozadu keď som rodila ja )
prvá poradňa v nemocnici -
na antolskej je to tak že keď ťa tvoja lekárka pošle už na kontroly do pôrodnice, tak ty si vyberieš z tých lekárov čo sú tam podľa ich ordinačných hodín, ku komu budeš chodiť na poradne a poprípade sa s ním aj dohodneš na zazmluvnení pri pôrode. JEdnoducho prídeš v jeho ordinačných hodínách vyčkáš si tri hodiny a on ťa vezme a už potom u neho sa budeš dohadovať na ďalšom termíne poradní poprípade utz.

epidurál na na antolskej-
na dverách lekárov býval oznam kedy sú prednášky o epi, tam treba prísť, priniesť najnovší krvný obraz + tehu knižku, a oni ti dajú potvrdenie že si tam bola a potom treba ísť do pokladne zaplatiť poplatok, bez tej prednášky ti epi nedajú

manžel pri porode-
poplatok za manžela sa platí až ked ta privedie do porodnice od porodných sestričiek dostane taký papier a s ním pojde do pokladne,

čo sa týka toho dátumu nástupu na matersku, tiež nechápem odkiaľ si dnes môj doktor vysúkal termín pôrodu že 17.2, ale v podstate mi to je jedno, tým že som doma, a termíny pôrodu mám asi 4 (8 - 12- 17.februára) , takže sa aspoň nebudem stresovať že už mám po termíne,

30. lis 2010 ve 12:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
juuu a ted mi volali od MUDr, ze jdu zitra na velky UTZ.. uvolnilo se jim misto a udelaji mi 4D.. konecne :stuck_out_tongue_closed_eyes:
mam radooost.. mm si bere rano volno a bude se se mnou kochat pohledem na malickeho!! :grinning: :dizzy_face:
30. lis 2010 ve 12:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@el267 - veď to že aj u nás sa chystajú zmeny a človek nevie na čom je :frowning2: no ved nejako to už len bude :wink:
30. lis 2010 ve 12:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte tehulky,ja som od včera na MD,tak si to užívam.
@pepies Ja som tiez Tamku štuchala,nech sa uloží inak a manželsi ju obranoval,nech ju nechám na pokoji a nech si ležká ako ona chce. :dizzy_face: Taky bol podareny
30. lis 2010 ve 12:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pepies - pokiaľ si si platila dobrovoľné nemocenské poistenie tých 270 dní aj počas prebiehajúcej materskej, mala by si mať nárok na materskú a vtom prípade potrebuješ ten papier od lekára, no ja ani neviem či sa mi to vôbec oplatí, pravdepodobne budem mať materskú menšiu než je rodičovský, lebo ja som si platila iba ten základ, ale čo som sa dozvedela, že pokiaľ je materská nižšia ako rodičovský tak ju dorovnajú,
pri prvom som nemala nárok na materskú ale aj tak som na sociálku ten papier poslala a oni mi spätne poslali odpoved o tom že nárok nemám, takže nič sa nestane ked pošleš tak či tak
30. lis 2010 ve 12:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@medunka1 ahoj, podla najnovsich teorii sa min. do 2 rokov nema s predkozkou dietata nic robit, az potom ....... manzel mu to skusal pri kupkani, no nejde mu to vobec a este k tomu sme Jakubkovi na pipiku nasli taku hrcku - mam z toho hrozu - tak pojdeme k urologovi ....... Najskor vsak bud. utorok, chudak ... Dufam len, ze to nebude nic vazne .... :frowning2: A hlavne nechcem, aby mu to stiahli na silu, je to zevraj strasna bolest.....
30. lis 2010 ve 12:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@labudka aha, diky za objasnenie, ja som si DNP neplatila.... Lebo doktor mi minule hovoril, ze nabuduce ked pridem, ze vypiseme aj papiere na matersku a ja som na neho vyvalila oci ako puk ....
30. lis 2010 ve 12:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@denisa287 - Deni aj my budeme mať Tamarku a min. týždeň som si uvedomila že má meniny v januári 26., tak musíme ich podržať do februára, aby mali aspoň mesiac iný :grinning:
30. lis 2010 ve 12:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte kocky...tak sono super..malinka sa nam predviedla v plnej krase, hned tvaricku ukazala z profilu, cele telicko a aj pohlavie 100 videli dievcatko {pysky a vagin.otovr} :grinning: :grinning: spravili nam dve foto ale nie su 3D ale aj to ma potesilo...inak vsetko v poriadku rastieme 22.12 nastup na matersku :wink: :wink:
30. lis 2010 ve 12:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@denisa287 ahooj, aj u VAS je taka zima ako tu? Tak oddychuješ a užívaš si voľna, to je fajn :grinning:
@sharlotta
@labudka
@arrett takže som volala do martinskej pôrodnice a chvalabohu, nič sa nezmenilo, nemusím nikam chodiť, jednoducho len pri pôrode poviem, že chcem epidural presne tak, ako to bolo i doteraz ...
Takže každá pôrodnica má asi iné pravidlá .... :wink:
30. lis 2010 ve 12:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alexis13 blahoželám k úspešnému sonu .... povedal Ti aj doktor, koľko maličká váži?
30. lis 2010 ve 12:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@labudka dakujem :slight_smile: Takze toho doktora-porodnika nemusim konaktovat predtym. Stci v tom 37tt, ked ma posle moja Dr. Este sa ta chcem opytat, ked si rodila na Antolskej, ako to tam vyzera, lebo ja som uvazovala nad tym nadstandardnym porodnym boxom, aby sme mali kde byt a aby sme mali sukromie a wc po ruke...Ale zas neviem, ako vyzeraju ostatne porodne boxy, ci ako to tam vlastne vyzera. A ked zacnem rodit, tak mam ist na centralny, ci rovno na porodnicu? :confused: A kto zavola mojho porodnika, ja ci oni?
30. lis 2010 ve 12:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@labudka Jeej super,dalšia Tamarka.Ja ked som našim povedala ake meno sme vybrali malej,tak mama hned sla pozriet do kalendára.No musíme ich udrzat do februára,ale aj tak to budu mat po sebe,Vianoce,meniny,narodky,ale nevadí.Meno Tamarka sa mi pácilo už odjakživa.
@pepies Mji krstny synovia mali obaja problém s pipíkom.Svagriná ich ale zobrala neskoro k lekárovi,ked uz mal jeden 4 a druhy 5 rokov.Zial obom to lekár musel nasilu stiahnut,ci natrhnut a nejakou lyzičkou im to tam vyčistil,lebo pod kožkou sa im vytvaralo také biele.Ale myslim,ze to bola nezodpovednost trošku aj tej matky,ze tak dlho čakala.So starším musela ist potom este raz,lebo mu to tam celé modralo,napuchlo.
30. lis 2010 ve 12:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, dlouho jsem se tu neukázala, už jsem ve 30. týdnu :slight_smile: Jak se všem daří?
30. lis 2010 ve 12:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pepies Joj aj tu je velká zima,mrzne a máme sneh sa poriadne drží od soboty.
30. lis 2010 ve 12:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@denisa287 no zial s pipikmi su problemy :frowning2: kedysi sa to na Slovensku stahovalo od narodenia, teraz sa to neodporuca - zevraj pipik ma samocistiacu funkciu a v ziadnom pripade sa s tym nema nic robit do 2 rokov ...... TAk sme cakali doteraz a pojdeme k urologovi... Uvidime, co nam povie - hlavna ta hrcka - ze co to je ...... Veru v 4-5-tich rokoch - to je neskoro....... Cim neskor sa to urobi, tym je to horsie aj pre dieta :unamused: Boze, mam z toho hrozu, pipiky nie su moja silna stranka :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
@pavlinkaa ahoooj, ako sa darí? :slight_smile:
30. lis 2010 ve 12:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek