• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP v únoru/februári 2011. Máme společný termín?

19. září 2012 
@denisa287 počula som, že aj v UK aj v Írsku su strašné mrazy, kamoška v UK nemajú ani zimné gumy a je tam kopec snehu....... u nás to isté - kosa jak sviňa a sneh .... Dnes ráno ma šmýkalo na ceste ......... No otras :angry:
30. lis 2010 ve 12:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pepies Budem držat palce,nech vsetko dobre dopadne.A ta hrčka ho aj bolí?Kedy sa mu tam objavila?Moj brat bol operovany na pipíka,no ale to uz bolo dávno pred 30rokmi.Dufam,ze dievčatka nemaju žiadne takéto ženské problémy.
30. lis 2010 ve 12:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pepies Sme tu 4 zimu,dve zimy boli ok,ale minuly rok sme tu mali vyše mesiaca sneh a aj biele Vianoce,dufam,ze to tak bude aj tento rok.Ked nemusím radsej nejdem von,ale vcera mi to nedalo a sla som sa poprechádzat do snehu.Ano,tu nemaju zimné pneumatiky a vela ludí sa nevie dopravit do práce,tu su samé kopce,uzke cesty..Davaj si pozor na ceste
30. lis 2010 ve 12:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pepies dakujem, no pytala som sa povedal ze do 1.800 by mala mat nevedel to nijak presnejsie tak neviem ani ci to je malo alebo vela a som v 31.tyzdni :wink:
30. lis 2010 ve 12:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@arrett tu epiduralku treba vybavovat v kazdej nemocke?? ci ked sa doki rozhodne tak pichne?
30. lis 2010 ve 12:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@labudka ahoj no aj mne dal dnes doki ten papier nastup na matersku mam 22.12 povedal ze mozem to ist zaniest na socialku , len sa musim opytat co a ako pretoze som studentka :wink:
30. lis 2010 ve 12:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pepies
@medunka1 mate pravdu, vacsina lekarov sa zhoduje v tom,ze radsej zavcasu treba predkozku stahovat , my sme rozvedeni a moj exmanzel to v ziadnom pripade nechcel robit, mne tiez velmi maly nechcel dovolit az sa mu to nakoniec zalepilo, nastastie nemal ziaden zapal ani ine problemy, preto ideme radsej zavcasu hoci si to uz bude chudacik pamatat :( vraj do 6.rokov by sa to malo chlapcom stahovat celkom,takze o chvilu odchadzame na urologiu,mam z toho stres ale budem stat pri nom, uz som mu kupila aj malu hracku aby som ho potom nejak rozptylila, trosku bude boliet pri cikani,ale dufam ze na mikulaska sa uz pojdeme pozriet, som naozaj rada ze druha bude baba :pensive:
30. lis 2010 ve 12:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alexis13 Ja tiez netuším,ako je to s vahou dietatka,pretoze ked sme boli na 4D v 25tyzdni,malá mala756 gr,to bolo podla lekára ok. Potom som bola tu u duly v Uk v 28tyzdni a vravela,ze Tamka je velká ,prisla na to z nejakého paragrafu a ako mi zmerala bruško a ze o dva tyzdne t.j. zajtra mam ist na kontrolu,ci este stále tak rychlo rastie,ak áno,tak ma pošlu na nejaky ultrazvuk.Ja neviem naozaj z coho rastie,lebo málo jem a vcera som sa vázila (od zaciatku tehu sa vazim doma na tej istej na dig.vahe) a ukazuje mi len 4kg do plusu od zaciatku tehu ,takze som pochudla to 1kg zrejme.
30. lis 2010 ve 12:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@denisa287 ale v celku doki povedal teda obaja ze je vsetko v poriadku mala je velka ako ma byt :grinning: ja mam este poradnu 20.12 tak tesim ze pred vianocami este.....budu mi robit prietoky, stery na staphylococa ,odber krvičky :slight_smile:
30. lis 2010 ve 13:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alexis13 tak to je najdolezitejsie,ze je v poriadku.Aj s tou našou je vsetko ok a mozno,ze ani nebude tažka ale dlhá po ockovi.Tak to máš super poradnu este taku predvianočnu. :dizzy_face:
30. lis 2010 ve 13:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pepies - Romimu je tiež už omnoho lepšie. Už aj riadne vymýšľa - je mu dlho doma. Volala som dnes kvôli výsledkom z krvi - takže má akurát trochu zvýšené CRP - je to bakteriálna infekcia. Doktorka mu spravila kompletné vyšetrenie z krvi, takže cukor má dobrý, pečeňové testy sú tiež v poriadku aj obličky. Aj železa má dosť, tak som rada. Nášmu Romankovi v tých troch rokoch na urológii tú predkožku sťahovali - odvtedy s tým máme pokoj.
30. lis 2010 ve 13:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cinamon7 ináč všetky moje kamošky, čo majú chlapčekov, tak im to robili ......
takze aj VY idete na urologiu? budem drzať palce, nech to maličký dobre zvládne :slight_smile: moja pediatrička povedala - veď to si len chvilu poplace a bude dobre, lenze my matky to berieme ináč
@alexis13 ak váži 1.800g, tak to je krásna váha - to bude mať pri narodení min. 4.500g :wink: my sme mali v 28.tt. 1.100g a to rátam tiež, že budem mať malá okolo 4.000g :slight_smile:
30. lis 2010 ve 13:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sharlotta - pôrod na antolskej
keď začneš cítiť kontrakcie pravidelné, tak choď na centrálny príjem, ktorý je dolu v suteréne, tam ťa pozrie lekár, poprípade ťa rovno pošlú sa prezliecť, tam sú aj šatne, následne pôjdeš na 3 poschodie výťahom (3 pôrodnica, 4 šestonedelie a 5 rizikové - teda myslím, že som si to nepomýlila) kde už o tebe budú vedieť a budú ťa čakať, tam zazvoníš, skontroluje ťa lekár (ak budeš mať zazmluvneného lekára, tak mu voláš ty ešte predtým ako tam pôjdeš, aby mal možnosť to stihnúť prísť), lekár ťa pozrie zhodnotí ako si na tom a podľa toho ťa dajú na čakaciu izbu alebo na pôrodný box, ak ťa dajú na izbu tak manžela posielajú domov, tam s tebou byť nemôže, ak ťa pošlú na box ide aj manžel potom ako sa vráti zo zaplateným lístočkom, ak bude veľa mamičiek na izbe môže sa stať že budeš čakať na chodbe.
ešte predtým ako ťa pošlú na box, tak pôjdeš na klystír, kde je aj sprcha a wc a po ňom sa ti veru nebude veľa chcieť chodiť, tak wc na nadštandarde ani nebudeš potrebovať. piť nebudeš môcť celú dobu iba si ovlažovať ústa, vlhkými obrúskami, tampónikmi.
pôrodnica na antolskej vyzerá tak že je to veľká miestnosť, ktorá je rozdelená na polovicu, z jednej strany sú pôrodné boxy, čo zanmená že sú tam 4 menšie miestnosti predelené tenkou stenou a vpresu závesom, v druhej polke miestnosti je priestor pre lekárov a sestričky kde sedia, zapisujú a tak, pokým si na boxe a ešte samotný pôrod neprebieha, ale už sa otvára celú dobu si tam sama alebo s manželom, chodia ťa kontrolovať sestričky alebo lekár, k dispozícii máš žinienku, fitloptu, mne sa najlepšie opieralo o muža, záves je v tejto dobe zastretý a ked už sa ide na to, tak záves odhrnú nahrnú sa dovnútra asi dve sestričky a doktor a rodíme :slight_smile:
z pohodlného polohovateľného kresla sa stane koza kde ti vyvesia nohy a už len treba tlačiť
po pôrode bábätka, ešte budeš rodiť placentu a následne ťa budú šiť, potom bude potrebné aby si si ty, alebo tvoj manžel tlačil brucho, aby sa predišlo zbytočním komplikáciám pri sťahovaní maternice,, ja som nevládala a zaspala som, takže manžel tlačil o sto dvesto, takto si na boxe asi hodinu a potom ťa prevezú na izbu. Ako je to s bábätkom, kedy ti ho dajú a tak, to neviem, lebo môjho malého zobrali do inkubátora, takže ja som ho videla až na druhý deň.
kludne sa pýtaj ak ťa bude niečo zaujímať
inak manžel pri pôrode nemusí byť na prednáške, stačí že zaplatí ten poplatok, ale myslím že mu to neuškodí, ak sa na nej zúčastní.

30. lis 2010 ve 13:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sharlotta - normálne mi to dalo zabrať kým som to napísala :grinning:
30. lis 2010 ve 13:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alexis13 to je dôležité, že ste v poriadku :wink:
30. lis 2010 ve 13:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leginca tak to je super, že už mu je lepšie ....... Jakubovi už je tiež dlho, ale ešte musí vydržať do konca týždňa doma s babinkami :slight_smile:
30. lis 2010 ve 13:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alexis13 ja som doteraz nepočula, že by to bolo treba dopredu vybavovať - myslím epidural, tak ma kočky normálne vyplašili s tým podpisovaním a prednáškou ... u nás to tak nie je ....... Ale každopádne zavolaj do pôrodnice, kde budeš rodiť a opýtaj sa na to, aby si bola istejšia :wink:
30. lis 2010 ve 13:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alexis13 - ja som 29+1 a malá mala dnes váhu 1400 g ale ono je to na tom utz +-200 g,

inak mi tiež malému predkožku nesťahujeme, tak neviem, vraj sa to nemá robiť, ale treba kontrolovať okolie, či sa tam náhosou nehromadí niečo čo by nemalo.
30. lis 2010 ve 13:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@labudka do 2 rokov sa s tým nemá nič robiť .... tiež máte krásnu váhu - ako vidím, vo februári tu pribudnú samí "mackovia."
30. lis 2010 ve 13:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@slavkav @labudka
ja som sa na DNP pytala tu v teme paragrafy bab, co sa vyznaju. A bolo mi povedane, kedze som zamestnana a mam aj DNP, aby som som si od gynekologa vypytala ten papier o nastupe na matersku dvakrat, jeden dam nasej uctovnicke vo firme - to bude na poistenie ako zamestnanec a druhy si sama odnesiem na socialnu poistovnu - to bude DNP. ALE na obidva treba uviest, ze si uplatnujem matersku aj z ineho poistenia. Tak dufam, ze takto je to spravne, logiku to ma.
30. lis 2010 ve 13:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Môjmu sa dá predkozka stiahnuť skoro od narodenia. Takze stahujeme a umyvame:slight_smile:
nakoniec sme nešli do ruzinova, lebo mm nestihol prísť:slight_smile: tak nabudúce
30. lis 2010 ve 13:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@arrett ževraj by sa to nemalo umývať do 2 rokov
30. lis 2010 ve 13:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@labudka dakujem za vycerpavajucu odpoved. :wink: Tak ja si asi zaplatim ten nadstandardy box, ak to je oddelene len plachtami :unamused: A urcite tam nechcem nejakych medikov :angry:
30. lis 2010 ve 14:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sharlotta ja som si na medikov uz zvykla - kedze v Martine je Univerzitná nemocnica :pensive: :sweat_smile: :confused:
Len v MT nemáme našťastie miestnosti oddelené plachtami, ale krásne osobitné miestnosti ako pôrodné sály :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Našťastie, celá pôrodnica je rekonštruovaná, všetko nové ....
30. lis 2010 ve 14:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzimia dakujem :wink:
30. lis 2010 ve 14:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pepies ja mam prave kamaradku co ma dva syny a tomu mladsimu jsou tri roky a udelala se mu tam tedka infekce, prave proto, ze nepretahovali.. musel jit na obrizku :confused: ale prislo mi to divny, kdyz uz ma jesnoho syna, tak by mela vedet jak to funguje ne? a ona pry vubec nevedela, ze ma pipika pretahovat.. :fearful:

kdyz se narodil Marek, rikalo se, ze od pul roku se ma zacit cvicit a pretahovat po kousickach.. tak ja sem tam mu na to "juknu" .. na zacatku to mel uplne zavrene a ted jsme tak v pulce.. :dizzy_face: ono to bude asi jeste dost dlouho trvat, pokud to opravdu nechceme delat nasilim.. :confounded:

to mi pripomina.. tady v Arabii se delaji obrizky hned po porodu, z nabozenskych duvodu.. a me se v porodnici asi petkrat ptali, jestli uz maleho teda muzou obrezat.. :fearful: nakonec jsem musela dat vyslovny zakaz, aby mu kdokoliv sahal na penis, protoze si NEPREJU zadnou obrizku!!! :angry: koukali na mne jak na blazna, ale nesahli na nej :slight_smile: :wink:
30. lis 2010 ve 14:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pepies jeziiis.. ted koukam na ty tvoje vypocty :fearful: my meli v 27tt 1237g.. kolik mi odhadujes na porod??? :grinning:
30. lis 2010 ve 14:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@medunka1 je to chulostiva tema ..... ja som si zistovala viacero informacii ohladom toho a kazdopadne najnovsie teorie lekarske su, ze do 2 rokov sa s tym nema nic robit, pretoze taky maly pipik :wink: ma samocistiacu funkciu ... pokial nie su ziadne problemy, tak je to ok ........ pokial su, treba ist za urologom ........ My ideme aj kvoli tomu, ze sme Kubkovi nasli hrcku + ze sa mu neda stiahnut predkozka ...... Citala som, ze stahovanie predkozky bolo zauzivane len v krajinach "vychodnej Europy", do ktorych zvyknu zaradovat i Slovensko .......
30. lis 2010 ve 14:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@medunka1 tak to mas min. 4kg :wink:
Koľko mal Marek ked sa narodil? :wink: Lebo ja som pripravena na dalsieho obra a nakoniec to ani tak mozno nebude, lebo vidim, ze tie vahy su od nas aj vacsie - tak som rada :wink: Preto vzdy porovnavam, aby som vedela zhruba, ze ako su na tom ine holky :slight_smile:
30. lis 2010 ve 14:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pepies Marek se narodil 39+1 a mel 3,1kg takze bych rekla dost normalni vahu.. i behem tehotenstvi na kazdem UTZ mi rikali, ze odpovida velikosti a vahou apod.. a ted mi na kazdem UTZ rikaji, ze je maly vetsi o 2-3 tydny :confused:
30. lis 2010 ve 14:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek