• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP v únoru/februári 2011. Máme společný termín?

19. září 2012 
babyyyyy... co nekricite, ze mi tekvica prihara :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
@slavkav heh, mna asni nenapadlo, ze ona uz vnima :grinning: :grinning: :grinning: ved asne, ma 4 roky:slight_smile: hehe Idem citat IP.
@pepies tak vela sa chcel kojit??? pekne. Simon bol v noci odstaveny, takze ja som kojila iba cez den. Je pravda, ze niektorí na mna cudne pozerali ked som vonku kojila. Ale stale som bola zahalena, takneviem co sa pohorsovali :stuck_out_tongue_closed_eyes:
2. pro 2010 v 10:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
napadlo ma nemate niekto dobry recept na medovniky ale take co zostanu makke< dakujem :wink:
2. pro 2010 v 10:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@denne73 ja som kupila kokos+molitan...tie len molitanove mi prisli velmi makke :wink:
2. pro 2010 v 10:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@arrett jasne, v pohode :wink:
2. pro 2010 v 10:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alexis13 ja mam dobry recept na medovniky, co mi vzdy pekne zmakli, len ho mma u nasich, tak si ho musim vypytat... najskor su tvrde, no do vianoc zmaknu... a inak ak aj su tvrde, je dobre dat medzi ne chleba suchy alebo jablko a zmaknu :slight_smile:
2. pro 2010 v 10:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@arrett áno, bol to strašný mamin cecok .... veľmi to zneužíval ..... aj keď som ho napr. vyhrešila alebo napomenula, tak hneď pýtal cicík - proste si to chcel nejako vykompenzovať ....... Ešte ako 2 ročného som ho pred spaním kojila hodinu .... toľko nebol prisatý, ani keď sa narodil...... mlieka som mala toľko, že som mohla rozdávať, pretože bol furt na mne prilepený ...... Keď som začala chodiť v júni do práce a chodila som pre neho k našim na záhradu, už zďaleka vykrikoval - "maminka, cicíky." Pediatrička nadomnou krútila hlavou, že sa nechám takto zneužívať, no ona by mu už hádam od narodenia dala najradšej Bebu...Každý do mňa hučal, že nech ho už odstavím - no ľahko sa niekomu hovorí, to sa nedá len tak zo dňa na deň - aspoň teda ja nie som taká povaha ....
Ale ževraj dievky nie sú také mamine cecky ...... :wink:
2. pro 2010 v 10:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pepies No mne bolo az do placu, ked simonkovi prestalo chutit mliecko pre tehotenstvo :frowning2: :frowning2: :frowning2: som bola z toho zufala, ale nenutila som ho..
Si viem zivo predstavit ako krici ciciiiiikýýýýýýý :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: to musi byt zlate
2. pro 2010 v 10:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@arrett ak by som nemala také náročné kojenie, tak aj mne by to asi prišlo ľúto .... :wink: predsa mi to len trošku chýbalo, hoci to bolo vyčerpávajúce .... mne tiež hovorili, že sa mi možno aj sám odstaví, keď som otehotnela .... no opak bol pravdou .....
ale však si pekne vydržala ....... nakoniec môžeš byť rada, že sa odstavil sám - to je najlepšie ako pre matku tak i pre dieťatko :slight_smile:
2. pro 2010 v 11:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pepies upokojovalo ma, ze o par mesiacov budem znova kojit:slight_smile:
2. pro 2010 v 11:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@arrett ja sa práveže toho kojenia "bojím", že budem zasa kojiť 10x za deň a 10x v noci ..... Preto som si povedala, že ak to tak bude, vydržím do polroka a potom začnem postupne prechádzať na Nutrilon .....
2. pro 2010 v 11:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pepies ja osm v noci do pol roka kojila 3x. Potom som odstavila a simon spinkal celu noc.
Cez den asi 5 x.. kazde 3 hodinky:slight_smile: Dufam, ze dcera nesklame a bude dobrucka ako simonko:slight_smile:

No keby ze mam vstavat 10x za noc, tak to odstavim aj ja, by ma asi porazilo, kedze cez den musim fungovat s dvoma detmi. Pri jednom som aspon pospala ked on,ale pri dvoch to nehrozi:slight_smile: zeby isli narovnako spat :grinning:
2. pro 2010 v 11:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marhulka13 ved ta sosovicova je uplne lahka, uvaris sosovicu, urobis zaprazku, dochutis a ked voda zacne vriet, vlejes mlieko a pockas, kym prevrie, potom dodas ocot podla chuti.
2. pro 2010 v 11:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@arrett veď každý mi to hovoril, že nemôžem takto fungovať, to už bol vyslovene jeho zlozvyk, vyslovene ma zneužíval .... normálne nechápem, ako som vydržala 2 roky ....
Tak to si si to kojenie mohla krásne vychutnať - super. Ak by bola Jasminka taká ako Tvoj Šimonko, tak kludne kojím aj 2 roky ... :slight_smile: aj viac :wink:
2. pro 2010 v 11:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sharlotta dakujem.. teraz budem ako uplny tupec, no ako sa robi zaprazka?? skor mam problem, ze co koho a kolko dat
2. pro 2010 v 11:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pepies Sranda, ze dieta uz v tak malom veku vie co a ako:slight_smile: *Ako na maminku. To si v 2 rokoch vstavala aj v noci??
Ja sa pri simonkov normalne nudim:slight_smile:
Zaspava cez den sam 2x po 2 hodinky, sam sa hra, pomalicky sa pyta na nocnik, v noci spi od siedmej do siedmej, zje vsetko co nezje jeho, zubky rastu same a keby ze sa nesmeje tak ani neviem ze ich ma... Dufam, ze sa to nezmeni a taky ostane :grinning: :grinning: :grinning:
Keby ze cez den nevarim, neupratujem neperiem a nerobim domace prace, asi ma doma porazi:slight_smile: Dnes je aspon vonku pekne, tak tam sa zabavime aspon 2 hodky. Resp. mne ujde cas.
2. pro 2010 v 11:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marhulka13 poprazis muku na sucho (tak ti pekne zavonia) a potom zmiesas s mlieckom. Mne ked sa nechce, tak zmiesam len hladku muku s mliekom. Asi tak jednu lyzicu hladkej muky a deci a pol mlieka.. Neviem kolko varis. Prilejes, uvidis ci ti to hustne a ked sa ti bude zdat malo, tak znova prilejes a tak. Drzim palce
2. pro 2010 v 11:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@arrett hihi, dakujem, no, stara krava a varit neviem :stuck_out_tongue_closed_eyes: uz by bolo nacase sa to naucit :confounded:
2. pro 2010 v 11:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marhulka13 alebo ak nechces davat mlieko... tak muku s tou polievkou zmiesaj. Ale nie ze muku hodis do polievky. Pekne si odcerpaj pohar polievky a rozmiesaj s mukou a tak to tam postupne pridavaj.
2. pro 2010 v 11:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marhulka13 Neboj nic, pri malom naucis. Ja niekedy vysim na telefone a mama mi diktuje co a ako. A niekedy si nagabrem na co mam chut a vymyslam hovadiny.. Mno a potom to musim jest:slight_smile:
2. pro 2010 v 11:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte
@marhulka13 ja rada varim rychlo, preto tiez vacsinou nerobim zaprazku ale len zatrepku ako arett, ked robis zaprazku daj pozor aby si mala horucu tekutinu, v tomto pripade mlieko, aby sa ti neurobili hrudky
inak tu su skvele recepty a aj s obrazkami http://www.mimibazar.sk/recepty.php
2. pro 2010 v 11:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marhulka13 myslím, že šošovicu musíš ale deň vopred namočiť do vody, či nie? :wink:
@arrett no deti veľmi dobre vedia, ako na nás. Jasné, že aj v noci som kojila - do 1,5 roka v noci každú hodinu a nadránom každú polhodinu ..... Keď sa začalo schyľovať ku koncu kojenia, tak som kojila pred spaním cca hodinu a v noci 2-3x ale zato min. polhodinu .....
Bud rada, že je Šimonko taký dobručký - si to vynahradíš pri druhom dieťati :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: Nechcem sa chváliť, ale aj náš Jakub bol odmalička anjelik - jedine že ten prsník musel mať furt v pusinke :wink:
Však počkaj, o chvíľu príde obdobie vzdoru, tak si začneš aj Ty užívať :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
2. pro 2010 v 11:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marhulka13 ja Ti moc neporadím, lebo mám muža, ktorý ma nepustí k hrncom ..... Viem variť jedine kadejaké somarinky pre Jakubka :slight_smile:
2. pro 2010 v 11:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pepies
@marhulka13 sosovicu staci namocit aj na 2 hodiny, v studenej vode
2. pro 2010 v 11:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pepies Uz prichadza:slight_smile: Svacne sa o zem a place:slight_smile: Napriklad ak mu nedovolim sa ist hrabat do kvetinaca. No len ja som taka zla matka, ze ho necham revat :grinning: :grinning: :grinning: Zakazdym. Vcera sa kupal a nechcel ist z vane. Chces-neches ides. S revom, alebo bez. Jednoducho nadomnou "nevyhra". Tak som ho odnaucala aj od nocneho kojenia. Som vravela nedam ti a ahotovo. Skoro to pochopil:slight_smile: Aj ten rev trucovity trva asi tak 30 sekund. Proste nepovolim. Moja mama len nadomnou kruti hlavou :confounded: :confounded: :confounded: ale viem ,ze to mam od nej. Pomojkame sa, vybozkame, pomazname, steklime, hladkame, mojkame, ale ked zavelim, musi pocuvat. A cim skor to pochopi, tym lepsie pre oboch.
Inac, ked mi prvy krat urobil taky vzdor, tak som normalne nechapala, ze co sa deje :grinning: :grinning: :grinning: kde sa to v nom berie- Cumela som nan jak bager na tvrdu hlinu a nechapala..
Uz sa mi ten moj fufnacik zobudil. Idem ho nakrmit a ideme na prechadzku. Som zvedava ako bude chodit po snehu:slight_smile:
2. pro 2010 v 11:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@natalca dakujem za stranku, dost casto ju vyuzivam, odtial som sa naucila robit langose :slight_smile: vidis, aj tie asi spravim :grinning:

@pepies nhehe, keby som manzela pustila k hrncom, to by dopadlo, stacilo, ked varil krupicu, musel aj hrniec vyhodit
2. pro 2010 v 11:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@natalca aha :wink:
@arrett takže už začínate vzdorovať? to je dobre, že nepovolíš .... My sme mali najhoršie obdobie asi cez leto - síce Jakub sa o zem nehádzal, no zato nechcel sa dať prebaliť, o nočníku ani nehovoriac, nemohli sme ho dostať do vane, potom, keď sme ho nejako motivovali, zasa nechcel ísť von z vane a dookola to isté ..... Najhoršie bolo, keď som sa ponáhľala do roboty a nechcel sa dať obliecť ani prebaliť - už som niekedy nevládala, tak som ho uplácala lízatkom alebo cukríkom, len aby sme to stihli ..... Viem, že to nie je dobre, no čo som mala robiť, aby som to stihla ..... Teraz je to už lepšie, ale stále má svoje maniere ....Ale keď je u svokry alebo u mojej mamy, tie ani nevedia, že ho majú a zvykne im spávať 4 hodiny ......
2. pro 2010 v 11:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marhulka13 :grinning:
no môjho muža to baví, len mne to lezie niekedy na nervy, že všetko chce robiť on ..... minulý víkend som piekla bábovku a vydarila sa - to bolo radosti :wink:
2. pro 2010 v 11:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pepies ja som vcera robila pudingovu babovku, to je asi jedine, v com som fakt dobra, babovka na milion sposobov :grinning:
2. pro 2010 v 11:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marhulka13 no vidíš, aj to je niečo :slight_smile:
2. pro 2010 v 11:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marhulka13 mnáám krupica,mi robíš chute,to aby som aj ja šla ku sporáku :dizzy_face:
2. pro 2010 v 11:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek