• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP v únoru/februári 2011. Máme společný termín?

19. září 2012 
@matiniki5 me teda odsavat vubec neslo... :unamused: kolikrat jsem se snazila, kdy zjsem mela nalita prsa a bolelo to jak cert, aby se mi ulevilo.. a slo to strasne spatne.. nejlip to proste vysaje miminko a nikdo jiny.. :wink:
nikdy jsem nedokazala odsat vic jak 50ml.. :unamused:
1. pro 2010 ve 22:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@medunka1 no ved ani mne to neslo.... ja som si s tou blbou odsavackou skoro za 2 hodiny odsala max 30 ml. Maly si to mlieko sam nevedel vytiahnut. Uz v nemocnici sme ho museli dokrmovat umelym, lebo stale chudol... :frowning2: A po 2 tyzdnoch som dostala silny zapal do oboch prsnikov a bolo po kojeni... Ja si myslim, ze to bolo tym, ze to poriadne nevedel vytiahnut. Teraz chcem vyskusat elektricku odsavacku ci to nepomoze a tiez si chcem domou po navrate z nemocnice zavolat laktacnu poradkinu...
1. pro 2010 ve 22:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@matiniki5 ja mela laktacni poradkyni hnedka v porodce.. malej se nastesti snazil.. ale snazil se nakonec tak moc, ze mi z nejakeho zahadneho duvodu po trech mesicich doslo mliko.. takze jsem kojit prestala a presli jsme na UM.. ve trech mesicich kojeni zdvojnasobil svoji porodni vahu (ja ho obvinovala, ze mi doslo mliko, protoze ho vsechno vysal) :wink: presli jsme na UM a v pul roce mel cvalda 10 kilo :grinning:
1. pro 2010 ve 23:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@medunka1 aj tu su v nemocnici laktocne poradkine, ale tie nemaju poriadne cas sa venovat.... :frowning2: Radsej niakej zaplatim nech mi vklude doma vysvetli ci vobec dobre prikladam a tak... Teraz by som velmi chcela kojit.
Tak to mas potom tiez pekneho cvala :grinning: Moj ma zajtra 16 mesiacov ale vyzera ma 2 roky :grinning:
1. pro 2010 ve 23:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,

ja by som tiež chcela kojiť minimálne 9 mesiacov. Už sa na to teším - je to krásne puto medzi matkou a dieťatkom. Odsávačku kupovať nebudem je to zbytočné - ja som si odsávala len v nemocnici a to som zvládla aj rukami vytlačiť prebytočné mliečko. :slight_smile:
2. pro 2010 v 07:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobre ranko tehule.
Ja chcem kojit aspoň 3 roky. Aj jedného aj druhého:grinning:
2. pro 2010 v 08:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@arrett dufam ze aj ja budem patrit medzi tie co budu mat mliecko a budu kojit, myslim ze je to pre babo to najlepsie :wink: len ci bude mliecko kedze prsia sa velmi nezvacsili :slight_smile:
2. pro 2010 v 08:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
dobre rano, pridavam sa do klubu kojacich mamiciek, je to nadherny pocit, syna som kojila 14 mesiacov,dcerku by som chcela tiez aspon rok :wink:
2. pro 2010 v 08:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alexis13 Jasne že budeš:slight_smile: Vsetky budeme:slight_smile: Uvidis po pôrode keď všetky porodime, ako sa tu rozbehne téma kojenia:grinning: :grinning: hehe
2. pro 2010 v 08:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alexis13 tak ako hovorí @arrettka budeme kojiť :wink: Aj tie ktoré neprekypujeme nejakým bujným poprsím. Bola som na kurze, kde nás ubezpečili že to koľko máš mliečka vôbec nezavisí aké veľké prsia máš:slight_smile: Ja mám sestry ktoré kojili maličkých v pohode a ver že nejaké veľké prsia pred pôrodom nemali:slight_smile: :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
2. pro 2010 v 09:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte tehulky. No chcem sa spýtať aku kupujete matrac bábetku do postielky???
2. pro 2010 v 09:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alexis13 na velkosti nezalezi, ved to poznas :grinning: to zalezi od prsnych zliaz aj male prsia daju vela mlieka,jak moja znama vravela, ziadne prsia a mlieko mohla davat aj susedovym mackam :grinning:, dolezitejsie su bradavky,aby boli vonku vytiahnute, aby sa mohlo babetko dobre prisat, so mnou lezala v porodnici na izbe baba s obrovskymi prsiami,ale bradavky mala celkom vtiahnute,takze to neslo :confounded:
2. pro 2010 v 09:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
2. pro 2010 v 09:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cinamon7 :wink: :wink: :wink: ďakovam
2. pro 2010 v 09:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bambulka0406
@arrett ja som fľašky tiež nekupovala, keďže som sa chystala kojiť....... stačí Ti jedna pre prípad, že budeš musieť dať bábätku umelé mliečko .......
Cumlíky používame Avent. Mňa ani len nenapadlo zobrať do pôrodnice cumlík a malý mi tam plakal 2 dni a sestrička sa opýtala - a nechcete mu dať cumlík? Dali mu ho a bol taký kľud - maminka spokojná a chlapčiatko v kuse spalo a dudkalo si :wink:
@minnehaha2005 ahoj, verím Ti, že máš pred sebou ťažké rozhodnutie. Ja by som asi neriskovala - ešte k tomu, keď si bola teraz v nemocnici ...... Náhodou by sa niečo stalo a dokonca života si to budete vyčítať ..... :unamused:
2. pro 2010 v 09:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bambulka0406 ale keď budeš kojiť, tak min. do polroka nebudeš dávať nič iné, iba svoje mliečko, takže čajík určite nebudeš dávať - teda aspoň my sme boli len na mojom mliečku :wink: Nie je nič lepšie pre dieťatko či na bruško či na čokoľvek iné ako materské mliečko. Ak bude mať bábätko koliky, čajík rozhodne nepomôže - ale existujú rôzne kvapky + gél Pupík na masírovanie bruška :slight_smile: Pupík sme dávali každý deň preventívne od narodenia ....
Čo sa odsávačiek týka - ja mám Medela Minielectric - maximálna spokojnosť :slight_smile: Mala som ju pripravenú už v nemocnici, pretože som si odsávala, aby sa mi naštartovalo kojenie /týždeň sa mi tvorilo stále kolostrum a nakoniec som kojila 2 roky/
2. pro 2010 v 09:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@arrett to vážne? bude tandemové kojenie :stuck_out_tongue_closed_eyes: neuveríte, ale moje 27 mesačné dieťa sa včera večer ku mne pritúlilo a začalo mi dvíhať tričko a pýtalo si cicík...... Po polroku ...Vyzeral tak smutne, že mi išlo srdce puknúť .... A mama mi hovorí, že to Jakub neprežije, keď uvidí, ako kojím Jasmine, tak že určite si bude pýtať .... Tak sa môže stať, že budem kojiť obidvoch - he he he ..........
Ja chcem kojit max. polroka, ale ako sa poznám, zasa to budú tie 2 roky, lebo ja som strašne mäkká .... A ktovie - možno nebudem kojiť vôbec :stuck_out_tongue_closed_eyes:
2. pro 2010 v 09:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@fialka12 jasné, že to nezáleží od veľkosti pŕs - moja sestra mala lentilky pod kobercom a kojila 3 roky ..... Práveže čo poznám baby, čo majú bujnejšie poprsie, tak tie práva nekoja ...... Ale rozhodne záleží na iných okolnostiach, aby si kojila /prvé prisatie bábätka hneď po pôrode, pravidelné prikladanie a striedanie prsníkov, ak je málo mlieka - homeopatiká na podporu tvorby laktácie + odsávanie, aby sa naštartovalo kojenie/ :slight_smile: A v žiadnom prípade nekombinovať na začiatku s umelým mliekom, lebo akonáhle začneš dávať umelé, tak koniec :stuck_out_tongue_closed_eyes:
2. pro 2010 v 09:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@denisa287 no, boli sme tam na oslave, kedze mm je z novych zamkov a j asom si to mesto velmi oblubila, ani neviem preco :slight_smile: v obchodoch sme ani velmi neboli, skor sme chodili kade tade po meste a navstevovali rodinku :wink: a teraz by som tam sla znovu, mozno cez vikend :slight_smile:
2. pro 2010 v 10:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pepies Uvidime, či sa Simonko po 4 mesiacoch prisaje:slight_smile: Ak nie, tak nič:slight_smile: Rozmyslala som aj miestami, že budem odsavat a ráno Simonkovi robiť mliecko.., len sa neviem rozhodnúť. Nie som totiž zástancom odsavania. No pre imunitu dietatka cokovek. Veď simi má ešte len rok.
2. pro 2010 v 10:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kwetinka1 hihi, ja tu tusim predvcerom riesila, ze mam chut behat lietat po vonku, sankovat sa a gulovat a nie lezat... ja ked uz nebudem musiet lezat, tak ked ma vypustia, tak to jak zviera z klietky :grinning: ani sa mi nechce verit, ze uz takto lezim 10 tyzdnov :confounded:
2. pro 2010 v 10:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@Slavkav v mcecku cvičenie pre tehotné. Ach jaj. Kde som mala oči, že som to nevidela.
2. pro 2010 v 10:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@arrett náš Jakub by sa prisal hneď, a to nekojím polroka ... minule sa mi prisal vo vani, ked sme sa kúpali ...... :sweat_smile:
2. pro 2010 v 10:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte, zaucam v robote novu kolegynu, doma sme stale same baby, chodim spavat pomaly s dcerou - takze ani si vas nestiham citat :wink: ale teraz mam chvilu casu - tak si vas snad precitam.

@arrett hej viem, ze to tam je - ale je to o 17.30 a ja v tom case nemam dat kam malu - kedze mm je prec. Pani Jitka bola aj ochotna, ze mam dojst s malou - ze nieco vymysli - ale zase ma napadlo, ze ked mi ochorie - tak to by som ju tiez nemala kde nechat - tak som to nakoniec nechala tak. ale dakujem, ze na mna myslis. :slight_smile:
2. pro 2010 v 10:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pepies Jeeej, zlatý:grinning: :grinning: Myslis, že mám skúsiť takto na prazno? Či až keď bude mliecko striekat? Na prazno by má asi teraz uhryzol, lebo nebude vedieť že čo. A ak bude mliecko, tak bude musieť prehltat... Hmmm.. Normálne si mi teraz dala nádej:grinning: :grinning: :grinning:
2. pro 2010 v 10:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@slavkav Myslis, že by sa tam nevyhrala? Myslím, myslím:slight_smile: Kedy ideš na MD? Ja mám budúci štvrtok poradnu, budem 34, takze asi mi už dá papier. Konečne viac peňazí do rozpočtu :grinning: :grinning: :grinning:
2. pro 2010 v 10:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@arrett no vyhrala - vies, predsa sa tam preberaju rozne veci, ona uz vela vnima a myslim, ze na to ma cas - aby take pocuvala. ale vravim, bala som sa,ze ochorie a kedze mm je prec - nemal by mi s nou kto zostat. tak som to nechcela riskovat. co uz.
ja mam volat tento tyzden Dr u ktorej chcem rodit - tak uvidim, ci mi rovno nepovie, ze sekcia ...
2. pro 2010 v 10:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@arrett vyskúšaj .... ja som sa bála, lebo ak by mi spustil mlieko, tak neviem ....... ledva sme odstavili, aj to by som ho určite ešte neodstavila, keby som nebola tehu - len kojiť 20x za deň v aute, na lavičke, postojačky, doma, v shopingu, vo dne, v noci - proste kdekoľvek a kedykoľvek - to už bolo veľmi fyzicky a psychicky náročné, obzvlášť keď už mal 2 roky a mliečko už ani nemalo vplyv na jeho imunitu
2. pro 2010 v 10:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@matiniki5 v banskej stiavnici v porodnici poziciavaju, takze tam mat budem ak bude treba, len potom domov si budem musiet kupit ak bude treba
2. pro 2010 v 10:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
baby, mam taku mimo otazku, chcem robit uplne obycajnu sosovicovu polievku mliecnu, kyslu, bez zemiakov, parkov a pod. vie niektora nejaky jednoduchy recept pre mantakov, co nevedia dobre varit ako ja??
2. pro 2010 v 10:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek