• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP v únoru/februári 2011. Máme společný termín?

19. září 2012 
@arrett tak sa nemá robiť mačací chrbáť? mne zasa povedali, že mám robiť mačací, aby sa malá otočila.... :grinning:
1. pro 2010 v 16:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pepies mna tesi, ked napada sneh, ale co nemam rada, ked je z toho potom clapkanica, co tu v BA je caste :frowning2: nebojim sa vtedy chodit autom, dokonca si to uzivam, skor sa bojim o inych, ze to do mna narvu.
tak som zvedava na vasu prvu noc :slight_smile:

@arrett to vyskusam :slight_smile: vraj do 34tt je cas, potom je mala pravdepodobnost, ze sa otoci
1. pro 2010 v 16:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pepies Hehe:grinning: Tak si teda vyber, každý ináč hovorí. Tá podstata tam ale je, dať sa na 4 :grinning: :grinning: :grinning:
1. pro 2010 v 16:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kwetinka1 ani naša nezbednica ešte pred 2 týždňami nebola otočená, som stresovala, ale tiež ma upokojili, že ešte má dosť času ....
@arrett tak jeden deň budem robiť mačací a druhý nie, ja neviem :stuck_out_tongue_closed_eyes:
1. pro 2010 v 16:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@arrett perfektní foto :wink: Ela to splňuje, kromě věku :grinning:
1. pro 2010 v 16:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kwetinka1 Tak to moje dieťatko má už iba týždeň:slight_smile: Vo štvrtok budúci týždeň idem na usg, tak snáď už bude dole hlavkou. Lebo chcem aj ja prirodzene, najlepšie bez nastrihu a ideálne bez bolesti:grinning:
1. pro 2010 v 16:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pepies A jeden deň s manželom a druhý bez :grinning: :grinning: :grinning:

@el267 Dakujeme:slight_smile: Ten vek je hrozba podmienka. Ale snáď o rok tu bude viac adeptiek
1. pro 2010 v 16:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pepies no, já vím, že sklenka nevadí, ale mě by jedna nestačila, tak si nedám nic :grinning:
@medunka1 krásné fotečky :wink:
1. pro 2010 v 16:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pepies tak ideme na macacie chrbaty :slight_smile:

@arrett to chce snad kazda, ale ako druhorodicka, mas vacsiu snacu. ja ked citam, ze ako dlho niektore rodili....mam des z toho, ale ovela vacsi mam z toh ked uz budem s nou, ako sa o nu postarat a podobne.....
1. pro 2010 v 16:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@arrett ako iba týždeň? to sa už chystáš rodiť? preboha nestraš ...
@arrett jeden deň s manželom a druhý so záhradníkom :stuck_out_tongue_closed_eyes: poviem Ti, že som tak vyšťavená, že nevládzem ani ten mačací, nieto ešte iné veci :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
@kwetinka1 v MT nastrihuju hádam každú rodičku. Ja som ani nevedela, že ma nastrihli, až keď mi povedali, že ma idú zošívať ....
@el267 ja som prvé tehu popíjala šampanské, takú som mala chuť ... Až som sa bála, že to bude mať na malého nejaké následky... toto tehotenstvo mi vôbec nechutí piť :stuck_out_tongue_closed_eyes: Bože, keby ma niekto čítal zo sociálky, tak prídem aj o prvé aj o druhé dieťa :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
1. pro 2010 v 16:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kwetinka1 Ja som tlacila 5 minút. Pre mna to boli dobre pocity:slight_smile: Ako keby som sa mala fajne vy...kakat:slight_smile: Proste som chcela tlačiť:grinning: A prvá porodna trvala 6,5 hodín s EPI - takze smiech, fotky a tak:slight_smile: parada. Už sa teším zasa.
A čo sa týka miminka- ono to príde všetko samo. Budeš vedieť čo robiť a ak nie, tak sme tu:grinning:
1. pro 2010 v 16:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kwetinka1 fajn, že jsi šla na tu pohotovost :slight_smile:

Já tohle těhu žádné magnezium neberu. Ani mi ho doktor nedoporučil. Ono se bere stejně snad do 34tt ne?
Jinak mojí kamarádce se kluk přetočil až v 36tt. :wink:
Já jsem v prvním těhu ani nevěděla co to tvrdnutí je. Myslela jsem si, když mi ztvrdlo břicho, že se tam malá vyboulila.
Až když jsem měla kontra a břicho jako šutr u porodu, tak mi to došlo.
Já tvrdnutí občas mívám i nějakou tu bolest, ale přičítám to tomu, že se moc nešetřím.
Jsem fakt zvědavá jestli to se mnou udělalo nějakou změnu. To se dozvím zítra. Jdu i na sono. Už se moc těším.
Holky u nás sněží od rána. Kalamita. Já jsem dnes pokoupila nějaké věci a ještě se chystám jít za mm do práce.
Mějte se pěkně
:wink:
1. pro 2010 v 16:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pepies :grinning: :grinning: :grinning: sa rehocem:grinning: :grinning: :grinning:
Nie rodiť, ale otočiť sa do 34tt:slight_smile:
Ja si tiež dám sem-tam pohár šampanského, alebo vinko. To nemôže podľa mna ublížiť:slight_smile:
1. pro 2010 v 16:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kwetinka1 Tiez som rada,ze všetko je u teba ok a človek sa hned lepšie citi,ked su aj doktorky milé.Aj ja mám rada velmi sneh,vtedy sa premením na malé decko :slight_smile: My ideme na Vianočné trhy v sobotu,už sa velmi teším na tu atmosféru,dobre premrzneme,najeme sa všeljakych dobrot.
1. pro 2010 v 16:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@arrett Tamka tu polohu vobec nemá rada,vtedy sa velmi hmyri.Minule som poštyroch umyvala dlážku a mrvila sa a kopala.
1. pro 2010 v 16:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@arrett Tiez mi minule jedna byvala kolegyna vravela,ze babatko vlastne treba vykakat.No snád budem vediet čo a ako a kedy.
1. pro 2010 v 16:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@arrett ty si zlatá, teba je radosť čítať .... mne potom ako pichli epidurál a ustúpili bolesti - tak mi sme sa s mužom normálne na tej pôrodnej sále nudili....... Dali mi deku a povedali, že si mám schrupnúť - si robili asi srandu ..... Mužovi uvarili sestričky kávu a ja som si vôbec nepripadala, že rodím .... :wink:
1. pro 2010 v 17:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@arrett
@pepies Tiez by som chcela taku pohodu pri porode ako ste vy mali... :wink:
1. pro 2010 v 19:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@denisa287 Neboj nič, bude:grinning: Budem držať palce:slight_smile:
@pepies Idem teda presvecit mm na predohru - masáž hrádze a dohru - macaci chrbát:grinning: :grinning: :grinning: hahaha
1. pro 2010 ve 20:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
baby, akurat pozeram flasky, cumliky a tak a neviem sa rozhodnut medzi znackou tommee tippee a MAM. aky mate nazor? a nevie niekto ake su odsavacky tommee tippee?
posielam link na MAM produkty http://www.mambaby.com/domov,26794.html
a tommee tippee http://www.mimibazar.sk/nove_fotografie.php
tie tommee tippee su vraj nielen antikolicke ale dieta ked pije z flasky tak musi vraj sat, imituje to bradavku.... ale na MAM som pocula tiez chvalu.... hlavne cumliky
1. pro 2010 ve 20:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pepies do 28 tydna je v pohode letiet, my dnes zaciname 28 tt, som v strasnom rozpolozeni, naozaj neviem, co robit, manzel by bol tak bezo mna skoro pol roka, a aj ked prileti vo februari, nemusi trafit na termin, a aj ked trafi, tak z nas moc nebude mat co, lebo ked si 5 dni v nemocnici... mozeme si dat nadstandarku, ale ak nebude volna .. teraz ked som lezala v nemocnici, tak mali na novorodeneckom tak plne, ze rodicky po porode museli dat na oddelenie, kde som lezala ja ... no, a s babatkom cestovat skoro 24 hodin po tom ako sa narodi, to tiez nie je ziadna slava....
1. pro 2010 ve 20:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bambulka0406 Moja rada: Ja by som fľaše nekupovala. Ty nechces kojit? Ja som fľašu skoro vôbec nepouzila. Kojila som a tak som ju nepotrebovala. Mala som jednu od Avent - dostaa som ju v porodnici v tej baby taske čo dávajú. Použila som ju až po pól roku, keď som chcela dať čaj. No moc to nešlo. Kúpila som už potom rovno fľašu- pohár s tým sosakom.
Odporúča sa cumel nedavat pokial kojis. Môjmu ale dávam, no iba na noc - výhradne aj to potom vypluje. Takze cumel tiež neodporúča:slight_smile: tot moja skúsenosť.
1. pro 2010 ve 21:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bambulka0406 ja mam kupene flasky tomme prave preto ze su antikolikove a tvar toho dudlika vraj pripomina prsnik a kupovala som ich preto lebo chcem aby aj ocko krmil a preto mame aj odsavacku tej istej znacky, cumliky mame asi 4 ale tie pouzivat moc nechcem, ale vsetko sa uvidi :slight_smile:
1. pro 2010 ve 21:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kwetinka1 super, ze si isla a este lepsie ze ta pustili domou :wink: drzim palce nech sa to najskor zopakuje az v 38 tyzdni :wink:
1. pro 2010 ve 21:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bambulka0406 ja pouzim iba flasky a cumle mam od narodenia a som s nimi velmi spokojna :slight_smile: Flasky Mam su tiez antikolikove. Len urcite si nekupuj mam odsavacku mlieka, ja som s nou vobec nebola spokojna. Pozicala som ju potom kamoske a tiez s nou nebola spokojna... :angry: Teraz si kupim inu... :wink:
1. pro 2010 ve 21:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@minnehaha2005 ja ked som bola tehotna s Martinkom sme s isli este na dovolenku s 7 mesiaci. Musela som mat potvrdenie od lekara, ze mozem letiet. Ale kazda letecka spolocnost to ma inak. My sme isli s Flyniki. Lenze par dni po navrate som bola hospitalizovana pre hroziaci predcasny porod... :frowning2: Ked ma pustali z nemocnice mi moj doktor povedal, ze uz ziadna dovolenka a lezat. Teraz by som to uz neriskovala, aj ked by som sa isla niekam zohriat :dizzy_face:
1. pro 2010 ve 21:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@arrett @potokin @matiniki5 ano, chcem kojit. odsavacku si isto kupovat nebudem kym sa maly nenarodi, ale chcem mat vybratu, aby sa potom uz len sla kupit... keby ju bolo treba. cumliky tiez neplanujem pouzivat, ale chcem mat aspon jeden, dva keby bolo treba. dufam ze ho nepouzijem. flasku chcem viac menej na cajik a este neviem ako to bude s mlieckom, ci budeme odsavat alebo nie.... mat aspon jednu dve. ved cajik sa dava niekedy aj malym novorodencom ked bolieva brusko, nie? moja svagrina musela davat, pritom maly je len na materskom mlieku a mal len mesiac
@matiniki5 ty si mala odsavacku mam?
1. pro 2010 ve 22:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzimia ja sa uz takisto neviem dockat materskej :slight_smile: este 15 dni, ale ak mi doktor neposunie matersku na toho 1.1. tak uz len 9 dni :grinning: , ale to budem vediet az v utorok.

Diabetologicka ma kvoli ketonem v moci poslala na nefrologiu. Mam radost, ved co uz je krajsie a prijemnejsie ako chodit po doktoroch a cakat a cakat a cakat.....
1. pro 2010 ve 22:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@minnehaha2005 ja letela s prvnim 31+4 a bylo to v pohode.. zalezi na aerolinkach, do kolika tydnu povolujou letet. Kazdopadne po 32tt uz po tobe budou chtit potvrzeni od lekaze. Me doktorka napsala papir, ze jsem v dobrem zdravotnim stavu bez komplikaci a ze predpokladany termin porodu je ten a ten den..
na check-inu ti musi dat sedadlo v prvni rade a to je asi tak vsechno..
opravdu bez problemu.
Jak dlouhy mas let?
Ja letela 11 hodin.. :unamused:
1. pro 2010 ve 22:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bambulka0406 hej mala a bola uplne zla... :frowning2: Neviem sice ci ich je viac druhou, ja som mala taku mechanicku. Inac ja ti mozem poradit si kupit odsavacku este pred porodom. Ja som ju musela prvykrat pouzit uz v nemocnici, lebo ma chytal zapal... Aj v tych zoznamoch co treba do porodnice to byva...
1. pro 2010 ve 22:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek