• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP v únoru/februári 2011. Máme společný termín?

19. září 2012 
@medunka1 naozaj vynimocne :slight_smile: mas uzasnu pamiatku ...
1. pro 2010 ve 13:05  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte, dievcata!
Mne sa uz taaaak straaasne nechce chodit do roboty. Tesim sa, ked uz budem doma. Ale snad uz tych 15 pracovnych dni nejako vydrzim. A este ta fujavica vonku a vecna tma a nizky tlak. Chcem uz chystat vecicky a uzit si s vacsou vianocne prazdniny....vy ako vladzete? Lebo my mame tolko roboty, ze ked pridem domov, padam na papulu.
1. pro 2010 ve 13:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@medunka1 tak budete mať krásnu spomienku ..... :wink:
Nám naša Jasmine vyplazovala jazyk :slight_smile: Aspoň vieme, že ho má :stuck_out_tongue_closed_eyes:
1. pro 2010 ve 13:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzimia ahoj, neboj, rýchlo to ubehne a za chvíľu už budeš oddychovať :wink: ja ešte tiež 2 týždne v práci, len ja si moc neoddýchnem doma popri Kubkovi :stuck_out_tongue_closed_eyes: Ale počasie je hrozné, u nás je fujavica a sneží a asi -7 stupňov, brrrrrr :confounded:
1. pro 2010 ve 13:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@medunka1 fakt uzasna fotka :slight_smile:
1. pro 2010 ve 13:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
medunka1 - nádherné fotky - krásnu pamiatku budeš mať :slight_smile:
1. pro 2010 ve 14:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte kocky, tak ja som sa vratila z nemocnice, lekari a sestricky boli uzasni, sla som viac menej na vlastnu ziadost, lebo teraz v sobotu letim naspat, a skutocne neviem, co mam robit. Ani po tych kontrakciach, ci tvrdnuti brucha som sa neotvorila ... chcem sa este raz spytat ako vam casto tvrdne brucho a co vam na to vasi lekari hovoria... u mna je to aj 10x ked sedim v klude, a ked chodim, tak stale... dokonca niekedy ked mi stvrdne, tak to musim tak trosku predychavat....
1. pro 2010 ve 14:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@minnehaha2005 tak dúfam, že budete v poriadku. pýtala si sa lekárov, či Ti odporúčajú let? predsa - už si v 7.mesiaci .....
Mne brucho netvrdne - vlastne ani neviem, ako sa to prejavuje ... Ako to vlastne cítiš, že Ti tvrdne brucho? To cítiš sťahy alebo bolesť alebo ako?
1. pro 2010 ve 14:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@minnehaha2005 mne tvrdne, ale nie vela,neviem to vsak spocitat, beries magne? ja 3x po dve tabletky,mozes este sumive k tomu, je to fakt dobre,pomaha, poradila mi jedna kamoska co cakala dvojicky,vydrzala do 34tt.
1. pro 2010 ve 14:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
1. pro 2010 ve 14:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pepies lekari mi moc neodporucaju lietat, nik sa pod to nepodpise... tvrdnutie sa u mna prejavuje tak, ze mi stvdne brucho na niekolko sekund, kus sa aj vyduje, a je take tvrde ako kamen niekedy aj minutu, niekedy citim aj take ztahy v lonovej casti, a niekedy citim tlak tam dole... :unamused:
1. pro 2010 ve 14:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
minnehaha, aj mne tvrdlo brucho , lahni si na bok a predychavaj presne to iste som mala aj ja. Telo sa pripravuje na porod, vela zdravia :wink:
1. pro 2010 ve 14:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@blau az tak 20 krat za den? aj viac?
1. pro 2010 ve 14:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@minnehaha2005 tak budem držať palce, nech to dobre dopadne .... :slight_smile: a díky za infošky....... ja tiež beriem magnezium, ale bruško mi netvrdne.
este ma napadlo, ci si si zistovala u leteckej spolocnosti, cez ktoru letis, ci vlastne este mozes /my vacsinou co ponukame letenky tak letecke spolocnosti "beru" tehotne akurat do 7.mesiaca tehu/. To ma len tak napadlo - asi profesionalna deformacia :wink:
1. pro 2010 v 15:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@minnehaha2005 nedělat si starosti, pokud to tvrdnutí nemá vliv na otvírání a zkracování čípku, tak ať si tvrdne....
Já to tak měla u prvního a rodila jsem 3 dny před termínem...... hromada magnezia a hodně klidu.
Teď s tím druhým klid nemám kvůli prvnímu. Břicho tvrdne zas jak o život, navíc se začal zkracovat i čípek, takže jsem dostávala magnezium přímo do oběhu infusemi. Ale už to bylo ve stadiu, že ztvrdnutí klidně i při ležení trvalo 1,5 hodiny (ne nepřepsala jsem se) než to povolilo. A ve chvíli kdy mi nasazovali infuse tak tvrdnutí bylo dlouhé 0,5 -1 minuta a chodilo po třech minutách. Takže jich bylo dvacet do hodiny. Kolik jich je za den se raději nesnažím vůbec spočítat.
Ve špitále mi to zklidnili, čípek se vrátil na délku která byla před 14ti dny, nechali mě jít..... Dál se uvidí..... :wink:
1. pro 2010 v 15:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak som doma z poradne,vsetko je v poriadku.Tlak,moč,len mám málo železa,takze musím brat opat,hm stale ma zapeče :frowning2:,tak každí den mi budu spoločnost robit sušené slivky,bléééé.Videla som aj našu bábiku,ani som s tym nerátala,ze ma pošlu na ultrazvuk,lebo mám naordinovany na 4.1. Tamka leží este stale krížom,bola otočená do vnutra,takze sme jej hladkali chrbátik :dizzy_face: Všetky miery zodpovedaju k 29tt+5d.Taka som rada.Pekne kopla aj pani doktorku a opat jej ušla :grinning:
@pepies Ryanair spoločnost dovolí myslím do 32tyzdna,ale to by som už radsej vtedy nelietala.
@minnehaha2005 Nebolo by ti lepšie zostat doma na Slovensku s rodinou a tu aj porodit synčeka??Predsa máš pred sebou dlhy let.
1. pro 2010 v 15:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tiež nemám žiadne skusenosti s tvrdnutím bruška,ani neviem aky je to pocit,alebo ako sa to prejavuje.Dufam,ze to tak aj zostane.No idem ja robit slivkové gule prvykrat za život,dufam,ze sa podaria,manžel má nane obrovsku chut,tak ho chcem potešit ked chudák pride večer z prace premrznuty.
1. pro 2010 v 15:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marhulka13 Ahoj,a kde všade ste sa tulali v NZ?NIečo ste nakupili pre babatko?ooo moje rodné mesto :dizzy_face:
@medunka1 Nádherné fotky
1. pro 2010 v 15:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@minnehaha2005 no mne zacalo tvrdnut brusko ako opisujes ale stahy nemam ziadne. doktor mi predpisal magne b6 a mam ho zacat jest 3x 1tabletku a ak nepomoze mozem si dat aj 3x 2tabletky ale celkom pomaha aj ta jedna. a aky dlhy let ta caka? drzim palce aby bolo vsetko ok
1. pro 2010 v 15:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@denisa287 tak ste v poriadku, to je super, blahoželám :wink: ten nedostatok železa - to má asi každá tehotná .... mňa tiež z vitamínov, ktoré mi doktor predpísal zapekalo a nerobili mi dobre, tak som si objednala toto, brala som to aj prvé tehotensto:
http://www.just.sk/produkty/vitaminy_mineraly/k4416
1. pro 2010 v 15:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@denisa287 veď to, že každý let môže byť pre bábätko riziko ... ja by som tiež neriskovala ......ťažko povedať ..... v akej je kto situácii ....... väčšinou po 7.mesiaci tehu sa dá letieť myslím len s odporučením lekára, neviem isto, každá letecká spoločnosť to má inak .....
1. pro 2010 v 15:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@matiniki5
@el267
@sunny1112
@cinamon7
@arrett tak som nakoniec sla na pohotovost. dali ma na monitor a mala som kontrakcie. som nemyslela, ze tam hore to citit. som bola prekvapena. som vraj na jeden prst otvorena. tak mi stiekla nejaka infuzka, bolesti ustupili a dnes som oki.
som sa pytala na to, ze co znamena byt otvorena, a ze to niekedy bola indikacia na predpokladany porod, ale ze teraz je to len informacia a ze zeny co su od 28tt otvorene, tak kludne mozu porodit aj prenasat. ze celkovo sa to moze zmenit zo dna na den. takze mam sa setrit a oddychovat a ked budu bolesti hned mam ist k nim. a este ze mala je hlavickou hore. dufam, ze potvorka si to rozmysli a este sa spravne natoci.
1. pro 2010 v 15:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kwetinka1 dobre, že si išla ..... držíme palce a hlavne - oddychuj :wink:
1. pro 2010 v 15:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@minnehaha2005 dost neratala som to ale na vecer aj hodinu som musela lezat, kedy mas termin porodu?
1. pro 2010 v 15:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kwetinka1 Super že si išla. Už aspoň vieš čo sú kontrakcie:slight_smile: Drzim palce, aby ste vydrzali ešte aspoň 10 týždňov:grinning:
@pepies snazim sa oddychovat, len priatel je nejaky vystraseny. chudacisko asi sa naplasil. ja sa uz dnes citim v pohode, ale on ma stresy :frowning2: aj som ho upokojovala, ze sa nemusi bat, ale tak smutno pozeral po mne...
@arrett nebolo to nieco hrozne. ale tak hore??? fakt som si nemyslela. zaujimave. najlepsie mi bolo ked som sa tak trosku prikrcila, nemohla som sa poriadne vystriet, lebo vtedy to bolelo este viac.
inak boli tam take mile doktorky, rozpravali sa so mnou, vysvetlovali mi veci, aj sme posrandovali, velmi mile...jedna asi druhu zaucala alebo tak nejako a vysvetlovali si veci a pozerali babo a take boli vytesene z toho...a ze tie kontrakcie pri porode budu este silnejsie....
vydrzime :slight_smile: ved malej je tam urcite dobre, ani otocit sa jej nechce :slight_smile: ja by som chcela prirodzene rodit, tak teraz sup sup, nech sa otoci
1. pro 2010 v 15:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja mam dnes taku dobru naladu. vonku krasne snezi, hned by som sla von. a na vianocnych trhoch musi byt nadherne....pomoooooc, chcem ist von a najradsej sa sankovat, prechadzat....vas to nelaka, ked krasne vonku snezi?
1. pro 2010 v 15:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@minnehaha2005 aha ved citam mne sa maly narodil 19.februara, neboj vsetko bude dobre, drzim palceky :wink:
1. pro 2010 v 15:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kwetinka1 to je dobre, že máš dobrú náladu :slight_smile: mne je dnes nanič, čakám na muža, nech mi donesie paralen .... som prechorená ..... u nás je fujavica, tak sa bojím ísť na aute, ale robotu mám blízko našich, tak do piatku budem u nich a do práce budem chodiť peši, je to kúsok ..... ešte sme u nich s Kubkom nespali, tak som zvedavá, ako sa to vyvinie .... :slight_smile:
1. pro 2010 v 16:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kwetinka1 Daj sa na 4, uvoľní sa, z hlboka dychaj, no chrbát nerob macaci, máj ho rovno. Tak chvíľu vydrz, vraj je to najidealnejsia poloha aby sa babo otocilo:slight_smile: neboj nič, ešte má čas otočiť sa:grinning:
1. pro 2010 v 16:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek